Jaunlaulātie Viļņā, foto no arhīva

"Iegājām atsevišķi, iziesim kopā": Baltija gatavojas otram Covid-19 vilnim

73
(atjaunots 16:20 16.06.2020)
Baltijas valstu un Polijas ārlietu ministriju vadītāji grasās kopīgiem spēkiem gatavoties otrajam koronavīrusa vilnim.

RĪGA, 16. jūnijs – Sputnik. Baltijas valstis un Polija ir gatavas koordinēt savu rīcību otra koronavīrusa viļņa gadījumā, paziņoja preses konferencē Viļņā Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkēvičs, raksta Sputnik Lietuva.

Baltijas valstu un Polijas ĀM vadītāji brīvdienās tikās klātienē Lietuvas galvaspilsētā, lai apspriestu Covid-19 situācijas koordināciju ES līmenī, ārējo robežu atvēršanu un drošības politikas problēmas.

"Ja šai krīzē mēs iegājām katrs atsevišķi, nacionālā nozīmē ar vienpusējiem lēmumiem, tad vismaz iziet vajadzētu koordinēti," paziņoja Linkēvičs.

Otrais koronavīrusa izplatības vilnis jau ir sācies Irānā un Izraēlā, paziņoja šodien Latvijas Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis. Vai Latvijā būs otrais vilnis un kad, pagaidām nav zināms, taču ir skaidrs, ka vīruss neizzudīs pats par sevi, piebilda viņš.

Pēc Lietuvas ĀM vadītāja sacītā, ja otrais vilnis pastāvīgi tiks apspriests starp Baltijas valstīm un Poliju, tad visi būs labāk gatavi tam.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pateica, ka pēc pirmā viļņa kļuvusi acīmredzama lielākas koordinācijas nepieciešamība, sevišķi lēmumu pieņemšanā par robežām un pilsoņu iespējam atgriezties no ārvalstīm.

"Tagad mēs jau saprotam, ka bija vajadzīga labāka koordinācija – īpaši pieņemot lēmumus par robežu slēgšanu un repatriāciju, pilsoņi iestrēga visā Eiropā un arī ārpus tās robežām. Tas ir tas, ko mēs tiešām negribētu pieļaut, ja nāktu otrais vilnis," sacīja Latvijas ĀM vadītājs.

"Ar Covid-19 saslimšanu nāksies sadzīvot ilgi, tādēļ mēs nevaram zaudēt modrību un mums ir jābūt joprojām piesardzīgiem. Izšķiroša nozīme ir vienotībai un sadarbībai, savstarpējam darbam, ciešai un regulārai informācijas apmaiņai," piebilda viņš.

Igaunijas ĀM vadītājs Urmass Reinsalu pateica, ka galvenā mācība, kas gūta situācijā ar Covid-19, ir izpratne par to, ka "ātrums ir noteicošais faktors".

Tāpat viņš atzīmēja, ka jābūt ļoti piesardzīgiem cilvēku pārvietošanās atjaunošanā Šengenas ietvaros un vienmēr jābūt gataviem negatīvam scenārijam.

Polijas ārlietu ministrs Jaceks Čaputovičs paziņa, ka Covid-19 gadījumu statistika Polijā un Baltijas valstīs ir "ievērojami labāka, nekā citās Eiropas valstīs, un tas demonstrē, ka mūsu valdības strādājušas efektīvi un pieņēma pareizus lēmumus".

Tāpat Polijas ĀM vadītājs uzsvēra sadarbības nozīmi, paziņojot, ka "neviena valsts viena pati nav spējīga tikt galā ar vīrusu".

73
Tagi:
pandēmija, ārlietu ministrs, Polija, Baltija, koronavīruss
Pēc temata
Covid-19 Latvijā ir gandrīz izzudis, taču ārsti gaida otru vilni
PVO: Covid-19 otrais vilnis var būt graujošs
ECDC direktore: mūs gaida otrs pandēmijas vilnis
Automobiļa uzpildīšana, foto no arhīva

Baltijas valstīs kritušās degvielas cenas

13
(atjaunots 19:28 19.09.2020)
Aizritējušajā darba nedēļā Rīgā, Viļņā un Tallinā samazinājušas degvielas cenas, autogāzes cenas bijušas stabilas.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. Šonedēļ visdārgāk benzīns maksāja Tallinā, tālāk seko Rīga, savukārt vislētāk benzīns maksāja Viļņā. Savukārt visaugstākā dīzeļdegvielas cena bijusi Rīgā, bet viszemākā – Tallinā, raksta jauns.lv.

Rīgas Circle K degvielas uzpildes stacijās 95. markas benzīns nedēļas laikā kļuvis lētāks par 0,4%, līdz 1,129 eiro litrā, savukārt dīzeļdegvielas cena samazinājusies par 1,5% un sastādīja 1,009 eiro litrā.

Viļņā 95. markas benzīna cena samazinājās par 0,9% un sastādīja 1,096 eiro litrā, bet dīzeļdegvielas cena samazinājās par 2,1% un sastādīja 0,936 eiro litrā.

Tallinā 95. markas benzīna cena samazinājās par 5,6% un sastādīja 1,189 eiro litrā, savukārt dīzeļdegvielas cena kritusies par veseliem 7%, nokrītot līdz 0,929 eiro litrā.

Autogāzes cenas šonedēļ Rīgā, Viļņā un Tallinā bijušas stabilas. Rīgā litrs autogāzes maksāja 0,535 eiro, bet Viļņā – 0,503 eiro. Savukārt Tallinā autogāze kļuvis par 0,7% lētāka, pazeminoties līdz 0,566 eiro litrā.

13
Tagi:
cenas, degviela, Baltija
Pēc temata
Pasaules krīze: kā uz to reaģē degvielas cenas Baltijas valstīs
Degvielas tirgotāji brīdina: benzīna cenu samazināšanās Latvijā nav pamats priekam
Kā naftas cenu kritums ietekmēs Latvijas degvielas tirgu
Elektropadeves līnija, foto no arhīva

Elektroenerģijas cenas Baltijas valstīs pacēlušās par 40%

35
(atjaunots 17:05 19.09.2020)
Elektroenerģijas iepirkšanas cena Latvijā, Lietuvā un Igaunijā augustā strauji pacēlusies: par iemeslu tiek saukta elektroenerģijas plūsmas ierobežošana.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Saskaņā ar neatkarīgā elektroenerģijas piegādātāja "Elektrum Lietuva" datiem, augustā elektroenerģijas vairumtirdzniecības cenas Baltijas valstīs palielinājās par 40%, vēsta Mixnews.lv.

Tiek atzīmēts, ka elektroenerģijas biržas Nord Pool cenas zonā Lietuvā augustā elektroenerģija sadārdzinājās līdz 43,32 eiro par megavatstundu, Latvijā cena pieaugusi līdz 43,41 eiro, Igaunijā – līdz 40,90 eiro par megavatstundu.

Ziemeļeiropai nepaveicies vēl vairāk. Tur augustā cenas palielinājušās gandrīz divas reizes, salīdzinājumā ar jūliju.

Taču, salīdzinājumā ar jūliju, patēriņš Baltijas valstīs augustā pieaudzis gandrīz par 3,7% – līdz 2096 gigavatiem. Savukārt Latvijā, Lietuvā un Igaunijā saražotās elektroenerģijas daudzums augustā, salīdzinājumā ar jūliju, pieaudzis par 31% – līdz 1336 gigavatiem. Kopumā trīs valstis ģenerēja 64% patērētās elektroenerģijas.

Pēc neatkarīgā elektroenerģijas piegādātāja "Elektrum Lietuva" direktora Martina Giga sacītā, lieta ir tajā, ka augustā SE4 savienojumu jaudas ierobežošanas dēļ tika fiksēta pazemināta plūsma no Somijas un Zviedrijas.

Savukārt elektroenerģijas plūsmas no Baltkrievijas un Kaļiņingradas apgabala augustā bija jaudīgākas, bet vienalga bija zemākas, nekā 2019. gada augustā.

Atgādināsim, ka aprīlī tika ziņots, par elektroenerģijas vairumtirdzniecības cenas samazināšanos par 15%.

Tika atzīmēts, ka laika posmā no 2020. gada 6. līdz 12. aprīlim Nord Pool biržas elektroenerģija Lietuvas cenas zonā kritās līdz 18,18 eiro par megavatstundu, kas ir par 15% mazāk nekā iepriekšējā nedēļā. Savukārt Latvijā cenas kritums sastādīja 17%, līdz ar ko izlīdzinājās cenas Lietuvā un Latvijā. Igaunijā cena par megavatstundu noslīdēja līdz 17,81 eiro par megavatstundu (-19%).

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka Latvijas iedzīvotāji maksā vislielāko ekoloģisko nodokli ES.

Visbiežāk ekoloģiskie nodokļi iekļauj enerģētikas nodokļus (77%), transportu (191%), vides piesārņošanu un resursus (3,3%).

35
Tagi:
cenas, Baltija, elektroenerģija
Pēc temata
Elektronu face control: Latvija meklē BelAES elektroenerģijas atpazīšanas metodi
Lietuvas viltīgais plāns: atstāt Baltkrieviju bez elektrības un nopelnīt

Covid-19 sasniedzis arī Rīgas "Dinamo"

0
(atjaunots 17:17 21.09.2020)
Vismaz pieci no sestdienas 17 Covid-19 inficēšanās gadījumiem tika reģistrēti Rīgas hokeja klubā "Dinamo".

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Šo informāciju apstiprināja kluba valdes padomes priekšsēdētājs Juris Savickis, paziņojot, ka saslimušie komandā patiešām ir, taču pilni testu rezultāti un informācija par saslimušo skaitu tiks sniegta vēlāk. Turklāt šodien komandai gaidāma atkārtota testēšana, savukārt kalendārā jau otrdien rīdziniekiem ir nākamais KHL čempionāta mačs mājās ar Ņižņijnovgorodas "Torpedo".

"Saņemsim rezultātus un pēc tam arī pieņemsim lēmumu," paziņoja Savickis. "Pagaidām konkrēti mums neko nav apstiprinājuši, bet jau ir skaidrs, ka pozitīvi testi būs. Šobrīd cenšamies saprast, cik, kā, kāpēc un kas."

Rīgas "Dinamo" spēlētāji ceturtdien atgriezās no šīs sezonas pirmās izbraukuma sērijas Novosibirskā un Habarovskā, bet trešā spēle Nursultanā tika atcelta koronavīrusa testa pozitīvo rezultātu dēļ vienlaikus 12 komandas "Baris" locekļiem.

Latvijā piektdien tika veikti 2402 Covid-19 testi un apstiprināti 17 jauni saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati. Seši saslimušie atgriezās no Lielbritānijas un Krievijas.

0
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
ANO galvenajā mītnē atklās fotoizstādi par Krievijas ārstu ciņu ar Covid-19
Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti
Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka
KHL vadību neapmierina Covid-19 testu kvalitāte Latvijā