Rīgas brīvosta

Baltkrievija pārdomā naftas piegādes caur Baltijas un Ukrainas ostām

44
(atjaunots 10:40 30.10.2019)
Koncerns "Belņeftehim" uzsvēra, ka nodokļu manevra īstenošanas gaitā pieaugs Krievijas piegādēm alternatīvā importa pievilcība.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Baltkrievija izskata iespēju piegādāt naftu no NVS valstīm, Tuvajiem Austrumiem un Āfrikas caur Ukrainas un Baltijas valstu ostām, lai nodrošinātu alternatīvu piegādē no Krievijas, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz koncerna "Belņeftehim" priekšsēdētāja vietniece Svetlana Gurina.

"Transporta koridori mums ir saprotami, taču lēmums tiks pieņemts tikai gadījumā, ja alternatīvās piegādes būs ekonomiski efektīvas. Taču jāņem vērā, ka nodokļu manevra gaitā un Krievijas naftas cenu pietuvināšanai pasaules cenām alternatīvo piegāžu pievilcība pieaugs," viņa teica intervijā "Respublika".

Gurina pievērsa uzmanību, ka Baltkrievijas rūpnīcas ražo nacionālajām un starptautiskajām prasībām atbilstošus naftas produktus, tāpēc Krievijas naftas nomaiņa pret citu nenovedīs pie degvielas kvalitātes zuduma.

Tāpat eksperte pastāstīja, ka pēc "netīrās" naftas piegādēm nācies samazināt naftas pārstrādes apjomus, un pagaidām neizdodas sasniegt ieplānoto naftas transportēšanas apjomu.

Gurina atgādināja, ka nodokļu manevra rezultātā mazinās muitas nodeva, tātad pieaug naftas cena Baltkrievijai, un zaudējumi valsts ekonomikai šī gada deviņos mēnešos jau sasnieguši aptuveni 250 miljonus dolāru.

Septembrī Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko atzīmēja, ka Minska izvērtē trīs naftas piegāžu variantus, alternatīvu Krievijai. Viņš atklāja, ka runa ir par reversām piegādēm no Polijas pa cauruļvadu "Družba", kā arī piegādēm pa cauruļvadu "Odesa-Brodi" no Ukrainas un caur Lietuvas un Latvijas ostām.

Nodokļu manevrs Krievijas naftas nozarē, kas paredz pakāpeniski atcelt naftas eksporta nodevu un palielināt tās ieguves nodokļa likmi, radījis Maskavas un Minskas domstarpības.

Minska vērtēja, ka zaudējumi sešu gadu laikā sasniegs gandrīz desmit miljardus eiro, bet 2019.gadā – 360 miljonus eiro. Krievijas valdības vadītāja preses sekretārs Oļegs Osipovs pavēstīja, ka Baltkrievijas budžeta "zaudējumi" nodokļu manevra rezultātā neattiecas uz Krievijas saistībām Baltkrievijas priekšā.

Savukārt Krievijas Federācijas Padomes loceklis Gerigorijs Karasins atzīmēja, ka nodokļu manevrs ir Krievijas suverēnās tiesības, tāpec Minska nevar pieprasīt nekādas kompensācijas tā kontekstā. Tomēr Maskava var sniegt atbalstu Baltkrievijai, lai mīkstinātu tā ievešanas sekas.

44
Pēc temata
Asiņainā konkurence: Latvija atkarojusi Lietuvai daļu baltkrievu kravu
Baltkrievija var palielināt naftas produktu tranzītu caur Latviju
Rinkēvičs: Baltkrievija sola Latvijas tranzītam benzīnu no "Naftan"
Baltkrievija vēlas nopirkt termināļus Baltijas ostās naftas importam
Aviokompānijas Finnair lidmašīna, foto no arhīva

Baltijas debesīs atgriežas lidmašīnas

9
(atjaunots 00:26 29.05.2020)
Latvijas un Lietuvas Satiksmes ministrijas atļāvušas vairākām aviokompānijām atsākt reisus uz Eiropas valstīm.

RĪGA, 29. maijs — Sputnik. Latvijas Satiksmes ministrija izsniegusi atļauju Somijas nacionālajai kompānijai Finnair atļauju reisiem starp Rīgu un Helsinkiem, vēsta Tvnet.

Covid-19 pandēmijas rezultātā aviokompānija Finnair pārtrauca reisus uz Baltijas valstīm vairāk nekā pirms diviem mēnešiem. Iepriekš aviokompānijas lidmašīnas veica septiņus reisus diennaktī uz Tallinu, vienu – uz Tartu un pa trim reisiem uz Rīgu un Viļņu.

Pie tam aviosatiksme starp Rīgu un Helsinkiem tika atjaunota pirms dažām dienām – Latvijas aviokompānija airBaltic atsāka tiešos reisus uz Somijas galvaspilsētu 25. maijā. Helsinku lidosta publicēja piezemējušās airBaltic lidmašīnas fotogrāfiju savā lapā Twitter.

Vienlaikus Lietuvas valdība atzinīgi novērtēja Ārlietu ministrijas piedāvājumu atjaunot gaisa satiksmi ar Vāciju un Nīderlandi, vēsta Sputnik Lietuva.

No 28. maija aviokompānija airBaltic sāka reisus no Viļņas uz Berlīni un Amsterdamu, bet aviokompānija Wizzair atsāks reisus no Viļņas uz Dortmundi, kā arī no Viļņas un Kauņas uz Einhovenu.

9
Tagi:
Baltija, koronavīruss, aviācijas pārvadājumi
Pēc temata
Neļauj vīrusam ceļot: Rīgas lidosta atsāk darbu
Maksātnespēju neizsludināsim: Gauss pastāstīja, kā airBaltic plāno izdzīvot
Latvijas Dzelzceļam un ostām klāsies grūti: ministrs liek likmi uz aviāciju
Zviedru prettanku granātmetējs Carl Gustaf AB

Latvija un Igaunija iepērk jaunus granātmetējus Carl-Gustav M4

24
(atjaunots 15:05 28.05.2020)
Daļu vecā bruņojuma savu valstu armijās Igaunija un Latvija aizvietos ar zviedru granātmetējiem Carl-Gustav M4.

RĪGA, 28. maijs — Sputnik. Latvija un Igaunija pasūtījušas granātmetējus Carl-Gustaf M4 Zviedrijas kompānijā Saab. Piegādes tiks veiktas laikā no 2021. līdz 2024. gadam, liecina informācija ražotāja vietnē.

Pasūtījumi veikti saskaņā ar 2019. gada jūnijā parakstīto vienošanos. Tā ļauj Zviedrijai, Latvijai un Igaunijai pasūtīt granātmetējus Carl-Gustaf M4 desmit gadu periodā.

"Jaunās paaudzes prettanku granātmetēji Carl-Gustaf M4 noteikti ir liels solis uz priekšu karavīriem, kuri mācījušies tos izmantot un strādājuši ar iepriekšējām versijām, M2. Īpaši tas attiecas uz pārvietošanos ar granātmetējiem," norādīja Igaunijas Aizsardzības pētījumu centra pārstāvis Ramils Lips.

Viņš atzīmēja, ka Latvijas un Igaunijas kopīgais iepirkums nodrošinās vērā ņemamu līdzekļu ekonomiju un tas ir teicams kooperācijas piemērs.

Savukārt Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks apgalvoja, ka prettanku granātmetēju kopīgais iepirkums ļaus palielināt operatīvo savietojamību un atvieglos mācības ar sabiedrotajiem.

"Jauno "Carl Gustaf" prettanku ieroču pasūtījums ir turpinājums jau pirms vairākiem gadiem iedibinātajai sadarbībai ar Skandināvijas partneriem. Šie ieroči atbilst Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām, ir nodrošinājuši sekmīgu uzdevumu izpildi mācībās, kā arī paplašina mūsu ekipējuma savietojamību ar ģeogrāfiski tuvāko sabiedroto valstu arsenālu. Tādēļ lēmums modernizēt jau esošo ieroču klāstu ir likumsakarīgs," norādīja Artis Pabriks.

Jaunajiem ieročiem ir piemērota agrāko modifikāciju munīcija, tāpēc tās piegādes nav nepieciešamas.

24
Tagi:
Latvija, Igaunija, bruņojums
Pēc temata
Latvija un Igaunija iegādāsies granātmetēju munīciju par 22 miljoniem eiro
Latvija slepeni iegādājās prettanku ieroci Zviedrijā
Līgo svinēšana Rīga, foto no arhīva

Nosvinēsim Līgo, nākas: 2021. gadā gaidāmas garas brīvdienas

0
(atjaunots 00:33 29.05.2020)
Garu brīvdienu ieceri iedzīvotāji atbalstīja gandrīz vienbalsīgi, liecina aptaujas rezultāti.

RĪGA, 29. maijs — Sputnik. Valsts sekretāru sapulces vajadzībām sagatavotais pārskats liecina, ka 2021. gadā Līgo svētkos gaidāmas piecas izejamās dienas, vēsta Mixnews.lv.

Garas brīvdienas iedzīvotājiem gaidāmas tāpēc, ka tiks pārceltas darba dienas. 24. jūnijs 2021. gadā ir ceturtdiena. Līgo svētki ir 23. jūnija naktī. 25. jūnijs ir piektdiena. Tāpēc tiek izvērtēta iespēja pārcelt šo darba dienu uz sestdienu, 19. jūniju. Tad iznāks četras brīvas dienas.

Bez tam darba dienu, 19. novembri, kas iekrīt piektdien, starp sestdienu, 20. novembri un svētku dienu 18. novembrī, iecerēts pārcelt uz 13. novembri.

Pirmdien, 3. maijā darba dienu plānots pārcelt uz 8. maiju, sestdienu, jo 3. maijs iekrīt starp svētdienu un svētkiem 4. maijā.

Ekonomikas ministrija aptaujā jau painteresējusies, vai iedzīvotāji ir gatavi tādām garām brīvdienām. Starp 23 005 respondentiem 94,57% atzinīgi novērtēja tādu ieceri.

Atgādināsim, ka šogad ārkārtējās situācijas dēļ Līgo svētkiem veltīti plaši pasākumi nenotiks. Nav zināms, vai tiks svinēti arī pilsētas svētki, kas bija iecerēti augusta vidū.

0
Tagi:
Latvija, svētki, Līgo
Pēc temata
Vainags, siers un labi laikapstākļi: kas latviešiem nepieciešams Līgo svētkos
Divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju nedēļā pirms Līgo neizdzēra nevienu alus pudeli
Līgo svinības Dzegužkalnā
Latvijas iedzīvotāji teju aizmirsuši par papardes zieda meklējumiem Līgo naktī