Eirodeputāts pārmet Lietuvas valdībai: pamet nāvei slimniekus

27
(atjaunots 12:08 03.05.2020)
EP deputāts Viktors Uspasskihs atzīmēja, ka epidēmijas laikā ierēdņi aizmirsuši cilvēkus ar citām slimībām un tas noved pie ļoti bēdīgām sekām.

RĪGA, 3. maijs - Sputnik. Eiropas Parlamenta deputāts no Lietuvas, Darba partijas līderis Viktors Uspasskihs uzskata: koronavīrusa pandēmijas fonā valdība radījusi apstākļus, kuros cilvēki ar dažādām slimībām spiesti mirt – viņi nav inficējušies ar Covid-19.

Šis viedoklis publicēts politiķa oficiālajā vietnē.

Raksts adresēts Lietuvas prezidentam Gitanam Nausēdam, premjerministram Saulim Skvernelim un veselības ministram Aurēlijam Verigam.

Uspasskihs atzīmēja, ka bijis spiests nākt klajā ar savu viedokli pēc viena skandaloza gadījuma, lai arī, pēc viņa domām, tādi Lietuvā tagad skaitāmi simtos.

Politiķis pastāstīja, ka Klaipēdā miris viņa paziņas ģimenes loceklis. Pacients nogādāts slimnīcā ar mikroinsultu, taču atbilstoša aprūpe viņam nav sniegta, līdz tika veikts Covid-19 tests. Tas aizņēmis aptuveni sešas stundas laikā, kad bija vajadzīga steidzama palīdzība. Uspasskihs norādīja: neviens par to neziņoja, neizteica līdzjūtību, iespējams pat, incidentu slēpa.

"Vai tas nozīmē, ka cilvēki, kuri mirst no koronavīrusa, pelnījuši līdzjūtību un līdzcietību, bet citi – ne, viņi var mirt simtiem vai pat tūkstošiem?" lauzīja galvu eirodeputāts.

Pēc viņa domām, ja Klaipēdā mirušajam cilvēkam būtu konstatēts koronavīruss, viņa ģimenei justu līdzi.

"Tas ir noziegums, un jūs esat šī nozieguma līdzzinātāji. Uz epidēmijas bāzes jūs esat radījuši iebiedēšanas sistēmu, kas "glābj" tikai Covid-19 pacientus un ignorē cilvēkus ar citām slimībām. Tas izskatās tā: ko vairāk ir ar koronavīrusu saslimušu cilvēku, jo labāk, jo var reklamēties, bet vēl labāk, ja no tā mirst vairāk cilvēku, tad var izveidot iebiedēšanas sistēmu un katrs solis būs attaisnots," apgalvo politiķis.

Uspasskihs atgādināja, ka cilvēki mirst nevis no tīra koronavīrusa, bet gan no komplikācijām pēc tā, taču visiem skaidro, ka cilvēki mirst koronavīrusa dēļ.

EP deputāts minēja "daiļrunīgu statistiku" par mirstību Lietuvā pēdējos mēnešos salīdzinājumā ar pērno gadu. Potlitiķis stāsta, ka 2020.gada janvārī miruši 3530 cilvēki (par 532 mazāk nekā 2019.gadā, kad miruši 4062 cilvēki). 2020.gada februārī miruši 3085 cilvēki, par 222 mazāk nekā 2019.gada februārī (3307 cilvēki).

"Taču līdz ar psihozes sākumu, karantīnas ieviešanu un attiecībā pret cilvēkiem ar citām slimībām noziedzīgas sistēmas ieviešanu, pareizāk sakot, atstāšanu viņus likteņa varā bez palīdzības, situācija ir radikāli mainījusies," atzīmēja EP deputāts.

Šī gada martā miris 3571 cilvēks (par 394 vairāk nekā 2019.gada martā), aprīlī – aptuveni 3612 cilvēki, par 330 vairāk nekā gadu iepriekš (3282 cilvēki).

Vienlaikus valstī fiksēti tikai 45 nāves gadījumi no koronavīrusa. Politiķis uzskata: acīmredzot, no sirds un asinsvadu slimībām, vēža un citām saslimšanām var iet bojā vairāk cilvēku nekā no Covid-19.

Politiķis uzsvēra, ka "neadekvātā psihoze" vērojama visā pasaulē un Lietuva nav varējusi palikt malā. Ja valstī nebūtu ieviesta karantīna un būtu kaut viens nāves gadījums, konservatori un sociāldemokrāti būtu "apēduši" valdošo vairākumu un būvējuši uz šī fakta priekšvēlēšanu kampaņu.

Uspasskihs atgādināja: Lietuva ieņem līdera vietu pašnāvību skaita ziņā, sirds un asinvadu slimību letālo iznākumu skaita ziņā, tāpēc valdībai nāktos veltīt īpašu uzmanību tam, lai cilvēki, kam vajadzīga palīdzība, nekbūtu pamesti likteņa ziņā pandēmijas laikā.

Politiķis ir pārliecināts, ka jāizveido komisija, kuras darbā būtu iesaistīti medicīnas eksperti – viņi varētu novērtēt Lietuvas valdības soļus Covid-19 fonā.

Jaunākie dati liecina, ka Lietuvā fiksēti vairāk nekā 1400 koronavīrusa infekcijas gadījumi, vairāk nekā 630 cilvēki izveseļojušies, vairāk nekā 45 ir miruši.

27
Tagi:
veselība, Eiropas Parlaments, Lietuva
Pēc temata
Lietuvas Veselības ministrija sniedz padomus, kā saglabāt mieru karantīnas laikā
Kopš karantīnas ieviešanas Lietuvā palielinājies vardarbības ģimenē gadījumu skaits
SVF: Baltijas valstu vidū Latvijas ekonomika cietīs visvairāk

Pamēģiniet dzīvot bez BRELL: Baltkrievija atslēdza no padeves Lietuvu

100
(atjaunots 17:15 09.04.2021)
Baltkrievijas enerģētiķi devuši iespēju Baltijas valstīm izjust, kadas sekas nesīs 2025. gadā ieplānotā atslēgšanās no enerģētiskā loka, kas savienot Igauniju, Latviju un Lietuvu ar Krieviju un Baltkrieviju.

RĪGA, 9. aprīlis – Sputnik. Baltkrievijas Enerģētikas ministrija veica energosistēmas izmēģinājumus, kas saistīti ar Baltijas valstu ieplānoto atslēgšanu no kopējā tīkla BRELL, vēsta Sputnik Meedia.

Elektrība no Baltkrievijas netika saņemta aptuveni diennakti

Enerģētiķi informēja, ka testēšanas gaitā uz diennakti bija atslēgtas četras elektropadeves līnijas ar 330 kW jaudu starp Baltkrieviju un Lietuvu. Tiek novērots energosistēmas darbs, pēc tam līnijas tiks ieslēgtas. Atzīmēts, ka darbā ievērotas visas drošības tehnikas prasības.

Augstspieduma līnijas, foto no arhīva
© Sputnik / Сергей Мальгавко

"Izmēģinājumi notiek ar mērķi pārbaudīt Baltkrievijas energosistēmas darbību, ņemot vērā Baltijas valstu energosistēmu plānoto atslēgšanos no BRELL enerģētiskā loka, kas apvieno Baltkrieviju, Krieviju, Igauniju, Latviju un Lietuvu," paskaidroja EM pārstāvji.

Resors atzīmēja, ka līdzīgi izmēģinājumi, kuru gaitā notiks darbs ar BRELL valstu sistēmas operatoriem saskaņotās programmas ietvaros, ieplānoti 11. aprīlī.

2019. gada vasarā Igaunija, Latvija, Lietuva un ES parakstīja vienošanos par nacionālo enerģētikas sistēmu atslēgšanos no BRELL enerģētiskā loka un sinhronizāciju ar Eiropas sistēmām.

Atslēgšanās no BRELL mazinās izvēles iespējas

Iepriekš vēstīts, ka Baltijas valstu energosistēmu atslēgšanās no Krievijas un Baltkrievijas var nopietni skart elektroenerģijas patērētājus Baltijā.

Krievijas Enerģētikas un finanšu institūta eksperts Sergejs Kondratjevs konstatēja, ka elektrības imports no Krievijas un Baltkrievijas patlaban trim Baltijas valstīm ir savdabīgs apdrošināšanās mehānisms, ko tās zaudēs, atslēdzoties no BRELL.

"Cenas šajā tirgū ne tikai ir stabili zemākas nekā Ziemeļeiropas tirgū, bet arī mainās visai vāji, ir prognozējamas. Baltija zaudē iespēju izvēlēties piegādātāju ar zemāko elektroenerģijas cenu, zaudē saprotamu un prognozējamu cenu," precizēja Kondratjevs.

Eksperts brīdina: Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas un Somijas piemērs, kur cenu lēcienus iedzīvotāji uztver mierīgi, nevar būt piemērots Baltijai lielās algu līmeņa un ekonomikas attīstības starpības dēļ.

Pazīstamais publicists un politologs Armens Gasparjans pieļāva, ka Baltijas valstis var nonākt situācijā, kādā izrādījies Teksasas štats ASV. Runa ir par enerģētisko kolapsu, kas skāra reģionu anomālā sala dēļ.

100
Tagi:
BRELL, elektroenerģija, Baltkrievija, Baltija
Pēc temata
Palaiduši vējā, tāpat kā tranzītu: eksperts par Baltijas izredzēm elektroenerģijas tirgū
Latvija iztērēs 405 miljonus eiro, lai sagatavotos atslēgšanai no BRELL
Principa lieta. Cik Baltijai izmaksās "neatkarība" no Krievijas
Armens Gasparjans

Gasparjans: pagaidiet, drīz dalīsim "igauņu pīrāgu"

65
(atjaunots 12:29 09.04.2021)
Žurnālists un publicists Armens Gasparjans komentēja igauņu ierosinājumu pieprasīt no Berlīnes kompensāciju par zaudējumiem, ko nodarījusi "verdzība" un atklāja, kā iespējams atbalstīt tādu "brīnumainu izrāvienu".

RĪGA, 9. aprīlis – Sputnik. Žurnālists Armens Gasparjans ierosinājis atbalstīt Igaunijas nacionālistiskās partijas EKRE pārstāvja ideju – pieprasīt no Vācijas kompensācijas par "septiņu gadsimtu verdzību", tikai mazliet no citas puses, vēsta Sputnik Meedia.

"Es iesaku atbalstīt šo brīnumaino izrāvienu. Galu galā, ne velti pie mums Aleksandrs Puškins runāja par dvēseles burvīgajām ilgām," teica Gasparjans.

Viņš paskaidroja, ka runa ir par "parādu" pieprasīšanu nevis no Berlīnes, bet gan no Tallinas. Tāpēc sava komentāra ievadā žurnālists pabrīdināja: "Nenobiedējiet, vēlāk dalīsim igauņu pīrāgu."

Iepriekš Igaunijas nacionālkonservatīvās partijas (EKRE) izdevumā parādijās raksts, kura autors ierosināja izvirzīt Vācijai prasību par zaudējumiem, ko vācieši esot nodarījuši Igaunijai laikā, kad valdīja igauņu zemē.

"Tā kā Rietumi jau sākuši dalīt kompensāciju starp visiem apspiestajiem bet igauņu verdzība ir īsts vēsturiskais netaisnīgums, mēs pieprasām savu daļu," teikts rakstā.

65
Tagi:
Armens Gasparjans, Igaunija, Vācija
Pēc temata
Kolektīva pašiedvesma: kāpēc Latvija atkal cilā "okupācijas" kompensāciju tēmu
Vācieši samaksās desmitiem miljardu reparācijās. Kas tās dabūs?
Ukraiņu politiķi cer piedzīt no Krievijas miljardiem dolāru
Poseidon

Krievijas "Pastardienas torpēdu" nesējs iziet Klusajā okeānā

0
(atjaunots 16:42 10.04.2021)
NATO valstu mēģinājumi sarunāties ar Krievijas Federāciju no spēka pozīcijas, pats par sevi saprotams, saskaras ar stingru pretestību.

ASV armijas provokatīvā klātbūtne pe Krievijas rietumu robežām "atbalsojas" pie Savienoto Valstu rietumu – Klusā okeāna robežam. Par to "partneriem atgādina" eksperimentālā zemūdene "Belkgorod" un kodoltermiskais "Poseidon", konstatēja militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

5. aprīlī informācijas avots militārās rūpniecības kompleksā pastāstīja, ka jūras bezpilota aparātu "Poseidon" nesējs – eksperimentālā atomzemūdene "Belgorod" jau "dūmo", tas ir, palaists tās reaktors. Līdz septembrim tā noslēgs izmēģinājumus un sāks darbu okeānā. Norit izmēģinājumi piestātnē, proti, tiek pārbaudīta kuģa būve, iekārtu montāža un regulējums, galvenā energoiekārta ar slodzi, dzīvības saglabāšanas un drošības sistēmas.

"Poseidon" nesēja pastāvīgā dislokācijas vieta būs viena no bāzēm Klusajā okeānā, pie tam eksperimentālā zemūdene varēs atrisināt uzdevumus jebkurā Pasaules okeāna punktā. Saskaņā ar pašreizējo valsts bruņojuma programmu Krievija uzbūvēs trīs šāda veida zemūdenes.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins par darbu pie sistēmas "Poseidon" pirmo reizi pastāstīja 2018. gadā ("Belgorod" tika nolaista ūdenī 2019. gada 23. aprīlī) un pievērsa uzmanību tās plašajam mērķu spektram – pretinieka aviācijas bāzes grupējumi, krasta nocietinājumi un infrastruktūra. Tolaik ASV amatpersonas atklāti noniecināja jauno ieroci, to uzskatīja par "tehniski sadomātu un neticamu". Tagad Valsts departaments pauž īpašas bažas par starpkontinentālās kodoltorpēdas 2M39 parādīšanos. "Partnerus" satrauc augošā Krievijas Jūras kara flote, kuras sastāvā (saskaņā ar Business Insider informāciju) tā ir aptuveni 360 kuģi, ieskaitot 59 zemūdenes (12 zemūdens kreiseri – ar ballistiskajām raķetēm).

Unikālas īpašības

Daudzfunkcionālā kodolzemūdene "Belgorod" ir 3. paaudzes projekta "Antey" eksperimentāla "reinkarnācija", īpaši pielāgota sistēmas "Poseidon" vajadzībām (agrāk "Antey" saņēma pretkuģu raķetes "Granit").

© Photo Министерство обороны РФ

"Poseidon" ir ļoti nopietns savaldīšanas instruments. Stratēģiskais starpkontinentālais dziļūdes aparāts ar atomenerģētisko iekārtu, spēj pārvietoties 1000 metru dziļumā līdz 10 tūkstošu kilometru attālumā, ātrums – 100 mezgli (vairāk nekā 185 km/h). Izmēģinājumi apstiprināja "neticamās" īpašības un darbības rādiusu. Autonomais "Poseidon" spēj pārvietoties visām domājamā pretinieka esošajām un perspektīvajām zemūdenēm, torpēdām un raķetēm nepieejamā dziļumā un ātrumā. Nav viegli sameklēt tādu "torpēdu" okeānā. Nelielā ātrumā tā pārvietojas gandrīz bez trokšņa (un pat hidroakustiskā kontakta apstākļos pretiniekam nav līdzekļu, ar ko "tikt klāt" bezpilota aparātām). Autonomā vadības sistēma ļauj reģistrēt un pārvarēt pretzemūdeņu robežas, citas aizsardzības sistēmas, garantē neievainojamību, precizitāti, neticamu trieciena efektu. Aparāts ir 24 metrus garš un aptuveni 1,6 m diametrā. To var aprīkot ar parasto vai megatonnas šāviņu. Tāds ierocis ir vienīgi Krievijai, un nevienai pasaules valstij nav aizsardzības no "Poseidon".

 Burevestnik
© Photo Министерство обороны РФ

Iepriekš kolektīvie Rietumi ar ASV priekšgalā mēģināja "nivelēt" Krievijas stratēģisko kodolspēku potenciālu ar NATO paplašināšanos uz austrumiem un globālās PRA sistēmas izveidi Austrumeiropā ar iespēju vēlāk izvietot uzbrukuma "Tomahawk"un citas vidēja darbības rādiusa raķetes netālu no Krievijas robežām (ar mērķi saīsināt lidojuma laiku). Starpkontinentālā sistēma "Poseidon" dāvā "partneriem" iespēju atgriezties daudzpolārās pasaules skarbajā realitātē, kur sods agresoram ir nenovēršams. Nav nekāds brīnums, ka "Pastardienas torpēda" satraukusi ASV stratēģisko vadību (STRATCOM) jau agrīnā izmēģinājumu stadijā, 2019. gada februārī. Debatēs Kongresā STRATCOM vadītājs Džons Haitens atzīmēja, ka "Poseidon" – principiāli jauna bruņojuma sistēma – neiekļaujas līguma NEW START ierobežojumos, un analogi ASV netiek izstrādāti. "Belgorod" ir pirmatklājēja. Starpkontinentālo bezpilota aparātu nesēju līniju atklās atomzemūdene "Habarovsk". Tās pamata īpašības ir aizslepenotas. Atklātos avotos pieejamie dati liecina, ka zemūdenei ir principiāli jauna atomenerģētiskā iekārta, tā var uzņemt līdz sešas bezpilota "Pastardienas torpēdas". Tonnāža – apmēram 10 tūkst. t., ātrums zem ūdens – līdz 32 mezgli, ieniršanas dziļums – 500 metri, autonoms darbs – 120 diennaktis, ekipāža – vismaz 100 cilvēki. Zemūdenes [korpuss atgādina jauno stratēģisko raķešnesēju "Borey".

Te jāpatur prārā, ka bezpilota aparāts spēj sasniegt ASV krasta līniju no jebkuras vietas ziemeļu puslodē, taču tiks izmantots vienīgi gadījumā, ja pret Krieviju vērsta agresija.

Atgādināšu: nevis Krievija, bet gan Savienotās Valstis ar sadomātu ieganstu izstājās no Līguma par vidēja un maza darbības rādiusa raķešu likvidācijas līguma, 2020. gadā palielināja militāro budžetu līdz 750 miljardiem dolāru (summa salīdzināma ar visu pārējo pasaules valstu aizsardzības izdevumiem). Krievijas daudzfunkcionālā okeāna sistēma ir brīdinājums "partneriem", asimetriska atbilde uz Pentagona un NATO trieciena potenciāla bīstamo koncentrāciju Austrumeiropā.

0
Tagi:
militārā tehnika, Krievija
Pēc temata
Krievija garantē: agresoram atmaksās dzelmes SBR "Skif"
Valsts departaments bīstas, ka Krievijas "Poseidon" spēs radīt kodolcunami
Krievu ieroči: 2020. gada provizoriskie rezultāti
Krievijas atbilde uz agresīvu politiku – ziņas par "Poseidonu" nesēju