Здание телеканала «Россия»

Vērā ņemams Lietuvas piemērs, saglabāt televīzijas skatītājus

47
(atjaunots 15:49 01.07.2016)
Iespējams, arī Latvijai, sekojot Lietuvas piemēram, nāksies atteikties no Krievijas televīzijas kanālu aizliegšanas, taču Latvijas telekanāliem nav pa spēkam ar tiem konkurēt. Latvijas telekanāli ar bažām gaida valdības atbalstu.

RĪGA, 1. jūlijs – Sputnik. Latvijas Raidorganizāciju asociācija uzskata, ka Latvijai steigšus jāsper soļi, lai nostiprinātu vietējo mediju saturu un saglabātu televīzijas skatītājus, informē LETA.

Vakar Lietuva pēc konsultācijām ar Eiropas komisiju atcēla sankcijas pret kanāliem "NTV Mir Lithuania" un "RTR Planēta", kas paredzēja to iekļaušanu maksas pakalpojumu paketēs, jo telekanālu programmās esot saklausīti izteikumi, kas varētu kļūt par nacionālā naida kurināšanas iemeslu.

"Lēmums, ko Lietuva ir bijusi spiesta pieņemt, ir draudīgs brīdinājums Latvijai, kas nozīmē, ka Latvijas mediju vides stiprināšanai ir jābūt valdības prioritāšu sarakstā," uzskata Latvijas Raidorganizāciju asociācijas vadītāja Gunta Līdaka.

Viņa paskaidroja, ka arī Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmums par televīzijas programmas "Rossija RTR" retranslēšanas un izplatīšanas aizliegšanu Latvijas teritorijā, visticamāk, būs jāatceļ.

Veikto aptauju rezultāti liecina, ka latvieši arvien biežāk izvēlas Krievijas telekanālus, bet nelatvieši arvien mazāk skatās latviskos kanālus. Arī kopumā cilvēki aizvien mazāk skatās televizoru, un reklāmas naudas aizplūst uz ārzemju portāliem.

Tas nozīmē, ka vietējiem TV kanāliem paliek arvien mazāk naudas kvalitatīva satura ražošanai latviešu valodā un cilvēki dod priekšroku ārvalstu, tostarp arī Krievijas kanāliem, paskaidroja Līdaka.

Valdībai beidzot jāsper izlēmīgi soļi un jāpieņem Kultūras ministrijas izstrādātās Latvijas mediju politikas pamatnostādnes 2016.-2020.gadam, kuros paredzēta arī sabiedrisko mediju iziešana no reklāmas tirgus, uzsvēra Gunta Līdaka.

47
Pēc temata
Latviešus ieinteresējuši Krievijas telekanāli
Latvieši izvēlas raidījumus krievu valodā
Krievvalodīgie uzticas latviešu plašsaziņas līdzekļiem

Siguldas ielās parādījušies dzeramā ūdens krāni

8
(atjaunots 18:36 05.07.2020)
Vairākās vietās Siguldā šovasar uzstādīti dzeramā ūdens krāni, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi varētu veldzēties tveicē.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Šovasar Siguldas iedzīvotāji un viesi karstumā pilsētas ielās var izmantot dzeramā ūdens krānus uz ielas, vēsta Lsm.lv, atsaucoties uz Siguldas novada domes informāciju presei.

Sabiedriskās vietās tiks uzstādīti četri kartridži ar bioloģiski degradējoša materiāla maisiņiem, lai suņu īpašnieki pastaigu laikā varētu novākt savu mīluļu atstātās "veltes".

Ziņots, ka viens dzeramā ūdens krāns uzstādīts Raiņa parkā – šī atpūtas vieta ir ļoti populāra jauniešu vidū. Otrs krāns atradis vietu Svētku laukumā, ko bieži apmeklē tūristi, turklāt te labprāt pastaigājas vietējie iedzīvotāji.

Saulespuķu ražas novākšana, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Кондратюк

Siguldas novada dome uzsvēra, ka ūdens krānos padots no pilsētas centralizētā ūdensvada, tāpēc nav nekādu šaubu – ūdens kvalitāte ir atbilstoša. Krāni darbosies visu silto sezonu.

