BelAES

Politiķi Lietuvā sarīkoja piketu pie Latvijas vēstniecības BelAES dēļ

33
(atjaunots 19:01 10.06.2020)
Pēc politiķa sacītā, viņi tikās ar vēstnieku, kurš apsolīja nodot viņu jautājumu par solidaritāti Latvijas ĀM vadītājam.

RĪGA, 10. jūnijs – Sputnik. Konservators Žigimants Paviļonis pastāstīja savā Facebook lapā, ka Latvijas vēstnieks Lietuvā Indulis Bērziņš tikšanās laikā uzsvēra, ka republika nevēlas pirkt elektroenerģiju no Baltkrievijas AES, bet vēlas pirkt to tikai Krievijā, vēsta Sputnik Lietuva.

Otrdien daži politiķi sarīkoja piketu pie Latvijas vēstniecības Lietuvā, kura mērķis bija pārliecināt kaimiņu izrādīt solidaritāti Lietuvai saistībā ar Astravjecas rajonā būvēto staciju, atsakoties no tās elektroenerģijas iegādes.

Pēc Žigimanta Paviļoņa sacītā, vēstnieks solīja nodot viņu solidaritātes pieteikumu Latvijas ārlietu ministram.

"Mēs atjaunosim pārrunas ar Latvijas Saeimas komiteju vadītājiem piektdien. Mēs lielākoties nodarbojamies ar valdības darbu, jo, diemžēl, mēs neuzticamies mūsu valdībai. Sazvērestība un nācijas mānīšana, acīmredzot, ir šo valdību atšķirošās īpašības. Atliek vienīgi vērsties pie prezidenta un cerēt, ka prezidents aizstāvēs Lietuvas interese, neļaus slēpt patiesību, un beigu beigās mēs pārliecināsim brāļus-latviešus cienīt tās, pat ja [enerģētikas ministrs Žigimants] Vaičūns un viņa piekritēji turpinās stāvēt otrpus barikādēm," uzrakstīja politiķis.

Viņš uzskata, ka "Kremļa interesēs ir nošķirt un iekarot" viņu tautas. Pēc Paviļoņa domām, Vaičūns atbalsta "Krievijas un Baltkrievijas mērķi eksportēt elektroenerģiju uz Latviju un Igauniju un radīt ilgtermiņa zaudējumu Baltijas solidaritātei, mūsu integrācijai rietumu elektrotīklos".

Turklāt konservators paziņoja, ka vēstnieks padalījies ar viņu "šokējošā ziņā", ka pagājušajā nedēļā Eiropas Komisija prezentēja jaunu piedāvājumu par elektroenerģijas tirdzniecību starp Baltijas valstīm un trešajām valstīm. Taču, pēc Paviļona sacītā, viņi nebija par to informēti, jo Lietuvas valdība "visu slēpj no mums".

"Mēs pieprasām, lai "pārrunu dalībnieks" Vaičūns nekavējoties informē Seimu par šo "kompromisu", ļoti gribas ticēt, ka tur būs atspoguļotas Seima sarkanās līnijas attiecībā uz elektroenerģijas nepirkšanu no Astravjecas, nevis de facto liks ceļu Krievijas elektroenerģijas iegādei caur mūsu teritoriju," uzrakstīja viņš.

Iepriekš Lietuvas enerģētikas ministrs paziņoja, ka Latvija un Igaunija nav paziņojušas, vai tās pirks elektroenerģiju no Baltkrievijas AES pēc tās ekspluatācijas uzsākšanas. Turklāt viņš atkārtoti aicināja kaimiņus būt solidāriem enerģijas iegādes jautājumā

BelAES būvniecība

Baltkrievija ar "Rosatom" dalību būvē atomelektrostaciju Grodņas apgabalā, aptuveni 50 kilometru attālumā no Viļņas. Maija sākumā objektā tika piegādāta kodoldegviela pirmajam energoblokam.

Lietuvā uzstājas pret projektu, dēvējot BelAES par "draudus" nesošu Baltijas republikai. Turklāt Viļņa izsakās pret objekta enerģijas eksportu un visiespējamākajos veidos aicina kaimiņu republikas nepirkt elektrību no šīs stacijas.

Pagājušajā nedēļā Lietuvas sabiedrība vērsās pie prezidenta Gitana Nausēdas un palūdza viņu uzņemties līderību BelAES jautājumā gaidāmajā "Austrumu partnerības" samitā un pirms stacijas pirmā reaktora palaišanas.

