Sputnik

EDSO lūdz Latvijas ĀM paskaidrot lēmumu bloķēt Sputnik

171
(atjaunots 12:26 01.04.2016)
Varas iestāžu lēmums var izveidot bīstamu precedentu plašsaziņas līdzekļu vietņu atslēgšanas politikā Latvijā, pavēstīja EDSO preses dienests.

RĪGA — 1. aprīlis, Sputnik. EDSO pārstāve plašsaziņas līdzekļu brīvības jautājumos Dunja Mijatoviča ir norūpējusies par Latvijas varas iestāžu lēmumu bloķēt valsts teritorijā piekļuvi aģentūras Sputnik Latvija interneta vietnei domēna zonā.lv un vērsās pie Latvijas ĀM vadītāja ar lūgumu sniegt papildu informāciju par šo lēmumu.

"Esmu noraizējusies, jo (Latvijas – red.piez.) Ārlietu ministrijas darbības var izveidot bīstamu precedentu plašsaziņas līdzekļu vietņu atslēgšanas politikā Latvijā," – Mijatovičas lēmumu komentēja EDSO preses dienests.

EDSO lūgums Latvijas ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam tika nosūtīts ceturtdien.

Mijatoviča iesaka nebloķēt tīmekļa vietnes it īpaši situācijā, "ja tas notiek bez tiesas kontroles."

29. martā Sputnik Latvija saņēma oficiālu informāciju par sava resursa slēgšanu domēna zonā.lv. Šis lēmums tika pamatots ar ES Padomes lēmuma pārkāpumiem par ierobežojošajiem pasākumiem sakarā ar Ukrainas teritoriālā veseluma, suverenitātes un neatkarības apdraudējumu. Valsts ĀM savu lēmumu pamatoja ar to, ka citas valsts kontrolētai informatīvajai aģentūrai neesot tiesību veikt savu darbību Latvijā.

Šodien preses konferencē arī valsts prezidents Raimonds Vējonis komentēja valdības lēmumu par Sputnik Latvija bloķēšanu domēna zonā.lv.

"Cik man zināms Sputnik nav reģistrēts Latvijā, tāpēc tas ir normāli, ka viņu darbība Latvijā tika apturēta," – viņš paziņoja.

Prezidents norādīja, ka ikvienai kompānijai, tostarp arī Sputnik ir tiesības iesniegt visus nepieciešamos dokumentus, lai reģistrētos Latvijā."

Vējonis piebilda, ka ikvienas kompānijas reģistrācijas pieteikums tiks izskatīts kopējā kārtībā.

Taču atgādināsim, ka pagājušā gada augustā varas iestādes atteica starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" pārstāvniecības reģistrāciju. Tiesas lēmums šajā lietā tiks pieņemts 5. aprīlī. Juristiem, kuri vēlējās piedalīties tiesas procesā, 14. martā tika liegta iespēja iebraukt Latvijā.

Aģentūras Apvienotās tieslietu direkcijas vadītājs Jevgēņijs Koroļovs pastāstīja, ka robežkontroles postenī darbinieki paņēmuši juristu pases, likuši aptuveni pusotru stundu gaidīt un pēc tam pavēstījuši, ka izsūta viņus no valsts un aizliedz iebraukt Latvijā. Savu lēmumu viņi pamatoja ar to, ka juristi apdraudot nacionālo drošību.

Koroļovs piebilda, ka robežkontroles virsnieks izsniedzis viņiem atbilstošu dokumentu latviešu valodā un krieviski paskaidrojis, ka lēmumu pieņēmusi Latvijas Drošības policija.

Savukārt aģentūra Sputnik vēsta, ka nav pārkāpusi nevienu Latvijas un ES normatīvo un tiesisko aktu punktu. Latvijas ĀM ieteica atņemt portālam sputniknews.lv domēnu.lv, jo uz starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" vadītāju Dmitriju Kiseļovu attiecinātas ES sankcijas.

Kiseļovs vēlāk atzina, ka Latvijas varas iestāžu lēmums ir īsta panika. Viņš pavēstīja, ka Sputnik Latvijā ir slēgts pēc Eiropas Savienības lēmumu brīva traktējuma, neskatoties uz to, ka EP lēmumi skar viņu personīgi, nevis aģentūru. Personīgās sankcijas pret Kiseļovu tika ieviestas 2014. gada 21. martā, kad viņš tika iekļauts to personu sarakstā, kuras, pēc ES domām, apdraudot Ukrainas teritoriālo veselumu, suverenitāti un neatkarību. ES lēmums tika pārsūdzēts ES tiesā 2015. gada maijā

Tūlīt pēc bloķēšanas informācijas aģentūra un radio Sputnik sāka ziņu resursa darbu krievu un latviešu valodās domēna zonā.com.

