Māris Kučinskis. Foto no arhīva

Kučinskis akceptē "Vienotības" izvirzītos ministru kandidātus

17
(atjaunots 09:51 03.02.2016)
Partija "Vienotība" virza sešus pretendentus uz trim vakantajiem posteņiem valdībā. Pirmdien tika apstiprinātas galīgās kandidatūras. ĀM un IeM joprojām vadīs Kozlovskis un Rinkēvičs.

RĪGA — 2.feb, Sputnik. Ministru prezidenta amata kandidāts Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) konceptuāli akceptēja "Vienotības" izvirzītos kandidātus ekonomikas, labklājības un izglītības un zinātnes ministru posteņiem, ziņo aģentūra LETA. Pie tam tika atzīmēts, ka vēl gaidāmas pārrunas ar ministru amatu pretendentiem par turpmākajiem uzdevumiem.

Izglītības un zinātnes ministru postenim partija "Vienotība" ir izvirzījusi Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītāju Kārli Šadurski, ekonomikas ministra amatam — Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāru Arvilu Ašeradenu, bet labklājības ministra posteni partija vēlas piešķirt pašreizējam finanšu ministram Jānim Reiram.

Uz šiem posteņiem partija piedāvā arī Saeimas deputātu Inta Dāldera, Viktora Valaiņa un Ilzes Viņķeles kandidatūras.

Iekšlietu ministra pienākumus jaunajā valdībā turpinās pildīt Rihards Kozlovskis, bet ārlietu ministra posteni, tāpat kā agrāk, ieņems Edgars Rinkēvičs.

Atzīmēsim, ka Šadurskis ieņēma izglītības un zinātnes ministra posteni Eināra Repšes valdībā no 2002.gada novembra līdz 2004.gada martam. Viņš ir ieguvis matemātikas doktora grādu Latvijas Universitātē. Kārlis Šadurskis ir vairāku Saeimas sasaukumu deputāts, bijis Eiropas Parlamenta deputāts. Pašlaik viņš ir Rīgas Tehniskās universitātes profesors.

Šadurskis paziņoja: ja viņš tiks apstiprināts izglītības ministra postenī, skolotāju darba apmaksas jaunā sistēma tiks izstrādāta trīs mēnešu laikā. Viņš ir pārliecināts par to, ka pedagogu minimālajai darba algai ir jābūt ievērojami lielākai nekā tā ir pašlaik. Šadurskis ir gatavs veikt reformas, kuru mērķis ir moderna skolu tīkla izveide.

Jautājumā par divvalodu izglītības sistēmu politiķis atzīmēja, ka jātiecas pie vienota izglītības standarta, taču arī divvalodu sistēmai pagaidām ir nākotne, un ir jāsniedz iespēja mazākumtautību pārstāvjiem apgūt savu literatūru un kultūru dzimtajā valodā.

Ekonomikas ministra amatam "Vienotības" virzītais Arvils Ašeradens, Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs, "agrākajā dzīvē" bijis avīžu "Atmoda" un "Diena" komercdirektors. Darba gaitas sācis kā fotoreportieris, vēlāk ieņēmis aģentūras "Latinform" fotohronikas galvenā redaktora vietnieka amatu. Vēlāk Ašeradens privatizēja un pārdeva avīzi "Diena" un drīz vien uzsāka politisko karjeru; pildījis Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāra pienākumus. Pēc izglītības Ašeradens ir ģeogrāfs – cik zināms, viņš ir studējis Latvijas Valsts universitātes Ģeogrāfijas fakultātē.

Jānis Reirs, pēc izglītības ekonomists, kopš 2014.gada ieņem finanšu ministra posteni. Politikā strādā vairāk nekā 10 gadus, viens no partijas "Jaunais laiks" dibinātājiem. Agrāk strādājis privātajā un banku sektorā. Četrus gadus vadījis Saeimas Budžeta un finanšu komisiju.

Jau agrāk ziņojām, ka partija "Vienotība" ir piekritusi jaunajā valdībā ieņemt piecus ministru posteņus, kā arī vicepremjera amatu. Māris Kučinskis to piedāvāja iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim, taču "Vienotība" uzskata, ka šis amats jāpilda ekonomikas ministram.

Zaļo un Zemnieku savienību jaunajā valdībā, iespējams, pārstāvēs seši politiķi: premjerministrs Māris Kučinskis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, veselības aizsardzības ministrs Guntis Belēvičs, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kā arī satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Partija "Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" saglabās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra (Kaspars Gerhards), tieslietu ministra (Dzintars Rasnačs) un kultūras ministra (Dace Melbārde) posteņus. Nacionālā Apvienība saglabās arī Saeimas priekšsēdētāja posteni.
Agrāk Ministru prezidenta kandidāts Māris Kučinskis paziņoja, ka balsojums par jaunās valdības apstiprināšanu var notikt 11.februārī.

 

17
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

2
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

2
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

24
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

24
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%