Rātslaukums Rīgā pēc fašistu aiziešanas. Foto no arhīva

Saeimas deputāts vēlas uzstādīt Rīgā pieminekli nacistiem

168
(atjaunots 10:56 03.07.2016)
Piemineklim par godu vācu karavīriem jāatrodas Pārdaugavā – līdzīgi Uzvaras piemineklim, uzskata tautas pārstāvis.

RĪGA, 3. jūlijs — Sputnik. Pēc Latvijas Nacionālās apvienības Saeimas deputāta Aleksandra Kiršteina viedokļa Rīgā trūkst pieminekļa nacistu armijai.

Savā  lapā Twitter Kiršteins ierosināja Rīgas mēram Nilam Ušakovam uzcelt Pārdaugavā pieminekli par godu vācu karavīriem, kuri, viņaprāt, "atbrīvoja Rīgu no boļševiku ordām", un novietot to simetriski Uzvaras piemineklim.

Vācu okupācijas laiks Latvijā ilga no 1941. līdz 1944. gadam.

Uzvaras piemineklis tika uzstādīts Rīgā par godu padomju kareivjiem, kuri cīnījās ar vācu fašistiem par Latvijas galvaspilsētas atbrīvošanu. Katru gadu 9. maijā pie pieminekļa pulcējas līdz 200 tūkstoši cilvēku, lai svinētu Uzvaras dienu, kas Latvijas Republikā netiek uzskatīta par oficiālu svētku dienu.

Piemiņas jautājums

Iepriekš cits Saeimas deputāts, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas loceklis Veiko Spolītis ("Vienotība"), komentējot jautājumu par padomju pieminekļu nojaukšanu galvaspilsētā, aizvainojoši atsaucās par Uzvaras pieminekli. "Latvijā šādu pieminekļu nav palicis daudz — viens piemineklis Limbažos, un vēl tas dzimumloceklis Rīgā, kas atrodas Pārdaugavā," — toreiz izteicās deputāts.

Latvijas Republikas Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šonedēļ noraidīja iniciatīvu par Rīgas Uzvaras laukuma pirmskara projekta atjaunošanu, kas cita starpā paredzēja Uzvaras pieminekļa nojaukšanu.

Petīcija par Uzvaras parka likteni tika sagatavota 2012. gada aprīlī un četru gadu laikā savāca 10 tūkstošus balsu, kas nepieciešami tās iesniegšanai Saeimā. Iniciatīvas autori – Roberts Krastiņš, Emīls Gailis un Māris Ruks ierosināja atjaunot Uzvaras laukumu saskaņā ar projektu, kas bija izstrādāts Pirmās republikas laikā. Viņi ieteica sākt ar Uzvaras pieminekli.

Publicists Māris Ruks, viens no iniciatīvas autoriem, jau pirms lēmuma par pieminekļa likteni ierosināja laukuma perimetrā izvietot plakātus, kas stāstīs par valsts vēsturi. Pēc viņa domām, tādā gadījumā Rīgas krievvalodīgajiem iedzīvotājiem būšot kauns pulcēties pieminekļa pakājē 9. maijā, un pēc tam to jau varēšot droši nojaukt.

Pieminekļa liktenis nelika mierā arī nacionālistisko organizāciju "Daugavas vanagi". Pēc viņu domām, Uzvaras pieminekli vajadzētu pārnest no Uzvaras parka un uzstādīt Zilupē, apdzīvotajā vietā trīs kilometru attālumā no Krievijas robežas – pēc viņu domām, piemineklis atgādinot gigantisku robežstabu.

168
Pēc temata
Līdz ar Uzvaras pieminekli Rīgai nāksies nojaukt arī bibliotēku
Petīcija pēc petīcijas: tagad Uzvaras parkā vēlas novietot plakātus
Saeimas deputāts pieprasa nojaukt Uzvaras pieminekli

Kurzemē iedzīvotāji vēroja retu dabas parādību

4
(atjaunots 09:06 01.06.2020)
Viļņveidīgos mākoņus, jeb Kelvina-Helmholca mākoņus, varēja novērot Priekules novadā sestdien, dienas laikā.

RĪGA, 1. jūnijs – Sputnik. Sestdien dienā, 30. maijā, debesīs virs Priekules novada bija piefiksēta viena no retākajām mākoņu formām, tā saucamie Kelvina-Helmholca mākoņi, raksta Tvnet.lv ar atsauci uz LTV galveno meteorologu Tomu Brici.

Zināms, ka šādu mākoņu daba ir saistīta ar starpību vēja ātrumā dažādos atmosfēras slāņos. Augšējos slāņos vējš ir spēcīgāks, un tā ietekmē lejā esošo mākoņu galotnes sāk kustēties ātrāk, nekā mākoņu lejasdaļa.

Tādējādi veidojas viļņveidīgi mākoņi.

"Kelvina-Helmholca plūsma atmosfērā veidojas biežāk, bet ne vienmēr ir mākoņi, kas padara to redzamu. Šādi mākoņi arī norāda uz lielu turbulenci, kas nozīmē, ka lidojot šādos apstākļos, būtu pamatīgas "gaisa bedres"," paskaidroja Bricis.

4
Tālrunis

Covid-19 informatīvais tālrunis maina darba laiku: pieprasījums krīt

5
(atjaunots 07:15 01.06.2020)
Informatīvā tālruņa darba režīms, kur var uzzināt visu aktuālāko informāciju par koronavīrusu, tiek saīsināts.

RĪGA, 1. jūnijs – Sputnik. Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) paziņoja par informatīvā tālruņa, kurš ir veltīts jautājumiem par Covid-19 saslimšanu, darba izbeigšanu brīvdienās, kā arī darba laika saīsināšanu par divām stundām darbadienās, raksta Tvnet.lv.

Atgādināsim, ka pa tālruni 67 387 661 var saņemt visu aktuālāko informāciju, kas ir saistīta ar koronavīrusu.

No 1. jūnija telefons būs pieejams darbadienās no plkst. 8:30 līdz 17:00.

​Brīvdienās Latvijā diennakts laikā tika reģistrēts pa vienam inficētajam, taču arī testu skaits ir samazinājies. Svētdien tika ziņots, ka diennakts laikā tika veikti vien 879 testi.

Kopumā kopš koronavīrusa izplatības sākuma, saskaņā ar vakardienas datiem, Latvijā tika veikts 109 071 tests. Covid-19 diagnoze tika uzstādīta 1066 cilvēkiem.

Saskaņā ar sestdienas un svētdienas datiem, slimnīcās nenonāca neviens pacients ar Covid-19 diagnozi.

Vakar stacionāros atradās 18 pacienti ar Covid-19, un 3 no viņiem ir smaga slimības gaita.

5
Tagi:
inflācija, koronavīruss
Pēc temata
Latvijas iedzīvotāji metušies meklēt ar Covid-19 inficējušos ar jaunās lietotnes palīdzību
"Tirgus bija viens no upuriem": Ķīna apstrīdēja sākotnējo versiju par Covid-19 izcelsmi
Otro dienu pēc kārtas Latvijā diennakts laikā tiek atklāts tikai viens Covid-19 gadījums
Covid-19 hronikas: seši miljoni inficēto pasaulē un otrais vilnis Japānā