Daudzi eksperti atzīmēja, ka Viļņas asā pretestība BelAES jautājumā ir saistīta nevis ar tehnisko un ekoloģisko jautājuma pusi vai stacijas drošību, bet gan ar "apvainošanos" par Ignalinas AES zaudēšanu un bailēm pazaudēt savas jau tā vājās pozīcijas enerģijas tirgū.

Sputnik Lietuva intervijā Zinātnisko pētījumu un pilsonisko iniciatīvu attīstības fonda "Osnovanije" prezidents, eksperts kodolenerģētikas jautājumos Aleksejs Anpilogovs atzīmēja, ka Baltkrievija pašos pirmsākumos izgāja visus nepieciešamos un pat neprasītos testus, lai pierādītu pilnu sava kodolobjekta drošību. viņš uzsvēra, ka pašlaik Lietuvai nav atbalsta no Eiropas valstu puses attiecībā uz BelAES.

33
Tagi:
BelAES, Lietuva
Pēc temata
BelAES piegādāta kodoldegviela: rudenī Latvija varēs nopirkt elektrību
Lietuva palūdza ES uzņemties atbildību par BelAES drošību
Galīga kapitulācija: Lietuva atzinusi Latvijas tiesības pirkt enerģiju no BelAES
Latvija apdraud Baltijas izstāšanos no BRELL
Patria 6х6

Neizdevīgi: Igaunija nevēlas izstrādāt bruņutransportieri kopā ar Latviju un Somiju

17
(atjaunots 11:30 24.10.2020)
Pēckara laika kravas mašīnas Volvo Viking vai Scania ar brezenta jumtu nav īpaši piemēroti armijas vajadzībām, tādēļ Latvija nolēma izstrādāt jaunu bruņutransportieri sadarbībā ar Somiju; savukārt igauņi nolēma, ka šis projekts ir dārgs un neizdevīgs.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Ideja radīt Somijas uzņēmumā Patria Lans Oy bruņutransportieri Baltijas valstu vajadzībām paliek tikai Latvijas un Somijas iecere. Igaunija izstājās no projekta tā dārdzības un nepietiekamo priekšrocību dēļ, vēsta Neatkarīgā.

Lietuviešiem "Vilkas", igauņiem "Pasi"

No trim Baltijas valstīm Latvijai bruņumašīnas ir vajadzīgas visvairāk, jo mācībās un kaujas misijās nākas braukt ar vecām grabažām, kuras tai savulaik pa lēto pārdeva vai pat atdeva sabiedrotie no dažādām valstīm. Pēckara laika Volvo Viking, visurgājēji Unimog vai Scania kravas mašīnas ar brezenta jumtu nav īpaši piemēroti, lai nogādātu karavīrus frontes līnijā – un lai principā kādu kaut kur nogādātu kara apstākļos.

Daļēji šo problēmu atrisina vieglo tanku CVRT iepirkums, taču karavīriem ir jābrauc ne tikai pa purviem vai smilšainiem laukiem, tādēļ viņiem ir nepieciešamas arī mašīnas ar riepām.

Kaimiņiem situācija ar bruņu transportu ir krietni labāka, tādēļ viņi arī necīnījās par sadarbību ar somiem. Lietuviešus šis projekts vispār neinteresē – viņi deva priekšroku vācu bruņumašīnām Boxer ar Izraēlas ražojuma torņiem un lietuviskoto nosaukumu Vilkas ("Vilks"). Līdz nākamā gada beigām, ja koronavīruss neizjauks plānus, lietuviešiem bruņojumā kopumā būs 88 "vilki".

Бронемашина немецкого производства Boxer на вооружении армии Литвы
Vācijas ražojuma bruņumašīna Boxer Lietuvas armijas bruņojumā

Savukārt Igaunijas armijai ir vairāk nekā simts sešu riepu somu transportieru Patria Pasi. Tās nav sliktas mašīnas, taču ir novecojušas un ir ievērojami nolietotas militārajās misijās: daudzām smago ieroču pārvadāšanas dēļ ir bojāts priekšējais tilts. Tādēļ igauņiem jauno somu bruņumašīnu piegādes kļūtu par loģisku soli.

Бронетранспортер Patria Pasi
Bruņutransportieris Patria Pasi

Taču turpinājuma nodoma protokoliem, kas tika parakstīti šogad, nebūs. Igaunijas Sabiedriskā televīzijas un radio korporācija (Eesti Rahvusringhääling) paziņoja, ka Igaunijas bruņotie spēki nespēja vienoties ar Somijas pusi par trim galvenajām sadarbības pozīcijām: bruņutransportiera platformas izstrādes cenu, mašīnas galīgo cenu un Igaunijas uzņēmumu dalību ražošanā.

