ASV Gaisa spēku stratēģiskais bumbvedējs B-1B Lancer, foto no arhīva

Amerikāņu bumbvedējs jau otro reizi nedēļas laikā ieradies Baltijā

56
(atjaunots 21:56 12.05.2020)
11. maijā ASV Gaisa spēku stratēģiskais bumbvedējs B-1B Lancer nolidoja gar Krievijas robežām Baltijas jūras reģionā.

RĪGA, 13. maijs — Sputnik. 11. maijā ASV Gaisa spēku stratēģiskais bumbvedējs B-1B Lancer veica otro lidojumu no Elsvortas bāzes Dienviddakotā uz Eiropu bez nosēšanās, informēja ASV Gaisa spēku vadība Eiropā. Bumbvedējs lidoja virs Dānijas, Polijas, Lietuvas un Latvijas.

"B-1B Lancer no Elsvortas aviobāzes izpildīja otru tālo stratēģisko bumbvedēju misiju, šoreiz – sadarbībā ar mūsu dāņu un poļu sabiedrotajiem," teikts ziņā.

Lidojumu uz Eiropu bez nosēšanās un atpakaļ uz ASV nodrošināja degvielas uzpildes lidmašīnas no Mildenhollas aviobāzes Lielbritānijā.

Vadība paziņoja, ka lidojums iekļāvis treniņu sadarbībai ar dāņu iznīcinātājiem F-16 lidojumā virs Dānijai piederošās Bornholmas salas un poļu iznīcinātājiem F-16 un MiG-29, kuri kopā lidoja virs Varšavas, kā arī lidojumu virs Latvijas un Lietuvas.

"Neskatoties uz Covid-19 uzliesmojumu... mūsu sabiedrotie, partneri un pretinieki var nešaubīties: mēs esam gatavi, spējīgi un apņēmības pilno savaldīt un aizsargāt, kad būs vajadzīgs," apgalvoja ASV Gaisa spēku Eiropā komandieris ģenerālis Džefrijs Harrigans.

Iepriekš vēstīts, ka 6.maijā divi ASV Gaisa spēku bumbvedēji B-1 Lancer izlidoja no Elsvortas bāzes Dienviddakotā, ASV un izpildīja treniņu lidojumu Baltijas valstu gaisa telpā.

Lidojuma laikā amerikāņu bumbvedēji izspēlēja sadarbību un mijiedarbību ar dāņu lidmašīnām F-16, lidojot pār Bornholmas salu, kā arī pār Latvijas, Lietuvas un Igaunijas gaisa telpu. Mācībās tika uzlabota arī mijiedarbība ar gaisa atbalsta kontrolieri Igaunijā.

Saskaņā ar Igaunijas Aizsardzības spēku datiem, bumbvedēji veica mācību uzlidojumu Igaunijas gaisa telpā NATO mācību "Pavasara vētra" ietvaros.

Lidmašīnas B-1 Lancer var piegādāt konvencionālo bruņojumu cīņai ar jebkuru pretinieku jebkurā pasaules vietā jebkurā laikā. Pēdējais tāds treniņu lidojums Eiropā notika 2018. gadā NATO militāro mācību "Trident Juncture" ietvaros.

56
Tagi:
Krievija, Baltijas jūra, ASV
Pēc temata
Nelidojošie cietokšņi: ASV stratēģiskajā aviācijā iestājusies smaga krīze
Mediji vēsta par ASV bumbvedēju B-1B kritisko stāvokli
ASV bumbvedēji lido gar KTDR krastu
Automobiļa uzpildīšana, foto no arhīva

nedēļas laikā Baltijas valstīs izmainījušās benzīna cenas

18
(atjaunots 10:00 31.05.2020)
Latvijas galvaspilsētā un Igaunijas galvaspilsētā aizritējušajā darba nedēļā benzīna cenas ir palielinājušās, savukārt Viļņā palikušas nemainīgas.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Rīgā DUS Circle K 95. markas benzīns sadārdzinājies par 5,7%, līdz 1,054 eiro litrā, dīzeļdegviela – par 4,3%, līdz 0,964 eiro litrā, raksta Bb.lv.

Viļņā 95. markas benzīna un dīzeļdegvielas cenas palikušas nemainīgas un sastādīja, attiecīgi 0,935 un 0,835 eiro litrā.

Tallinā DUS Circle K 95. markas benzīns sadārdzinājies par 2,6%, līdz 1,179 eiro litrā, dīzeļdegvielas cena nav mainījusies – 0,999 eiro litrā.

Auto gāzes cena Rīgā palikusi nemainīga – 0,465 eiro litrā, Viļņā tā ir pakāpusies par 4,4%, līdz 0,479 eiro, savukārt Tallinā samazinājusies par 1,1%, līdz 0,56 eiro litrā.

18
Tagi:
cenas, degviela, Baltija
Pēc temata
Pasaules krīze: kā uz to reaģē degvielas cenas Baltijas valstīs
Latvijā ceļas degvielas cenas: kā nedēļas laikā ir izmainījušās cenas
Degvielas tirgotāji brīdina: benzīna cenu samazināšanās Latvijā nav pamats priekam
Degviela kļuvusi dārgāka: vai Latvijas iedzīvotāji retāk brauks ar savu auto
Lietuvas policijas automobilis, foto no arhīva

Par policista slepkavību meklētais Lietuvas iedzīvotājs ir miris

40
(atjaunots 13:30 30.05.2020)
Vakar aizdomās turamais atklāja uguni uz policijas darbiniekiem, kuri ieradās uz izsaukumu par vardarbību. Viens cilvēks tika nogalināts.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Mirstīgās atliekas, kas tika atrastas ugunsgrēka vietā Mažeiķu rajonā, pieder aizdomās turamajam, kurš vakar nošāva policistu, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz vietējo policiju.

Lietuvas Kriminālās izmeklēšanas centra eksperti izpētīja atliekas, kas tika atrastas pēc ugunsgrēka Birbiliškes ciemā. Viņi konstatējuši, ka tas ir Stasiss Brasa, kurš tiek turēts aizdomās par šaušanu uz policijas darbiniekiem un slepkavību.

Policijas speciālā operācija ir beigusies. Kolēģiem no Latvijas ir nodota informācija par ekspertīzes rezultātiem. Policijas ģenerālais komisārs Renāts Požela pateicās virsniekiem, kuri piedalījās operācijā.

Piektdien policija ieradās Birbiliškes ciemā uz izsaukumu par vardarbību. Vīrietis atklāja uguni uz policistiem: darbiniece tika ievainota kājā, savukārt kinologs Sauļus Žimants tika nošauts. Aizdomās turamais noslēpās mežā.

Lietuvas policija uzsāka šāvēja meklēšanu. Pēcāk ugunsgrēka vietā tika atrasts apdedzis cilvēka līķis, blakus likumsargi atrada ieroci. Policistiem bija aizdomas, ka tieši šis cilvēks šāva uz viņu kolēģiem.

40
Tagi:
noziedzība, Lietuva

Nelegālās sacīkstes Rīgā: simtiem dragreisa cienītāju sapulcējās lidlaukā

0
(atjaunots 12:21 02.06.2020)
Aptuveni 800 cilvēku sapulcējās nelegālās sacīkstēs Rīgas Rumbulas lidlaukā, neraugoties uz masveida pasākumu aizliegumu; Sporta lietu apakškomisijas vadītājs gaida policijas paskaidrojumus.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Piektdien, 29. maijā, vēlā vakarā Rīgas Rumbulas lidlauka teritorijā notika nelegālas sacīkšu sacensības. Ar šo informāciju padalījies Saeimas deputāts no Jaunās konservatīvās partijas Sandis Riekstiņš.

Riekstiņš vada arī Saeimas Izglītības un zinātnes komisijas Sporta lietu apakškomisiju, un šī dragreisa cienītāju pulcēšanās viņam izraisījusi dziļu sašutumu.

"Piektdienas vakars, Rumbula (video atrasts instagram), nelegālas dragreisa sacensības. Pēc neoficiālas informācijas tur bija ap 800 cilvēkiem un policija neparādījās. Kamēr oficiālie sacensību organizatori cieš zaudējumus, jo godprātīgi ievēro visus noteikumus, nelegālie rullē! Vērsīšu valdības uzmanību uz šo un gribēšu dzirdēt policijas paskaidrojumus. Ķerstīt tos, kuri atrodas pašizolācijā ir vieglāk, bet te atklāti ignorē visu un klusums?" uzrakstīja savā Facebook Riekstiņš, pievienojot klāt video no Instagram.

Vērts atzīmēt, ka Rumbulā šādas nelegālās sacīkstes notiek pietiekoši sen. Jā, tas nav droši, bet no otras puses, labāk ir rīkot sacīkstes uz bijušā skrejceļa, nekā Rīgas ielās. Cits jautājums, ka pašlaik ārkārtējās situācijas režīma laikā valstī visi masveida pasākumi ir aizliegti.

Nesen Lietuvā šāda veida nelegālo sacīkšu laikā Šauļos policija aizturēja deviņus cilvēkus, ieskaitot Lietuvas sporta zvaigzni Danu Rapšīsu. Slavenais peldētājs pēcāk atvainojās par tik neapdomātu rīcību no viņa puses, taču no soda neizspruka – viņam izrakstīja 85 eiro sodu un uz 3 mēnešiem atņēma vadītāja tiesības.

0
Tagi:
Rīga