Krievijas Ārlietu ministrija aicināja  EDSO pārstāvi plašsaziņas līdzekļu brīvības jautājumos, kā arī attiecīgās starptautiskās organizācijas izvērtēt diskrimināciju, kam pakļauts aģentūras Sputnik interneta portāls Latvijā. ĀM amatpersonas nosauca šo rīcību par atklātas cenzūras izpausmi.

Sputnik (sputniknews.com) ir ziņu aģentūra un radio ar multivides informācijas centriem vairākos desmitos valstu. Sputnik ietver vietnes vairāk nekā 30 valodās, analogo un ciparu apraidi, mobilās lietotnes un lapas sociālajos tīklos. Sputnik ziņas ik dienas iznāk angļu, arābu, spāņu un ķīniešu valodās.

171
Temats:
Mēģinājumi bloķēt Sputnik Latvijā (15)
Pēc temata
Sputnik slēgšana – atklātas cenzūras izpausme
Kiseļovs uzskata Sputnik Latvija bloķēšanu par paniku
Sputnik Latvija ir atgriezies pie saviem lasītājiem domēna zonā .com
Starptautiskās informatīvās aģentūras "Rossija Segodņa" juristi izraidīti no Latvijas
Policijas mašīna

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas ir uzsāktas 600 lietas par ierobežojumu pārkāpumiem

5
(atjaunots 11:13 02.12.2020)
Visvairāk administratīvo lietu uzsākts par sejas masku režīma pārkāpumiem, kā arī par nereģistrētu robežas šķērsošanu.

RĪGA, 2. decembris – Sputnik. Ārkārtējās situācijas režīma darbības laikā Latvijā Valsts policija ir uzsākusi jau 609 administratīvās lietas, kuras skar pasākumu neievērošanu, kas tika ieviesti Covid-19 izplatības savaldīšanai valstī, raksta Tvnet.lv. Tiek ziņots, ka galvenie pārkāpumi ir masku nelietošana sabiedriskās vietās un nereģistrēta robežas šķērsošana.

Par sejas masku nelietošanu uzsākts 221 administratīvais process, 57 lietas ierosinātas par pašizolācijas pārkāpumiem, vēl 205 par elektroniskās anketas neaizpildīšanu, šķērsojot valsts robežu, 36 – par distancēšanas noteikumu neievērošanu.

Uzsākti 40 procesi par vairāk nekā 10 personu dalību privātā pasākumā, septiņi – par vairāk nekā 50 personu dalību pulcēšanās un piketos. Savukārt 53 procesi skar citus gadījumus, piemēram, ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu uz vietas vai neatļautu skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanu.

Kopš 9. novembra policija ir veikusi 19 006 preventīvās pārbaudes un reaģēja uz 522 izsaukumiem par epidemioloģiskās drošības pasākumu pārkāpumiem, un 934 reizes policijas darbinieki izteica brīdinājumus.

Vairāk nekā 800 preventīvo pārbaužu tika veikts aizritējušajā piektdienā visā Latvijā, tostarp 112 no tām tirdzniecības centros.

No ārzemēm ieceļojušo personu pārbaužu ietvaros policija veica 16 597 telefona zvanus un 4613 reizes devās uz pārbaudēm vietās.

5
Tagi:
ārkārtējā situācija, koronavīruss, policija
Pēc temata
Ļaujiet strādāt: manikīra un pedikīra meistari izgāja piketā pie Saeimas
Vai Latvijā ir vajadzīgi jauni koronavīrusa ierobežojumi: iedzīvotāju domas dalās
Viņķele: ārkārtējās situācijas režīms ir jāpagarina uz trim nedēļām
Jaunais gads tiek atcelts? Valdība ieviesīs stingrākus ierobežojumus
Ministru kabineta ēka

Valdība apstiprināja Latvijā jaunus Covid-19 ierobežojumus

10
(atjaunots 10:53 02.12.2020)
Latvijas valdība pieņēma lēmumu pagarināt ārkārtējās situācijas režīmu līdz 11. janvārim, ieviešot vēl striktākus ierobežojumus.

RĪGA, 2. decembris – Sputnik, Dmitrijs Oļeiņinkovs. Par ārkārtējās situācijas režīma pagarināšanu pēc valdības sēdes, kura ilga gandrīz 12 stundas, paziņojas Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš. Ministru kabinets papildināja ierobežojumu sarakstu. Tostarp no 3. decembra visā Latvijas teritorijā būs atļauts kopā pulcēties ne vairāk kā diviem cilvēkiem (izņēmums – ģimenes), kā arī jāievēro 2 metru distance. Tiek atcelti visi privātie pasākumi, ballītes, pulcēšanās.

Ierobežota veikalu darbība – brīvdienās viņi pārtrauc darbu, izņemot tos, kuri pārdod pārtikas produktus, kā arī pirmās nepieciešamības preces (zāles, higiēnas preces).

Taču negaidītas pozitīvas izmaiņas notikušas manikīra meistaru un skaistumkopšanas salonu darbībā. Izskatās, ka valdība būs sadzirdējusi viņu protestus un "pielīdzināja viņu tiesības" frizieriem, atļaujot apkalpot klientus.

Par skolām: aizsargmaskas visā darbadienas garumā būs jāvalkā ne vien skolas darbiniekiem, bet arī bērnudārzu darbiniekiem. Skolās pēc 4. janvāra maskas nāksies valkāt visiem – gan skolēniem, gan skolotājiem – gan mācību stundās, gan starpbrīžos. No 7. decembra visā valstī 5.-6. klašu skolēni pāriet pie tālmācībām.

Aizsargmaskas ir jālieto jebkurās telpās ārpus savas mājas. No 7. decembra sabiedriskajā transportā maskas (vai šalles, lakatus, kuri aizsedz degunu un muti) būs jālieto bērniem virs 7 gadu vecuma (pieaugušajiem jāievēro stingrāki noteikumi – izmantot drīkst tikai aizargmaskas). Tāpat no 7. decembra ierobežos pasažieru skaitu sabiedriskajā transportā – ne vairāk par 50% no noteiktā maksimālā pasažieru skaita.

Veselības ministre Ilze Viņķele papildināja: aizsargmaskas nāksies lietot arī darbavietās, tiesa, ja cilvēks kabinetā atrodas viens, šādas nepieciešamības nav. Turklāt tiek pārtraukts ierastais ēdnīcu un kafejnīcu darbs uzņēmumos: tie drīkstēs izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai.

Līdz 11. janvārim tiek pārtraukts visu kultūras iestāžu, izstāžu, gadatirgu (ieskaitot Ziemassvētku tirgus uz ielas) darbs. Bibliotēkas drīkst izsniegt grāmatas lasītājiem.

Bēres un kristības nepieciešamības gadījumā var notikt ar ne vairāk kā 10 cilvēkiem no divām mājsaimniecībām, taču dalībniekiem obligāti ir jālieto sejas aizsargmaskas. Baznīcās kopējam apmeklētāju skaitam ir jābūt ierobežotam līdz 20% no maksimāli pieļaujamā.

Atļauts rīkot pulcēšanās, piketus un gājienus, taču tie var notikt tikai svaigā gaisā ar ne vairāk kā 25 dalībniekiem un ar distances ievērošanu dalībnieku starpā.

Latvijas valdības vadītājs paziņoja, ka no 7. decembra tiek ieviesta stingrāka Latvijas robežas šķērsošanas kontrole: "Mēs gribam zināt par katru, kurš iebrauc valstī." Robežsargiem sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policiju ir jāizkontrolē, lai katrs iebraucējs aizpilda elektronisko Covid-19 pasi un tālāk pavada pašizolācijā nepieciešamo dienu skaitu.

Tāpat, uzstājoties pēc valdības sēdes mediju priekšā, premjers Kariņš izdarīja paziņojumu sakarā ar gaidāmo vakcināciju: valsts iedzīvotājiem tā būs par brīvu. Prognozēts, ka plaša vakcinācija var notikt 6 mēnešu garumā pēc pirmo vakcīnu saņemšanas. Valdības vadītājs pieļāva, ka tas var notikt jau janvārī. 2021. gadā vakcīnu iegādei no budžeta paredzēts piešķirt 26,7 miljonus eiro.

10
Tagi:
valdība, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Izvēle parādīsies tuvāk 2021. gada beigām: Latvijas vakcinācijas plāns pret Covid-19
VM pastāstīja, cik Covid-19 pacientus spēs uzņemt Latvijas slimnīcas
Covid-19 sekas salīdzina ar izkaisīto sklerozi, AIDS un insultu
Ārsts parādīja, ko Covid-19 pacienti redz pēdējos brīžos pirms nāves