Starptautiskās lidostas Rīga darbs

Pavasarī plaukst sniegpulkstenītes un... nūdisti

193
Latvijas galvaspilsētā atklāta nevaldāmo tūristu sezona, kuri Rīgā plāno pavadīt vētrainas brīvdienas.

RĪGA, 1. aprīlis — Sputnik. Rīgas mērs Nils Ušakovs savā profilā sociālajā tīklā Facebook publicējis videokameru ierakstus, kurā redzama jauniešu grupa Kaļķu ielā. Negaidīti viens no viņiem norāva svīteri un bikses un devās īsā skrējienā pa Vecrīgu. Atgriezies pie draugiem, viņš atkal apģērbās. Lai gan skrējiens bija straujš, Tūrisma policijas pārstāvji likumpārkāpēju aizturēja un nogādāja iecirknī, kur pēc protokola sastādīšanas viņam tika piespriests naudas sods par sīku huligānismu.

Jau labu laiku Rīgu visā pasaulē slavenu padarījuši tūristi, kam labpatīk nokārtot mazās vajadzības pie Brīvības pieminekļa vai izģērbties publiskās vietās. Viss sākās ar vētrainām vecpuišu ballītēm, ko kāzu priekšvakarā rīko briti. Šo notikumu viņi labprāt atzīmē Rīgā, un pavasarī parasti kļūst īpaši aktīvi.

Policijas arhīvos glabājas lieta par kādu piedzērušos britu tūristu, kurš piegāja pie Mildas un ar bļāvieniem "Brīvība – tā ir brīvība!" apčurāja postamentu. Saskrēja policisti un mēģināja pārliecināt viesi par to, ka viņš būs brīvāks un laimīgāks, ja aizies līdz tualetei pie Laimas pulksteņa. Taču brits nerimās – pie pulksteņa viņš izģērbās par lielu prieku saviem draugiem, kuri viņu tādā paskatā nofotografēja.

2015. gada sezonā tūristu pārkāpumu skaits bija mazāks nekā agrāk. Piemēram, par dabisko vajadzību kārtošanu publiskā vietā sastādīti tikai divi protokoli. Rīga iegaumēja tikai ceļotāju, kurš visos pasaules nostūros fotografējas, stāvot uz rokām. Anonīmais tūrists sevi dēvē par Naked Handstander un ir iemūžinājis sevi tādā izskatā arī Rīgā. Izaicinošo fotogrāfiju sēriju viņš saka veidot aptuveni pirms pieciem gadiem un skaidroja, ka tās mērķis esot atgādināt cilvēkiem, cik skaistā pasaulē mēs dzīvojam un cik daudz ļaunuma ik dienas tai nodarām.

Pavasaris ienāk Rīgā. Un Rīgas Pašvaldības policija sākusi aizturēt pirmos kailos tūristus. / Весна пришла в Ригу. И муниципальная полиция начала задерживать первых голых туристов.

Опубликовано Нилом Ушаковым 31 марта 2016 г.

Pirms gada Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki Vecrīgā aizturēja huligānu, kurš staigāja ap Doma baznīcu nolaistām biksēm. Kad tūristu fiksēja videonovērošanas kameras, kārtības sargi aizturēja viņu Jaunielā. Pikantu izjūtu cienītājam nācās atbildēt par sīku huligānismu.

Piedzērušo tūristu izdarību augstākais vilnis bija vērojams 2010. gadā. Tolaik par skandalozas izklaides mīļotājiem rakstīja lielais britu izdevums The Daily Mail. Tas pavēstīja, ka britu tūristu grupas regulāri dodas uz Latvijas galvaspilsētu, lai papriecātos un iztrakotos. Kādas vecpuišu ballītes dalībnieki pilsētā atrada dekorāciju – koka zirgu, uz kura viņiem gribējās "pajādelēt". Taču jau pēc 30 sekundēm ieradušies kartības sargi, raksta avīze. Izrādījās, ka briti, pirms kāpt zirga mugurā, izģērbušies un skaļi komentējuši procesu, un viņu darbības fiksējusi novērošanas kamera. Vīrieši stāstīja, ka viņiem nav izdevies Rīgā izpriecāties pēc sirds patikas, jo iztraucējusi vienīgā specializētā policijas komanda Eiropā, kuras mērķis ir tūristu uzraudzība. Tomēr gan rakstā, gan tā komentāros briti atzīst, ka Rīga ir viena no labākajām vietām, kur organizēt vecpuišu ballītes.

