Igaunijas un Latvijas robeža, foto no arhīva

Igaunijā aicina nedēmonizēt braucienus uz ārzemēm

17
(atjaunots 13:33 13.10.2020)
Vecākā Igaunijas tūrisma firma aicināja valdību ņemt piemēru no Ziemeļeiropas un neieviest pašizolāciju pēc atgriešanās no ārzemēm.

RĪGA, 13. oktobris – Sputnik. Tūrisma firma Estravel aicināja Igaunijas valdību nepārspīlēt ārzemju braucienu riskus, vēsta Postimees.

Estravel ir vecākā tūrisma firma Baltijas valstīs, tās meitasuzņēmumi un filiāles strādā Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Somijā, Austrālijā un ASV. Kompānijā strādā ap 200 cilvēkiem.

"Pēdējā laikā no valdības puses pastiprinās spiediens uz Igaunijas sabiedrību, lai tā atsakās no jebkādiem braucieniem, sevišķi atpūtas nolūkos. Estravel uzskata, ka šim aicinājumam ir politisks motīvs un tā mērķis novērst uzmanību no noteiktiem valdības iekšējo darbību trūkumiem Covid-19 izplatības novēršanai," teikts Estravel paziņojumā.

Turklāt, saskaņā ar tūrisma firmas vērtējumu, iespēja inficēties ar Covid-19 ārzemju braucienā ar atbildīgas uzvedības nosacījumu ir 3,4 reizes zemāka, nekā Igaunijā: saskaņā ar septembra testēšanas statistiku, robežas šķērsošanas punktos mēnesī tika atklāti 60 inficētie, jeb 0,44%, uz 13 623 testiem, savukārt Igaunijā – 1117 inficētie, jeb 1,5%, uz 74 732 testiem.

Neraugoties uz to, Igaunijā joprojām ir spēkā obligāta pašizolācija tiem iedzīvotājiem, kuri atgriežas no ārzemēm, lai gan, piemēram, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā un Dānijā šāda prasība tika definēta kā nekonstitucionāla. Šajā valstīs izolācija pilsoņiem un pastāvīgiem iedzīvotājiem ir tikai rekomendācija.

"Tā kā Igaunija un Ziemeļvalstis attiecas pie vienas tiesību telpas, tad arī Igaunijas valdībai būtu jāuzvedas analoģiski. Tas nozīmē: ierobežot un novērst reālus vīrusa infekcijas perēkļus valstī, nevis sodīt savas valsts pilsoņus ar obligātu karantīnu par braucieniem uz ārzemēm," atzīmēja Estravel.

Vakar Igaunijā tika ziņots par 18 Covid-19 inficēšanās gadījumiem. Pēdējo 14 dienu saslimstības rādītājs sastāda 46,5 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

17
Tagi:
koronavīruss, tūrisms, Igaunija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (726)
Pēc temata
Rīga pievienojās pilsētu sarakstam, no kurām ir iespējams "aizlidot uz nekurieni"
No šīsdienas visiem ieceļotājiem Latvijā jāaizpilda elektroniskā anketa
Kam vajadzīgs airBaltic, ja nebūs tūristu? Latvija grauj vēl vienu ekonomikas sektoru
Lietuvas tūristi izglāba vasaru Liepājā

Latvija par lētu naudu Lietuvā iepērk ES aizliegtu delikatesi

46
(atjaunots 11:58 26.10.2020)
Zušu zveja Lietuvas Republikā ir ierobežota – aptuveni 6-7 tonnas, taču tos ēd tikai 4% iedzīvotāju.

RĪGA, 26. oktobris – Sputnik. Zuši ir iekļauti Bernes konvencijā Eiropas dzīvās dabas un dabisko dzīvotņu aizsardzību. To zveja aizliegta vairākās valstīs. Izņēmums nodrošināts tikai dažām valstīm, kuru vidū ir Lietuva, Latvija un Igaunija, vēsta BB.lv, atsaucoties uz Latvijas medijiem.

Pērn zvejnieki Latvijā nozvejojuši 91,9 tonnas zušu. Turklāt viņi iepērk zušus Lietuvā par 2-10 eiro par kilogramu. Pie tam mazumtirdzniecībā zuši želejā maksā 39 eiro par kilogramu.

Portāls atzīmēja, ka Lietuvā zuši pārtikā netiek lietoti īpaši plaši, bet Latvijā ir ļoti iecienīti. Zušu zveja Lietuvas Republikā ir ierobežota 6-7 tonnu robežās, bet tos ēd tikai 4% iedzīvotāju.

