Iela Rīgā. Foto no arhīva

Psihologs iesaka, pārvarēt sezonālo nomāktību

96
Aiz loga nomācoša ziema – garlaicīgas, pelēkas debesis un nebeidzams lietus. Tādā laikā pat sākam ilgoties pēc sniega. Kā šādos apstākļos izvairīties no sezonālās depresijas un saglabāt mundrumu? Pēc padoma Sputnik vērsās pie konsultanta un sistēmiskā terapeita Vladislava Siricas.

RĪGA, 17.Feb – Sputnik, Jeļena Kirillova. Daudzi cilvēki asi izjūt sezonālās izmaiņas. Psihologs uzskata, ka ārējie  faktori, piemēram, laika apstākļi ietekmē 40-50% iedzīvotāju garastāvokli. Pēc viņa domām, šādos brīžos ir svarīgi visiem spēkiem domāt par pozitīvām lietām, nevis iegrimt nomāktībā, kas var pilnībā pārņemt cilvēku.

"Iedomājieties alpīnistu, kurš kāpj kalnā. Viņš kāpj augšup un iedzen stiprinājumus. No piecpadsmit āķiem, iespējams, pieci salūzīs, taču pārējie izturēs un palīdzēs pārvarēt šķērsli. Arī cilvēkiem, ko ietekmē sezonāla nomāktība, ir jāmeklē tādi āķīši savā ikdienā," — iesaka speciālists.

"Šodien tu vari tumšu apģērbu papildināt ar dzeltenu šalli, rīt – aiziet uz solāriju. Principā, visiem ir pazīstamas šīs vienkāršās metodes. Pats galvenais — piespiest sevi kaut ko darīt, meklēt kaut ko pozitīvu," — saka Vladislavs.

Ļoti svarīgi ir salīdzināt sevi nevis ar to, kādi būsim rīt, bet gan ar to, kādi bijām vakar. Vērot izmaiņas sevī. Cilvēki dažkārt noniecina rezultātus. Piemēram, cilvēks vēlas notievēt par 20 kilogramiem. Viņš ir zaudējis 5 kilogramus, un motivācija ir galā: sak, nekas nav iznācis. Rezultāts taču ir! Ir jāslavē sevi par visu, kas ir izdevies, iesaka speciālists. Cilvēkam ir jāmācās novērtēt sevi objektīvi. Šodien, piemēram, piecēlies 10 minūtes agrāk un pavingroji – arī tas ir neliels varoņdarbs. Reizēm noder paslavēt sevi tikai par to, ka pelēkā dienā esi atradis sevī spēkus atraut galvu no spilvena un doties uz darbu. Nevajag sevi novērtēt par zemu!

Taču kurā brīdī vajadzētu padomāt par to, ka tā nav vienkārša nomāktība? Ja nu ir sākusies depresija un cilvēkam nepieciešama speciālista konsultācija un medikamenti? Par to, ka cilvēkam ir klīniskā depresija, liecina apātija, kas ilgst 2-3 nedēļas, skaidro psihologs.

"Cilvēks neko nedara, viņu nekas neinteresē, nekas nepriecina. Sākas problēmas ar miegu, cilvēks pastāvīgi ir nomākts. Tā ir depresija, cilvēku pārņem emocionāls apstulbums, viņš var mest pie malas personīgo higiēnu, bērnu un partnera vajadzības," — skaidro speciālists.

Protams, jebkurā valstī cilvēki cieš no depresijas. Taču reģionos, kur saule spīd 240 dienas gadā, cilvēki ir dzīvespriecīgāki. Ziemeļu reģionos dzīvojošie biežāk nonāk ziemas nomāktības gūstā. Tāpēc ieteikums reizēm apmeklēt solāriju tiešām iedarbojas. Bet ko iesākt, ja sauļošanos aizliedz ārsts, bet iziet uz ielas negribas sliktā laika dēļ!?

"Pamēģiniet sevi tomēr iepriecināt! Nopērciet kādu patīkamu sīkumu. Būtu jauki, ja tā būtu balva: paveiciet kaut ko labu un apbalvojiet sevi ar pirkumu. Aizejiet uz teātri, restorānu vai kino. Centieties tikties ar interesantiem, pozitīviem cilvēkiem. Apmeklējiet pasākumus. Pēc manām domām, sezonas nomāktība visbiežāk rodas tukšuma un vientulības sajūtas dēļ. Ja cilvēkam ir pilnvērtīga dzīve, ko pārpilda gan darbs un vaļasprieks, gan arī saikne ar cilvēkiem, nomāktībai iemesla nebūs," — uzskata Vladislavs Sirica.

96
Covid-19 antivielu testi, foto no arhīva

Covid-19 testēšanu neveiks noteiktu profesiju pārstāvjiem

10
(atjaunots 15:52 30.11.2020)
Tomēr Veselības ministrijā atzīmēja, ka, ja situācija ar koronavīrusu valstī mainīsies, testēšanas algoritms var tikt pārskatīts.

RĪGA, 30. novembris – Sputnik. Latvijas Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne paziņoja, ka dotajā posmā netiek plānots paplašināt Covid-19 testēšanu, iekļaujot testēšanas algoritmā cilvēkus, kuri strādā noteiktās profesijās, kā tas notika pavasarī, raksta Press.lv.

Uz jautājumu, vai netiek plānots prioritāri testēt noteiktas cilvēku grupas, ja tas būs nepieciešams drošai profesionālo pienākumu izpildei, Veselības ministrijas pārstāve atbildēja, ka pagaidām šādu plānu nav, bet, ja situācija mainīsies, testēšanas algoritms var tikt pārskatīts.

Veselības ministrija uzskata, ka esošais algoritms garantē mērķtiecīgu valsts apmaksātu testēšanu – tā ir pieejama visiem ar ģimenes ārsta nosūtījumu, ja rodas saslimšanas simptomi vai epidemioloģiskie rādītāji. Turklāt Slimību profilakses un kontroles centrs lemj, kādos gadījumos ir pamats plašākai testēšanai uzņēmumos, skolās un citās iestādēs.

Tāpat testēšana tiek nodrošināta medicīnas iestādēs un sociālās aprūpes centros, kur ir daudz riska grupu.

Veselības ministrijā atzīmēja, ka pašlaik testēšanas punktos visā Latvijā rindu nav, un jebkurš cilvēks, iepriekš pierakstoties, var operatīvi nodot testu tajā pašā vai nākamajā dienā un tikpat operatīvi saņemt rezultātus.

10
Tagi:
Latvija, koronavīruss, Veselības ministrija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Ļaužu pūļi TC un ballītes Rīgas centrā? Latvijā mazinājies jaunu Covid-19 gadījumu skaits
Ārsts parādīja, ko Covid-19 pacienti redz pēdējos brīžos pirms nāves
Covid-19 sekas salīdzina ar izkaisīto sklerozi, AIDS un insultu
Jaunas šausmas: ASV cilvēkiem, kuri pārslimojuši Covid-19, sāk izkrist zobi
P. Stradiņa slimnīca, foto no arhīva

Ar pneimoniju mājās: slimnīcās beidzas gultasvietas pacientiem

15
(atjaunots 15:02 30.11.2020)
P. Stradiņa slimnīca vairs nevar uzņemt visus pacientus ar pneimoniju – dažiem nāksies ārstēties ambulatori.

RĪGA, 30. novembris – Sputnik. Vieglākos plaušu iekaisuma gadījumos tagad nākas ārstēties mājās – slimnīcās nav vietu, vēsta LTV.

Vakar Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš savā uzrunā Latvijas iedzīvotājiem atzina, ka veselības sistēma valstī ir uz izdzīvošanas robežas, savukārt ieviestie drošības pasākumi nav atnesuši gaidīto efektu.

Pacientu skaits ar Covid-19, kuri nokļuvuši stacionāros, sasniedzis 510 cilvēkus. Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijas valsts sekretāre Diāna Mūrmane-Umbraško pastāstīja, ka šobrīd Covid-19 slimniekiem ir pieejamas 629 gultasvietas, savukārt akūtas nepieciešamības gadījumā to skaitu iespējams palielināt par 81. Tomēr var pienākt brīdis, kad veselības aprūpes sistēma nebūs spējīga palīdzēt visiem, kam ir nepieciešama medicīniskā palīdzība.

