Televīzijas tornis Rīgā. Foto no arhīva

LTV tiks demonstrēta BBC filma par Krievijas iebrukumu Latvijā

1623
(atjaunots 14:29 13.02.2016)
Britu šovs tiks pārtulkots un papildināts ar ekspertu komentāriem.

RĪGA, 13. feb — Sputnik. Latvijas valsts televīzijas kanāla LTV ēterā tiks demonstrēta britu televīzijas un radio korporācijas BBC skandalozā filma "Trešais pasaules karš: komandpunktā", teikts kanāla sniegtajā informācijā.

No valsts budžeta finansētā Latvijas sabiedriskā televīzija ir iegādājusies tiesības demonstrēt britu filmu. Tās scenārija pamatā ir Krievijas hipotētiskais iebrukums Latgales teritorijā. Pagaidām informācija par to, kad filma tiks demonstrēta, netiek sniegta.

LTV valdes loceklis programmu attīstības jautājumos Sergejs Ņesterovs radio Baltkom ēterā paziņoja, ka filma tiks tulkota latviešu valodā un papildināta ar ekspertu komentāriem filmas ievada daļā.

"Tēma ir ļoti aktuāla, un mūsu uzdevums ir apspriest jautājumus, kas satrauc sabiedrību. Filmas oficiāla demonstrācija Latvijā kļūs par lielisku pamatu diskusijām mūsu valsts, it īpaši tās austrumu daļas drošības jautājumos," – paziņoja Ņesterovs.

LTV valdes loceklis atzīmēja, ka filma tiks papildināta ar ievadvārdiem – žurnālistu un ekspertu viedokļiem.

Aptauja

Kāpēc tika uzņemta BBC filma par NATO un Krievijas konfliktu?
 • Lai iebiedētu Baltijas valstu iedzīvotājus
  15.1% (222)
 • Lai atgādinātu pasaulei par kodolkara draudiem
  6.7% (98)
 • Lai stimulētu NATO valstu militārā budžeta palielināšanos
  34.0% (500)
 • Lai brīdinātu par iespējamo notikumu attīstību
  44.1% (651)
Nobalsojuši: 1472

"Filmas atbalss bija tik spēcīga, ka nevarējām to atstāt bez uzmanības," – norāda Ņesterovs.

Pagājušajā nedēļā televīzijas kanāls BBC-2 sāka daudzsēriju filmas demonstrāciju, kuras scenārijā iekļauts NATO un Krievijas konflikts: NATO valstis nostājas sabiedrotās pusē, kad KF armija iebrūk Latvijas teritorijā, un pasaulei draud kodolkarš.

Raidījuma anotācijā teikts, ka filma vēsta par augošā konflikta drāmu un spriedzi un ataino sīvos strīdus par to, kā būtu jārīkojas Lielbritānijai pastardienas priekšvakarā.

Stāsta un rāda

Filma sacēla traci jau pirms iznākšanas ēterā.

Britu politiķis un žurnālists, Lielbritānijas parlamenta loceklis kopš 1987.gada Džordžs Galovejs uzskata, ka BBC filma ir klasisks "aukstā kara" laiku propagandas piemērs. Viņš atzīmēja, ka filmai nav nekāda pamata. Dž. Galovejs uzskata, ka Krievija neplāno nodarīt kaut ko ļaunu Latvijai, taču tai ir tiesības raizēties par krievvalodīgo iedzīvotāju diskrimināciju bijušajās padomju valstīs.

Kremlī BBC filmu nav skatījušies: būtu žēl tērēt laiku tik prastām lietām.". KF prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka BBC žurnālisti pieļauj visai nekvalitatīvas produkcijas nākšanu klajā, tāpēc Kremlis nesteidzas iepazīties ar to pēc iespējas ātrāk.

Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs uzskata BBC-2 filmu par bīstamu provokāciju un iesaistīšanos informatīvajā karā, kura mērķis ir Krievijas demonizācija. Vēstnieks atzīmē, ka Latvijā strādā jau 8 gadus un nav dzirdējis, ka šeit būtu jebkādas separātiskas organizācijas, kur nu vēl tādas, kas spētu "sagrābt varu" kaut vienā pierobežas pilsētā (saskaņā ar scenāriju vara sagrābta veselās 20 pilsētās).

Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis, komentējot britu televīzijas kompānijas darbu, izteicās, ka Latgali apdraud augstais bezdarba līmenis, nevis iebrukums no Krievijas puses.

Filmas epizodē redzams, kā tiek iznīcināts Latvijas karogs. Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins nosauca no par atbaidošu noziegumu un Latvijas valsts simbola atklātu pazemošanu. Viņš pieprasa ierosināt krimināllietu pret šova autoriem.

Sputnik ir apkopojusi interesantākos latviešu militāro speciālistu, politiķu un sabiedrisko darbinieku komentārus. Lasiet šeit>>

 

1623
Pēc temata
Britu politiķis par BBC filmu: propaganda aukstā kara garā
Kremlī BBC filma nav skatījušies: "būtu žēl tērēt laiku tik prastām lietām"
KF vēstnieks Latvijā BBC-2 televīzijas šovu nosauc par informatīvā kara elementu
BBC šovs: Trešais pasaules karš sāksies Latgales dēļ
Panorāmas rats Amsterdamā

Lietuvas uzņēmums uzbūvēs Rīgā panorāmas ratu

3
(atjaunots 14:58 31.05.2020)
Panorāmas rata būvniecības projektam Uzvaras parkā Rīgā jābūt īstenotam līdz 2022. gada septembrim.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Izsoles laikā Lietuvas uzņēmums "RPR Operators" ieguva tiesības uzbūvēt Pārdaugavā Raņķa dambī panorāmas ratu, raksta Tvnet.lv.

Lēmumu par apbūvi Rīgas dome pieņēma jau 2019. gada jūlijā.

Izsole notika 2019. gada oktobrī. Par uzvarētāju kļuva Lietuvas kompānija, kura nodarbojas ar atrakciju un atpūtas parku būvniecību.

Pēc izsoles apbūvētājam nodeva zemesgabalu 5,7 tūkstošu kvadrātmetru platībā Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Saskaņā ar noteikumiem, panorāmas rata augstums nedrīkst pārsniegt 60 metrus. Kompānijai tiek dotas apbūves tiesības uz 30 gadiem.

Līdz 2021. gada 30. septembrim "RPR Operators" ir jāizstrādā un jāapstiprina panorāmas rata projekts, kurš ir jāsaskaņo ar departamentu. Būvniecības beigas ir ieplānotas līdz 2022. gada septembra beigām.

Pēc Rīgas Būvvaldes pārstāvja Edgara Butāna sacītā, jau ir saņemta Lietuvas uzņēmuma būvniecības ideja par rata uzstādīšanu, lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts 2020. gada 20. jūnijā.

3
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Poļu tūristi iedarbinājuši panorāmas ratu mirušajā Pripetē
Televizori un wi-fi augstumā: Ķīnā atklāts jauns panorāmas rats
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

3
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

3
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods
Grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno

Forbes noskaidroja, kurš nedēļas laikā nopelnījis visvairāk

0
(atjaunots 15:33 31.05.2020)
Pandēmija nav traucēklis tam, lai nopelnītu dažus miljonus: kurš no uzņēmējiem nopelnījis visvairāk pavasara pēdējā nedēļā?

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Žurnāls Forbes sastādīja desmit uzņēmēju un investoru sarakstu, kuri no 21. līdz 28. maijam nopelnījuši visvairāk naudas, vēsta RIA Novosti.

Pirmajā vietā izrādījies kompāniju grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno. Nedēļas laikā viņa bagātība palielinājusies par 8,1 miljardu dolāru un atkal pārsniedza 100 miljardus dolāru.

Tālāk seko Inditex holdinga (pieder zīmols Zara) dibinātājs un beneficiārs Amansio Ortega, kurš kļuvis par 4,9 miljardiem dolāru bagātāks. Līderu trijnieku noslēdz leģendārais investors Vorens Bafets, kura bagātība pieaugusi par 3,9 miljardiem dolāru.

Tālāk seko Kering īpašnieks Fransuā Pino, L’Oreal līdzīpašniece Fransuāza Fransuāza Betankūra-Meijersa, Uniqlo dibinātājs Tadasi Janai un kompānijas Keyence dibinātājs Takemicu Takidzaki.

Tāpat sarakstā iekļuva Luxoticca dibinātājs Leonardo del Vekkio, Grupo Carso īpašnieks Karloss Slims un 3G Capital līdzdibinātājs Horhe Paolo Lemāns. Nedēļas laikā viņi kopsummā nopelnīja 33,6 miljardus dolāru.

0
Tagi:
Forbes
Pēc temata
Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā
Forbes: pasaules bagātāko cilvēku saraksta līderpozīciju ieņēmis jauns cilvēks
Bagātākie cilvēki pasaulē dienas laikā zaudējuši 117 miljardus dolāru