Maskavas Kremlis saulrietā. Foto no arhīva

Jānis Jurkāns: visas pasaules drošības atslēga atrodas Kremlī

527
(atjaunots 10:16 24.02.2016)
Bijušais Latvijas ārlietu ministrs ir pārliecinats: Rietumiem ir jāsadarbojas ar Krieviju.

RĪGA, 20. feb – Sputnik. Latvijas bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns uzskata, ka rietumvalstīm ir jāsaprot, cik svarīgas ir partnerattiecības ar Krieviju.
Intervijā Latvijas plašsaziņas līdzekļiem viņš norāda, ka attiecībās ar Krieviju pastāv dubulti standarti.

Viņš norāda, ka NATO ir pienākusi tuvu Krievijas robežām: "Kāds pārmet Putinam to, kā viņš izturējies Ukrainā? Kāpēc tad Amerika 60. gados (Karību krīzes periodā) varēja aizstāvēt savas nacionālās intereses, bet Krievijai tas aizliegts? 1999. gadā amerikāņi sāka bombardēt Belgradu. Vai Drošības padomes atļauja viņiem bija? Tolaik neviens neko neteica par Serbijas teritoriālo vienotību, toties pašlaik visi runā par Krimas aneksiju," – paskaidro Jurkāns.

Politiķis uzskata, ka Rietumiem ir jāsaprot, ka visas pasaules  drošības atslēga atrodas Kremlī, "neatkarīgi no tā, kas tur saimnieko. Ar viņiem ir jāsadarbojas. Es nesaku, ka vajag draudzēties, taču partnerattiecībām ir jābūt."

Jurkāns piezīmē, ka NATO dažkārt nepilda savus solījumus.

"Gorbačovs uzvedās labi, sekmēja Vācijas apvienošanos. Tolaik rietumvalstis solīja, ka NATO ne par soli nekustēsies Austrumu virzienā. Taču mēs visi atceramies, kas notika pēc PSRS sairšanas. Jeļcina laikos Krieviju pazemoja. Pēc tam pie varas nāca Putins. Viņš vēlējās uzlabot attiecības ar Rietumiem. Kad 2001. gadā Ņujorkā notika teroristiskais akts, Putins pirmais piezvanīja, izteica līdzjūtību un piedāvāja palīdzību. Kā uz to atbildēja Bušs? Sāka karu Afganistānā. Tātad Rietumiem ir savas nacionālas intereses, bet Krievijai – ne! Cik ilgi vēl nepieversīsim uzmanību Amerikas kļūdām? Kas notika Irākā? Amerikāņi okupēja Irāku. Ko darīja ģenerāļi? Viņi aizbēga no Irākas un nodibināja "Islāma valsti", ar ko pašlaik cīnāmies. Atliek secināt, ka visu šo laiku Krievija ir ignorēta," – secina Jurkāns.

Jānis Jurkāns bija pirmais Latvijas ārlietu ministrs pēc neatkarības atgūšanas 1991. gadā. Bijis četru Saeimas sasaukumu deputāts.

527
Pēc temata
Eksperts: NATO pie robežām draudus nerada, viņi neko nepanāks
Maskava militārajā plānošanā ņems vērā NATO rīcību Austrumeiropā
Pārmaiņas austrumu flangā: Eiropā būs vairāk NATO
Arbatovs: NATO valstis baidās no Krievijas bruņotajiem spēkiem
Lāči

Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē

5
(atjaunots 18:29 05.07.2020)
Divi lāču bērni spēlējās tieši uz ceļa un pat nepamanīja, ka pagadījušies acīs cilvēkam. Tā tapuši vairāki interesanti uzņēmumi.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Sociālā tīkla Facebook lietotājs Nauris publicējis amizantu lācēnu fotogrāfijas – mazuļi rotaļājas uz zemes ceļa Ainažu apkaimē.

Fotogrāfijas tapušas 30. jūnijā, atzīmēja ekskluzīvo uzņēmumu autors.

Tiesa, speciālisti uzskata, ka drīz vien lāči Latvijā nebūs nemaz tāds retums.