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca Venspilī
© Sputnik / Sergey Melkonov

Mediķi uzsver: slimnieku jau ir tik daudz, ka visus uzņemt nav iespējams. Piemēram, Mārtiņš Purenkovs, P. Stradiņa slimnīcas interns atzīmēja, ka visnopietnākās komplikācijas, no kurām pacients var pat nomirt, – tā ir pneimonija un elpceļu mazspēja. Pacienti visbiežāk nokļūst slimnīcā šo iemeslu dēļ. Diemžēl slimnīca vairs nevar uzņemt visus pacientus ar pneimoniju, atzīmēja viņš. Medicīnas darbinieki cenšas sekot līdzi tam, vai pacients spēj turpināt ārstēties ambulatori – vai arī viņš ir jāievieto stacionārā.

Par to, ka tas var notikt, ārsti ir brīdinājuši jau vairākas reizes. Latvijas Slimnīcu biedrības (LSB) valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs iepriekš skaidroja, ka ne tik svarīgas ir gultasvietas, bet gan personāla skaits, kurš netiek galā ar lielo pacientu skaitu. Neskaitot pārējo, liels daudzums mediķu šobrīd ir inficēto kontaktpersonas vai arī paši slimo ar Covid-19.

15
Tagi:
Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca, veselības aprūpes sistēma, Latvija
Pēc temata
"Slimnīcas ir pilnas ar inficētajiem": aizsardzības ministrs aicina rīkoties radikāli
VM pastāstīja, cik Covid-19 pacientus spēs uzņemt Latvijas slimnīcas
Jāpalīdz mediķiem: kas traucē piesaistīt vairāk brīvprātīgo Latvijas slimnīcās
No slimnīcas mājup par 150 eiro: jauna problēma ar Covid-19 pacientiem
VAS Latvijas dzelzceļš

"Latvijas Dzelzceļš" izpārdod lokomotīves

0
(atjaunots 16:41 30.11.2020)
Izsolei tiks nodotas divas TEP70 sērijas dīzeļlokomotīves un sešas ČMEZ sērijas lokomotīves, kuru kopējā sākumcena ir 704 680 eiro.

RĪGA, 30. novembris – Sputnik. "Latvijas Dzelceļa" meitasuzņēmums "LDz cargo" pārdod izsolē astoņas dīzeļlokomotīves ar kopējo sākumcenu 704 680 eiro, tiek ziņots oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Kravas vagoni, foto no arhīva
© Sputnik / Alexander Vilf

Tiek atzīmēts, ka izsolei tiks nodotas divas TEP70 sērijas dīzeļlokomotīves ar sākumcenu 92 920 eiro un 93 560 eiro. Tāpat tiks piedāvātas sešas ČMEZ sērijas lokomotīves, kuru sākumcena sastāda 82 850 eiro, 83 250 eiro, 84 850 eiro, 86 550 eiro, 88 050 eiro un 92 650 eiro.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka "Latvijas Dzelzceļa" apgrozījums pērn krities par 7,5%, salīdzinot ar 2018. gadu, sastādot 337,645 miljonus eiro. Koncerna zaudējumi sastādīja 9,328 miljonus eiro, salīdzinot ar iepriekšējā gada peļņu 14,408 miljonu eiro apmērā.

Pērn pa dzelzceļu tika pārvesti 41,49 miljoni tonnu kravu, kas ir par 7,77 miljoniem tonnu, jeb 15,8%, mazāk, nekā 2018. gadā. 79,4% šī apjoma sastādīja importa pārvadājumi (32,949 miljoni tonnu), kas ir par 18,6% mazāk, nekā 2018. gadā. Galveno kravu plūsmas daļu pa Latvijas dzelzceļiem veido partneri no Krievijas – 70,4% no visiem pārvadājumiem.

Kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku. Pašlaik ir atlaists jau ap tūkstoti cilvēku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

Ministru kabinets jūlijā atbalstīja "Latvijas Dzelzceļa" pamatkapitāla palielināšanu par 32 422 016 eiro, uzņēmuma izmaksu kompensāciju par dzelzceļa pasažieru pārvadājumu nodrošināšanu 14 225 226 eiro apmērā un finanšu līdzsvara avansa maksājumu 13 011 000 eiro apmērā.

0
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Kravu nekļūs vairāk, jāieņem svešs "lauciņš": ko nozīmē jaunais LDz biznesa modelis
Kliedzoši nepieņemams tonis: Latvijas ĀM aizliedza stividoriem prasīt Krievijai kravas
Nav skaidrs, kāpēc Latvija pati atsakās no tranzīta: situāciju LDz apsprieda Saeimā
"Latvijas Dzelzceļš" pārdod jau otro staciju