Latvijas prezidents Raimonds Vējonis. Foto no arhīva

Latvijas prezidents pirmo reizi pēc operācijas parādījies videokameras priekšā

172
(atjaunots 12:31 04.02.2016)
Raimonds Vējonis ar asarām acīs pateicās visiem par atbalstu un pastāstīja, ka seko valstī notiekošajam, kā arī sazinās ar Ināru Mūrnieci, kas pilda valsts galvas pienākumus.

RĪGA, 3. feb – Sputnik. Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, kam 20.janvārī tika izdarīta sirds operācija, ierakstījis video. Valsts galva pauž pateicības vārdus par atbalstu Latvijas iedzīvotājiem.

Video ar valsts pirmās amatpersonas komentāriem parādījies prezidenta kanālā Youtube. Vējonis vēl joprojām atrodas intensīvās terapijas palātā.

"Labdien, mīļie Latvijas ļaudis. Pagājušajā nedēļā esmu pārcietis sirds operāciju, lai veiktu korekcijas savā iedzimtajā sirdskaitē. Liels paldies Latvijas ķirurgiem, jo īpaši gribētu teikt paldies Ērglim, Lācim, Varlamovam un citam medicīnas personālam, kas visu šo periodu ir snieguši man atbalstu. Īpaši svarīgs tas ir atveseļošanās periodā. Vēlos pateikties arī visiem jums – par to atbalstu, labajām domām, ko jūs sūtat internetā. Šīs labās domas palīdz stiprināties, lai izietu cauri atveseļošanās procesam. Paldies jums! Es jūs mīlu!" – teica prezidents ar asarām acīs.

Valsts galva atzīmēja, ka, neskatoties uz veselības stāvokli, viņš regulāri sazinās ar premjerministra kandidātu Māri Kučinski.

"Es sekoju procesiem valstī un esmu pārliecināts, ka nākamajā nedēļā varēs apstiprināt jauno valdību. Paldies Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei, kas pašlaik aizvieto mani.(…) Paldies visiem, kas sniedz atbalstu šajā periodā," – teica Vējonis.

Prezidentam Vējonim bijusi iedzimta sirdskaite >>

Raimonds Vējonis tika nogādāts slimnīcā 18.janvārī. Ārsti konstatēja sepses infekciju. Vairāki speciālisti uzskata, ka par infekcijas cēloni, iespējams, kļuvuši gripas izraisītie sarežģījumi.

Pēc sirds operācijas ārsti veica Latvijas prezidentam medicīnisku procedūru
Nākamajā dienā mediķi nolēma pacientu pārvest uz Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardioloģijas nodaļu, kur 20.janvārī valsts galvai tika izdarīta steidzama sirds operācija. Operāciju, kas ilga 4,5 stundas, veica Kardioloģijas centra kardioķirurgu grupa, ko vadīja profesors Romāns Lācis. Vējonim tika uzstādīta sirds vārstuļa protēze.

No 20.janvāra valsts vadītāja pienākumus pilda Saeimas spīkere Ināra Mūrniece.

172
Temats:
Prezidenta Vējoņa sirds (7)
Pēc temata
Pēc sirds operācijas ārsti veikuši Vējonim speciālu procedūru
Kardiologs: vārstuļa nomaiņa ir parasta operācija
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

7
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

7
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

31
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

31
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%