Valsts mežu dienests konstatēja, ka pēdējos gados Igaunijā sperti mērķtiecīgi soļi brūno lāču populācijas palielināšanai. Tagad dzīvniekiem Igaunija jau šķiet pārāk šaura, un viņi ierodas Latvijā.

Pie tam ķepaiņi ne tikai pastaigājas pa pierobežas teritoriju – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunajā dzīves vietā.

Speciālisti lēš, ka Latvijā mīt jau 20-50 lāči.

Lāči, foto no arhīva
© AFP 2019 / Roland Weihrauch / dpa

Pagaidām valstī nav fiksēti lāču uzbrukumi cilvēkiem, tomēr drošības pasākumus vajadzētu ievērot. Piemēram, lauku iedzīvotājiem jāpadomā, kā izvietot sadzīves atkritumu konteinerus, lai tajos nerakņātos ciemiņi no meža.

Savukārt pastaigās pa mežu ieteicams pavērot zemi un, ieraugot lāču pēdas vai ekskrementus, paieties tālāk prom. Mežā ieteicams pārvietoties pa takām vai celiņiem, netraucēt meža iemītniekus. Laiku pa laikam var uzkāpt kokā, ierunāties vai uzdziedāt. Ja būsiet vērīgi, pamanīsiet dzīvniekus jau attālumā.

Ja lācis jau ir redzamības zonā, nepagrieziet tam muguru, kāpieties atmuguriski. Neskatieties dzīvniekam acīs, izturieties klusi un ejiet prom. Nekādā gadījumā netuvojietes lācēniem un neaizskariet mazuļus.

5
Tagi:
dzīvnieki, Latvija
Pēc temata
Igaunijas lāči migrē uz Latviju
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam

Covid-19 infekcijas gadījumu skaits Latvijā sasniedzis 1124

10
(atjaunots 16:49 05.07.2020)
Pēdējās diennakts laikā valstī fiksēts viens jauns koronavīrusa infekcijas gadījums. Slimnīcās Covid-19 pacientu skaits nav pieaudzis.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Slimību profilakses un kontroles centrs vēsta, ka pēdējo 24 stundu laikā Latvijā fiksēts viens jauns Covid-19 gadījums. Jau vairākas dienas inficēto skaits valstī pieaug tikai par vienu jaunu gadījumu.

​Diennakts laikā veikti 1042 Covid-19 testi. Kopš pandēmijas sākuma veikti 157 826 izmeklējumi. Kopā Latvijā fiksēti 1124 koronavīrusa infekcijas gadījumi, 1000 cilvēki sekmīgi izveseļojušies, 30 pacienti miruši.

​Slimnīcās ārstējas 5 pacienti ar Covid-19 diagnozi. Vienam no viņiem konstatēta smaga slimības gaita. Kopā no stacionāra izrakstīts 181 pacients.

10
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Pārāk maz Latvijas iedzīvotāju lejupielādējuši mobilo lietotni Apturi Covid
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums
Latvija paplašinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama karantīna
Latvijas NBS pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas robežu patrulēšanu

ASV uzfilmētā video putns aiznes nagos haizivi

0
(atjaunots 18:34 05.07.2020)
Kādā Dienvidkarolīnas pludmalē atpūtnieki nofilmējuši video, kurā redzams milzīgs putns ar haizivi nagos.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. ASV kādā Dienvidkarolīnas pludmalē atpūtnieki nofilmējuši video, kurā redzams milzīgs putns ar haizivij līdzīgu zivi nagos, vēsta Movieweb.

​Ieraksts izplatījies zibenīgi, stāsta RIA Novosti.

Soociālajos tīklos izskanējuši pieņēmumi par to, ka mednieks ir zivjērglis, liels plēsīgs putns, kura spārnu vēziens var sasniegt 1,7 metrus.

Par zivi sākās strīdi. Lasītājiem šķita, ka putns nomedījis nelielu haizivi, taču, iespējams, tā varētu būt spāņu makrele.

0
Tagi:
dzīvnieki
Pēc temata
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē