Māris Kučinskis. Foto no arhīva

Kučinskis akceptē "Vienotības" izvirzītos ministru kandidātus

17
(atjaunots 09:51 03.02.2016)
Partija "Vienotība" virza sešus pretendentus uz trim vakantajiem posteņiem valdībā. Pirmdien tika apstiprinātas galīgās kandidatūras. ĀM un IeM joprojām vadīs Kozlovskis un Rinkēvičs.

RĪGA — 2.feb, Sputnik. Ministru prezidenta amata kandidāts Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) konceptuāli akceptēja "Vienotības" izvirzītos kandidātus ekonomikas, labklājības un izglītības un zinātnes ministru posteņiem, ziņo aģentūra LETA. Pie tam tika atzīmēts, ka vēl gaidāmas pārrunas ar ministru amatu pretendentiem par turpmākajiem uzdevumiem.

Izglītības un zinātnes ministru postenim partija "Vienotība" ir izvirzījusi Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītāju Kārli Šadurski, ekonomikas ministra amatam — Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāru Arvilu Ašeradenu, bet labklājības ministra posteni partija vēlas piešķirt pašreizējam finanšu ministram Jānim Reiram.

Uz šiem posteņiem partija piedāvā arī Saeimas deputātu Inta Dāldera, Viktora Valaiņa un Ilzes Viņķeles kandidatūras.

Iekšlietu ministra pienākumus jaunajā valdībā turpinās pildīt Rihards Kozlovskis, bet ārlietu ministra posteni, tāpat kā agrāk, ieņems Edgars Rinkēvičs.

Atzīmēsim, ka Šadurskis ieņēma izglītības un zinātnes ministra posteni Eināra Repšes valdībā no 2002.gada novembra līdz 2004.gada martam. Viņš ir ieguvis matemātikas doktora grādu Latvijas Universitātē. Kārlis Šadurskis ir vairāku Saeimas sasaukumu deputāts, bijis Eiropas Parlamenta deputāts. Pašlaik viņš ir Rīgas Tehniskās universitātes profesors.

Šadurskis paziņoja: ja viņš tiks apstiprināts izglītības ministra postenī, skolotāju darba apmaksas jaunā sistēma tiks izstrādāta trīs mēnešu laikā. Viņš ir pārliecināts par to, ka pedagogu minimālajai darba algai ir jābūt ievērojami lielākai nekā tā ir pašlaik. Šadurskis ir gatavs veikt reformas, kuru mērķis ir moderna skolu tīkla izveide.

Jautājumā par divvalodu izglītības sistēmu politiķis atzīmēja, ka jātiecas pie vienota izglītības standarta, taču arī divvalodu sistēmai pagaidām ir nākotne, un ir jāsniedz iespēja mazākumtautību pārstāvjiem apgūt savu literatūru un kultūru dzimtajā valodā.

Ekonomikas ministra amatam "Vienotības" virzītais Arvils Ašeradens, Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs, "agrākajā dzīvē" bijis avīžu "Atmoda" un "Diena" komercdirektors. Darba gaitas sācis kā fotoreportieris, vēlāk ieņēmis aģentūras "Latinform" fotohronikas galvenā redaktora vietnieka amatu. Vēlāk Ašeradens privatizēja un pārdeva avīzi "Diena" un drīz vien uzsāka politisko karjeru; pildījis Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāra pienākumus. Pēc izglītības Ašeradens ir ģeogrāfs – cik zināms, viņš ir studējis Latvijas Valsts universitātes Ģeogrāfijas fakultātē.

Jānis Reirs, pēc izglītības ekonomists, kopš 2014.gada ieņem finanšu ministra posteni. Politikā strādā vairāk nekā 10 gadus, viens no partijas "Jaunais laiks" dibinātājiem. Agrāk strādājis privātajā un banku sektorā. Četrus gadus vadījis Saeimas Budžeta un finanšu komisiju.

Jau agrāk ziņojām, ka partija "Vienotība" ir piekritusi jaunajā valdībā ieņemt piecus ministru posteņus, kā arī vicepremjera amatu. Māris Kučinskis to piedāvāja iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim, taču "Vienotība" uzskata, ka šis amats jāpilda ekonomikas ministram.

Zaļo un Zemnieku savienību jaunajā valdībā, iespējams, pārstāvēs seši politiķi: premjerministrs Māris Kučinskis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, veselības aizsardzības ministrs Guntis Belēvičs, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kā arī satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Partija "Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" saglabās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra (Kaspars Gerhards), tieslietu ministra (Dzintars Rasnačs) un kultūras ministra (Dace Melbārde) posteņus. Nacionālā Apvienība saglabās arī Saeimas priekšsēdētāja posteni.
Agrāk Ministru prezidenta kandidāts Māris Kučinskis paziņoja, ka balsojums par jaunās valdības apstiprināšanu var notikt 11.februārī.

 

17
Akcija Nemirstīgais pulks Rīgā, 2019. gada 9. maijā

Jūrmalā atļauta 9. maija akcija "Nemirstīgais pulks"

14
(atjaunots 12:16 06.05.2021)
Jūrmalas dome šogad atļāvusi piemiņas akciju "Nemirstīgais pulks" par godu 9. maijam – Uzvaras dienai.

RĪGA, 6. maijs — Sputnik. Jūrmalas pilsētas dome devusi atļauju rīkot akciju "Nemirstīgais pulks" 9. maijā, pastāstīja pasākuma organizators Jānis Kuzins. Taču akcijā varēja piedalīties tikai 10 cilvēki.

Kuzins pastāstīja TASS, ka, atbildot uz viņa pieprasījumu, Jūrmalas dome ziņoja, ka neiebilst pret akciju "Nemirstīgais pulks", ja tiks ievērotas visas prasības. Patlaban ļauts organizēt sapulces, gājienus un piketus, kuros piedalās ne vairāk kā 10 cilvēki, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus un nodrošinot dalībniekiem gaismu atstarojošas vestes.

Gājiens notiks 9. maijā no pl. 16:00 līdz 18:30 no Slokas autoostas līdz vietējiem brāļu kapiem, teica Kuzins.

Vienlaikus Rīgā "Nemirstīgais pulks" šogad nenotiks, taču organizatori aicina paņemt savu tuvinieku fotogrāfijas, kuri karoja pret fašismu Lielā Tēvijas kara gados, ierasties pie pieminekļa un pēc ziedu nolikšanas iziet savu "Nemirstīgo pulku".

"Katru gadu gandrīz visā pasaulē uzvarētāju pēcteči paceļ virs galvām savus varoņus: tēvus, vectēvus, vecvectēvus… Nemirstīgais pulks, tāpat kā ģimenes atmiņa ir bezgalīgi! Nāciet ar savu varoņu portretiem pie pieminekļa, ievērojot visus noteikumus un dodieties individuālajā Nemirstīgajā pulkā!" teikts organizatoru paziņojumā Facebook.

Sabiedriskā akcija "Nemirstīgais pulks" notiek 9. maijā – Uzvaras dienā Krievijā un citās valstīs. Gājiena laikā cilvēki nes savu tuvinieku, Lielā Tēvijas kara dalībnieku fotogrāfijas. Akcija "Nemirstīgais pulks" pirmo reizi tika organizēta 2012. gadā Tomskā pēc vietējo teležurnālistu iniciatīvas. Kopš 2015. gadā akcija oficiāli atzīta par Viskrievijas pasākumu.

Aprīlī kustības "Krievijas Nemirstīgais pulks" centrālā štāba līdzpriekšsēdētāja Jeļena Cunajeva pastāstīja, ka "Nemirstīgā pulka" tradicionālais gājiens šodien varētu notikt 24. jūnijā, ja to pieļaus epidemioloģiskā situācija. 9. maijā, kā jau iepriekš plānots, pasākums notiks tiešsaistes formātā.

Baltijas valstīs 1.-10. maijā notiek interneta akcija "Nemirstīgais pulks - Baltija". Akcijas dalībnieki var īpaši izveidotā lapā Facebook pastāstīt par savu tuvinieku likteni Lielajā Tēvijas karā un publicēt fotogrāfijas.

Tās organizators – nekomerciālā apvienība Baltinpress (Tallina), "Komsomoļskaja Pravda" Ziemeļeiropā un Baltijas krievu sadraudzības "Tautieši" vietne.


14
Tagi:
Uzvaras diena, Jūrmala, Nemirstīgais pulks
Pēc temata
"Nemirstīgais pulks" noslēdza virtuālo gājienu
Translācijai "Nemirstīgais pulks tiešsaistē" ir vairāk nekā 20 miljoni skatījumu
Nekādas politikas: cilvēki visā pasaulē stājas "Nemirstīgā pulka" rindās
Margarita Dragile par uzbrukumiem "Nemirstīgajam pulkam" un formastērpa aizliegumu
Bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs noliek ziedus pie Uzvaras pieminekļa, foto no arhīva

"Divi aspekti": Ušakovs pabrīdināja tos, kuri 9. maijā apmeklēs Uzvaras pieminekli

25
(atjaunots 12:07 06.05.2021)
Uzvaras dienā, dodoties nolikt ziedus pie Uzvaras pieminekļa, jāpatur prātā divi ļoti nozīmīgi aspekti, brīdināja bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs.

RĪGA, 6. maijs — Sputnik. Bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs neslēpa savu prieku par to, ka izdevies salauzt Rīgas varas pretestību un lēmumu ierobežot piekļuvi piemineklim Rīgas Atbrīvotājiem Uzvaras dienā. Viņš aicināja visus 9. maijā nolikt ziedus pieminekļa pakājē. Savas domas politiķis pastāstīja Facebook.

Atgādināsim, ka 30. aprīlī Rīgas izpilddirektora pienākumu izpildītāja Elīna Trautmane, drošības kontroles iestāžu un citu atbildīgo pašvaldības iestāžu pārstāvji apspriedās par svētku pasākumiem un nolēma ierobežot piekļuvi Uzvaras piemineklim 8. un 9. maijā.

Brīvu piekļuvi piemineklim atbalstīt apsolīja "Saskaņa" un Latvijas Krievu savienība. Vakar LKS informēja, ka viņiem izdevies uzvarēt sadursmē ar Rīgas vadību un nosargāt Uzvaras dienu. Piekļuve Uzvaras piemineklim 9. maijā netiks slēgta, visi, kas to vēlas, varēs nolikt ziedus.

Pie tam LKS lūdz stingri ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus, ievērot distanci un neuzkavēties pie monumenta ilgu laiku.

To pašu savā lapā Facebook ieteica arī bijušais Rīgas mērs. Līdztekus epidemioloģiskajām prasībām viņš aicina nepārkāpt sabiedrisko kārtību.

"Divi ļoti svarīgi aspekti. Pirmkārt, lūdzu, ievērojiet visus nepieciešamos ierobežojumus – maskas, distance un tā tālāk. Ir svarīgi neaplipināt vienam otru svētku laikā. Otrkārt, lūdzu, ievērojiet policijas prasības – policisti rūpējas par kārtību un drošību. Arī tas ir ļoti svarīgi svētku laikā," brīdināja Ušakovs.

Atgādināsim, ka 2020. gadā Uzvaras dienā tiem, kuri ieradās ar ziediem pie Uzvaras pieminekļa, neradās nekādas problēmas ar policiju. Cilvēki ievēroja ierobežojošos pasākumus – distancējās un nepulcējās grupās.

25
Tagi:
Latvija, Uzvaras diena, Uzvaras piemineklis, Nils Ušakovs
Pēc temata
"Mēs neatteiksimies no Uzvaras dienas!" LKS sola, ka triks ar pandēmiju Rīgā neizdosies
Ierobežojumi nav pieļaujami: Ušakovs aicina "apbērt Uzvaras pieminekli ar ziediem"
Rīga izdomājusi, kā samaitāt Uzvaras dienu: slēgs piekļuvi Uzvaras piemineklim
"Georga lentīte" Latvijā būs: kā saņemt Uzvaras simbolu