Igaunijas premjers Jiri Ratass

Igaunijā premjers atkal runāja krieviski: novēlēja pareizticīgiem gaišus Ziemassvētkus!

27
(atjaunots 09:16 07.01.2021)
Igaunijas premjers Jiri Ratass atkal runāja krievu valodā, viņš novēlēja pareizticīgajiem priecīgus Ziemassvētkus.

RĪGA, 7. janvāris - Sputnik. "Dārgie draugi. Lai Ziemassvētkos jūsu sirdis un mājas piepildās ar mieru, vēlību, prieku, cerību un siltumu, un tam visam klāt novēlu veselību! Priecīgus Ziemassvētkus jums un jūsu tuviniekiem!" uzrunāja Igaunijas pareizticīgos premjerministrs Jiri Ratass.

Atgādinām, ka arī Jaunajā gadā Ratass apsveica krievu igauņus krievu valodā.

Valsts prezidents un Ministru prezidents Eglis Levits un Krišjānis Kariņš arī sveica pareizticīgos Latvijas iedzīvotājus Ziemassvētkos, taču savos apsveikumos izmantoja latviešu valodu.

Levits aicināja ikvienu sevī rast piedošanu, pateicību un labestību, kā arī spēju gaiši skatīties nākotnē un atbalstīt līdzcilvēkus. Valsts prezidents arī novēlēja Latvijas pareizticīgo baznīcas saimei mierpilnus Ziemassvētkus un gaismas piepildītu 2021. gadu.

Savukārt Latvijas premjers savā Twitter novēlēja gaišu un labām domām piepildītu svētku laiku. Arī latviešu valodā.

27
Tagi:
Ziemassvētki
Pēc temata
Salūts katru dienu: Getliņu poligonā sprāgst atkritumi
Lost Christmas: Lielbritānija blokādē koronavīrusa mutācijas dēļ
Nost ar COVID-19! Cilvēki svin Ziemassvētkus
ASV un Ukrainas karogi, foto no arhīva

Igaunijas vēstnieks Ukrainā stāsta par ASV "signālu" Krievijas karavīriem

19
(atjaunots 21:34 17.05.2021)
Igauņu diplomāts atklāja savu viedokli par to, kā Krievijas Bruņotajos spēkos uztverta ASV valsts sekretāra vizīte Ukrainā.

RĪGA, 18. maijs – Sputnik. Igaunijas vēstnieks Ukrainā Kaimo Kūska uzskata, ka ASV valsts sekretāra Entonija Blinkena vizītei Kijevā maija sākumā vajadzēja piesaistīt Krievijas karavīru uzmanību. Savu viedokli igauņu diplomāts pauda komentārā amerikāņu izdevumam Foreign Policy, vēsta Sputnik Meedia.

"Kad ASV delegācija ierodas un apliecina, ka mēs stāvam līdzās Ukrainai, tas nozīmē, ka Krievijas karavīriem tas ir jāņem vērā," paziņoja Kūsks.

Kāpēc ASV Valsts departamenta vadītāja vizītei Ukrainā vajadzētu ieinteresēt tieši Krievijas karavīrus, diplomāts nepaskaidroja.

Iepriekš Ukrainas ārlietu ministrs Dmitrijs Kuļeba paziņoja, ka tagad viņa valstij esot visas iespējas aizsargāties.

"Bet, kad līdzās ir tādi draugi, kā Savienotās Valstis, tas ir vēl vieglāk," atzīmēja ministrs.

Zināms, ka par saviem draugiem Kijeva uzskata arī Baltijas valstis – Latviju, Lietuvu un Igauniju. Ukrainas vadība uzskata, ka ar Baltijas atbalstu tā varētu saņemt "ceļa karti", kas nepieciešama, lai valsts varētu iestāties NATO. Šādas cerības atbalsta arī augstu stāvošu Baltijas amatpersonu paziņojumi.

