Klaipēdas jūras osta, foto no arhīva

Lai tikai Latvijai netiktu: Lietuva gatava upurēt sirdsapziņu kravu labad

57
(atjaunots 21:22 25.10.2019)
Ja Klaipēdas ostā netiks paplašināts minerālmēslu komplekss, Baltkrievijas kravas var aiziet caur Latvijas ostām. Lietuvas valdība ir nobažījusies.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Lietuvā pārsvaru guvusi pragmatiska pieeja Baltkrievijas investīcijām Klaipēdas ostā strādājošajos uzņēmumos. Valdība nolēmusi nepievērsties politikai situācijā, kad iespējams saņemt lielāku minerālmēslu kravu apjomu no kaimiņvalsts, vēsta 15min.lt.

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis pavēstīja, ka Ministru kabinets kontrolē riskus, kas saistīti ar Baltkrievijas minerālmēslu ražotāja "Belaruskalij" un uzņēmēja Igora Udovicka investīcijām uzņēmumos Klaipēdas ostā. Skvernelis uzsvēra, ka valdība nevar uz apšaubāmu pieņēmumu pamata pieņemt lēmumus, kas liegtu ostai un Lietuvas dzelzceļam saņemt Baltkrievijas tranzīta nestos ienākumus.

"Ja pastāv nacionālās drošības riski, tos vajag identificēt un iesniegt rekomendācijas to mazināšanai, un tas ir izdarīts," apliecināja Skvernelis.

"Risku vadībā nevar būt tā, ka apšaubāmi pieņēmumi mazinātu mūsu iespējas saņemt lielākus ienākumus valstij un budžetam, cilvēkiem – es runāju par šo kravu nozīmi Lietuvos gelezinkeliai un Klaipēdas ostas acīs. Tā ir milzīga, liela daļa mūsu valsts ienākumu, to nevar aizsegt emocijas vai vēlme politizēt jautājumu," akcentēja valdības vadītājs.

Neļaut Latvijai pārtvert minerālmēslus

Iepriekš Lietuvas MK slēgtā sēdē izskatīja jautājumu par beramkravu termināļa "Biriu kroviniu termnalas" plāniem iegādāties kompānijas "Nemuno terminalas" akcijas. Opozīcijā strādājošie konservatori prasīja izskatīt jautājumu Seima Nacionālās drošības un aizsardzības komisijā un apgalvoja, ka viņus satrauc Baltkrievijas ietekme Klaipēdas ostā.

Valdība lēmuma saturu nekomentēja, jo tas ir konfidenciāls, taču, domājams, investīcijas tika atbalstītas.

Iekraušanas kompānijas "Biriu kroviniu termnalas" un "Nemuno terminalas" Klaipēdas ostas teritorijā strādā līdzās viena otrai, un abās lielas akciju paketes pieder uzņēmējam Igoram Udovickim.

Reģistru centra dati liecina, ka Udovickim pieder 70% "Biriu kroviniu termnalas" akciju, "Belaruskalij" - 30%.

Igors Udovickis kopā ar Olgu Udovcku kontrolē 100% "Nemuno terminalas" akciju caur "Ferteksos transportas".

Uzņēmējs apliecināja, ka darījums ļaus izveidot vienotu kompleksu ar jaunām noliktavām eksportam paredzēto Baltkrievijas kālija minerālmēslu pieņemšanai. Viņš uzsvēra, ka tranzīts ies cauri citām ostām, ja tas netiks paveikts.

"Biriu kroviniu termnalas potenciāls pieaugs no tagadējiem 12 miljoniem tonnu gadā līdz 16 miljoniem. Tas ir apjoms, ko paredzēts eksportēt no Baltkrievijas 2024.-2025.gg. Ja mēs to nepaveiksim, kālija minerālmēslu papildu apjomi tiks novirzīti uz citām ostām," viņš paskaidroja.

Uzņēmējs norādīja, ka garantētā tranzīta nodrošinājumam akvatorija pie piestātnēm jāpadziļina līdz 15,5 metru iegrimei. Tas ļaus iekraut kuģus ar tilpumu līdz 100 tūkstošiem tonnu.

Sakaru un transporta ministrs Jaroslavs Narkevičs norādīja: Lietuva nevēlas, lai Baltkrievijas kravas aizietu uz Latvijas ostām.

"Pirmkārt, saglabāt esošo, jo būtiski pieaug konkurence, "Belaruskalij" saņēmis piedāvājumus no Latvijas, taču viņiem ir labas attiecības ar mūsu dzelzceļiem un ostu, viņiem ir 30% akciju (BKT – red.), tāpēc viņi grib paplašināties. Pasaules tirgus sarūk, gaidāma daļēja eksporta samazināšanās," teica ministrs.

Viņš atteicās komentēt pieņemto valdības lēmumu par "Beloruskalij" un Udovicka investīcijām ostā, taču piezīmēja, ka tas paver ceļu BKT paplašināšanai, ostas piestātņu padziļināšanai.

57
Pēc temata
Dombrovskis: ja tranzīts Latvijai nav vajadzīgs, zvaniet lietuviešiem
Gazprom atņēma Lietuvai trumpi tranzīta līguma pārrunās
Lietuva piešķīrusi Krievijai atlaidi tranzīta tarifam, tiklīdz izdzirdējusi par prāmi
Lietuvai vairs nemaksās par tranzītu: mēslojums brauks uz Kaļiņingradu pa jūru
Vardarbība, foto no arhīva

Lietuva atzīta par Eiropas līderi bulinga ziņā bērnu un pusaudžu vidū

18
(atjaunots 16:38 24.05.2020)
Baltijas republika uzrādījusi negatīvu rezultātu gan pēc to cilvēku skaita, kuri kļuva par bulinga upuriem, gan pēc to cilvēku skaita, kas piedalījās bulingā pret citiem.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Lietuva kļuvusi par bulinga un ņirgāšanās līderi bērnu un pusaudžu vidū starp Eiropas valstīm un Kanādu, vēsta Sputnik Lietuva ar atsauci uz Pasaules Veselības organizācijas (PVO) paziņojumu.

Saskaņā ar PVO pētījumu, 2018. gadā Lietuvā ar bulingu saskārās gandrīz katrs trešais pusaudzis vecumā no 11 līdz 13 gadiem, savukārt bulinga īstenošanā piedalījās gandrīz katrs ceturtais zēns un katra septītā meitene.

Visaugstākais bulinga līmenis ir 13 gadus jauno pusaudžu vidū: šajā vecuma grupā bulingam tika pakļauti 32% zēnu un 31% meiteņu, 11 gadus jauno pusaudžu grupā šie rādītāji sastāda, attiecīgi 29% un 26%, 15 gadus jauno pusaudžu – 26% un 21%.

Tāpat tiek atzīmēts, ka Lietuvā 13 gadus jauno bērnu grupā bulingā piedalījās 24% zēnu un 17% meiteņu, 15 gadus jauno pusaudžu grupā – attiecīgi 30% un 15%, 11 gadus jauno bērnu grupā – 20% un 11%.

"Skolas vecuma bērnu uzvedība attiecībā uz veselību" (HBSC) – savstarpējs starptautisks PVO pētījums – vairāk nekā 30 gadu garumā nodrošina informāciju par 11, 13 un 15 gadus jaunu zēnu un meiteņu uzvedību attiecībā uz veselību, veselības stāvokli, labklājību un sociālo vidi.

Pārskatā par 2017. un 2018. gada rezultātiem tiek sniegti dati par vairāk nekā 220 tūkstošiem pusaudžu no 45 Eiropas valstīm un reģioniem, kā arī no Kanādas.

18
Tagi:
vardarbība
Pēc temata
Kopš karantīnas ieviešanas Lietuvā palielinājies vardarbības ģimenē gadījumu skaits
Vardarbībai patīk klusums: Čakša pastāstīja par pašizolācijas sekām
Vardarbība, alkoholisms un lielāka vienlīdzība: psihiatrs stāsta par karantīnas sekām
Kaimiņš pieskata kaimiņu: kā uzvarēt vardarbību mājās
Laboratorija, foto no arhīva

Lietuvas medicīnas zinātņu doktors: vakcīna pret masalām var palīdzēt pret Covid-19

15
(atjaunots 13:42 24.05.2020)
Čapilnsks pastāstīja par pētījumu, kurā zinātnieki ieraudzīja saikni starp vakcināciju pret masalām un slimības gaitu.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Pētījumi liecina, ka vakcīna pret masalām var palīdzēt cīņā ar koronavīrusu, vēsta Sputnik Lietuva ar atsauci uz Lietuvas Infekcijas slimību un AIDS profilakses centra (ULAC) vadītāja, medicīnas zinātņu doktora Sauļa Čaplinska paziņojumu Facebook.

ULAC vadītājs pastāstīja par pētījumu, kurš tika publicēts Starptautiskajā žurnālā par vēzi un biomedicīniskajiem pētījumiem. Tajā tiek ziņots, ka vīrusa līdzības ar masalām dēļ starp vakcīnām pret Covid-19 un masalām var notikt krusteniska reaktivitāte. Rezultātā reakcija izraisa imūno atbildi.

Īpaši bīstamo infekciju speciālists, ārsts-imunologs Vladislavs Žemčugovs
© Foto : из архива Жемчугова Владислава

Čaplinsks skaidro, ka, piemēram, Itālijā Covid-19 saslimstības un mirstības attiecība bijusi augstāka, nekā Ķīnā. Tā kā vakcinēšanās līmenis pret masalām Itālijā ir zemāks, nekā Ķīnā, pētnieki izteica pieņēmumu, ka vakcīna pret masalām spēj nodrošināt daļēju aizsardzību no Covid-19. Saskaņā ar pētījuma datiem, vakcinētajiem slimības gaita kļūst mīkstāka, nāvējošu veselības traucējumu ir mazāk un cilvēki ātrāk izveseļojas.

Pētījumā ierosināts veikts daudzu centru klīniskos pētījumus, lai novērtētu, vai vakcīna pret masalām nodrošina daļēju aizsardzību no Covid-19.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir reģistrēti vairāk nekā 5,4 miljoni saslimšanas gadījumu, vairāk nekā 344 tūkstoši cilvēku ir miruši, izveseļojušies vairāk nekā 2,2 miljoni.

15
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Pēc pieciem un desmit gadiem: ārsts par komplikācijām bezsimptomu Covid-19 gadījumā
Problēmu rada HIV, nevis Covid-19: Latvija ieņem pirmo vietu ES vīrusa izplatības ziņā
Vai Covid-19 var izplatīties ar ūdeni: Latvijas zinātnieki atskaitās par pētījumu
Latvija nebaidās no otrā Covid-19 viļņa
Automobiļi, foto no arhīva

Covid-19 ietekmējis automobiļu tirdzniecību Latvijā

0
(atjaunots 08:40 25.05.2020)
Koronavīrusa izraisītās krīzes dēļ Latvijā ir nokritusi lietotu mašīnu tirdzniecība un samazinājusies jaunu automobiļu iegāde.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. Krīzes laikā mašīnu pārdošanas apjomi Latvijā ir nokrituši – cilvēki izvēlas nemainīt automobiļus un nepārdot tos, līdz ar to viņi nepērk arī jaunus, vēsta Bb.lv.

Jau aprīlī Latvijā bija reģistrēts par 55% mazāk jaunu automobiļu un par 60% mazāk lietotu.

Lietotu automobiļu pārdošanas uzņēmuma AS "Longo Group" valdes loceklis Edgars Cērps paskaidroja, ka praksē aprīlī bija pārdots vēl mazāk mašīnu. Nedrīkst spriest pēc reģistrēto automobiļu skaita, jo daudzi darījumi tika noslēgti iepriekšējos mēnešos.

Tāpat Cērps atzīmēja, ka Latvijā vairums lietotu mašīnu nāk no ārzemēm, taču šobrīd šis process ir apstājies. Rezultātā notiek lietotu auto primāro reģistrāciju skaita samazināšanās.

Arī visā Baltijā ir samazinājušies lietotu mašīnu pārdošanas apjomi, saskaņā ar "Longo Group" statistiku. Šobrīd tie ir 50-55% no 2020. gada februāra rādītājiem.

Aptuveni 15% mašīnu "Longo.lv" ("Longo Group" Latvijas filiāle) pārdod Internetā un piegādā tās jebkurā Latvijas vietā. Tas nedaudz glābj situāciju, taču tas īpaši neietekmē kopējo ainu.

Taču Cērps uzsvēra, ka jaunu automobiļu tirgus cietīs vēl stiprāk. Pirmām kārtām kritīsies pieprasījums, taču arī cenas pieaugs, jo palielināsies ražošanas pašizmaksas.

Jaunu mašīnu piegādes jau ir kritušās Covid-19 pandēmijas un rūpniecības apturēšanas dēļ. Rezultātā cilvēki braukās ar savām vecajām mašīnām, kas vedīs pie lietotu automobiļu tirgus sabrukuma.

Un tas palielinās risku daudzumu lietotu automobiļu iegādē. Jo mazie tirgotāji, kuri izlems neuzgriezt cenas, iespējams, mēģinās pārdot mašīnas ar nopietniem defektiem.

Iepriekš ziņots, ka Latvijā manāmi pieaudzis mašīnu aizdzīšanas gadījumu skaits. To saistīja ar pārvietošanās ierobežojumiem ārkārtējās situācijas laikā.

Tika atzīmēts arī tas, ka ir samazinājusies vai pat pilnībā apstājusies automobiļu piegāde no citām valstīm Latvijā to izjaukšanai detaļās. Tādēļ lietotu rezerves daļu tirgus piedzīvo laikus, kad pieprasījums ir, bet piedāvājuma nav. Protams, ka automobiļu aizdzinēji piesteidzās aizpildīt šo caurumu.

0
Tagi:
automašīnas
Pēc temata
Cilvēki masveidā pameta Rīgu: pie izbraukšanas no pilsētas veidojās milzīgi sastrēgumi
Noņem lukturus un izdauza stiklus: Rīgā aktivizējušies autozagļi
Cik mājās ir vannas istabu un mašīnu ģimenē: vecāki sašutuši par bērnu aptauju skolā