Brūnie lāči

Krievijas lācis ticis Valgas varasiestāžu rokās

66
(atjaunots 09:16 15.08.2019)
Valgā noķerts lācis no Pleskavas apgabala, kurš nav ievērojis valstu robežas. Kāds liktenis gaidīja ķepaino robežpārkāpēju.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Viens no lāču jaunuļiem, kuri šovasar ieradās Igaunijā no Pleskavas apgabala, tika noķertjs lauku māju teritorijā Valgas apriņķa Kulli ciemā, vēsta Sputnik Igaunija.

Igaunijas Apkārtējās vides departaments vēsta, ka pinkainais migrants noķerts 14.augusta agrā rītā. Lācēns pabarots, viņu aplūkojis veterinārs, un pēc tam dzīvnieks nogādāts Tallinas zooloģiskajā dārzā.

Taču tur viņš visu mūžu nepavadīs, vēlāk viņu nogādās dzimtenē, Krievijā. Patlaban jau rit darbs, lai nogādātu lāču jaunuli mājās.

Iepriekš jau vēstīts, ka Igaunijā lācis ieradies kopā ar draugu. Pārītis bezrūpīgi staigāja pa ciemiem un meklēja, ar ko panašķoties. Lāči "pusdienoja" dārzos, apgāza atkritumu tvernes un traucēja satiksmi. Taču otra lāča pēdas pagaidām vēl nav atrastas.

Abi lāči ļoti satrauca Valgas iedzīvotājus. Baumas nonāca līdz Krievijas organizācijas "Baltijas rūpes par dzīvniekiem" prezidentei Jeļenai Bobrovai. Viņa atklāja abu lāču noslēpumu, nosūtot vēstuli Igaunijas Apkārtējās viņas ministrijai.

Noskaidrojās, ka Igaunijā ieklīduši Poļa un Proša no bioloģiskās stacijas "Tīrs mežs" Toropcā, kas nodarbojas ar bāreņos palikušu lācēnu rehabilitāciju un atgriešanos mežā. Dzīvnieku aizstāve ieteica padzīt lāčus uz Krieviju vai izvest no Igaunijas, iepriekš uz dažām stundām iemidzinot.

Pasaules Dabas fonda eksperts Vladimirs Krēvers pastāstīja, ka visiem savvaļas dzīvniekiem raksturīga zināma pārvietošanās – klaiņošana, migrācija. Ja dzīvnieks ieradis staigāt no punkta A uz punktu B, un ceļā rodas šķērslis, viņš pieliks visus spēkus, lai nokļūtu tur, kur vēlas.

Taujāts par lāča tiesībām šķērsot valstu robežas, Krēvers pastāstīja, ka dzīvniekiem ir savi noteikumi, vietām par pastāv pārrobežu dzīvnieku grupas. Pie tam savvaļas dzīvniekiem nav pilsonības, un viņi dodas, kur vēlas.

66
Pēc temata
Latvijā lāči izveidojuši ģimenes un izbiedējuši pārējos zvērus
Igaunijas lāči migrē uz Latviju
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu
Latvijas un Igaunijas robeža, foto no arhīva

Igaunija vienkāršo iebraukšanas kārtību no Latvijas

19
(atjaunots 23:05 27.09.2020)
Igaunijas valdība no pirmdienas, 28. septembra, mīkstina nosacījumus cilvēkiem, kuri iebrauc Igaunijā no Latvijas, Lietuvas un Somijas, taču tikai pamatotos gadījumos.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Lai vienkāršotu pārvietošanos vienotā ekonomiskajā telpā, Igaunijas valdība pieņēmusi lēmumu mīkstināt pašizolācijas nosacījumus pamatotos gadījumos iebraucējiem no Latvijas, Lietuvas un Somijas, raksta Postimees.ee. Grozījumi stājas spēkā šodien, 28. septembrī.

Saskaņā ar līdzšinējiem noteikumiem, tiem, kas iebrauca Igaunijā no Latvijas, Lietuvas un Somija, bija jāievēro 14 dienu pašizolācija gadījumā, ja Covid-19 saslimstība tajās sastāda virs 25 gadījumiem uz 100 tūkstošiem cilvēku pēdējo 14 dienu laikā.

Savukārt piektdien, 25. septembrī, Igaunijas valdības apstiprinātais grozījums ļauj noteiktos gadījumos pārvietoties starp šīm valstīm bez ierobežojumiem, pat ja inficēšanās rādītājs tajās pārsniedz 25 gadījumus uz 100 000.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka vakar Latvijā tika ziņots par 22 jauniem koronavīrusa inficēšanās gadījumiem, tika veikti 1660 testi.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, 5 no 22 gadījumiem cilvēki inficējās no iepriekš zināmiem avotiem, trīs atgriezās no ārzemēm (Nīderlande un Grieķija), vēl 14 gadījumi tiek izmeklēti.

Kopš pandēmijas sākuma Latvijā reģistrēti 1676 koronavīrusa gadījumi, veikti 310 832 testi, 1304 inficētie izveseļojās, 36 – nomira.

19
Tagi:
koronavīruss, robeža, Igaunija, Latvija
Pēc temata
Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka
DUS Rīgā, foto no arhīva

nedēļas laikā Baltijas valstīs izmainījušās degvielas cenas

11
(atjaunots 11:07 27.09.2020)
Aizritējušajā darba nedēļā degvielas cenas Rīgā un Viļņā nav mainījušās, savukārt Tallinā degvielas cenas pieauga.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Šonedēļ visdārgāk benzīns maksāja Tallinā, vislētāk – Viļņā, Visdārgākā dīzeļdegviela bijusi Rīgā, vislētākā – Viļņā, raksta Press.lv.

Rīgā DUS Circle K 95. markas benzīna un dīzeļdegvielas cenas palikušas nemainīgas un sastādīja piektdien attiecīgi 1,129 un 1,009 eiro litrā.

Viļņā 95. markas benzīns un dīzeļdegviela arī saglabāja iepriekšēju cenu līmei – attiecīgi 1,096 un 0,936 eiro litrā.

Tallinā 95. markas benzīna cena palielinājusies par 3,4% – līdz 1,229 eiro litrā, savukārt dīzeļdegvielas cena paaugstinājusies par 2,2% – līdz 0,949 eiro litrā.

Autogāzes cenas Rīgā un Viļņā šonedēļ nav mainījušās – Rīgā litrs autogāzes maksāja -,535 eiro, Viļņā – 0,503 eiro. Tallinā autogāze kļuva lētāka par 0,7% un sastādīja 0,57 eiro litrā.

11
Tagi:
Baltija, cenas, degviela
Pēc temata
Mainās ik mēnesi: eksperts pastāstīja par degvielas cenu dinamiku Latvijā
Deniels Kreigs superagenta 007 Džeimsa Bonda lomā, foto no arhīva

Polijas arhīvos atrasti pierādījumi, ka Džeimss Bonds bija reāls cilvēks

0
(atjaunots 11:31 28.09.2020)
Džeimss Alberts Bonds ieradās Polijā 1964. gada 18. februārī sekretāra-arhīva darbinieka amatam pie Lielbritānijas vēstniecības militārā atašeja.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Polija Nacionālās atmiņas institūts publicēja Facebook  arhīva dokumentus, saskaņā ar kuriem cilvēks vārdā Džeimss Bonds strādāja Lielbritānijas vēstniecībā valstī 1964.-1965. gadā, vēsta RIA Novosti.

Džeimss Alberts Bonds ieradās Polijā 1964. gada 18. februārī, lai strādātu par sekretāru-arhīva darbinieku pie Lielbritānijas vēstniecības militārā atašeja. Diplomāts nonāca Polijas pretizlūkošanas dienesta redzeslokā, kura sāka sekot līdzi visām viņa darbībām valstī.

Saskaņā ar publicētajiem dokumentiem, Polijas specdienesti noskaidroja, ka Bonds nebija vienkāršs diplomāts: oktobrī un novembrī viņš centās iekļūt militārajos objektos Bjalistokas un Olštinas provincēs. Tāpat tiek atzīmēts, ka brits atšķīrās ar savu komunikabilitāti, lai gan bija ārkārtīgi piesardzīgs. Turklāt Bonds "interesējās par sievietēm", līdzīgi slavenajam izdomātajam superaģentam.

Brits pameta Poliju 1965. gada 21. janvārī.

Turklāt citā savā paziņojumā Nacionālās atmiņas institūts norāda, ka "bondiāna" bijusi slavena visā pasaulē jau kopš pagājušā gadsimta 50. gadiem un, iespējams, aģenta 007 vārdabrāļa ierašanās bijusi speciāli izplānota, lai "paņirgātos" par Polijas specdienestiem.

0
Tagi:
Lielbritānija, spiegs, Polija
Pēc temata
Japānā pamodies vulkāns no filmas par Džeimsu Bondu
Kontrabandisti uz Latvijas un Krievijas robežas izmanto Bonda filmu cienīgus trikus