Elektrības apakšstacija. Foto no arhīva

EK: Latvija ir atkarīga no enerģijas resursu importa

51
(atjaunots 17:14 29.02.2016)
Neskatoties uz jaunajiem elektroenerģijas pārraides sistēmu pieslēgumiem starp Baltijas valstīm, Poliju un Zviedriju, Latvija vēl joprojām ir apdraudēta enerģijas piegādes jautājumos. Šī informācija iekļauta Eiropas Komisijas ikgadējā ziņojumā.

RĪGA, 29. feb — Sputnik. Latvija ir pakļauta energoapgādes riskiem, jo ir atkarīga no ārvalstu piegādātājiem, ziņo Eiropas Komisija (EK) ikgadējā ziņojumā par Latviju.
Baltijas valstu elektroapgādes sistēmu pieslēgums pie Eiropas elektroenerģijas tirgus ir manāmi pieaudzis, taču Latvijas atkarība no naftas produktu un dabasgāzes importa pārsniedz vidējo rādītāju Eiropas Savienībā, teikts ES ziņojumā.

Īpaši svarīgs ir dabasgāzes imports – līdz šim Latvija to pērk tikai no Krievijas. Energoproduktu tirdzniecības deficīts Latvijā sastāda 5,2% IKP, vidēji ES – 2%, tāpēc Latvijas ekonomiku lielā mērā ietekmē enerģijas cenu svārstības, teikts ziņojumā.

Saskaņā ar aģentūras LETA rīcībā esošo informāciju, EK norāda, ka enerģijas avotu sadales jomā Latvijā būtiska vieta piešķirta atjaunojamajiem energoresursiem, taču Latvija joprojām lielā mērā ir atkarīga no fosilā kurināmā.

Baltijas valstu elektrosistēmas ir sinhronizētas vienotā tīklā ar Krieviju un Baltkrieviju. Tiek izmantoti ārējie piegādātāji. Latvijas un Igaunijas savienojumu jauda nav pietiekama, lai nodrošinātu Baltijas valstu elektroenerģijas tirgus sekmīgu darbību.

Pagājušā gada sākumā Baltijas valstis vienojās līdz 2025.gadam pāriet no esošajām sistēmām uz sinhronizāciju ar kontinentālās Eiropas tīklu. Tiks palielināta Igaunijas un Latvijas savienojumu jauda vairākos secīgos posmos – līdz 2020., 2022. un 2023.gadam.

Nesen tika pabeigti elektroenerģijas sistēmu savienojumi "Eastlink2", "NordBalt" un "LitPol Link" starp trijām Baltijas valstīm, Somiju, Zviedriju un Poliju.

51
Dzintars

Izpārdod "Dzintaru": fabrikai piederošās iekārtas ir nopērkamas

1
(atjaunots 17:45 26.05.2020)
Pārdošanai piedāvāti aptuveni 800 vienību. To vidū ir gan kosmētikas ražošanai paredzētās iekārtas, gan uzņēmuma transporta līdzekļi.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Uzņēmuma "Dzintars" administrators Jānis Ozoliņš izstādījis pārdošanai fabrikai piederošās kosmētikas un parfimērijas ražošanas iekārtas, vēsta Press.lv.

Noskaidrojis, ka pārdošanai izstādītas 749 vienības. To vidū ir ražošanas iekārtas, transporta līdzekļi un cits uzņēmuma īpašums.

Dzintars
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Visa īpašuma kopējā vērtība – aptuveni 534 300 eiro, neskaitot PVN.

Piedāvājumi iekārtu iegādei tiek pieņemti līdz 19.jūnijam, visi interesenti var to apskatīt pirms pirkuma.

Iepriekš tika ziņots, ka 30.martā sāksies maksātnespējīgā kosmētikas ražotāja "Dzintars" ražošanas un administratīvo ēku izsole.

Ēkas izstādītas izsolei ar sākumcenu 6,9 milj. eiro apmērā.

Iespējams iegādāties objektu Rīgā, Mālu ielā 30 – zemes gabalu 65 300 kvadrātmetru platībā ar apbūvi, kā arī kustamo īpašumu – inženiertīklus, ofisa tehniku, iekārtas un mēbeles.

Par agrāk slavenā zīmola bēdīgo stāvokli kļuva zināms 2019.gada oktobrī. Jau 12.novembrī Rīgas Pārdaugavas tiesa pasludināja Latvijas kosmētikas ražotāja maksātnespēju un iecēla Jāni Ozoliņu maksātnespējas procesa administratora amatā.

1
Tagi:
Dzintars, Latvija
Pēc temata
Stāsta beigas? "Dzintaru" pasludināja par maksātnespējīgu
Kas zināms par masveida kadru samazināšanu uzņēmumā "Dzintars"
Rokas nost no vietēja biznesa! VID represijas iedzinušas stūrī Latvijas uzņēmējus

Video ir tikai sākums: policija izseko iedzīvotājus sociālajos tīklos

11
(atjaunots 17:29 26.05.2020)
Ziņas no modriem lasītājiem, speciālas programmas un papildu pierādījumi: Latvijas policija aktīvi izmanto sociālos tīklus noziegumu atklāšanai.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Npret kādu kurzemnieci tika ierosināta administratīvā lieta par atrašanos bērnu laukumā Covid-19 ierobežojumu laikā. Iespējamais pārkāpums policijas redzeslokā nonāca pēc tam, kad pārkāpuma video ievietots sociālajos tīklos.

Valsts policijas (VP) kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Dmitrijs Homenko pastāstīja telekanālam TV3, ka lielāko daļu video ierakstu, attēlus vai citādus materiālus viņiem iesūta vērīgi iedzīvotāji. Piemēram, video ierakstu ar iespējamu apreibinošu vielu lietošanu policisti bez ievērības nedrīkst atstāt.

Noliktava, foto no arhīva
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"Ir jāpārbauda šī informācija, jo, kā saprotat, šīs psihoaktīvās vielas paliek asinīs, cilvēkā. Tad vienkārši šo video var pārbaudīt un pierādīt ar citiem objektīviem apstākļiem," konstatēja Dmitrijs Homenko.

Video ieraksts, ko publicējis ātruma režīma pārkāpējs vai video ar iespējamu narkotiku lietošanu, vai kāds cits video pats par sevi esot tikai iespējamā pārkāpuma atklāšanas sākums. Gandrīz vienmēr pārkāpuma pierādīšanai ir nepieciešami papildu pierādījumi.

"No konteksta izrauts video fails no interneta vides nevar kalpot par 100% pierādījumu, jo tas ir kā signāls, kas signalizē, ka, iespējams, noticis pārkāpums," norāda Homenko.

Parasti par sociālajos tīklos manītajiem pārkāpumiem policistus informē iedzīvotāji, tomēr materiālus aktīvi meklē arī paši policisti. Ir speciāla programmatūra, kas, piemēram, pēdējā laikā izmantota, meklējot ar Covid-19 saistītas viltus ziņas.

"Ir speciāli programmnodrošinājumi, kuri ļauj analizēt sociālos tīklus, meklēt pēc atslēgvārdiem, cilvēka komentārus analizēt utt. Tāds sistemātisks un mērķtiecīgs darbs, tieši analizēt informāciju, kas saistīta ar Covid-19 publikācijām," stāsta Homenko.

Valsts policijā atgādināja par piedāvāto lietotni "Mana drošība". Tā sniedz iespēju sazināties ar policiju, nepieciešamības brīdī informēt policiju par savu atrašanās vietu, kā arī ziņot par pārkāpumiem internetā.

11
Tagi:
Latvijas policija, sociālie tīkli
Pēc temata
Ārkārtējas situācijas laikā aug vardarbība ģimenē, taču policija agresorus neaiztur
IeM: policijai ļoti vajadzīgi resursi, nāksies upurēt ēku apsardzi
Velobums Latvijā ir saistīts ar Covid-19: vai šogad pieaugs velosipēdu zādzību skaits
Līdz ar koronavīrusu Baltijas valstīs var ienākt trakie 90.gadi