Kastes ar kartridžiem suņu īpašniekiem uzstādītas kvartālā pie Siguldas pils un laukumā pie dzelzceļa stacijas. Vēl divas kastes uzstādītas Svētku laukumā. Iepriekš suņu pastaigas tur bija aizliegtas, lai nodrošinātu tīru un koptu vidi. Tagad laukumā var pastaigāties arī ar dzīvniekiem, uzsvēra varasiestādes, jo īpašnieki varēs sakopt vidi pēc saviem mīluļiem.

Iepriekš vēstīts, ka sakarā ar svelmi Latvijā jau vairākkārt izsludināts oranžais brīdinājums. Speciālisti brīdina par risku veselībai tādos laika apstākļos.

Atgādināsim, ka augstas gaisa temperatūras apstākļos nav ieteicams uzturēties saulē vairāk kā 10-15 minūtes. Atrodoties zem atklātas debess, ieteicams izmantot aizsargkrēmu un galvassegu.

No saules stariem ieteicams pasargāties cilvēkiem ar gaišu ādu, gaišiem vai rudiem matiem, ar lielu skaitu vasarraibumu. Piesardzīgiem jābūt arī visiem, kas agrāk guvuši saules apdegumus. No saules jāpasargā arī bērni.

No ultravioletā starojuma jāsargā acis, turklāt jāņem vērā, ka dažādas virsmas, piemēram, ūdens un gaišas smiltis atstaro lielāko daļu saules staru.

8
Pēc temata
Rīga izcepsies? Sinoptiķi izsludinājuši oranžo brīdinājumu
Latvijā kūst asfalts: autovadītājus brīdina par slideniem ceļiem
Klimata pārmaiņas ietekmē Latviju stiprāk nekā citas Eiropas valstis
Lāči

Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē

15
(atjaunots 18:29 05.07.2020)
Divi lāču bērni spēlējās tieši uz ceļa un pat nepamanīja, ka pagadījušies acīs cilvēkam. Tā tapuši vairāki interesanti uzņēmumi.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Sociālā tīkla Facebook lietotājs Nauris publicējis amizantu lācēnu fotogrāfijas – mazuļi rotaļājas uz zemes ceļa Ainažu apkaimē.

Fotogrāfijas tapušas 30. jūnijā, atzīmēja ekskluzīvo uzņēmumu autors.

Tiesa, speciālisti uzskata, ka drīz vien lāči Latvijā nebūs nemaz tāds retums.

Valsts mežu dienests konstatēja, ka pēdējos gados Igaunijā sperti mērķtiecīgi soļi brūno lāču populācijas palielināšanai. Tagad dzīvniekiem Igaunija jau šķiet pārāk šaura, un viņi ierodas Latvijā.

Pie tam ķepaiņi ne tikai pastaigājas pa pierobežas teritoriju – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunajā dzīves vietā.

Speciālisti lēš, ka Latvijā mīt jau 20-50 lāči.

Lāči, foto no arhīva
© AFP 2019 / Roland Weihrauch / dpa

Pagaidām valstī nav fiksēti lāču uzbrukumi cilvēkiem, tomēr drošības pasākumus vajadzētu ievērot. Piemēram, lauku iedzīvotājiem jāpadomā, kā izvietot sadzīves atkritumu konteinerus, lai tajos nerakņātos ciemiņi no meža.

Savukārt pastaigās pa mežu ieteicams pavērot zemi un, ieraugot lāču pēdas vai ekskrementus, paieties tālāk prom. Mežā ieteicams pārvietoties pa takām vai celiņiem, netraucēt meža iemītniekus. Laiku pa laikam var uzkāpt kokā, ierunāties vai uzdziedāt. Ja būsiet vērīgi, pamanīsiet dzīvniekus jau attālumā.

Ja lācis jau ir redzamības zonā, nepagrieziet tam muguru, kāpieties atmuguriski. Neskatieties dzīvniekam acīs, izturieties klusi un ejiet prom. Nekādā gadījumā netuvojietes lācēniem un neaizskariet mazuļus.

15
Tagi:
dzīvnieki, Latvija
Pēc temata
Igaunijas lāči migrē uz Latviju
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam