Rīga. Foto no arhīva

Rīga dārgākā galvaspilsēta Baltijas valstīs

24
(atjaunots 11:49 28.04.2016)
Ģimene ar diviem bērniem, dzīvojot Rīgā, tērē divreiz vairāk naudas nekā Tallinā, taču nopelna četrreiz mazāk. Visdārgāk rīdziniekiem izmaksā īrētais dzīvoklis un pārtika.

RĪGA, 27 aprīlis — Sputnik. Swedbank Finanšu institūta veiktais pētījums liecina, ka Rīga ir dārgākā galvaspilsēta Baltijas valstīs.

Pētījumā tika izmantota vidēja ģimene – divi pieaugušie un divi bērni, kas dzīvo galvaspilsētā savā dzīvoklī bloku mājā, ar noteikumu, ka ģimenes locekļi izmanto sabiedrisko transportu un ēd mājās.

Šāda ģimene pārtikai, mājoklim un transportam Rīgā tērē 41%, Viļņā – 40%, Tallinā – 24% savu ienākumu.

Pēc šo izdevumu apmaksas ģimenei Tallinā paliek divreiz vairāk līdzekļu nekā saimei Rīgā un Viļņā: Tallinā šī summa sastāda 1560 eiro, Rīgā — 840 eiro, Viļņā — 774 eiro.

Starpību galvenokārt veido atšķirīgais vidējais ienākumu līmenis trīs Baltijas valstu galvaspilsētās. Ģimenes ienākumi Rīgā šogad sastāda 1425 eiro, Viļņā – 1299 eiro, Tallinā — 2053 eiro.

Visvairāk ģimenes tērē iztikai. Dārgākais pārtikas grozs ir Latvijā – 320 eiro mēnesī. Igaunijā tas sastāda 311 eiro, Lietuvā – 310 eiro mēnesī. Tallinā ģimene pārtikai tērē aptuveni 15%, Rīgā – 22%, Viļņā – 24% savu ienākumu. Kompānijas Nielsen veiktā aptauja norādīja, ka vairāk nekā 40% pārtikas produktu un ikdienas preču iedzīvotāji pērk akciju laikā, kad precēm tiek piedāvātas atlaides.

Ar mājokli saistītie izdevumi ģimenei Rīgā sastāda 12% ienākumu. Visdārgāk izmaksā īrēts dzīvoklis – tā apmaksai nākas atvēlēt aptuveni 36% ģimenes ikmēneša ienākumu. Kredītā pirktam dzīvoklim ģimene izdod apmēram 27% ienākumu.

Rīga ieņem pirmo vietu par sabiedrisko transportu izdotās naudas ziņā. Rīgā dzīvojoša ģimene ik mēnesi transportam tērē 100 eiro (7% ģimenes ienākumu), Viļņā – 64 eiro (5%), Tallinas iedzīvotāji sabiedrisko transportu izmanto bez maksas. Nav paveicies arī rīdziniekiem, kuri izmanto personīgās automašīnas. Benzīns Latvijā ir visdārgākais Baltijā.

Nesenajā labāko pilsētu reitingā dzīves kvalitātes ziņā Rīga ieņēma 90. vietu, Tallina —89. vietu, bet Viļņa – 79. vietu. Sastādot reitingu, tika ņemta vērā politiskā, ekonomiskā, sociālā un kultūras vide, drošība, ekoloģija, medicīnas un izglītības līmenis, patēriņa preču, valsts pakalpojumu, transporta, mājokļa un izklaides iespēju pieejamība.

24

Video ir tikai sākums: policija izseko iedzīvotājus sociālajos tīklos

1
(atjaunots 17:29 26.05.2020)
Ziņas no modriem lasītājiem, speciālas programmas un papildu pierādījumi: Latvijas policija aktīvi izmanto sociālos tīklus noziegumu atklāšanai.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Npret kādu kurzemnieci tika ierosināta administratīvā lieta par atrašanos bērnu laukumā Covid-19 ierobežojumu laikā. Iespējamais pārkāpums policijas redzeslokā nonāca pēc tam, kad pārkāpuma video ievietots sociālajos tīklos.

Valsts policijas (VP) kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Dmitrijs Homenko pastāstīja telekanālam TV3, ka lielāko daļu video ierakstu, attēlus vai citādus materiālus viņiem iesūta vērīgi iedzīvotāji. Piemēram, video ierakstu ar iespējamu apreibinošu vielu lietošanu policisti bez ievērības nedrīkst atstāt.

Noliktava, foto no arhīva
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"Ir jāpārbauda šī informācija, jo, kā saprotat, šīs psihoaktīvās vielas paliek asinīs, cilvēkā. Tad vienkārši šo video var pārbaudīt un pierādīt ar citiem objektīviem apstākļiem," konstatēja Dmitrijs Homenko.

Video ieraksts, ko publicējis ātruma režīma pārkāpējs vai video ar iespējamu narkotiku lietošanu, vai kāds cits video pats par sevi esot tikai iespējamā pārkāpuma atklāšanas sākums. Gandrīz vienmēr pārkāpuma pierādīšanai ir nepieciešami papildu pierādījumi.

"No konteksta izrauts video fails no interneta vides nevar kalpot par 100% pierādījumu, jo tas ir kā signāls, kas signalizē, ka, iespējams, noticis pārkāpums," norāda Homenko.

Parasti par sociālajos tīklos manītajiem pārkāpumiem policistus informē iedzīvotāji, tomēr materiālus aktīvi meklē arī paši policisti. Ir speciāla programmatūra, kas, piemēram, pēdējā laikā izmantota, meklējot ar Covid-19 saistītas viltus ziņas.

"Ir speciāli programmnodrošinājumi, kuri ļauj analizēt sociālos tīklus, meklēt pēc atslēgvārdiem, cilvēka komentārus analizēt utt. Tāds sistemātisks un mērķtiecīgs darbs, tieši analizēt informāciju, kas saistīta ar Covid-19 publikācijām," stāsta Homenko.

Valsts policijā atgādināja par piedāvāto lietotni "Mana drošība". Tā sniedz iespēju sazināties ar policiju, nepieciešamības brīdī informēt policiju par savu atrašanās vietu, kā arī ziņot par pārkāpumiem internetā.

1
Tagi:
Latvijas policija, sociālie tīkli
Pēc temata
Ārkārtējas situācijas laikā aug vardarbība ģimenē, taču policija agresorus neaiztur
IeM: policijai ļoti vajadzīgi resursi, nāksies upurēt ēku apsardzi
Velobums Latvijā ir saistīts ar Covid-19: vai šogad pieaugs velosipēdu zādzību skaits
Līdz ar koronavīrusu Baltijas valstīs var ienākt trakie 90.gadi
Muris

Miris Rīgas kaķis Muris

10
(atjaunots 17:37 26.05.2020)
Kopš 2011.gada runči Kuzja un Muris piedalījās vairākās Rīgas reklāmas kampaņās, tikās ar galvaspilsētas viesiem mēra kabinetā un izpelnījušies vērā ņemamu slavu.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs pavēstījis skumjus jaunumus – miris kaķis Muris, kurš vēl nesen mita Rīgas domes ēkā.

"Muris. 2011-2020. R.I.P. Tu biji ļoti labs kaķis..." Ušakovs uzrakstīja savā lapā Facebook.

Politiķis nepastāstīja, kas noticis ar kaķi. Klusu cieš arī kaķu oficiālā lapa Facebook. Pēdējo reizi Mura fotogrāfija tajā parādījusies 22. maijā.

Kaķi Kuzja un Muris apmetās rātsnamā 2011.gadā, kad Ušakovs tos pieņēma no dzīvnieku patversmes un izmitināja savā kabinetā. Šajos gados kaķi piedalījās vairākās Rīgas reklāmas kampaņās, tikās ar galvaspilsētas viesiem mēra kabinetā un izpelnījušies vērā ņemamu slavu – Muzeju naktī pie rātsnama stājās rindā visi, kas vēlējās ar viņiem aprunāties.

Niks Ušakovs, foto no arhīva
© Sputnik / Sergey Melkonov

Politiķiem, kuri vēlējās ieņemt mēra krēslu, žurnālisti nemainīgi uzdeva jautājumu, kāds liktenis gaida Kuzju un Muri. Tomēr galu galā kaķi bija spiesti pamest mēra kabinetu – jaunajam pilsētas galvam Oļegam Burovam bija alerģija pret kaķiem.

Kuzja un Muris vispirms pārvācās uz vicemēres Annas Vladovas kabinetu, kurai ar viņiem izveidojās ļoti sirsnīgas attiecības. Tomēr pēc kārtējām pārmaiņām dome viņiem vēlreiz nācās mainīt dzīves vietu – februārī viņi ievācās Ušakova ofisā Rīgā.

10
Tagi:
Nils Ušakovs, Rīgas dome, Rīga
Pēc temata
Muris staigā pa galdu: Rīgas kaķi iejutušies Annas Vladovas kabinetā
Viņiem viss ir labi: žurnālisti apciemoja Kuzju un Muri
Kuzja un Muris aizbrauca no Rīgas domes, bet solīja atgriezties
"Rūpēsimies ne tikai par kaķiem": Rīgas vēlēšanām parādījies pirmais kopīgais saraksts