Ināra Mūrniece. Foto no arhīva

Saeimas spīkere, skandalozie grozījumi un "Kremļa pirksts"

97
(atjaunots 16:50 06.04.2016)
Krimināllikuma grozījumus par hibrīdkariem Ināra Mūrniece dēvē par "pretspiegu" grozījumiem un protestējošos dala "pareizajos" un "nepareizajos".

RĪGA, 6. aprīlis – Sputnik. Latvijas televīzijas pārraidē Rīta Panorāma Ināra Mūrniece pavēstīja, ka zinot, kas atbalsta protestus pret Latvijas Krimināllikuma labojumu pieņemšanu un paskaidroja, ka tā esot "organizēta kampaņa".

Pēc Saeimas spīkeres vārdiem, viņa ir ieraudzījusi, no kuras puses nāk pretošanās likuma grozījumiem, pateicoties Latvijas specdienestu darbam. Iegūtā informācija liecinot par Krievijas specdienestu intensīvu darbu, viņa paskaidroja.

Politiķe intervijā vērsa skatītāju uzmanību uz paņēmieniem, ar kuru palīdzību sabiedrība cenšas apturēt grozījumu pieņemšanu.
"No vienas puses, tā ir diskusija, kāda parasti notiek. Tā ir ļoti apsveicama – par likumprojektu un jaunajām normām likumā. No otras puses, mēs redzam, ka tā ir kampaņa, kas tiek veidota un apzināti virzīta pret prespiegošanas grozījumu pieņemšanu ", — paskaidroja Mūrniece.

Saeimas spīkeres vērojumi liecina, ka likuma labie un sliktie pretinieki galvenokārt ir plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Viņa pauda uzskatu, ka latviešu mediji korekti vērtē ar grozījumiem saistītās diskusijas, ko nepavisam nevarot teikt par visiem medijiem, kas raksta krievu valodā.

"Mēs redzam, un arī "Latvijas Avīzē" (šajā izdevumā strādāja Mūrniece pirms sākt karjeru politikā – red.piez.) bija mana bijušā kolēģa Ģirta Zvirbuļa raksts, kur viņš jau bija minējis virkni portālu, kas raksta krievu valodā, kas tradicionāli atspoguļo notikumus Latvijā Kremlim tīkamākā gaismā. Mēs to ļoti labi redzam," – uzsvēra Mūrniece.
Kad politiķei tika uzdots jautājums par prezidentu Raimondu Vējoni, kurš par grozījumiem izteicies samērā kritiski, viņa norādīja, ka valsts galva pieder pie pirmās grupas – tiem, kas situāciju vērtē pareizi. Viņa piebilda, ka prezidenta bažas par uzbrukumu vārda brīvībai un cilvēktiesībām ir veltīgas.

"Vārda brīvība man kā politiķei, kas vadījusi Cilvēktiesību komisiju un strādā ar žurnālistiem, ir svēts princips. Ļoti rūpīgi izpētot šos grozījumus, ļoti rūpīgi izpētot arī jaunās redakcijas, kuras ir precizējusi darba grupa, es varu apgalvot: vārda brīvību šie grozījumi neskar. Tie ir pretspiegošanas grozījumi. Te nu ir jārunā ļoti atklātu valodu: tie ir pretspiegošanas grozījumi, un mēs redzam ļoti organizētu kampaņu pret šo grozījumu pieņemšanu, pret šo grozījumu virzīšanu," – piezīmēja deputāte.

Iespējams, fakts, ka valsts prezidenta lūgums un piezīmes par Krimināllikuma grozījumiem tika ignorētas, ir saistīts ar to, ka Vējoņa slimības laikā viņa pienākumus pildīja tieši Ināra Mūrniece un savā lomā iejutās tik labi, ka vēl joprojām to nav aizmirsusi.

Krimināllikuma grozījumu, kas paredz kriminālatbildību un brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem par piedalīšanos hibrīdkarā, deputātiem vajadzēja pieņemt ceturtdien, 7. aprīlī, taču likumprojekta otrais lasījums tika atlikts līdz 21. aprīlim. Tomēr nav atcelta tā steidzamība, neskatoties uz valsts prezidenta Raimonda Vējoņa lūgumu, tāpēc likumprojekts tiks izskatīts tikai divos lasījumos.

97
Pēc temata
Likums par raganu medībām: kāds sods pienāksies par varas kritiku
Likums par citādi domājošajiem apdraud pat sportistus un fermerus
Steiga hibrīdkarā ir lieka
Prezidents iestājas par vārda brīvību hibrīdkarā
Ventspils osta

"Lukoil" pārcels naftas ķīmijas produktu pārkraušanas struktūru no Ventspils uz Visocku

6
(atjaunots 09:31 14.08.2020)
"Lukoil" plāno pārnest nitrilakrilskābes pārkraušanu no Ventspils uz Ļeņingradas apgabalu.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. "Lukoil" plāno sākt nitrilakrilskābes (NAS) un metanola pārkraušanu savā terminālī Visockas ostā Ļeņingradas apgabalā. Kompānijas meitasuzņēmums noslēdzis līgumu par jaunu objektu būvdarbu un esošo objektu rekonstrukcijas projektēšanas darbiem. Par to liecina informācija iepirkumu portālā.

Patlaban nitrilakrilskābes (ķimikālija tiek izmantota dažu sintētiskā kaučuka un sintētisko šķiedru ražošanai) pārkraušanas darbus veic SIA "VARS" Ventspils ostā. Pēc projekta noslēguma pārkraušana notiks Krievijas teritorijā. Ar mērķi gūt papildu peļņu ar naftas ķīmijas pārkraušanas darbiem terminālā ierosināts būvēt arī metanola pārkraušanas līniju.

Līgums par projektēšanas darbiem noslēgts ar zinātnisko ražošana kompāniju "Volga Automatika", tā termiņš – 2021. gada 31. decembris.

Projekta ietvaros plānots būvēt divpusēju apjumtu dzelzceļa estakādi 48 cisternu vagoniem ar iekārtām, rezervuāru parku: piecus vertikālos tērauda rezervuārus ar 3000 kubikmetru tilpumu katru; slāpekļa resīverus 4-5-kārtējai tankkuģu caurpūtei, slāpekļa staciju, NAS uzskaites mezglu, NAS atgāzu katalītiskās pēcdedzes iekārtu; sadales transformatoru staciju, sūkņu staciju NAS pārsūknēšanai, attīrīšanas iekārtas siltumapgādes sistēmu; tehnoloģiskos cauruļvadus, estakādes jauniem tehnoloģiskajiem cauruļvadiem. .

Projektam jāietver divu lejamiekārtu montāžu piestātnēs metanola pārkraušanai, lejamiekārtas montāžu NAS pārkraušanai un inerto gāzu novades sveci.

Kompānija vēsta, ka 2019. gadā "Lukoil" saražojusi 170 tūkstošus tonnu NAS. Tā ir vienīgā kompānija Krievijā, kas nodarbojas ar šāda veida ražošanu.

Terminālis "RPK-Visock "Lukoil II" tiek ekspluatēts kopš 2004. gada. Tas paredzēts ar tumšo un gaišo naftas produktu iekraušanai, kas tiek piegādāti ar dzelzceļa transportu, pa cauruļvadu "Primorsk-Visock" un upes transportu.

6
Tagi:
tranzīts, ventspils, Latvija, Krievija
Pēc temata
Kurss uz kravu izvešanu no Baltijas: KF paātrina termināļu būvniecību
No Latvijas var paņemt visu: Pēterburgā izvērtēja ostu jaudu
No Baltijas vēl ir ko paņemt: loģistika "velk" Ļeņingradas apgabala ekonomiku
Karš uz dzīvību un nāvi: eksperts novērtēja Baltijas izredzes cīņā par tranzītu ar KF
Jānis Jurkāns

Jurkāns paskaidroja, kāpēc Lukašenko ir izdevīgs Latvijai un visiem Rietumiem

21
(atjaunots 07:16 14.08.2020)
Aleksandrs Lukašenko ir izcīnījis uzvaru vēlēšanās, un tā nav Latvijas darīšana, ar kādu balsu skaitu. Rīgai jāvērtē, kā izmantot situāciju savā labā – Lukašenko tai bija pozitīvais varonis, norādīja Latvijas bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Eiropas Padomes šīsdienas sēdē (ārlietu ministru līmenī) Latvija atbalstīs sankciju ieviešanu pret vairākām Baltkrievijas Republikas amatpersonām, informēja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Latvijai - ES dalībvalstij – ir jāseko Briseles principiem un publicētajiem tekstiem, nevis jāskrien pa priekšu lokomotīvei, intervijā Sputnik Latvija norādīja valsts bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns, komentējot Rinkēviča paziņojumu.

Jurkāns atzīmēja, ka politiķi, protams, nāks klajā ar nodeldētām frāzēm, aicinot novērst vardarbību, atlaist demonstrantus, tāpat kā protestu laikā ASV, Francijā un citās valstīs. Globalizācijas laikmetā būtu nepareizi pavisam palikt malā, tomēr Latvijai pašreizējā politiskajā stāvoklī jāmeklē sava interese.

"Latvijai jāsaprot, kāda loma mūsu ārpolitikā ir Baltkrievijai. Amerikāņi tur atkal atvēruši vēstniecību, Rinkēvičs janvārī apmeklēja, aicināja Lukašenko uz Rīgu. Kas tad ir mainījies? Lukašenko ir uzvarējis, un nav mūsu darīšana, ar kādu procentu. Mēs tur neko nevaram pierādīt, ir kaut kādi pieņēmumi, tomēr tā nav mūsu darīšana. Mums jāskatās, kā izmantot polisko situāciju mūsu labā. Lukašenko pēdējā laikā Latvijai bija pozitīvais varonis – viņš saglabāja Baltkrievijas valstiskumu. Tas mums der? Der. Tas der visiem Rietumiem," konstatēja Jurkāns.

Pēc prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā, kas aizritēja 9. augustā, turpinās protestētāju sadursmes ar likumsargiem. IeM dati liecina, ka aizturēti vairāk nekā 6000 cilvēki, vairāk nekā 250 nogādāti veselīas aprūpes iestādēs ar dažādas smaguma pakāpes traumām, divi cilvēki gājuši bojā.

Юрканс объяснил, почему Лукашенко как президент выгоден для Латвии и всего Запада
21
Tagi:
Jānis Jurkāns, Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievija
Pēc temata
Politologs: Lietuva un Polija kurina krāsaino revolūciju Baltkrievijā
Levits aicina atbrīvot Baltkrievijā arestētos protestu dalībniekus
IeM paziņoja, ka nepieļaus situācijas destabilizāciju Baltkrievijā
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa
Aleksandrs Nosovičs

Politologs: Lietuva jau pieķerta revolūcijai Baltkrievijā paredzēto CIP līdzekļu izzagšanā

0
(atjaunots 09:37 14.08.2020)
Polija un Lietuva jau ilgus gadus aktīvi iejaucas Baltkrievijas iekšējās lietās, konstatēja ekonomists, politiskais analītiķis Aleksandrs Nosovičs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Baltijas valstis un Polija izstrādājušas plānu krīzes noregulēšanai Baltkrievijā. Tas sastāv no trim posmiem. Ziņas par plānu atklāja Lietuvas prezidents Gitans Nausēda. "Mēs aicinām Baltkrievijas valdību steidzami mazināt eskalāciju un pārtraukt rupja spēka pielietošanu pret savu tautu. Otrkārt, mēs aicinām Baltkrievijas varasiestādes steidzami atbrīvot visus aizturētos protesta akciju dalībniekus un pielikt punktu viņu vajāšanai. Treškārt, mēs ceram, ka Baltkrievijas valdība beidzot sāks dialogu ar saviem pilsoņiem," paziņoja Nausēda.
Viņš brīdināja, ka pret Baltkrieviju, iespējams, tiks vērstas sankcijas ES un nacionālajā līmenī, ja šī starpniecības iniciatīva cietīs neveiksmi.

"Tikai Krievijai ir aizliegts iejaukties citu valstu lietās. Visiem pārējiem – ja tās ir NATO un Eiropas Savienības dalībvalstis, ASV sabiedrotie, vai it īpaši, ja tās ir pašas ASV, - ir tiesības līst citu valstu iekšpolitikā un pat organizēt provokācijas un rīkot masu nekārtības. To mēs redzam Baltkrievijā," teica Nosovičs intervijā Sputnik Lietuva, komentējot Nausēdas plānu.

Nosovičs atzīmēja, ka Polija ļoti aktīvi piedalās masveida protestu organizācijā Baltkrievijā – Polijas valsts mediji pat izveidojuši veselu Telegram kanālu tīklu, ar kuru starpniecību tiek koordinēti protesti kaimiņvalstī. Tieši tāpat rīkojas Lietuva jau pēdējos 20 gadus. Eksperts atgādināja, ka agrāk vairākas reizes izcēlušies skandāli – Lietuvas valsts drošības dienesti pieķerti nadas izzagšanā, ko piešķīrusi ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde baltkrievu aģentu vajadzībām ar mērķi gatavot "krāsaino revolūciju" Baltkrievijā pret Lukašenko.

"Lietuva ir organizējusi veselu infrastruktūru baltkrievu opozīcijas ražošanai – tā ir Eiropas humanitārās universitātes darbība Viļņā, nekomerciālo organizāciju darbība, kas padzītas no Minskas par mēģinājumiem organizēt masu nekārtības. Lietuvas acīs iejaukšanās Baltkrievijas lietās ir absolūta norma," konstatēja Nosovičs.

Viņš atzīmēja, ka pēdējos gados bija ļoti labi saskatāms, ka Lietuvas valdība cieši sadarbojas ar Baltkrievijas opozīciju jautājumā par pretestību BelAES ekspluatācijas sākumam.

Носович: Литва и Польша активно вмешиваются во внутренние дела Беларуси
0
Tagi:
Lietuva, Baltkrievija
Pēc temata
Politologs: Lietuva zaudējusi jebkādu pieklājību cīņā pret Baltkrievijas AES
Politologs: Lietuva un Polija kurina krāsaino revolūciju Baltkrievijā
Baltijas valstu ĀM vadītāji aicina Baltkrieviju uzsākt dialogu ar opozīciju
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa