Imigrantu situācija. Foto no arhīva

Zviedrijas neonacisti aicina izrēķināties ar bēgļu bērniem

49
(atjaunots 11:02 11.02.2016)
Stokholmā noticis neonacistu un nekaunīgu futbola līdzjutēju masveida uzbrukums cilvēkiem ar tumšu ādas krāsu. Uzbrukuma laikā tika dalītas rasistiska satura skrejlapiņas

Rīga 1.feb — Sputnik. Piektdien vakarā apmēram simt melnā apģērbā tērpušos neonacistu un tā saucamie agresīvie futbola fani uzbruka cilvēkiem ar melnīgsnēju sejas ādu. Galvenie uzbrukuma mērķi bija bērni, kas bēgļu gaitās devušies bez vecākiem, ziņo Zviedrijas radio.Uzbrukuma laikā neonacisti dalīja skrejlapiņas ar aicinājumiem pārņemt varu valstī, kā arī izrēķināties ar nepilngadīgajiem bēgļiem. Šīs ziņas ir apstiprinājusi Zviedrijas policija.

Aculiecinieki stāsta, ka uzbrukums tika vērsts pret melnīgsnējiem cilvēkiem, sievieti hidžabā un radīja paniku metro stacijā T-Centralen!

Sākotnēji notikuma vietā atradās tikai pāris apsargi, kam veiksmīgi izdevās apturēt uzbrukuma vilni metro stacijas vestibilā un izsaukt policiju.

Bēgļi. Foto no arhīva
© AFP 2019 / DIMITAR DILKOFF

Policija ziņo, ka trīs cilvēki aizturēti par kārtības traucēšanu, viens — par spēka pielietošanu pret amatpersonu, un viens cilvēks tiek turēts aizdomās par nelegālu aukstā ieroča glabāšanu!

Zviedrijas sabiedriskā televīzijas kanāla SVT programmā "Agenda", Zviedrijas iekšlietu ministrs Anderss Igemans paziņoja, ka starp neonacistiem bijuši arī Polijas iedzīvotāji.
„Situācijā, kad Stokholmas ielās parādās neorganizēts pūlis, rodas īpašs pamats bažām. Tomēr es uzskatu, ka drošības dienests un policija rīkojās atbilstoši. Rezultātā tika aizturēti vairāki neonacisti no Polijas," – norādīja iekšlietu ministrs.

Bērni, kas bēgļu gaitās devušies vieni, Stokholmā dzīvo 16 mājās. Pēc šī incidenta Stokholmas varas iestādes aicināja nepilngadīgos bēgļus neiziet uz ielas!

Stokholmā sestdiena aizritēja nemierīgi, taču bez starpgadījumiem. Dažu galēji labējo grupējumu pārstāvji, partijas „Zviedrijas demokrāti” biedri un "ultra" futbola  fani piedalījās pret imigrantiem vērstā demonstrācijā. Pret to vērsās otras, antirasistiski noskaņotas demonstrācijas dalībnieki, taču policijai izdevās nepieļaut pretēji noskaņoto cilvēku sadursmi.

49
Pēc temata
Straujuma: bēgļi nevēlas doties uz Latviju
Rīga sagaida bēgļus: pikets, policijas aizsargķiveres un valodu kursi
Rīga protestē pret bēgļu uzņemšanu
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

3
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

3
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

25
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

25
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%