Rail Baltica

Meževičs: Rīga, Viļņa un Tallina kļuvušas par sīviem ienaidniekiem Rail Baltica dēļ

39
(atjaunots 10:19 11.09.2020)
Trim Baltijas republikām konsenss ir tikai pret Krieviju vērstā politikā, bet kad jautājums skar naudu – nav sīvāku ienaidnieku, nekā Rīga, Viļņa un Tallina.

RĪGA, 11. septembris – Sputnik. Lietuvas transporta ministrs Jaroslavs Narkevičs vērsās pie kolēģiem no Baltijas valstīm ar aicinājumu operatīvi sniegt konkrētus dzelzceļa Rail Baltica modeļa reformēšanu plānus, lai izvairītos no projekta īstenošanas kavēšanas, vēsta Rubaltic.ru.

Situācija ar Latviju, Lietuvu un Igauniju Rail Baltica būvniecībā ir kā Krilova fabulā: "Reiz Vēzis, Gulbis, Līdaka…", atzīmēja Krievijas Baltijas pētījumu asociācijas prezidents, ekonomisko zinātņu doktors, Sanktpēterburgas Valsts universitātes profesors Nikolajs Meževičs.

"Visas trīs valstis uzticas viena otrai tikai vienā – sankciju organizēšanā pret Krieviju, Krievijas "režīma" un prezidenta Putina nosodīšanā. Šajos jautājumos ir pilns konsenss. Visos pārējos konsensa nav. Bet kad jautājums skar naudu, tad nav sīvāku ienaidnieku, nekā Rīga, Viļņa un Tallina," paziņoja Meževičs Sputnik Latvija.

Eksperts atzīmēja, ka finanšu sadalījuma jautājumi projektā Rail Baltica nav līdz galam atrisināti.

"Katra puse vēlas mazināt savu ieguldījumu, pie tam potenciāli palielinot savu peļņu. Tas ir saistīts, piemēram, ar staciju skaitu attiecīgās valsts teritorijā," paskaidroja Meževičs.

Turklāt, pēc Sputnik sarunas biedra sacītā, Eiropā šobrīd ir tik liels problēmu skaits, tostarp finanšu problēmas, ka projekta Rail Baltica statuss izrādījies par lielu jautājumu.

"Taču es neesmu gatavs apgalvot, ka projekts tiks iesaldēts. Visticamāk, dzelzceļš tiks būvēts šādā variantā – ne šā ne tā," piebilda Meževičs.

Saskaņā ar projektu Eiropas sliežu standarta dzelzceļam Rail Baltica jāsavieno Baltijas valstis ar Poliju. Bija paredzēts, ka ar 5,8 miljardu eiro investīcijām Rail Baltica bija jānes 16 miljardu eiro peļņa. 2019. gadā veiktā ekspertīze parādīja, ka būvniecības pabeigšanas gadījumā zaudējumi sastādīs ne mazāk par četriem miljardiem eiro.

Šovasar Eiropas Revīzijas palāta paziņoja, ka projekts Rail Baltica ir ekonomiski nepamatots, savukārt iespējamās pasažieru plūsmas novērtējums ir apšaubāms. Pie tam iestāde atzīmēja, ka Baltijas maģistrāles būvniecības budžets jau ir pieaudzis līdz 7 miljardiem eiro.

39
Tagi:
Igaunija, Lietuva, Latvija, Rail Baltica
Pēc temata
Zaiceva: priekš kam Latvijai Rail Baltica, ja pasažieru pārvadājumi 2 gadus būs "miruši"
Politologs: Rail Baltica izrādījās nevis gadsimta būve, bet gan kukulis Baltijas varām
Ekonomists: klājas plāni, ja valdība nolēmusi nosaukt Rail Baltica patieso mērķi
Eksperts pastāstīja par Rail Baltica galveno jautājumu pēc cenas pieauguma
Eksperts: Latvija samaksās dārgu cenu par vēlmi vadāt tankus pa Rail Baltica
Rail Baltica: kā mirst NATO un Eiropas Savienības iemīļotais projekts
COVID-19

Dārgāk nekā Valdnieku pils: cik Lietuvai izmaksās vakcīna pret Covid-19

2
(atjaunots 17:18 23.09.2020)
Covid-19 vakcīnas iepirkums Viļņai var izmaksāt 100 miljonus eiro – dārgāk nekā Lietuvas Lielkņazu pils galvaspilsētā.

RĪGA, 23. septembris – Sputnik. Lietuvas veselības ministrs Aurēlijs Veriga apgalvo, ka Covid-19 vakcīna valstij var izmaksāt 100 miljonus eiro, bet premjerministrs Sauļus Skvernelis uzskata, ka vakcīna var izmaksāt vēl vairāk, ziņoja Sputnik Lietuva.

Iepriekš Veriga poētiski paziņoja, ka vakcīna var izmaksāt "dārgāk nekā Valdnieku pils". Runa ir par Lietuvas Lielkņazu pili galvaspilsētā. 80. gadu beigās izrakumos atrastās pils atjaunošana bija neatkarīgās Lietuvas vērienīgākais restaurācijas projekts. Tā ir trešā valsts teritorijā pilnībā atjaunotā Lietuvas Lielkņazistes laiku pils.

Eiropas komisija parakstījusi provizorisku vienošanos par vakcīnas iepirkumu ar Lielbritānijas un Zviedrijas farmaceitisko kompāniju AstraZeneca, kas plāno sākt ražošanu viena no pirmajām. Valstij paredzēto vakcīnas devu skaits būs atkarīgs no iedzīvotāju skaita. ES valstis varēja izlemt, vai saglabāt līgumu par vakcīnas iepirkumu vai izstāties no tā. Lietuva, tāpat kā Latvija, nolēma to saglabāt.

Sauļus Skvernelis konstatēja, ka Lietuva nevar atļauties nepirkt vakcīnu, neskatoties uz tās augsto cenu, jo atteikšanās no vakcinācijas var izmaksāt valstij daudz vairāk. Viņš pauda izbrīnu par to, ka Nacionālās aizsardzības padome šo jautājumu nerisina.

Patlaban Lietuvā reģistrēti vairāk nekā 3,8 tūkstoši Covid-19 gadījumu. 87 slimnieki gājuši bojā.

2
Tagi:
vakcīna, pandēmija, koronavīruss, Lietuva
Pēc temata
Krievijas koronavīrusa vakcīnas kritiķiem būs jāmeklē baļķis pašiem savā acī
Pirmās Krievijas vakcīnas pret Covid-19 partijas nosūtītas uz visiem KF reģioniem
Baltkrievijā pastāstīja par Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumiem
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes
Automobiļa uzpildīšana, foto no arhīva

Baltijas valstīs kritušās degvielas cenas

13
(atjaunots 19:28 19.09.2020)
Aizritējušajā darba nedēļā Rīgā, Viļņā un Tallinā samazinājušas degvielas cenas, autogāzes cenas bijušas stabilas.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. Šonedēļ visdārgāk benzīns maksāja Tallinā, tālāk seko Rīga, savukārt vislētāk benzīns maksāja Viļņā. Savukārt visaugstākā dīzeļdegvielas cena bijusi Rīgā, bet viszemākā – Tallinā, raksta jauns.lv.

Rīgas Circle K degvielas uzpildes stacijās 95. markas benzīns nedēļas laikā kļuvis lētāks par 0,4%, līdz 1,129 eiro litrā, savukārt dīzeļdegvielas cena samazinājusies par 1,5% un sastādīja 1,009 eiro litrā.

Viļņā 95. markas benzīna cena samazinājās par 0,9% un sastādīja 1,096 eiro litrā, bet dīzeļdegvielas cena samazinājās par 2,1% un sastādīja 0,936 eiro litrā.

Tallinā 95. markas benzīna cena samazinājās par 5,6% un sastādīja 1,189 eiro litrā, savukārt dīzeļdegvielas cena kritusies par veseliem 7%, nokrītot līdz 0,929 eiro litrā.

Autogāzes cenas šonedēļ Rīgā, Viļņā un Tallinā bijušas stabilas. Rīgā litrs autogāzes maksāja 0,535 eiro, bet Viļņā – 0,503 eiro. Savukārt Tallinā autogāze kļuvis par 0,7% lētāka, pazeminoties līdz 0,566 eiro litrā.

13
Tagi:
cenas, degviela, Baltija
Pēc temata
Pasaules krīze: kā uz to reaģē degvielas cenas Baltijas valstīs
Degvielas tirgotāji brīdina: benzīna cenu samazināšanās Latvijā nav pamats priekam
Kā naftas cenu kritums ietekmēs Latvijas degvielas tirgu