Kauņas panorāma, foto no arhīva

Amerikāņu medijs nosauca 3 Lietuvas pilsētas par bīstamākajām Eiropā

138
(atjaunots 16:57 08.02.2020)
Lietuvas policijas ģenerālais komisārs Edvards Šileriss paziņoja, ka absolūti visā valsts teritorijā ir droši.

RĪGA, 8. februāris – Sputnik. Amerikāņu telekanāls Fox News publicēja Eiropas nāvīgi bīstamo pilsētu Top 10, kur līderu trijniekā izrādījās lielākās Lietuvas pilsētas – Kauņa, Viļņa un Klaipēda, raksta Sputnik Lietuva.

Nāvīgi bīstamākā Eiropas pilsēta, saskaņā ar Fox News datiem, ir Kauņa: pēc 2017. gada datiem slepkavību līmenis tika novērtēts ar 5,4 gadījumiem uz 100 tūkstošiem cilvēku. Viļņā un Klaipēdā tajā pašā gadā tika reģistrētas 3,9 slepkavības.

Saskaņā ar portāla datiem, lielā tūristu skaita Lietuvas galvaspilsētā dēļ vairums noziegumu tiek pastrādāts vecpilsētā, taču visbiežāk tās ir zādzības.

Reitinga ceturtajā vietā izrādījās Marseļa (Francija), piekto pozīciju ieņēma Debrecena (Ungārija), sesto – Ceļe (Slovēnija). Septīto vietu ieguva Belfāsta (Ziemeļīrija). Līderu desmitnieku slepkavību skaita ziņā Eiropā noslēdza Tampere (Somija), Budapešta (Ungārija) un Amsterdama (Nīderlande).

Rakstā tiek precizēts, ka, salīdzinot ar ASV pilsētām, Eiropas pilsētas ir drošākas.

Lietuvas Policijas departaments reaģēja uz šo rakstu, norādot, ka tajā nav izceltas slepkavības, kuras notiek dažādās pasaules pilsētās. Turklāt, lai arī atskaite publicēta 2019. gadā, tajā tiek izmantoti dati par 2016-2017. gadu.

"Saskaņā ar oficiālajiem IRD (Informātikas un sakaru departaments – Sputnik) datiem, pērn Lietuvā bijis mazākais slepkavību skaits kopš neatkarības atjaunošanas brīža – 97, tās visas tika izmeklētas. Kopš 2016. gada slepkavību skaits samazinās un gandrīz visas tiek izmeklētas. Laiku pa laikam tiek reģistrēti atsevišķi gadījumi publiskās vietas, tādēļ mūsu valstī, bez šaubām, ir droši gan Lietuvas iedzīvotājiem, gan viesiem," teikts Lietuvas policijas paziņojumā.

Pērn Viļņā tika pastrādātas 18 slepkavības (tās visas ir atklātas), Kauņā – 13 (arī visas atklātas), savukārt Klaipēdā – sešas, no kurām atklātas četras.

Lietuvas policijas ģenerālais komisārs Edvards Šileriss paziņoja, ka absolūti visā Lietuvas teritorijā ir droši.

"To, cik droši dzīvo lietuvieši, daudziem būtu jāapskauž, un sevišķi tam portālam, kurš apgalvo pretējo," citē komisāra vārdus "Ekspress-ņedeļa".

Pēc Šilerisa sacītā, pērn Lietuvā tika reģistrētas 97 slepkavības – tas ir zemākais rādītājs kopš 1980. gada. Tāpat viņš piebilda, ka valstī slepkavības visbiežāk notiek sadzīves konfliktu laikā, nevis sabiedriskās vietās.

Viļņas mērs Remiģijs Šimašis arī novērtēja Fox News rakstu un aicināja Lietuvas iedzīvotājus padomāt par to, kā var mainīt šo situāciju.

"Bet realitāte ir tāda, ka, neraugoties uz nepilnajiem un novecojušajiem datiem, kas tika izmantoti rakstā (kopš tā brīža situācija ir ievērojami uzlabojusies), mums ir veca un liela problēma. Problēma ir slepkavībās, kuras mēs neredzam un neizjūtam sabiedriskajās pilsētas telpās, taču kuras joprojām aiznes dzīvības un ir redzamas statistikā, – tuvu cilvēku slepkavības dzērumā, mājās," uzrakstīja mērs savā Facebook lapā.

138
Pēc temata
Kauņa atvadījusies no "zelta tualetes"
Iereibuši azerbaidžāņi Kauņā piekāvuši piedzērušos amerikāņu karavīru
Kauņas iedzīvotāja nopēra dēlu uz ielas un nolēma iet politikā
COVID-19

Dārgāk nekā Valdnieku pils: cik Lietuvai izmaksās vakcīna pret Covid-19

3
(atjaunots 17:18 23.09.2020)
Covid-19 vakcīnas iepirkums Viļņai var izmaksāt 100 miljonus eiro – dārgāk nekā Lietuvas Lielkņazu pils galvaspilsētā.

RĪGA, 23. septembris – Sputnik. Lietuvas veselības ministrs Aurēlijs Veriga apgalvo, ka Covid-19 vakcīna valstij var izmaksāt 100 miljonus eiro, bet premjerministrs Sauļus Skvernelis uzskata, ka vakcīna var izmaksāt vēl vairāk, ziņoja Sputnik Lietuva.

Iepriekš Veriga poētiski paziņoja, ka vakcīna var izmaksāt "dārgāk nekā Valdnieku pils". Runa ir par Lietuvas Lielkņazu pili galvaspilsētā. 80. gadu beigās izrakumos atrastās pils atjaunošana bija neatkarīgās Lietuvas vērienīgākais restaurācijas projekts. Tā ir trešā valsts teritorijā pilnībā atjaunotā Lietuvas Lielkņazistes laiku pils.

Eiropas komisija parakstījusi provizorisku vienošanos par vakcīnas iepirkumu ar Lielbritānijas un Zviedrijas farmaceitisko kompāniju AstraZeneca, kas plāno sākt ražošanu viena no pirmajām. Valstij paredzēto vakcīnas devu skaits būs atkarīgs no iedzīvotāju skaita. ES valstis varēja izlemt, vai saglabāt līgumu par vakcīnas iepirkumu vai izstāties no tā. Lietuva, tāpat kā Latvija, nolēma to saglabāt.

Sauļus Skvernelis konstatēja, ka Lietuva nevar atļauties nepirkt vakcīnu, neskatoties uz tās augsto cenu, jo atteikšanās no vakcinācijas var izmaksāt valstij daudz vairāk. Viņš pauda izbrīnu par to, ka Nacionālās aizsardzības padome šo jautājumu nerisina.

Patlaban Lietuvā reģistrēti vairāk nekā 3,8 tūkstoši Covid-19 gadījumu. 87 slimnieki gājuši bojā.

3
Tagi:
vakcīna, pandēmija, koronavīruss, Lietuva
Pēc temata
Krievijas koronavīrusa vakcīnas kritiķiem būs jāmeklē baļķis pašiem savā acī
Pirmās Krievijas vakcīnas pret Covid-19 partijas nosūtītas uz visiem KF reģioniem
Baltkrievijā pastāstīja par Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumiem
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes
Automobiļa uzpildīšana, foto no arhīva

Baltijas valstīs kritušās degvielas cenas

13
(atjaunots 19:28 19.09.2020)
Aizritējušajā darba nedēļā Rīgā, Viļņā un Tallinā samazinājušas degvielas cenas, autogāzes cenas bijušas stabilas.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. Šonedēļ visdārgāk benzīns maksāja Tallinā, tālāk seko Rīga, savukārt vislētāk benzīns maksāja Viļņā. Savukārt visaugstākā dīzeļdegvielas cena bijusi Rīgā, bet viszemākā – Tallinā, raksta jauns.lv.

Rīgas Circle K degvielas uzpildes stacijās 95. markas benzīns nedēļas laikā kļuvis lētāks par 0,4%, līdz 1,129 eiro litrā, savukārt dīzeļdegvielas cena samazinājusies par 1,5% un sastādīja 1,009 eiro litrā.

Viļņā 95. markas benzīna cena samazinājās par 0,9% un sastādīja 1,096 eiro litrā, bet dīzeļdegvielas cena samazinājās par 2,1% un sastādīja 0,936 eiro litrā.

Tallinā 95. markas benzīna cena samazinājās par 5,6% un sastādīja 1,189 eiro litrā, savukārt dīzeļdegvielas cena kritusies par veseliem 7%, nokrītot līdz 0,929 eiro litrā.

Autogāzes cenas šonedēļ Rīgā, Viļņā un Tallinā bijušas stabilas. Rīgā litrs autogāzes maksāja 0,535 eiro, bet Viļņā – 0,503 eiro. Savukārt Tallinā autogāze kļuvis par 0,7% lētāka, pazeminoties līdz 0,566 eiro litrā.

13
Tagi:
cenas, degviela, Baltija
Pēc temata
Pasaules krīze: kā uz to reaģē degvielas cenas Baltijas valstīs
Degvielas tirgotāji brīdina: benzīna cenu samazināšanās Latvijā nav pamats priekam
Kā naftas cenu kritums ietekmēs Latvijas degvielas tirgu
Eiropas Komisija

Latvija un Eiropas Komisija izstrādās kopīgus noteikumus ceļojumiem Covid-19 apstākļos

0
(atjaunots 17:22 23.09.2020)
Vairākās Eiropas valstīs vērojams koronavīrusa infekcijas gadījumu pieaugums, tāpēc tūrisma nozares atjaunošanai un stabilas tūristu plūsmas atbalstam vajadzīgi kopīgi principi visām valstīm šajos sarežģītajos apstākļos.

RĪGA, 23. septembris — Sputnik. Latvija aicinās Eiropas Komisiju izstrādāt vienotus principus tūrisma nozarei Covid-19 apstākļos, stāsta Ekonomikas ministrijas ziņojums par jautājumiem, kas tiks izskatīti ES tūrisma ministru videokonferencē, stāsta Tvnet.lv.

Konference sasaukta pēc Vācijas iniciatīvas.

Eiropā patlaban tiek reģistrēts aizvien lielāks infekcijas gadījumu skaits, tāpēc Vācija vēlas kopīgiem spēkiem izstrādāt risinājumus, kā labāk atjaunot tūrisma nozari un atbalstīt stabilu tūrisma plūsmu, atklāja ministrija.

Latvijas pārstāvji videokonferencē pastāstīs par kritisko situāciju tūrisma nozarē valstī.

Latvija uzskata, ka sabiedriskā veselība ir prioritārs jautājums, tomēr vienlaikus nepieciešama sabalansēta pieeja, lai nodrošinātu ekonomika atjaunošanu un Šengenas zonas veselumu.

Jautājumā par Baltijas valstīm Latvija uzskata, ka transporta un tūrisma plūsmu uzturēšanai valstīm ir jāvienojas par kopīgu kumulatīvo rādītāju, kura apstākļos ir jāievēro pašizolācija, kā arī par citiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem.

ES tūrisma ministru videokonference notiks septembra beigās.

0
Tagi:
koronavīruss, tūrisms, Eiropas Komisija, Latvija
Pēc temata
Ekonomists: jauna robežu slēgšana var kļūt fatāla priekš Eiropas Savienības
Vīrusa viļņos. Valstis gatavojas jauniem uzliesmojumiem
Eirodeputāts: izņemot Igauniju un Latviju, neviens neatceļ avioreisus
Repatriācijas reisu nebūs: Latvijas ĀM iesaka nebraukt tālāk par Igauniju