Tādēļ vismaz šajā posmā igauņi ar latviešiem un somiem šajā virzienā nesadarbosies.

Īpaši arī negribējās

Pēc Aizsardzības pētījumu centra Bruņutehnikas nodaļas vadītāja Ivara Jansona sacītā, igauņiem jaunu bruņumašīnu nepieciešamība nav tik aktuāla. Vecais transports vēl strādā, savukārt tirgū ir pieejamas arī citas bruņutransportieru markas, kuras atbilst Igaunijas armijas vajadzībām un finanšu iespējām.

Jāsaka, ka igauņi no sākta gala piedalījās šajā iecerē ar nedivdomīgu piesardzību, parakstot vēstuli par nolūku, savukārt pēcāk tehnisko vienošanos ar dažu mēnešu kavējumu.

Beigās līgums par 6x6 bruņumašīnu sistēmas pētījumu un izstrādi parakstīja Latvija, Somija un Patria. Igauņi – nē.

Финский бронетранспортёр Patria 6х6
© Photo Patria
Somu bruņutransportieris Patria 6x6

Tas, ka igauņi izstājās no projekta dārdzības un neatbilstības dēļ, nedaudz izbrīna, jo sākumā sadarbībai kā reiz bija jāatrisina šīs problēmas. Vismaz par to tika teikts publiskā paziņojumā:

"Tehniskās vienošanās mērķis ir radīt rentablus risinājumus visu trīs valstu sauszemes spēku spēju prasībām, lai nodrošinātu ne tikai izdevīgāku iepirkuma piedāvājumu, bet arī partnervalstu bruņutehnikas savstarpējo savietojamību un to piegādes drošību, tai skaitā vietējās transportlīdzekļu uzturēšanas un remonta kapacitātes izveidi, kā arī iespējamu vietējās industrijas kapacitātes stiprināšanu, vēlāk iesaistoties transportlīdzekļu ražošanā un piegādes ķēdes attīstīšanā."

Virza Somijas ražojumu

Vērts atgādināt, ka šopavasar izskanēja publiski pārmetumi no vācu uzņēmuma Unimog pārstāvjiem Latvijas Aizsardzības ministrijai, ka tā visaugstākajā līmenī lobē Somijas piegādātāju intereses.

Pretenzijas skāra 2017. gada taktisko kaujas transportlīdzekļu 4x4 iepirkumu, kurš tika apturēts 2019. gadā pēc tam, ka Iepirkumu uzraudzības birojs konstatēja pārkāpumus. Izrādījās, ka Somijas ražojuma Sisu GTP mašīna, kura tika atzīta par uzvarētāju, tika testēta atšķirīgi no citiem pretendentiem.

Lai gan no profesionāļu viedokļa mašīna bija teicama, konkursu apturēja, savukārt jauns konkurss netika izsludināts. Tā vietā sadarbību ar somiem sāka attīstīt ar savstarpēja 6x6 bruņumašīnas radīšanas projekta starpniecību uz Somijas Patria bāzes.

Aizsardzības ministrija cer, ka pirmos eksemplārus varēs notestēt jau šī gada beigās. Pēc tam tiks pieņemts lēmums par šo mašīnu piegādi lielākos apmēros.

Солдат ВС Швеции возле Patria XA-360 AMV
© AFP 2019 / JONATHAN NACKSTRAND
Zviedrijas BS karavīrs pie Patria XA-360 AMV
17
Tagi:
Baltija, ieroči
Pēc temata
Nosaukts labākais tanks trešajam pasaules karam
Krievijas "Cirkon" padarījis bezjēdzīgu ASV globālā trieciena koncepciju
"Viņi ir tik stipri, kā vēl nekad": NATO novērtēja Krievijas armijas spēku
"Kaut kam gatavojas": kāpēc ASV pārkrāsojušas lidmašīnas Krievijas GKS krāsās
Lux Express autobuss Tallinas autoostā, foto no arhīva

Lux Express vēlas izveidot "Baltijas burbuli" ar Sanktpēterburgu

17
(atjaunots 19:22 21.10.2020)
Sanktpēterburgas iedzīvotāji vēlētos braukāt uz Baltijas valstīm un Somiju vēl līdz pilnai robežu atvēršanai.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Tā saucamā tūrisma burbuļa izveidošana starp Igauniju un Krievijas pierobežas reģioniem ir iespējama, un tam būtu ekonomiska jēga, taču jautājums ir par to, kad to varēs izdarīt, paziņoja telekanāla ERR rīta raidījuma "Kafija+" ēterā autobusu kompānijas Lux Express valdes loceklis Raits Remmels.

Ideja izveidot "tūrisma burbuli" ar Krieviju tika šoruden izteikta arī Somijā, savukārt Lux Express veiktā aptauja 2000 Sanktpēterburgas iedzīvotāju vidū parādīja, ka aptuveni 80% respondentu vēlētos braukāt uz Baltijas valstīm un Somiju vēl līdz pilnai robežu atvēršanai.

Pēc Remmela sacītā, jautājums ir drīzāk par termiņiem.

"Es domāju, ka tas ir iespējams, cits jautājums – kad. Līdz ar robežu atvēršanu nebūs tā, ka reiz visu pasauli atvērs, un visi drīkstēs ceļot. Tas būs pakāpeniski, un tad jau kaimiņvalstīm ir savā starpā jāvienojas, ar kādiem nosacījumiem. Un tad jau cilvēki pakāpeniski varēs ceļot," sacīja viņš.

Remmels atzīmēja, ka Igaunijai jau ir pozitīva "tūrisma burbuļa" izveidošanas pieredze ar Latviju un Lietuvu.

"Pie tā tiek strādāts, vienkārši skatās uz situāciju, kāda tā ir. Un vasara mums pierādīja – kad ir šāda iespēja, cilvēki ceļo. Tādēļ šie burbuļi strādā, un ceru, ka kaut kādā brīdī Ļeņingradas apgabals un Sanktpēterburga nāks tiem klāt," sacīja Remmels.

Pērnā gada beigās kompānija Lux Express nosauca maršrutu Rīga – Sanktpēterburga par vienu no perspektīvākajiem saviem maršrutiem, tai skaitā pateicoties bezmaksas vīzu ieviešanai uz Krieviju.

Robežu slēgšana Covid-19 pandēmijas dēļ radīja lielu triecienu kompānijas darbībai, kura paziņoja par gaidāmo darbinieku skaita samazināšanu.

17
Tagi:
Krievija, Igaunija, koronavīruss, pasažieru pārvadājumi, Lux Express
Pēc temata
Lietuvas tūristi izglāba vasaru Liepājā
"Baltijas burbulis" plīsīs: pierobežas iedzīvotāji nevēlas ievērot pašizolāciju
Lockheed Martin F-35 Lightning II

ASV nosauca galveno NATO ieroci pret Krieviju

0
(atjaunots 20:25 24.10.2020)
Pēc analītiķu domām, kaujas darbību gadījumā, F-35 spēs izlauzties cauri Krievijas PGA sistēmai un sniegt "ievērojamu pienesumu konflikta pirmajās stundās".

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Amerikas piektās paaudzes iznīcinātājs F-35 ir vienīgā lidmašīna, kura spēs pretoties Krievijai iespējamā konflikta gadījumā Eiropā, vēsta RIA Novosti.

Par to teikts stratēģiskās analītikas centra RAND ziņojumā.

"NATO iespējas intensīva konflikta apstākļos ar Krieviju uzlabosies līdz ar simtiem piektās paaudzes iznīcinātāju parādīšanos 2020. gados," pārliecināti amerikāņu eksperti.

Pēc analītiķu domām, kaujas darbību gadījumā, F-35 spēs izlauzties cauri Krievijas PGA sistēmai un sniegt "ievērojamu pienesumu konflikta pirmajās stundās".

Tādējādi, alianses valstīm, kuras parakstījušas F-35 piegādes līgumus, būs jāpilnveido sava gaisa flote, lai nākotnē rīkotu savstarpējas operācijas ar jaunā iznīcinātāja dalību, uzskata organizācijā.

F-35 ir piektās paaudzes iznīcinātājs-bumbvedējs, kurš, izņemot ASV, atrodas vairāku to sabiedroto bruņojumā (nelielā skaitā). Lockheed Martin F-35 Lightning II radīšanas programma jau ir izmaksājusi aptuveni 1,5 triljonus dolāru – tā ir dārgākā ieroču ražošanas programma vēsturē.

Pērnā gada novembrī ASV Valsts kontrole paziņoja, ka Pentagons saskāries ar problēmām jaunā iznīcinātāja apkalpošanā rezerves daļu trūkuma dēļ un nepilnībām autonomās loģistikas informācijas sistēmas darbā.

0
Tagi:
ieroči, NATO, ASV
Pēc temata
Amerikāņu F-35 jaunas grūtības – sadursme ar degvielas uzpildītāju
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
Nelaimīgie "Zibeņi". Kāpēc F-35 joprojām ir pats neveiksmīgākais iznīcinātājs
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā