Karavīri. Foto no arhīva

Rīgā ierosināta krimināllieta pret NATO kareivjiem

48
(atjaunots 08:43 13.06.2016)
Iereibušie huligāni, kas sabojāja taksometru kompānijas automašīnu, tiek turēti aizdomās par mantas tīšu bojāšanu.

RĪGA, 13. jūnijs – Sputnik. Diviem NATO karavīriem, kuri alkohola reibuma stāvoklī Rīgā sabojāja taksometru, piešķirts aizdomās turamo statuss, vēsta Latvijas Valsts policija.

"Mantas tīšas bojāšanas gadījumā ierosināta krimināllieta. Diviem Lielbritānijas pilsoņiem piešķirts aizdomās turamo statuss," — informēja Valsts policijas preses centrā.

Pie pašvaldības policistiem patrulēšanas laikā Rīgā Alfrēda Kalniņa ielā vērsies taksometru firmas Panda Taxi darbinieks, kura automašīnu izdemolējuši divi Lielbritānijas pilsoņi alkohola reibuma stāvoklī. Iepriekš tika ziņots, ka viens no iereibušajiem britiem dancojis uz taksometra jumta, bet viņa biedri uzņēma notiekošo video.

Notikuma vietā tika izsaukti Valsts policijas darbinieki, kuri aizturēja iespējamos aizdomās turamos tālākai lietas izmeklēšanai. Policijas pārstāvis Dairis Anučins informēja, ka ierosināta krimināllieta svešas mantas tīša bojājuma jautājumā.

Vēlāk Aizsardzības ministrija apstiprināja, ka abi aizturētie ir Lielbritānijas pilsoņi, kuri ieradušies Latvijā, lai piedalītos NATO mācībās Saber Strike.

Lielbritānijas vēstniecības Latvijā preses dienests informēja, ka britu karavīri tiks sodīti, ja apstiprināsies informācija par to, ka viens no viņiem reibuma stāvoklī dejojis uz mašīnas jumta, un viņa biedri to uzņēmuši video.

Informācija par Lielbritānijas iedzīvotāju sarīkotajiem tračiem Latvijas galvaspilsētas ielās parādās pārsteidzoši regulāri. Nesen pašvaldības policija aizturēja vairākas iereibušu britu kompānijas, kas izģērbās Rīgas ielās. Jāsaka gan, NATO karavīru disciplīna ir ko vērta – protams, viņi piedzērās un sarīkoja dejas uz svešas mašīnas jumta, toties nevilka nost apģērbu.

48
Pēc temata
Piedzēruši NATO jūrnieki ostā piekāvuši dokeri
Vācu mediji stāsta par NATO problēmām ar ģeogrāfiskajām kartēm
ASV Valsts departaments uzskata Krievijas darbības par provokāciju
Gruzīnu karavīri nepiedalās NATO mācībās vējbaku dēļ
Latvijas armija

"Jūs esiet Latvijas lepniem!": Latvijas armija svin 101. dibināšanas gadadienu

5
(atjaunots 15:21 11.07.2020)
Latvijas Aizsardzības ministrija uzsākusi akciju "Pasveicini karavīru!" par godu Latvijas armijas dzimšanas dienai.

RĪGA, 11. jūlijs – Sputnik. Latvijas armija 10. jūlijā svin 101. gadadienu. Par godu armijas dzimšanas dienai Latvijas Aizsardzības ministrija aicina visus piedalīties akcijā "Pasveicini karavīru!" ar tēmturi #pasveicinikaravīru.

"Ja Tavs radinieks, draugs, kaimiņš vai cits pazīstams cilvēks ir Latvijas armija karavīrs vai zemessargs, iepriecini viņu armijas dzimšanas dienā ar sirsnīgu sveicienu! Tie var būt labi vārdi īsziņā, telefona zvans, sociālā tīkla profilā ievietots sveiciens, sen neredzēta cilvēka apciemojums vai jebkurš cits patīkams pārsteigums pēc Tavas izvēles," piedāvā Aizsardzības ministrijas Facebook lapā.

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš uzrakstīja Twitter vietnē apsveikumu karavīriem, zemessargiem un jūrniekiem, atzīmējot, ka ir ļoti gandarīts ar viņu profesionālo ieguldījumu Latvijas armijas kaujas iespēju stiprināšanā.

​Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks savā mikroblogā bija ļoti īss savos apsveikumos.