Piemēram, iepriekš portāls Sputnik Meedia stāstīja, ka Igaunijas ārlietu ministre Eva-Marija Līmeta vizītē Ukrainā šī gada aprīlī paziņoja: Ukrainas drošība ir vitāli svarīga Eiropas drošībai.

"Mēs stāvam kopā ar Ukrainu: starptautiskās sabiedrības griba un ieguldījums Ukrainas suverenitātes un teritoriālās vienotības atbalstam joprojām ir nemainīgi," teica politiķe.

Kopā ar kolēģiem no Lietuvas un Latvijas Līmeta atzinīgi novērtēja Kijevas tiekšanos uz "Eiropas un eiroatlantisko integrāciju".

Par tādas integrācijas nepieciešamību iepriekš runāja Ukrainas prezidents Vladimirs Zeļenskis. Pēc viņa domām, Ukrainas iestāšanās NATO palīdzēšot apturēt bruņoto konfliktu Donbasā.

Maskava uzskata, ka tamlīdzīgi izteikumi nav pamatoti. Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova konstatēja, ka hipotētiskā iestāšanās aliansē, pretēji Kijevas cerībām, ne tikai neatnesīs mieru Ukrainai, bet gan, gluži pretēji, novedīs pie situācijas eskalācijas.

Kremlis pauž līdzīgu viedokli – Ukrainas vadības militārisko centienu ārējs atbalsts var pamudināt Kijevas režīmu atrisināt Donbasa problēmu ar spēku.

Jāpiebilst, ka Krievijas prezidenta administrācijas vadītājs Dmitrijs Kozaks brīdināja, ka tādos apstākļos Krievija paturēs sev tiesības parūpēties par neatzīto republiku – Doņeckas un Luganskas iedzīvotāju drošību. Viņš uzsvēra: Kijeva, izšķiroties par karadarbību, liks uz kārts Ukrainas valstiskumu.

"Tā ir pašnāvība – šāviens galvā, ne kājā," noteica Kozaks.

19
Tagi:
Igaunija, Ukraina, NATO, ASV
Pēc temata
Kas un kāpēc provocē Krieviju ar runām par Ukrainas iekļaušanu NATO
Apdomājieties! Krievija uzstājīgi iesaka NATO un Ukrainai neplānot karu
Krievijā atbildēja uz Ukrainas un NATO spēku gatavošanos karam Krimā
"Tā ir mūsu atbilde Krievijai": par ko NATO pārvērš Ukrainas armiju
Laulību ceremonija, foto no arhīva

Eurostat: Latvijā bieži precas, bieži šķiras

9
(atjaunots 15:08 17.05.2021)
Laulības šķiršanas gadījumu līmenis ir augstākais Eiropas Savienībā, taču arī laulībā Latvijā stājas biežāk.

RĪGA, 17. maijs — Sputnik. Laulību skaits Eiropas Savienībā sarūk, šķiršanos gadījumu skaits pieaug, vēsta Eurostat.

1964. gadā Eiropas Savienībā tika noslēgtas 8 laulības uz tūkstoš cilvēkiem. 2019. gadā – vairs tikai 4,3. šķiršanos skaits šajā lakā ir dubultojas – no 0,8 gadījumiem uz tūkstoš cilvēkiem 1964. gadā līdz 1,8 gadījumiem 2019. gadā.

2019. gadā augstākais laulību skaita līmenis ES bija Kiprā (8,9 laulības uz tūkstoš cilvēkiem), Lietuvā (7), Latvijā un Ungārijā (6,7). Vismazākais laulību skaits bija Itālijā (3,1), Portugālē un Slovēnijā (3,2).

Mazākais šķiršanās gadījumu skaits ES 2019. gadā reģistrēts Maltā un Īrijā (0,7 uz tūkstoš cilvēkiem), Slovēnijā (1,2) un Itālijā (1,4). Augstākais šķiršanās gadījumu līmenis – Latvijā, Lietuvā un Luksemburgā (3,1).

2016. gadā Latvijas Centrālā statistikas pārvalde (CSP) pastāstīja, kā veidojusies 2001. gadā laulības noslēgušo pāru tālākā dzīve. 15 gadus vēlāk precēti joprojām ir 60% pētīto pāru, gandrīz 33% jau šķīrušies, 7% laulību beigušās viena dzīvesbiedra nāves dēļ. Visbiežāk šķiršanās tiek reģistrētas 4-7 gadus pēc kopdzīves sākuma; šķiršanos noformējuši 2-4% pāru katru gadu.

Saskaņā ar Eurostat datiem, 2016. gadā 40,9% bērnu Latvijā dzimuši ārlaulībā. Šis rādītājs ir nedaudz zemāks nekā vidēji ES, kur ārpus laulības dzimst 43% bērnu, turklāt Igaunijā šie dati sasniedz 56%, Francijā – 60%.

Saskaņā ar CSP datiem, izplatītākais ģimenes veids Latvijā ir viens vecāks ar vienu vai vairākiem nepilngadīgiem bērniem (23,6%), liels ir arī bezbērnu pāru skaits (22,3%). Kopā dzīvojoši dzīvesbiedri, kas audzina bērnus ir nepārprotamā mazākumā (16,2%).

9
Tagi:
Latvija, Lietuva, statistika, Eurostat
Pēc temata
Latvija un Lietuva kļuva par Eiropas Savienības antilīderēm pēc šķirto laulību skaita
Amsterdama piedāvā viesiem neparastu ekskursiju: laulāto-gidu uz vienu dienu
LGBT Lāčplēsis: bērni pie Saeimas prasīja atļaut viendzimuma laulības
Maxima lielveikals, foto no arhīva

Aicina darbā skolēnus: Maxima piedāvā aptuveni 400 darba vietas vasaras brīvlaikā

0
(atjaunots 22:05 17.05.2021)
Jau 10 gadus darbojas Nodarbinātības valsts aģentūras izstrādātā programma, kas dāvā iespēju 15-18 gadus veciem skolēniem iegūt reālu darba pieredzi vasaras brīvlaikā.

RĪGA, 18. maijs — Sputnik. Uzņēmums SIA "Maxima Latvija" radīs 382 darba vietas 53 veikalos 27 Latvijas pilsētās. Tās paredzētas jauniešiem, kuri vēlas pastrādāt vasaras periodā, raksta Press.lv, atsaucoties uz kompānijas sniegto informāciju.

Šādu praksi "Maxima Latvija" izmanto jau 10 gadus – vasaras periodā tirdzniecības vietās darbā tiek pieņemti 15-18 gadus veci jaunieši, lai iegūtu reālu darba pieredzi un nopelnītu kabatas naudu. Programmu izstrādājusi Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA).

Šogad jaunieši varēs iekārtoties darbā "Maxima" veikalos Aizkrauklē, Ādažos, Cēsīs, Dobelē, Gulbenē, Iecavā, Ikšķilē, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Kandavā, Koknesē, Kuldīgā, Liepājā, Limbažos, Līvānos, Ogrē, Olainē, Rēzeknē, Rīgā, Salacgrīvā, Salaspilī, Saldū, Talsos, Tukumā, Valmierā un Ventspilī.

2020. gada vasarā, kad pasaulē plosījās pandēmija, piepelnīšanās jautājums Latvijā bija īpaši akūts. Tomēr NVA pieņēma lēmumu tomēr atļaut skolēniem strādāt. Labklājības ministrija lēmumu apstiprināja, atsaucoties uz Covid-19 izplatības lejupslīdi.

Jāpiebilst, ka darba devējs, kurš pieņēmis darbā skolēnus vasaras brīvlaikā, saņem dotāciju 50% apmērā no minimālās algas, par skolēna-invalīda pieņemšanu darbā – minimālās algas apmērā.

0
Pēc temata
Lēmums pieņemts: NVA ļaus skolēniem piepelnīties vasarā
Nemaksā nodokļus – tevi aprīs: VID nolasīja lekciju skolēniem
Skolēnus mācīs lietot šaujamieročus, medicīnas studentus – ārstēt ievainojumus