Вячеслав Моше Кантор

Eiropas Ebreju kongresa prezidents prasa nosodīt Saeimas deputātu

88
(atjaunots 08:16 19.04.2016)
Vjačeslavs Moše Kantors aicina Latvijas prezidentu un premjerministru izvērtēt antisemītiski noskaņotā deputāta Kārļa Seržanta izteikumus un nosodīt nacisma slavēšanu.

RĪGA, 19. aprīlis — Sputnik. Eiropas Ebreju kongresa prezidents Vjačeslavs Moše Kantors uzskata, ka Latvijas prezidentam un premjerministram Mārim Kučinskim nāktos publiski nosodīt deputāta Kārļa Seržanta izteikumus, vēstīja tīmekļa vietne "Kirovas pilsēta".

Waffen SS leģionāru un viņu atbalstītāju gājiens Rīgā
© Sputnik / Oksana Dzadan

Atgādināsim, ka 10. martā Saeimas Nacionālās drošības komisijas loceklis Kārlis Seržants intervijā Latvijas Radio 4 paziņoja, ka, viņaprāt, ar prokrievisku propagandu nodarbojas un Latvijas suverenitāti grauj ebreju tautības cilvēki. Pēc Seržanta domām, to vidū ir viens no partijas "Par dzimto valodu" vadītājiem Illarions Girss, tiesībsargs Aleksandrs Gapoņenko, Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka, Latvijas Antifašistu komitejas līdzpriekšsēdētājs Josifs Korens un sabiedriskais darbinieks Vladimirs Lindermans.

Šajā jautājumā deputāts Mārtiņš Bondars (LRA) aicināja Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju izvērtēt parlamentārieša Kārļa Seržanta (ZZS) izteikumu atbilstību deputātu ētikas normām. Šī kodeksa 7. punktā norādīts, ka deputāts publiskajos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus. Kodeksā minēts, ka deputātam ir jābalstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju. Bondara iesniegumu komisija sāka izskatīt 14. aprīlī. Tās lēmums tiks pasludināts divu nedēļu laikā.

Avīzes Diena publicists Māris Zanders rakstīja, ka sašutums par Seržanta vārdiem ir liekuļots, jo vienlaikus augstākajā līmenī tiek apspriests jautājums par to, ka bēgļu vidū, kas meklē patvērumu Latvijā, ir jāizvēlas kristieši.

Vjačeslavs Moše Kantors atgādināja, ka līdz šim ne Latvijas prezidents, ne arī premjerministrs Māris Kučinskis nav publiski nosodījuši Seržanta antisemītiskos izteikumus. Kantors uzsvēra, ka Latvijā dzīvojošie ebreji ir tādi paši Latvijas pilsoņi, kā visu pārējo tautību cilvēki, un viņiem ir tiesības gaidīt no valsts prezidenta antisemītisma atklātu izpausmju nosodījumu.

Kantors aicināja Latvijas varas iestādes nosodīt nacisma glorifikāciju. Viņš uzskata, ka apstākļos, kad pa Rīgas ielām soļo  Waffen SS leģionāri, ir nekavējoties jārīkojas. Viņaprāt, ebreju pastāvēšana ir nopietni apdraudēta, jo antisemītisma vilnis, kas pārņēmis Eiropu, kļūst arvien biedējošāks un nežēlīgāks. Daudzu Eiropas valstu valdības nespēj aizsargāt ebrejus, pavēstīja EEK, tāpēc viņi ir spiesti pamest kontinentu. Moše Kantors aicināja nepiemirst, ka fašistu okupācijas gados nacisti Latvijā iznīcināja 72 tūkstošus ebreju.

Vjačeslavs Moše Kantors ir Eiropas Ebreju kongresa prezidents, Eiropas Tolerances un samierināšanās padomes prezidents, Luksemburgas Starptautiskā kodolkatastrofas novēršanas foruma prezidents, Fonda "Vispasaules Holokausta piemiņas forums" prezidents, Eiropas Ebreju fonda priekšsēdētājs un Pasaules Ebreju kongresa politiskās padomes priekšsēdētājs.

88
Pēc temata
KF vēstniecība: 16. marta gājiens – Hitlera līdzgājēju glorifikācija
Latvija pieņems 776 bēgļus, kā solījusi
Ārsts aizsargtērpā, foto no arhīva

Latvijā tikai viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums

0
(atjaunots 13:09 30.05.2020)
Aizritējušajā diennaktī tika veikti 1234 testi un tikai viens no tiem uzrādīja inficēšanos ar koronavīrusu.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, Latvijā diennakts laikā ir atklāts tikai viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums. Diennakts laikā veikti 1234 testi.

Viens cilvēks ar diagnosticētu Covid-19 tika ievietots slimnīcā.

Latvijas slimnīcās šobrīd ārstējas 18 pacienti ar Covid-19, 3 no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti jau 108 174 testi. Pozitīvi izrādījās 1065, 24 cilvēki ar Covid-19 diagnozi ir miruši, 745 cilvēki izslimoja un izveseļojās, 155 pacienti izgāja ārstēšanos slimnīcā un tika izrakstīti ar pozitīvu dinamiku.

Piektdien, 29. maijā, Latvijā tika palaista bezmaksas viedtālruņu lietotne Apturi Covid, kura izseko kontaktus ar inficētiem ar koronavīrusu.

Lietotne informē visus, kas kontaktējis ar inficēto ar Covid-19 ilgāk par 15 minūtēm, taču inficēto vārdi un adreses netiek atklāti.

Mobilo sakaru operatora "Latvijas Mobilais telefotns" (LMT) preses sekretāre Elīna Līdere paziņoja, ka Apturi Covid pirmajā iznākšanas dienā Latvijā guva neiedomājamu popularitāti App Store un Google Play.

Vērts pievērst uzmanību tam, ka, pat ja atklāts ir tikai viens koronavīrusa inficēšanās gadījums, priecāties ir pāragri. Tā Latvijā jau ir noticis, taču pēcāk noskaidrojās, ka tika veikts pārāk maz testu, vai nākamajā dienā saslimšanas uzliesmojums pārspēja visus rekordus.

0
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvija nebaidās no otrā Covid-19 viļņa
Latvijā sākusi darboties lietotne Apturi Covid, kura izseko kontaktus ar inficētiem
Covid-19 reģistrēts divpadsmit Latvijas pansionātos: situācija tiek kontrolēta
Latvijā ar Covid-19 inficētos izsekos ar viedtālruņa lietotnes palīdzību
E-talons emblēma, foto no arhīva

Rīgā atgriež bezmaksas braucienus: atvieglojumu kategorijas ir būtiski samazinātas

10
(atjaunots 14:25 30.05.2020)
Rīgas pagaidu administrācija piektdien lēma jautājumu par daļas braukšanas atvieglojumu atgriešanu, kuri tika atcelti 27. martā, taču administratori nolēma neatgriezt visu, kā bija un būtiski samazināja pasažieru kategoriju sarakstu, kurām daļēji atgrieztas atlaides.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Visi jaunievedumi stāsies spēkā pirmdien, 1. jūnijā. Tātad, braukšanas atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā no jauna piešķirs:

- Rīdziniekiem (tiem, kas ir deklarējuši dzīvesvietu vai ir īpašums Rīgā) tiek atjaunotas tiesības izmantot stundas biļetes darbadienās par 1,15 eiro un brīvdienās – par 0,60 eiro.

- Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušiem nestrādājošiem vecuma un izdienas pensionāriem līdz 75 gadu vecumam. Bez maskas viņi varēs braukt tikai darba dienās no plkst. 10:00 līdz 15:00. Te jāpievērš uzmanība, ka e-talons ir jāreģistrē. Un ja reģistrācija notikusi līdz plkst. 14:59, tad, kā avīzei "Segodņa" paskaidroja "Rīgas satiksme" preses sekretāre Baiba Bartaševiča, pensionārs varēs braukt ar šo reģistrēto braucienu transportlīdzeklī arī pēc plkst. 15:00 līdz maršruta galapunktam. Pārējā laikā viņiem ir tiesības izmantot iepriekšminēto stundas biļešu sistēmu.

- Rīgas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās pastāvīgi dzīvojošām personām, kas saņem Rīgas pilsētas pašvaldības apmaksātus sociālās aprūpes pakalpojumus.

- Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušiem bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs, kā arī augstskolās un koledžās līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai.

- Rīgas augstākās izglītības iestāžu studentiem un studentiem-rīdziniekiem, kuri mācās citās pašvaldībās, varēs izmantot stundas biļetes par 0,30 eiro. Taču mēnešbiļetes viņiem nāksies pirkt par pilnu cenu.

Tiek atjaunotas atlaides sekojošām pasažieru kategorijām:

- Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušām politiski represētām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem (no plkst. 10:00 līdz 15:00).

- Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušiem Černobiļas atomelektrostacijas (AES) avārijas seku likvidācijas dalībniekiem līdz 75 gadu vecumam. Virs 75 gadiem viņi pāriet kategorijā "rīdzinieki virs 75 gadiem" (no plkst. 10:00 līdz 15:00).

- Skolēni, kuri beidz 9. vai 12. klasi, varēs braukt nereģistrējot braucienu līdz 7. jūnijam. Savukārt 1.-8. un 10.-11. klašu skolēniem nāksies iegādāties biļetes par pilnu cenu.

Personām, kurām ir jau bija personificētie e-taloni ar šīm atlaidēm, vienkārši varēs turpināt izmantot šīs atlaides no 1. jūnija. Tiem, kas pensionēšanās vecumu ir sasniedzis ārkārtējās situācijas laikā, nāksies ierasties "Rīgas satiksme" klientu apkalpošanas centrā.

Klientu apkalpošanas centri atrodas Brīvības ielā 191 (pie tramvaju depo), Kurzemes prospektā 137 (Imantas autobusu galapunkts), Prāgas ielā 1 (Autoosta), Spīķeru ielā 1 (3. trolejbusa galapunktā pie Centrāltirgus) un Brīvības ielā 49/53 (bijusī "Rīgas Modes" ēka). Informāciju var saņemt pa tālruni 20 361 862.

Šādam daļējam lēmumam motivācijas kārtā speciālisti sniedz datus, ka no 570 inficētajiem ar Covid-19 rīdziniekiem 24% ir vecuma grupā virs 60 gadiem. Tādēļ viņus aicina izvērtēt nepieciešamību izmantot transportu rīta un vakara sastrēgumstundās.

Jāņem vērā arī fakts, ka epidemioloģiskās situācija dati pastāvīgi mainās un noteikumi visnotaļ ātri var tikt mainīti. Tādēļ, sekojiet līdzi aktuālākajai informācijai.

10
Tagi:
Rīgas dome, Rīgas Satiksme
Pēc temata
Daļa skolēnu var bez maksas izmantot sabiedrisko transportu
Brauciens par 4 eiro, maksa par dzīvokli – 300: ar ko rīdziniekiem draud "Māršala plāns"
Masku režīms Latvijā: kas un kā kontrolēs pasažierus transportā
Mani atstādināja par brīvbiļetēm pensionāriem un skolēniem: Ušakovs par tiesas lēmumu