Partijas Vienotība priekšsēdētāja kandidāts Andris Piebalgs. Foto no arhīva

Piebalgs: jāatjauno dienests armijā un jāiesauc visi viens

136
(atjaunots 07:05 18.05.2016)
Andris Piebalgs, partijas "Vienotība" priekšsēdētāja vietas kandidāts, bijušais eirokomisārs, uzskata, ka jāatjauno obligātais karadienests un jāļauj dienēt armijā visiem, kas to vēlas.

RĪGA, 18. maijs — Sputnik. Pirmdien Andris Piebalgs piedalījās debatēs Rēzeknē un negaidot atsauca atmiņā ASV prezidenta kandidātu, republikāņu partijas pārstāvi Donaldu Trampu, kurš nopietni apšaubīja nepieciešamību paplašināt NATO klātbūtni Baltijas valstīs.

"Ja to uzskatīs ASV, tad arī pārējās NATO valstis tā uzskatīs. Ņemot vērā šo risku, mums ir jāiet uz obligātā (militārā) dienesta (atjaunošanu). Tikai iesaistot katru mēs varam aizsargāt valsti," – Piebalga vārdus citē LA.

Politiķis piebilda, ka pats ir gatavs kļūt par rezervistu, iegādāties nepieciešamo ekipējumu un ņemt ieročus rokās, ja radīsies vajadzība. Agrāk viņš nav varējis iestāties zemessardzē, jo tam vienmēr ir pietrūcis laika.

Piebalgs paskaidroja, ka mūsu nedrošajos laikos, kad karadarbības vešanas metodes ir ievērojami mainījušās, būtu jāļauj dienēt armijā visiem, kuri to vēlas, pat tiem, kas nevar izpildīt nekādus fiziskos normatīvus.

"Latvijai ir jāizmanto visu cilvēku potenciāls — jāparāda, ka nopietni esam pret draudiem," sacīja Piebalgs.

Rēzeknē Androis Piebalgs piedalījās debatēs kopā ar otru partijas "Vienotība" priekšsēdētāja kandidātu Eduardu Smiltēnu. Viņš pavēstīja, ka  obligātais militārais dienests Latvijā nav jāatjauno. Tas prasītu ievērojamus budžeta ieguldījumus, taču Latvijā naudas nepietiek pat veselības aprūpei un izglītībai. Politiķis ieteica lielāku uzmanību pievērst Zemessardzes un Jaunsardzes attīstībai. Pēc viņa domām abas šīs struktūras "krīzes laikā sagatavos iedzīvotājus pretestībai iespējamam agresoram."

136
Pēc temata
Polijas politiķu strīdi Krievijas un NATO jautājumā
FT: NATO nejutās droši Austrumeiropā
Lavrovs: attiecībās ar NATO un ES Krievija ir gatava atbrīvoties no šķēršļiem
Boriss Džonsons salīdzināja ES mērķus ar Hitlera ambīcijām
Dīvans, foto no arhīva

Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija

2
(atjaunots 11:03 08.08.2020)
Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs, bīstoties no jauniem Covid-19 uzliesmojumiem, atjaunojis valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Pašizolācija Latvijā ir jāievēro, atgriežoties no valstīm, kurās koronavīrusa infekcijas līmenis pārsniedz 16 gadījumus uz 10 000 iedzīvotāju.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iekļāvis atjaunotajā sarakstā 17 Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstis. Starp tām ir Luksemburga, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija un Kipra.

Tāpat divas nedēļas nāksies pasēdēt mājās pēc Monako, Andoras, Sanmarīno, Austrālijas, Marokas un Kanādas, kā arī Krievijas un Baltkrievijas apmeklējuma vai tranzīta caur šīm valstīm.

Vakar Latvijā veikti 2137 koronavīrusa testi, fiksēti seši jauni infekcijas gadījumi.

SKPC informēja, ka trīs inficētie kontaktējušies ar citiem slimniekiem, viens atgriezies no Polijas, vēl viens gadījums saistīts ar Covid-19 uzliesmojumu Murjāņu sporta ģimnāzijā, par sesto inficēto informācija vēl tiek precizēta.


2
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem
Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
Lāči

Divi lāči: aculiecinieks nofilmējis ķepaiņu rotaļas Valkas novadā

6
(atjaunots 07:43 08.08.2020)
Divi lācēni kāpelēja pa kokiem un mielojās ar ogām. Tā viņi nokļuvuši sociālo tīklu lasītāju uzmanības lokā.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Latvijā būtiski augusi brūno lāču populācija, un iedzīvotāji aizvien biežāk sastop ķepaiņus mežā un par rod iespēju tos nofotografēt vai nofilmēt.

Sanitas Āboliņas lapā Facebook publicēts video ieraksts ar diviem lācēniem, kuri rotaļājas Valkas novadā. Dzīvnieki kāpelē pa kokiem un mielojas ar mellenēm.

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

6
Tagi:
dzīvnieki, lācis, Latvija
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Strenču apkaimē sēņotāji mežā sastapa lāci
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu