Studenti. Foto no arhīva

Vēstniecībā uzsākta dokumentu pieņemšana bezmaksas studijām Krievijā

899
(atjaunots 10:38 30.03.2016)
Uz studijām uz Krievijas Federācijas budžeta rēķina var pretendēt Latvijas iedzīvotāji, kas nav reģistrēti Krievijas teritorijā.

RĪGA, 17.feb — Sputnik. Krievijas vēstniecība Latvijā, KF Izglītības ministrija un Federālā aģentūra sadarbībai ar tautiešiem ārzemēs "Rossotrudņičestvo" ziņo par dokumentu pieņemšanu studijām Krievijas skolās un augstskolās uz KF budžeta rēķina.

Krievijas vēstniecības mājaslapā ir sniegta detalizēta informācija par iespējām mācīties Krievijā. 2016/17.mācību gadā Krievijas Federācija ir gatava uzņemt studijām 85 cilvēkus.

Iesniegt dokumentus var gan Latvijas Republikas pilsoņi, gan nepilsoņi. Latvijas pilsoņi, kas saņēmuši KF pasi ar reģistrāciju Krievijas teritorijā, ka arī Latvijā dzīvojošie citu valstu pilsoņi uz šo iespēju nevar pretendēt.

Kandidāti var iesniegt dokumentus jebkurai specialitātei jebkurā mācību iestādē, kas norādīta Krievijas augstskolu ārvalstu pilsoņu izglītības programmu vietnē. Informācija par Latvijas abiturientu pieņemšanas plānu pieejama šeit. Ārkārtas gadījumos iespējama uzņemšana studijām citās mācību iestādēs, taču tam nepieciešama KF Izglītības Ministrijas atļauja, ko pieprasa Krievijas vēstniecība.

Kandidātu atlase apmācībām notiek vairākās kārtās. Dokumenti ir jānosūta uz Krievijas vēstniecību elektroniskā vai dokumentu formātā līdz 2016. gada 16. martam.

Dokumenti, kas nepieciešami līdzdalībai konkursā:
• iesniegums-anketa ar fotogrāfiju;
• pases kopija: personas dati un uzturēšanās atļauja (ja kandidāts to saņēmis) ar notariāli apliecinātu tulkojumu;
• izglītības dokumenta kopija ar notariāli apliecinātu tulkojumu.

Pretendents var iesniegt dokumentus par sasniegumiem ārpus mācībām, par sabiedrisko darbu, par sarežģītu materiālo situāciju, kā arī speciālistu un sabiedrisku darbinieku rekomendācijas un  radošos darbus, kas atbilst izvēlētai specialitātei.

Izvēloties kandidātus, konkursa komisija ņem vērā:
• atestāta vidējo atzīmi;
• atzīmes profila priekšmetos;
• apbalvojumus olimpiādēs;
• sabiedrisko darbību;
• sociāli neaizsargātu stāvokli.

Vēstniecība veidos kandidātu sarakstu, ka arī perspektīvo kandidātu papildu sarakstu. Abi saraksti tiks publicēti vēstniecības mājaslapā pēc 2016. gada 25. marta.
Izraudzītie kandidāti tiks lūgti iesniegt papildu dokumentus.

Sagatavotie saraksti tiks izskatīti kopā ar Krievijas Izglītības ministriju. Informācija par pretendentu uzņemšanu tiks publicēta 2016. gada jūlijā-augustā.

Studentiem tiks piedāvāta izmitināšana un izmaksāta stipendija. Transportu līdz studiju vietai apmaksā pats abiturients.

Ja kandidāts neprot krievu valodu mācībām pietiekamā apjomā, tiek piedāvāta iespēja apmeklēt valodu kursus. Arī šajā mācību laikā viņam tiks izmaksāta stipendija.

899
Pēc temata
Latviešu valoda Maskavā: to mācās gan bērni, gan pieaugušie
Latviešu valoda pasaules kartē
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs, foto no arhīva

"Zodziet apņēmīgāk!" Ušakovs uzbruka labējiem, kuri atbalsta vandāļus Jēkabpilī

17
(atjaunots 16:30 01.03.2021)
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs izdomājis reklāmsaukli – tā pamatā ir nacionālistu atsauksmes pēc lielgabala zādzības un padomju karavīriem veltītā pieminekļa apgānīšanas Jēkabpilī. Reklāmsaukli viņš izdomājis ne tikai labējiem, bet arī visai Latvijas valdībai.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kā zināms, Jēkabpilī noticis skandalozs vandālisma akts. Nezināmi ļaundari sagrāvuši padomju memoriālu karavīru apbedījuma vietā. Nozagts piemineklis – lielgabals, kas rotāja memoriālu.

Incidents pats par sevi rada sašutumu, ņemot vērā ļaundaru melno sirdzapziņu un jebkādu principu trūkumu, piedevām memoriālu aizsargā Krievijas un Latvijas starpvaldību līgums par pieminekļu aizsardzību. Krievijas Izmeklēšanas komiteja jau ierosinājusi krimināllietu sakarā ar noziegumu.

Krievijas vēstniecība Rīgā nosūtīja Latvijas ĀM protesta notu sakarā ar vandālisma aktu.

Policisti Latvijā apgalvo, ka centīgi izmeklē noziegumu. Cilvēki ir sašutuši. Tikai Nacionālās apvienības deputāti nespēj valdīt sajūsmu.

Jānis Iesalnieks un Jānis Dombrava savās lapās Twitter un Facebook atļāvās atbalstīt vandāļus, kuri tumsas aizsegā faktiski sagrāvuši memoriālu padomju artilēristiem. Iesalnieks attaisnoja noziedzniekus, Dombrava pat ierosināja pateikties par apņēmīgo rīcību.

Bijušais Rīgas mērs. Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs savā lapā Facebook pauda savas domas par notiekošo. Viņš izmantoja ļaunu ironiju.

Pēc NA politiķu izteikumu motīviem Ušakovs izdomāja saukli, kas, pēc viņa domām, piemērots visai valdībai. Politiķis ironiski konstatēja, ka aicinājums "zodziet apņēmīgāk" ideāli iekļautos valdības koncepcijā.

Ušakovs pat ieteica uz Saeimas griestiem rakstīto "Viens likums - viena taisnība visiem" nomainīt pret "zodziet apņēmīgāk".

"Jēkabpilī apgānīts piemineklis padomju karavīriem, nozagts lielgabals no postamenta. Kas un kāpēc to izdarījis, politisku vai ekonomisku motīvu dēļ – tas ir atsevišķs jautājums. Toties nepārsteidza labējo politiķu reakcija. Mūsu visu iemīļotais Saeimas deputāts Jānis Dombrava teica, ka vajadzētu būt "apņēmīgākiem". Loģiski – zagt vajag apņēmīgāk. Uz tā mūsu labējās partijas turas. Var pat valdības ēkā uz griestiem uzrakstīt

"Zodziet apņēmīgāk!" agrākā "Viens likums - viena taisnība visiem" vietā," – Ušakovs konstatēja savā lapā.

Jāpiebilst, ka policijas centieni lielgabala meklējumos vēl nav vainagojušies panākumiem, lai arī pat pieejami videonovērošanas kameru ieraksti, kuros redzams, kā traktorā aizved lielgabalam līdzīgu objektu.

17
Tagi:
vandalisms, nacionālisms, Nils Ušakovs
Pēc temata
Jēkabpilī barbariski sagrauts karavīru memoriāls. Kā atbildēs Krievija?
Video ierakstā nokļuvusi pieminekļa sagraušana Jēkabpilī
Avīzes, foto no arhīva

Valdība apstiprinājusi vairāk nekā 3 miljonu eiro piešķiršanu privātajiem medijiem

10
(atjaunots 16:10 01.03.2021)
Latvijas Kultūras ministrijas ieskatā privātajiem medijiem vajadzīga apaļa summa – vairāk nekā trīs miljoni eiro. Valdība tam piekrīt.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kultūras ministrija pieprasījusi valdībai 3 258 367 eiro privāto mediju atbalstam Latvijā. Valdība prasību apstiprinājusi, vēsta Mixnews.lv.

Tagad šī nauda no valsts budžeta nonāks Mediju atbalsta fondā (MAF). Tas vajadzīgs, lai plašsaziņas līdzekļi Covid-19 radītajā krīzes situācijā varētu joprojām sniegt sabiedrībai savlaicīgu un kvalitatīvu informāciju par pandēmijas problēmām.

​Tagad izstrādātais mediju vides atbalsta mehānisms jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju, un Sabiedrības integrācijas fonds MAF ietvaros sadalīs līdzekļus starp komerciālajiem radio, telekanāliem, elektroniskajiem un drukātajiem medijiem.

Jau zināms, ka 1 075 000 eiro no MAF finansējuma tiks atvēlēti televīzijas un radio programmu tekošo izdevumu – darbinieku algu, telpu nomas, komunālo pakalpojumu utt. segšanai.

530 850 eiro paredzēti tādiem pašiem izdevumiem drukātajiem un ziņu medijiem, 846 150 eiro – drukāto mediju darba materiālu apmaksai piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā. 798 210 eiro vajadzīgi televīzijas un radio programmu izstrādei piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā.

SIF administratīvie izdevumi "apēdīs" 8 157 eiro.

10
Tagi:
Latvija, finansējums, mediji
Pēc temata
No kurienes nāk nauda cīņai par "demokrātiju un cilvēktiesībām"