Latvijas Zemkopības ministrijas Zvejas pārvaldības un zivju resursu nodaļas vadītāja vietniece Ilze Rutlkovska paziņoja, ka sadarbībā ar Lietuvu plānots projekts zivju populācijas pētījumiem Kurzemē un Klaipēdas novadā, lai saimnieciskā darbība tiktu izlīdzināta.

Cepti un marinēti zuši Baltijas valstīs ir ļoti pieprasīti. Ik gadus Baltijas jūrā nozvejo aptuveni 250 tonnas zušu, no šī apjoma 70-170 tonnas nozvejo Latvijā.

46
Tagi:
zivis, Eiropas Savienība
Pēc temata
Ekoloģiska katastrofa: Latvijas upēs masveidā mirst zivis
Igaunijā parādījies Ķīnas cimdiņkrabis
Krievijas pastila, Latgales kaņepes un Rīgas šprotes: Riga Food cienasti
Valsts atbalsta vietā aizlika kāju priekšā: slēgta Liepājas zivju konservu rūpnīca
NATO

Lietuvas aizsardzības ministrs lielos izdevumus aizbildina ar "situāciju reģionā"

23
(atjaunots 10:19 26.10.2020)
Politiķis paskaidroja, ka ar tādiem izdevumiem valsts spēs labāk uzņem sabiedroto papildspēkus nepieciešamības gadījumā.

RĪGA, 26. oktobris – Sputnik. Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis apliecināja kolēģiem, ka valsts turpinās atvēlēt aizsardzībai 2% no iekšzemes kopprodukta, jo "tā rīkoties liek situācija reģionā", vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz resora preses dienestu.

Savu pārliecību viņš pauda NATO valstu aizsardzības ministru apspriedē, kas tika organizēta video formātā.

Aizsardzības ministrs atgādināja, ka valstī jau sesto gadu pēc kārtas aug investīcijas aizsardzībā alianses līmenī. Karoblis uzskata, ka tādējādi tiekot demonstrēta NATO vienotība un perspektīvas – "gatavības palielināšana reakcijai uz mainīgajiem un augošajiem draudiem".

"Pirms diviem gadiem Lietuva pirmo reizi sasniedza NATO mērķi – 2% no IKP aizsardzības fnansēšanai. Mēs noteikti to uzturēsim arī turpmāk: to liek darīt tagadējā ģeopolitiskā situācija reģionā. Mēs varēsim labāk uzņemt sabiedroto papildspēkus – mēs esam valsts uz NATO ārējās robežas, kam raksturīga nestabilitāte," informēja Lietuvas ministrs.

Ziemeļatlantijas alianse pastiprina grupējumus pie Krievijas robežām, attaisnojot savas darbības ar iespējamiem "Krievijas draudiem". Turklāt Baltijas valstis, arī Lietuva, aktīvi noslēdz ar ASV aizardzības līgumus par lielām summām, aizbildinoties ar "Krievijas agresiju" un dislocē NATO militāros kontingentus.

Pie tam Maskava jau vairākkārt ir uzsvērusi, ka neplāno nekādus uzbrukumus nevienai valstij un Ziemeļatlantijas aliansei tas ir ļoti labi zināms.

23
Tagi:
aizsardzība, NATO, Lietuva
Pēc temata
Napoleona cienīgos Lietuvas plānus stiprina 5 tanki Leclerc. Kā atbildēs Krievija
"Jau pārvieto štābus": ko ASV armija gatavo Eiropas austrumos
Ādažos par 19 miljoniem eiro uzbūvēja sporta kompleksu karavīriem
"Nostādīja fakta priekšā": kā Eiropa maksās par ASV militārajām bāzēm
MiG-23

Amerikāņu pilots pastāstīja par slepenām cīņām ar MiG-23

0
(atjaunots 17:00 26.10.2020)
Lidotājs pastāstīja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Amerikāņu pilots Pols Vudforts pastāstīja par slepenām mācību cīņām ar padomju iznīcinātājiem MiG-23 aukstā kara laikā, vēsta RIA Novosti.

Lidotājs atklāja, ka pagājušā gadsimta 60. gados ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) mācību treniņu nolūkiem iepirkusi un nomājusi citās valstīs vairākus padomju iznīcinātājus, ko vēlāk apvienoja atsevišķā eskadriļā.

Vudforts atzīmēja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

"Ja jums ir raķete, labāk to palaist uzreiz, jo pēc sekundes tas palielinās ātrumu un aizies no trāpījuma zonas, un man šķiet, tā bija galvenā mācība," Vudforta stāstu citēja Popular Mechanics.

Pilots uzsvēra, ka padomju iznīcinātājs spēja lidot forsāžas režīmā aptuveni 20 minūtes un šis laiks bija "saspringtākais treniņu posms". 

0
Tagi:
iznīcinātājs, ASV
Pēc temata
Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā