Strādnieks, foto no arhīva

Lietuvā pieaudzis strādājošo ārzemnieku skaits

25
(atjaunots 16:19 28.10.2019)
No 2014. līdz 2018. gadam citu valstu pilsoņu skaits, kuri dzīvo un strādā republikā, palielinājies no 12 līdz 15 tūkstošiem.

RĪGA, 28. oktobris – Sputnik. Lietuvā piecu gadu laikā par 18% palielinājies republikā strādājošo ārvalstu pilsoņu skaits, teikts Valsts stratēģiskās analīzes centra sagatavotajā atskaitē "Cilvēciskais kapitāls Lietuvā, 2019. gads. Virziens – nākotnes darba tirgus", vēsta Sputnik Lietuva.

2014. gadā valstī strādājošo ārzemnieku skats bija 12,7 tūkstoši, 2018. gadā – 15 tūkstoši. Gandrīz 7 tūkstoši ārzemju pilsoņu strādāja par algotiem strādniekiem Lietuvā gan pētījuma sākumā, gan tā nobeigumā.

Saskaņā ar izpētītajiem datiem, ārzemju strādnieku skaits palielinājies mašīnu un iekārtu operatoru un montētāju vidū – piecu gadu laikā gandrīz divas reizes. Tāpat pieaudzis speciālistu (26%) un valsts ierēdņu skaits (18%), taču vērojams samazinājums vadītāju grupā – par 32%.

Pētījums parādīja, ka Lietuvā dzīvojošo un strādājošo ārzemnieku alga augusi tādos pašos tempos kā republikas iedzīvotājiem. Kāpums vidēji sastādīja no 1,14 līdz divām reizēm atkarībā no darbības nozares.

Ārzemnieku alga praktiski visās grupās bijusi analoģiska Lietuvas pilsoņu algām. Ir arī izņēmumi. Piemēram, 2018. gadā lietuviešu alga, kuri strādāja par mašīnu un iekārtu operatoriem un montētājiem, bija 745 eiro mēnesī, savukārt ārzemniekiem – 505 eiro mēnesī pirms nodokļu samaksas.

Lielākā daļa ārzemju strādnieku dzīvo Viļņā – 25,6 tūkstoši, Klaipēdā – 7,7 tūkstoši un Kauņā – 5,5 tūkstoši. Taču līderpozīciju ārzemnieku skaitliskās attiecības ziņā ieņem Visaginas pašvaldība, kur katrs desmitais iedzīvotājs ir citas valsts pilsonis. Viļņas un Klaipēdas pašvaldībās aptuveni katrs divdesmitais iedzīvotājs ir ārvalstu pilsonis.

Attiecībā uz uzturēšanās atļaujām, jāsaka, ka izsniegto atļauju skaits paliek līdzšinējā līmenī un praktiski nemainās.

25
Pēc temata
Imigrācija vienkāršota: kur viesstrādniekiem nāksies maksāt vairāk, nekā latviešiem
Esam vienkārši tūristi: ukraiņu viesstrādnieki izbrīnījuši Igaunijas nodokļu inspektorus
Viesstrādniece no Ukrainas pastāstījusi par poļu patvaļīgo attieksmi
Latvijas būvuzņēmēji pieprasa ieslēgt "zaļo gaismu" viesstrādniekiem
Automobiļa uzpildīšana, foto no arhīva

nedēļas laikā Baltijas valstīs izmainījušās benzīna cenas

9
(atjaunots 10:00 31.05.2020)
Latvijas galvaspilsētā un Igaunijas galvaspilsētā aizritējušajā darba nedēļā benzīna cenas ir palielinājušās, savukārt Viļņā palikušas nemainīgas.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Rīgā DUS Circle K 95. markas benzīns sadārdzinājies par 5,7%, līdz 1,054 eiro litrā, dīzeļdegviela – par 4,3%, līdz 0,964 eiro litrā, raksta Bb.lv.

Viļņā 95. markas benzīna un dīzeļdegvielas cenas palikušas nemainīgas un sastādīja, attiecīgi 0,935 un 0,835 eiro litrā.

Tallinā DUS Circle K 95. markas benzīns sadārdzinājies par 2,6%, līdz 1,179 eiro litrā, dīzeļdegvielas cena nav mainījusies – 0,999 eiro litrā.

Auto gāzes cena Rīgā palikusi nemainīga – 0,465 eiro litrā, Viļņā tā ir pakāpusies par 4,4%, līdz 0,479 eiro, savukārt Tallinā samazinājusies par 1,1%, līdz 0,56 eiro litrā.

9
Tagi:
cenas, degviela, Baltija
Pēc temata
Pasaules krīze: kā uz to reaģē degvielas cenas Baltijas valstīs
Latvijā ceļas degvielas cenas: kā nedēļas laikā ir izmainījušās cenas
Degvielas tirgotāji brīdina: benzīna cenu samazināšanās Latvijā nav pamats priekam
Degviela kļuvusi dārgāka: vai Latvijas iedzīvotāji retāk brauks ar savu auto
Lietuvas policijas automobilis, foto no arhīva

Par policista slepkavību meklētais Lietuvas iedzīvotājs ir miris

35
(atjaunots 13:30 30.05.2020)
Vakar aizdomās turamais atklāja uguni uz policijas darbiniekiem, kuri ieradās uz izsaukumu par vardarbību. Viens cilvēks tika nogalināts.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Mirstīgās atliekas, kas tika atrastas ugunsgrēka vietā Mažeiķu rajonā, pieder aizdomās turamajam, kurš vakar nošāva policistu, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz vietējo policiju.

Lietuvas Kriminālās izmeklēšanas centra eksperti izpētīja atliekas, kas tika atrastas pēc ugunsgrēka Birbiliškes ciemā. Viņi konstatējuši, ka tas ir Stasiss Brasa, kurš tiek turēts aizdomās par šaušanu uz policijas darbiniekiem un slepkavību.

Policijas speciālā operācija ir beigusies. Kolēģiem no Latvijas ir nodota informācija par ekspertīzes rezultātiem. Policijas ģenerālais komisārs Renāts Požela pateicās virsniekiem, kuri piedalījās operācijā.

Piektdien policija ieradās Birbiliškes ciemā uz izsaukumu par vardarbību. Vīrietis atklāja uguni uz policistiem: darbiniece tika ievainota kājā, savukārt kinologs Sauļus Žimants tika nošauts. Aizdomās turamais noslēpās mežā.

Lietuvas policija uzsāka šāvēja meklēšanu. Pēcāk ugunsgrēka vietā tika atrasts apdedzis cilvēka līķis, blakus likumsargi atrada ieroci. Policistiem bija aizdomas, ka tieši šis cilvēks šāva uz viņu kolēģiem.

35
Tagi:
noziedzība, Lietuva
Grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno

Forbes noskaidroja, kurš nedēļas laikā nopelnījis visvairāk

0
(atjaunots 15:33 31.05.2020)
Pandēmija nav traucēklis tam, lai nopelnītu dažus miljonus: kurš no uzņēmējiem nopelnījis visvairāk pavasara pēdējā nedēļā?

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Žurnāls Forbes sastādīja desmit uzņēmēju un investoru sarakstu, kuri no 21. līdz 28. maijam nopelnījuši visvairāk naudas, vēsta RIA Novosti.

Pirmajā vietā izrādījies kompāniju grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno. Nedēļas laikā viņa bagātība palielinājusies par 8,1 miljardu dolāru un atkal pārsniedza 100 miljardus dolāru.

Tālāk seko Inditex holdinga (pieder zīmols Zara) dibinātājs un beneficiārs Amansio Ortega, kurš kļuvis par 4,9 miljardiem dolāru bagātāks. Līderu trijnieku noslēdz leģendārais investors Vorens Bafets, kura bagātība pieaugusi par 3,9 miljardiem dolāru.

Tālāk seko Kering īpašnieks Fransuā Pino, L’Oreal līdzīpašniece Fransuāza Fransuāza Betankūra-Meijersa, Uniqlo dibinātājs Tadasi Janai un kompānijas Keyence dibinātājs Takemicu Takidzaki.

Tāpat sarakstā iekļuva Luxoticca dibinātājs Leonardo del Vekkio, Grupo Carso īpašnieks Karloss Slims un 3G Capital līdzdibinātājs Horhe Paolo Lemāns. Nedēļas laikā viņi kopsummā nopelnīja 33,6 miljardus dolāru.

0
Tagi:
Forbes
Pēc temata
Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā
Forbes: pasaules bagātāko cilvēku saraksta līderpozīciju ieņēmis jauns cilvēks
Bagātākie cilvēki pasaulē dienas laikā zaudējuši 117 miljardus dolāru