Kopumā 2010. gadā par nepiedienīgu uzvedību Rīgas centrā tika aizturēti vairāk nekā 15 cilvēki. Lielākoties – Lielbritānijas pilsoņi. Pārkāpēji piedzērās ballītēs un pēc tam atvieglojās Brīvības pieminekļa pakājē, nedomājot ne par tā vēsturisko nozīmi, ne arī par policijas modro aci.

Vecrīgā laiku pa laikam tiek noķerti kaili ārzemnieki. Valsts policijas ziņās minēts 32 gadus vecais Lielbritānijas pavalstnieks, kurš pliks klaiņoja pa pilsētu, līdz tika arestēts un sodīts par huligānismu. Divi īri tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa brīdī, kad viens no viņiem fotografēja otra tūrista pliko pēcpusi. Pirms gada pie Latvijas neatkarības simbola kails pastaigājās kāds skots.

Tolaik vēl iznāca avīze "Telegraf", un tās korespondenti veica īpašu pētījumu, lai noskaidrotu šo cilvēku motīvus. Izrādījās – viņi slēdz savā starpā derības. Kādas krimināllietas izmeklēšanas gaitā britu tūristi atklāja kārtis un pastāstīja, ka slēdz savā starpā derības par vairākiem tūkstošiem eiro: nokārtot dabiskās vajadzības vai nofotografēties kailam pie pieminekļa, tāpēc soda naudas 100 vai 200 eiro apmērā viņus neuztrauc.

Izziņa

Brīvības piemineklis ir galvenais monuments Rīgā, neatkarīgās Latvijas simbols, oficiālu pasākumu norises vieta. Pirmineklis tika celts par iedzīvotāju ziedojumiem un atklāts 1935. gada 18. novembrī. 42 m augstais piemineklis ir pavērsts ar seju pret Rietumiem – turp, no kurienes nākusi brīvība. Bronzas sieviete Milda paceltajās rokās tur trīs zvaigznes, kas simbolizē Latvijas kultūrvēsturiskās daļas: Kurzemi, Vidzemi un Latgali.

193
Pēc temata
Ciemos uz Rīgu: labs tūrists - dāsns tūrists
Kurš pasaulē ir dāsnākais?
LU

Latvijas augstskolas pārgājušas pie attālinātām studijām

10
(atjaunots 16:48 26.10.2020)
Praktiskās nodarbības Latvijas augstskolu stundentiem joprojām notiks klātienē, tomēr lekcijas būs organizētas attālināti.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. No šīsdienas līdz 15. novembrim mācību process augstākajās mācibu iestādēs būs daļēji attālināts, vēsta Tvnet.

Šo lēmumu valdība pieņēma aizvadītās nedēļas nogalē, jo nesenie Covid-19 izplatības gadījumi valstī cita starpā saistīti ar augstskolu studentiem.

Grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai pieņemti ar mērķi ierobežot studentu pulcēšanos.

Mācību process augstskolās būs daļēji attālināts – lekcijas notiks attālināti, bet iemaņu iegūšanai nozīmīgas praktiskās nodarbības ļauts organizēt klātienē, ievērojot stingrus drošības pasākumus.

Attālinātās mācības sākušās arī skolu vecākajās klasēs, tomēr skolēniem nodrošināta iespēja tām sagatavoties.

Slimību profilakses un kontroles dati liecina, ka augstākais Covid-19 izplatības līmenis konstatēts mācību iestādēs un bērnu kolektīvos, otro vietu ieņem saslimušo ģimenes locekļi un kontaktpersonas.

10
Tagi:
augstākā izglītība, izglītība, koronavīruss
Pēc temata
Šuplinska aicina skolas atgriezties pie tālmācībām
Skolotāji aizvien biežāk slimo ar Covid-19
Latvijas skolotāji pieprasa valsts kompensācijas par izdevumiem attālinātajam darbam
Liepājas skolas nelabprāt pāriet pie tālmācībām
Banku karte

Interneta pirkumu epidēmija: ko iedzīvotāji visbiežāk pērk tīmeklī

9
(atjaunots 16:47 26.10.2020)
Pēc stingro ierobežojumu periodā, kad pirkumi internetā bija piespiedu pasākumus, iedzīvotājiem tomēr saglabājies ieradums visu iegādāties tīmeklī, liecina bankas Citadele dati.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Dati, kas apkopoti par pirkumiem internetā 2020. gadā, liecina, ka iepirkšanās tīmeklī ir sasniegusi kolosālus apmērus, tomēr mainījies pirkumu sortiments, atzīmēja banka "Citadele".

Karantīnas laikā Latvijā bija populāri gandrīz visu iegādāties attālināti, internetā. Agrāko pieprasījumu, piemēram, naktsmītņu un aviobiļešu rezervāciju nomainīja parasti ikdienas sadzīves pirkumu.

Par stabilu nišu kafejnīcām un restorāniem kļuva ēdienu piegāde mājās. Septembrī ēdienu piegādes pasūtījumu skaits pārsniedza pavasarī sasniegtos rādītājus, vēsta Press.lv.

Bankas "Citadele" speciālisti atzīmēja, ka pavasarī pāreja pie interneta pirkumiem bija piespiedu lieta, ņemot vērā ārkārtejo situāciju valstī, bet tagad šī tendence saglabājusies ērtību un komforta labad. Pircēji ir pieraduši, ka iespējams droši iegādāties pārtiku, apģērbu, sadzīves iekārtas, neapmeklējot veikalu.

Uzņēmēji ir uztvēruši šīs tendences un tagad plašak piedāvā visu informāciju elektroniskā formātā, kā arī paplašinājuši iespējas iegādāties preces un pakalpojumus internetā.

Bankas "Citadele" karšu un norēķinu operāciju nodaļas vadītājs Andris Lazdiņš norādīja, ka uzņēmēji sākuši plašāk interesēties par e-komerciju. Domājot par konkurenci ar starptautiskajiem interneta veikaliem, firmas Latvijā sākušas būtiski mainīt biznesa formātu, kļūst pieejamākas un ērtākas Latvijas iedzīvotājiem.

Jāpiebilst, ka šī gada pavasarī aviobiļešu iegāde Latvijā sarukusi 20 reizes, vairākkārt mazinājusies mitekļu rezervēšana. Naktsmītņu pieprasījuma nelielo lejupslīdi sekmēja iekšzemes tūrisma saglabāšanās, kā arī braucieni uz kaimiņvalstīm.

9
Tagi:
internets
Pēc temata
Latvijā atļauts pasūtīt zāles ar piegādi uz mājām: kā tas darbojas
Meklēja darbu, bet pazaudēja naudu: Interneta krāpnieki atkal uzbrūk
Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi
Piegāde kaut vai pusnaktī: kā Covid-19 izmainījis pārtikas pasūtīšanu tiešsaistē Latvijā
MiG-23

Amerikāņu pilots pastāstīja par slepenām cīņām ar MiG-23

0
(atjaunots 17:00 26.10.2020)
Lidotājs pastāstīja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Amerikāņu pilots Pols Vudforts pastāstīja par slepenām mācību cīņām ar padomju iznīcinātājiem MiG-23 aukstā kara laikā, vēsta RIA Novosti.

Lidotājs atklāja, ka pagājušā gadsimta 60. gados ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) mācību treniņu nolūkiem iepirkusi un nomājusi citās valstīs vairākus padomju iznīcinātājus, ko vēlāk apvienoja atsevišķā eskadriļā.

Vudforts atzīmēja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

"Ja jums ir raķete, labāk to palaist uzreiz, jo pēc sekundes tas palielinās ātrumu un aizies no trāpījuma zonas, un man šķiet, tā bija galvenā mācība," Vudforta stāstu citēja Popular Mechanics.

Pilots uzsvēra, ka padomju iznīcinātājs spēja lidot forsāžas režīmā aptuveni 20 minūtes un šis laiks bija "saspringtākais treniņu posms". 

0
Tagi:
iznīcinātājs, ASV
Pēc temata
Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā