Igaunijā izsludināts ārkārtas stāvoklis

23
(atjaunots 10:38 13.03.2020)
Ar koronavīrusu Igaunijā saslimuši jau 27 cilvēki, tāpat ir atklāti vīrusa izplatīšanās gadījumi valsts iekšienē.

RĪGA, 13. marts – Sputnik. Igaunijā ir ieviests ārkārtas stāvoklis, tiek ziņots valsts valdības mājaslapā.

No pirmdienas, 16. marta, skolas un augstskolas pāries uz mācībām neklātienē un mājmācību. Vai bērnudārzi turpinās strādāt un kā tiks organizēts to darbs, izlems vietējā pašvaldība vai privātā bērnudārza īpašnieki.

Ir aizliegti visi publiskie pasākumi. Līdz 1. maijam slēgti muzeji un kinoteātri, aizliegtas izrādes, koncerti, konferences un sporta sacensības. Sociālās aprūpes iestādēs, slimnīcās un cietumos darbosies apmeklēšanas aizliegums. Bibliotēkas strādās, taču ierobežotā apjomā.

Apturēta prāmju biļešu tirdzniecība maršrutā Tallina – Stokholma – Tallina. Uz robežas, tostarp lidostās un ostās, notiek sanitārā kontrole.

Ārkārtas stāvoklis darbosies līdz 2020. gada 1. maijam.

"Valdības absolūtā prioritāte ir Igaunijas iedzīvotāju veselības aizsardzība. Ārkārtas stāvoklis ir nepieciešams, lai Igaunija spētu visefektīvāk pretoties koronavīrusa izplatībai. Valstij jādod iedzīvotājiem skaidrus un nepieciešamības gadījumā obligātas instrukcijas, kas palīdzēs apturēt vīrusu," uzsvēra premjerministrs Jiri Ratass.

Premjerministrs piebilda, ka ar valsts pūliņiem vien krīzes pārvarēšanai ir par maz.

"Mēs esam situācijā, kad katram cilvēkam ir jāveic savs ieguldījums iedzīvotāju veselības aizsardzībā. Es saprotu neērtības, kuras visiem mums rada ārkārtas stāvokļa ieviešana, taču dienaskārtībā ir ne tikai cilvēku veselības, bet arī dzīvību aizsardzība."

Divpadsmitā marta vakarā Veselības departaments paziņoja, ka ar koronavīrusu Igaunijā ir inficējušies 27 cilvēki, tāpat ir konstatēta vīrusa izplatīšanās jau pašā valstī, raksta Postimees.

"Ja iepriekš uzdevums bija noskaidrot jaunus gadījumus un jaunus cilvēkus, kuriem bijis kontakts ar inficētajiem, tad tagad stratēģija ir mainījusies: mēs koncentrēsimies uz saslimšanas izplatīšanās ierobežošanu," Paziņoja Veselības departamenta Ziemeļtallinas reģionālās nodaļas vadītājs Esters Epiks.

Ārkārtas stāvokļa režīms ir izsludināts arī Latvijā.

Pasaules Veselības organizācija pasludinājusi jaunā koronavīrusa uzliesmojumu par pandēmiju. Pasaulē ir inficēti jau vairāk nekā 134 tūkstoši cilvēku vairāk nekā 100 valstīs, lielākā daļa ir atveseļojusies, taču bojā gājuši jau gandrīz 5000 cilvēku.

23
Tagi:
koronavīruss, Igaunija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (516)
Pēc temata
Durvis veras ciet: koronavīrusa dēļ iedzīvotāji lūgti neapmeklēt 27 valstis
PVO izsludinājusi jaunā koronavīrusa pandēmiju
Latvijā varētu atcelt 16. marta pasākumus
Automobiļa uzpildīšana, foto no arhīva

nedēļas laikā Baltijas valstīs izmainījušās benzīna cenas

4
(atjaunots 10:00 31.05.2020)
Latvijas galvaspilsētā un Igaunijas galvaspilsētā aizritējušajā darba nedēļā benzīna cenas ir palielinājušās, savukārt Viļņā palikušas nemainīgas.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Rīgā DUS Circle K 95. markas benzīns sadārdzinājies par 5,7%, līdz 1,054 eiro litrā, dīzeļdegviela – par 4,3%, līdz 0,964 eiro litrā, raksta Bb.lv.

Viļņā 95. markas benzīna un dīzeļdegvielas cenas palikušas nemainīgas un sastādīja, attiecīgi 0,935 un 0,835 eiro litrā.

Tallinā DUS Circle K 95. markas benzīns sadārdzinājies par 2,6%, līdz 1,179 eiro litrā, dīzeļdegvielas cena nav mainījusies – 0,999 eiro litrā.

Auto gāzes cena Rīgā palikusi nemainīga – 0,465 eiro litrā, Viļņā tā ir pakāpusies par 4,4%, līdz 0,479 eiro, savukārt Tallinā samazinājusies par 1,1%, līdz 0,56 eiro litrā.

4
Tagi:
cenas, degviela, Baltija
Pēc temata
Pasaules krīze: kā uz to reaģē degvielas cenas Baltijas valstīs
Latvijā ceļas degvielas cenas: kā nedēļas laikā ir izmainījušās cenas
Degvielas tirgotāji brīdina: benzīna cenu samazināšanās Latvijā nav pamats priekam
Degviela kļuvusi dārgāka: vai Latvijas iedzīvotāji retāk brauks ar savu auto
Lietuvas policijas automobilis, foto no arhīva

Par policista slepkavību meklētais Lietuvas iedzīvotājs ir miris

31
(atjaunots 13:30 30.05.2020)
Vakar aizdomās turamais atklāja uguni uz policijas darbiniekiem, kuri ieradās uz izsaukumu par vardarbību. Viens cilvēks tika nogalināts.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Mirstīgās atliekas, kas tika atrastas ugunsgrēka vietā Mažeiķu rajonā, pieder aizdomās turamajam, kurš vakar nošāva policistu, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz vietējo policiju.

Lietuvas Kriminālās izmeklēšanas centra eksperti izpētīja atliekas, kas tika atrastas pēc ugunsgrēka Birbiliškes ciemā. Viņi konstatējuši, ka tas ir Stasiss Brasa, kurš tiek turēts aizdomās par šaušanu uz policijas darbiniekiem un slepkavību.

Policijas speciālā operācija ir beigusies. Kolēģiem no Latvijas ir nodota informācija par ekspertīzes rezultātiem. Policijas ģenerālais komisārs Renāts Požela pateicās virsniekiem, kuri piedalījās operācijā.

Piektdien policija ieradās Birbiliškes ciemā uz izsaukumu par vardarbību. Vīrietis atklāja uguni uz policistiem: darbiniece tika ievainota kājā, savukārt kinologs Sauļus Žimants tika nošauts. Aizdomās turamais noslēpās mežā.

Lietuvas policija uzsāka šāvēja meklēšanu. Pēcāk ugunsgrēka vietā tika atrasts apdedzis cilvēka līķis, blakus likumsargi atrada ieroci. Policistiem bija aizdomas, ka tieši šis cilvēks šāva uz viņu kolēģiem.

31
Tagi:
noziedzība, Lietuva
PVO galvenā mītne Ženēvā, foto no arhīva

Krievijā sniegts vērtējums ASV lēmumam izbeigt sadarbību ar PVO

0
(atjaunots 12:53 31.05.2020)
ASV attiecību izbeigšana ar Pasaules Veselības organizāciju ir neveikls Trampa solis vēlētāju acu novēršanai, uzskata KF Valsts domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Sluckis.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Piektdien, 29. maijā, ASV prezidents Donalds Tramps informēja pasauli, ka Amerika izbeidz sadarbību ar Pasaules Veselības organizāciju (PVO), savukārt līdzekļi, kuri iepriekš tika piešķirti PVO darbam, tiks novirzīti citiem "lieliem darbiem", jeb, precīzāk sakot, "steidzamām veselības aprūpes vajadzībām visai pasaulei".

Krievijas Valsts domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Sluckis nosauca šo Trampa gājienu par "neveiklu soli", kurš tika sperts, lai iepatiktos vēlētājiem priekšvēlēšanu cīņas ietvaros, vēsta RIA Novosti.

Tāpat Sluckis atzīmēja, ka Amerikas administrācijas problēmas, kura nespēja veiksmīgi tikt galā ar Covid-19, Trampam nākas tagad novelt uz Pasaules Veselības organizācijas pleciem, lai vēlētāji neskrien prom pie citiem kandidātiem.

Tostarp KF Valsts domes Starptautisko lietu komitejas vadītājs uzskata, ka PVO, paliekot bez ASV atbalsta, neizbeigs savu pastāvēšanu. Pēc Slucka domām, veidu, kā atbalstīt organizāciju atradīs citi tās dalībnieki.

Iepriekš ASV prezidents paziņoja par PVO finansēšanas izbeigšanu, jo organizācija it kā neesot savlaicīgi sniegusi Amerikai informāciju par koronavīrusu, kā arī nepaziņoja patiesību par vīrusu pasaules sabiedrībai. Tāpat viņš apsūdzēja organizāciju par to, ka tā neizmeklēja ticamību raisošas ziņas no Uhaņas, kuras bija pretrunā ar Ķīnas varasiestāžu oficiālo informāciju.

PVO uz to atbildēja, ka neko neslēpa no ASV vai citām valstīm. Savukārt ASV Slimību profilakses un kontroles centru (CDC) speciālisti strādāja ar PVO kopš pirmās pandēmijas dienas.

KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, komentējot situāciju, atzīmēja, ka, laužot attiecības ar PVO, ASV iedragā mijiedarbības starptautiski tiesiskos pamatus veselības aprūpes jomā. Un tas tiek darīts visnepiemērotākajā laikā, kad visai pasaulei, tieši pretēji, ir jāapvienojas efektīvai cīņai ar Covid-19 izplatību.

0
Tagi:
ASV, Pasaules Veselības organizācija
Pēc temata
PVO: mēs neko neesam slēpuši no ASV
Ārsts: dīvaini pieprasīt no PVO ārstēšanas recepti pandēmijas karstumā
Donalds Tramps izvirzījis ultimātu PVO
PVO izsludinājusi jaunā koronavīrusa pandēmiju