Ekonomikas augstskolas Austrumu izpētes skolas vadītājs Aleksejs Maslovs

Kādā Viļņas bārā tika pamanīts Alibaba dibinātājs

45
(atjaunots 18:30 25.07.2019)
Ķīniešu miljardieris Džeks Ma noteikti nav ieradies Viļņā padzert alu, taču Lietuvai nevajag lolot pārāk lielas cerības, paziņoja austrumu pētnieks Aleksejs Maslovs.

RĪGA, 25. jūlijs – Sputnik. Viļņā viesojas ķīniešu miljardieris, Interneta platformas Alibaba dibinātājs Džeks Ma, paziņoja vietējie mediji. Vienu no pasaules bagātākajiem cilvēkiem pamanīja kādā Viļņas bārā. Eksporta veicināšanas aģentūras Versli Lietuva direktore Daļa Kļapone paziņoja portālam 15min.lt, ka aģentūra aicinājusi Džeku Ma ierasties Lietuvā, taču šai Alibaba dibinātāja vizītei ir privāts raksturs.

Iespējams, ka Ma atrodas Viļņā biznesa izlūkošanas nolūkos, taču lolot lielas cerības attiecībā uz to nav vērts, paziņoja Sputnik Lietuva intervijā Krievijas Tautu draudzības universitātes Ķīnas stratēģiskās izpētes centra direktors, Ekonomikas augstskolas Austrumu izpētes skolas vadītājs Aleksejs Maslovs.

"Džeks Ma ir tāda līmeņa cilvēks, ka diez vai viņš iebrauca Lietuvā vienkārši padzert alu. Prakse rāda, ka viņš bieži apmeklē visdažādākās valstis "izlūkošanas nolūkos", lai saprastu, cik tur ir izdevīgi uzsākt biznesu. Un kā reizi parasti viņš sēž bāros, sarunājoties ar vietējiem biznesmeņiem – tie var būt gan ietekmīgi oligarhi, gan jaunie uzņēmēji. Ma īpaši neuzticas visādām analītiskām ziņām, izvēloties izdarīt secinājums pats. Analoģiski tika uzsākts Alibaba lielais bizness Krievijā un ASV," pastāstīja Maslovs.

Neraugoties uz to, pēc eksperta domām, Ma vīzīte kā tāda ne par ko neliecina.

"Patiesībā nekas var arī nenotikt. Piemēram, ar Krieviju Džeks Ma vienubrīd veica pārrunas visdažādāko iemeslu pēc, bet īstenoti tika ne vairāk kā 10% no tā, kas tika apspriests. Ir jāsaprot, ka ķīniešu bizness pagaidām izvērtē, cik lielā mērā Baltijas platformas spēj būt interesantas," uzsvēra Maslovs.

Eksperts norādīja, ka Ķīna šobrīd vispārēji vēro Baltijas valstis, izlemjot, cik izdevīgi pievienot tās koncepcijai "16 +1" (16 Austrumeiropas valstis pluss Ķīna). Uz Latviju, Lietuvu un Igauniju neoficiālās vizītēs brauc liels skaits ķīniešu biznesmeņu, piebilda Maslovs.

45
Lietuvas policijas automobilis, foto no arhīva

Par policista slepkavību meklētais Lietuvas iedzīvotājs ir miris

11
(atjaunots 13:30 30.05.2020)
Vakar aizdomās turamais atklāja uguni uz policijas darbiniekiem, kuri ieradās uz izsaukumu par vardarbību. Viens cilvēks tika nogalināts.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Mirstīgās atliekas, kas tika atrastas ugunsgrēka vietā Mažeiķu rajonā, pieder aizdomās turamajam, kurš vakar nošāva policistu, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz vietējo policiju.

Lietuvas Kriminālās izmeklēšanas centra eksperti izpētīja atliekas, kas tika atrastas pēc ugunsgrēka Birbiliškes ciemā. Viņi konstatējuši, ka tas ir Stasiss Brasa, kurš tiek turēts aizdomās par šaušanu uz policijas darbiniekiem un slepkavību.

Policijas speciālā operācija ir beigusies. Kolēģiem no Latvijas ir nodota informācija par ekspertīzes rezultātiem. Policijas ģenerālais komisārs Renāts Požela pateicās virsniekiem, kuri piedalījās operācijā.

Piektdien policija ieradās Birbiliškes ciemā uz izsaukumu par vardarbību. Vīrietis atklāja uguni uz policistiem: darbiniece tika ievainota kājā, savukārt kinologs Sauļus Žimants tika nošauts. Aizdomās turamais noslēpās mežā.

Lietuvas policija uzsāka šāvēja meklēšanu. Pēcāk ugunsgrēka vietā tika atrasts apdedzis cilvēka līķis, blakus likumsargi atrada ieroci. Policistiem bija aizdomas, ka tieši šis cilvēks šāva uz viņu kolēģiem.

11
Tagi:
noziedzība, Lietuva
Pistole rokās, foto no arhīva

Lietuvas iedzīvotājs nošāva policistu un varēja aizbēgt uz Latviju

7
(atjaunots 09:53 30.05.2020)
Mežā uz Kurzemes un Zemgales reģionu pierobežas teritorijas varētu slēpties bruņots noziedznieks no Lietuvas.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Lietuvas Mažeiķu rajonā, kurš robežojas ar Latviju, vīrietis nošāva policistu un varēja aizbēgt Latvijas robežas virzienā, vēsta Sputnik Lietuva.

Incidents notika piektdien, ap plkst. 10:30 Mažeiķu rajonā. Policisti atnāca uz vīrieša māju, lai pārbaudītu paziņojumu par vardarbību, taču viņš sagaidīja viņus ar šāvieniem. Rezultātā virsnieks Sauļus Žimants tika nošauts, policijas darbiniece tika ievainota kājā.

"Aizdomās turamais (dzimis 1968. gadā), iespējams, noslēpies kaimiņu mežā, viņš var būt bruņots, tādēļ aicinām iedzīvotājus, kas viņu sastaps, netuvoties viņam klāt un pēc iespējas ātrāk paziņot policijai," teikts Lietuvas policijas paziņojumā Facebook.

Lietā ieviests speciāls plāns, uz notikuma vietu tika nosūtītas vairākas policistu vienības no Telšu, Šauļu un Klaipēdas apriņķa, kā arī ATO darbinieki.

Atsaucoties uz Lietuvas kolēģu lūgumu sniegt palīdzību, Latvijas Valsts policija izvietojusi papildspēkus Kurzemes un Zemgales reģionu pierobežas teritorijā, tāpat lietā iesaistīts Valsts robežsardzes helikopters.

Noziedznieks, iespējams, ir bruņots, tādēļ gadījumā, ja jūs pamanāt vīrieti, kurš ir attēlots fotogrāfijā, policija aicina netuvoties viņam klāt, bet gan nekavējoties paziņot par to pa tālruni 110.

Lietuvas policijas ģenerālais komisārs Renāts Požela visas policistu sabiedrības vārdā izteica dziļu līdzjūtību bojāgājušā virsnieka radiniekiem.

"Sauļus, kurš policijā nostrādāja gandrīz 19 gadus, bija viens no valsts labākajiem kinologiem, kurš vairākkārt bija izcīnījis uzvarētāju vietas dažādos policijas kinologu konkursos. Ģimene ir pazaudējusi mīlošu vīru un tēvu," teikts iestādes paziņojumā.

7
Tagi:
Latvija, noziedzība, Lietuva
Laima Vaikule, foto no arhīva

Ko slēpj Laima Vaikule? Vinokurs atklāja kopīgu noslēpumu

6
(atjaunots 13:01 30.05.2020)
Humorists Vladimirs Vinokurs publicēja sociālajā tīklā fotogrāfiju ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli, kura izraisīja sekotājos apmulsumu.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Krievijas skatuves mākslinieks Vladimirs Vinokurs publicēja savā Instagram profilā vairākas fotogrāfijas ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli.

Vienā no fotogrāfijām ir divi bērni – pavisam maza meitenīte un vecāks zēns, kuri tur viens otru aiz rokas. Savukārt vēl divās fotogrāfijās ir pieaugušie Vinokurs un Laima.

Humorists parakstīja savu publikāciju šādi: "Mēs ar Laimu draudzējamies daudzus gadus!! Mums pat Dzimšanas diena ir vienā dienā!!! Savukārt pa kreisi ir fotogrāfija Jūrmalā pirms "dažiem" gadiem! Satiku pludmalē meiteni, kopš tā laika nešķiramies!! Laima nav mainījusies, es esmu mazliet kļuvis pieaudzis!!"

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Владимир Винокур (@vladimir_vinokur)

Sekotāji ļoti izbrīnījās, uzzinot, ka Vinokurs un Vaikule draudzējas kopš pašas bērnības. Komentāros cilvēki sāka rakstīt, ka iepriekš humorists stāstīja, ka satika Laimu, kad viņa uzstājās varietē Jūrmalā.

Patiešām, 2019. gada 31. marta Starhit.ru intervijā (skatuves mākslinieku dzimšanas diena) var atrast Vinokura atmiņas par to, ka ar Laimu viņi iepazinās leģendārajā Jūrmalas varietē "Jūras Pērle", kur viņš bija atbraucis uz viesizrādi.

Sekotāji šos vārdus neaizmirsa un tagad, iespējams, gaida humorista paskaidrojumus.

Vaikule piedzima 1954. gada 31. martā Cēsīs, taču kad Laimai palika 3 gadi, ģimene pārvācās uz Rīgu. Vladimirs Vinokurs piedzima 1948. gada 31. martā Kurskā.

6
Tagi:
Laima Vaikule
Pēc temata
Vaikule izteica līdzjūtību kolēģiem Krievijā un pastāstīja, kādēļ šobrīd nevēlas dziedāt