"Sirsnīgi sveicu Latvijas Armiju dzimšanas dienā! Jūs esiet mūsu Latvijas lepnums!" uzrakstīja viņš.

​Uz aicinājumu apsveikt Latvijas armiju jau ir atsaukusies Lietuvas ĀM. Twitter vietnē diplomāti uzrakstīja: "Brāļi Lietuvā sveic Latvijas armiju 101. gadadienā!" Šo publikāciju brāļi no Lietuvas dāsni papildināja ar karogiem un tēmturi #WeAreNATO.

​Arī Ziemeļatlantijas alianse nepalika malā stāvam.

"10. jūlijā Latvijas armija atzīmē 101 gadu. Turpinot labo tradīciju akcijas "Pasveicini karavīru!" rīkošanā, piedāvājam visiem uzrakstīt siltus vārdus, kas būs veltīti Nacionālo bruņoto spēku dienošajiem," uzrakstīja Latvijā izvietoto alianses spēku Twitter mikroblogā.

5
Tagi:
NBS, armija
Pēc temata
Stabils atalgojums un sociālās garantijas: Latvijas armija aicina bezdarbniekus dienēt
Latvijas ienesīgā militarizācija: jaunākie sasniegumi
Jebkāda informācija par padošanos – meli! AM laidusi klajā bukletu kara gadījumam
Latvija samazinās prasības? Armijā varēs dienēt gandrīz visi
Autobusa vadītājs. Foto no arhīva

Latvijā 8 jauni Covid-19 gadījumi: SPKC meklē autobusa Liepāja-Rīga pasažierus

8
(atjaunots 13:56 11.07.2020)
Aizritējušajā diennaktī Latvijā ir veikti 1870 koronavīrusa testi un atklāti 8 jauni inficēšanās gadījumi. Slimību profilakses un kontroles centrs veic izmeklēšanu.

RĪGA, 11. jūlijs – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informāciju, aizritējušajā diennaktī tika atklāti 8 jauni koronavīrusa inficēšanās gadījumi.

Pēdējās diennakts laikā valstī veikti 1870 izmeklējumi. Visā epidēmijas laikā ir veikti 167 480 Covid-19 testi. Kopumā ir atklāti 1173 inficētie, 1019 cilvēki ir izveseļojušies, 30 – miruši.

​Slimnīcās joprojām atrodas trīs cilvēki ar apstiprinātu koronavīrusa diagnozi. Vienam no viņiem ir smaga slimības gaita. Kopš epidēmijas sākuma no slimnīcām izrakstīti 183 pacienti ar Covid-19.

​SPKC cenšas noskaidrot katra Covid-19 gadījuma izcelsmi. Tur tiek meklēti autobusa pasažieri ar reisa numuru 7937, kurš brauca maršrutā Liepāja-Saldus-Rīga.

Viens no pasažieriem ar apstiprinātu Covid-19 brauca ar šo reisu. Visus, kas brauca šajā maršrutā kopā ar viņu, lūdz nekavējoties sazināties ar SPKC speciālistiem pa tālruni 67 271 738 un sākt ievērot pašizolācijas režīmu.

​Piektdien, 10. jūlijā, Ministru kabinets pieņēma lēmumu par sabiedriskās ēdināšanas iestāžu darba laika saīsināšanu ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību un novērst jaunus saslimšanas uzliesmojumus.

Turklāt, saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem ir jāizvieto informācija par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kuri vienlaikus drīkst atrasties iestādē, apmeklētājiem redzamā vietā (pie ieejas un pie kases).

Tāpat līdz 1. septembrim plānots pagarināt ierobežojumus cilvēku skaitam, kuri drīkst vienlaikus atrasties sabiedriskās ēdināšanas iestādēs. Pie viena galdiņa iestādē varēs sēdēt ne vairāk par četriem cilvēkiem, ja viņi nav vienas mājsaimniecības locekļi, savukārt terasē – ne vairāk par 8 cilvēkiem.

8
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
PVO ieinteresējusies par Krievijas vakcīnu pret Covid-19
Palielināts izmeklējumu skaits: valstī krasi pieaudzis Covid-19 gadījumu skaits
Izsekot var tikai atbraukušos no Krievijas un Baltkrievijas: kā Latvijā kontrolē Covid-19
Ieveda un kontaktēja: Latvijā 11 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi