Pārceltuve Baltijskā (Kaļiņingradas apgabals)

Lietuvai vairs nemaksās par tranzītu: mēslojums brauks uz Kaļiņingradu pa jūru

66
(atjaunots 16:17 24.07.2019)
Tranzīta izmaksas caur Lietuvu un Baltkrieviju palielināja mēslojuma cenas Kaļiņingradas apgabala zemniekiem, līdz ar ko tika izstrādāts to piegādes variants pa jūru.

RĪGA, 24. jūlijs – Sputnik. Kompāniju grupa "Fosagro" plāno atteikties no mēslojumu tranzīta uz Kaļiņingradas apgabalu pa dzelzceļu caur Lietuvu, tā vietā kompānija grasās izmantot prāmi Ustjluga – Baltijska, vēsta dp.ru.

Pa jūras ceļu grupa plāno šogad piegādāt Kaļiņingradas apgabalam līdz 20 tūkstošiem tonnu produkcijas.

Līdz 2019. gadam fosfora mēslojums tika ievests Kaļiņingradā nelielos daudzumos un tikai pa dzelzceļu, pastāstīja "FosAgro-Region" ģenerāldirektors Andrejs Vovks. Vilciena sastāvam bija jāiziet cauri robežām ar Baltkrieviju un Lietuvu, kā dēļ varēja rasties aizkavēšanās.

"Tranzīta izmaksas palielināja mēslojuma cenu zemniekiem. Sakarā ar pieprasījuma izaugsmi mēs izstrādājām piegādes variantu pa dzelzceļu līdz Ustjlugai, kur vagoni tiek iekrauti uz prāmi un turpina ceļu pa RŽD atzaru jau Kaļiņingradas apgabalā," pateica Vovks.

Patlaban praktiski viss Krievijas tranzīta apjoms uz Kaļiņingradu iet pa dzelzceļu caur Lietuvu. Baltijas valstij šajā jautājumā ir tieša ekonomiska interese. Lietuvas Valsts kompānijai Lietuvos Geležinkeliai faktiski ir monopols maršrutam uz Kaļiņingradu, kas ļāva tai saglabāt augstas cenas par koridoru un saņemt garantētu kravu plūsmu 10 miljonu tonnu gadā apmērā. Turklāt Viļņa jau ir palielinājusi tranzīta tarifus 2005. gadā – toreiz izcenojumi palielinājās uzreiz par 15%. Panākt to samazināšanu izdevās vien pēc ilgām pārrunām.

Krievija politiskās spriedzes ar Lietuvu apstākļos grasās pastiprināt savas aizjūras teritorijas transporta drošību. Tostarp arī šo iemeslu dēļ attīstīsies jūras satiksme – tā kļūs par alternatīvu kravu pārvadājumiem no kontinenta uz Kaļiņingradas apgabalu pa dzelzceļu.

Prāmju līnija nomainījusi īpašnieku

Patlaban prāmju līniju Ustjluga – Baltijska apkalpo divi prāmji "Ambal" un "Baltijsk", kuri ļauj pārvadāt līdz 1,5 miljoniem tonnu gadā.

Jūlija beigās ūdenī plāno nolaist šīs līnijas trešo prāmi. Šobrīd Ņevas kuģubūves un kuģu remonta rūpnīca noslēdz pēdējo darbu posmu. Par jaunā prāmja īpašību kļūs iespēja pārvadāt automobiļus un dzelzceļa sastāvus – līdz 36 lieliem kravu vagoniem. Tā pasūtītājs ir "Rosmorrečflot", savukārt pats kuģis maksā aptuveni 5 miljardus rubļu. Paredzēts, ka pēcāk šajā līnijā tiks palaists vēl viens analoģisks prāmis.

Šajā prāmju līnijā darbojas stividora kompānija SIA "Global-Servis". Kā FVUK "Rosmorport" ģenerālais aģents "Global-Servis" īsteno kuģu iekraušanu un izkraušanu automobiļu un dzelzceļu prāmja kompleksā (ADPK) Ustjlugas jūras ostā, sniedz noliktavu pakalpojumus. Jūnija beigās 100% "Global-Servis" pamatkapitāla iegādājās AS "Holdingovaja kompaņija "Novotrans". Pirkums kļuva par vienu no "Novotrans" sava pilna cikla transporta un dzelzceļa klastera izveidošanas posmiem Ļeņingradas apgabalā.

66
Automobiļa uzpildīšana, foto no arhīva

nedēļas laikā Baltijas valstīs izmainījušās benzīna cenas

9
(atjaunots 10:00 31.05.2020)
Latvijas galvaspilsētā un Igaunijas galvaspilsētā aizritējušajā darba nedēļā benzīna cenas ir palielinājušās, savukārt Viļņā palikušas nemainīgas.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Rīgā DUS Circle K 95. markas benzīns sadārdzinājies par 5,7%, līdz 1,054 eiro litrā, dīzeļdegviela – par 4,3%, līdz 0,964 eiro litrā, raksta Bb.lv.

Viļņā 95. markas benzīna un dīzeļdegvielas cenas palikušas nemainīgas un sastādīja, attiecīgi 0,935 un 0,835 eiro litrā.

Tallinā DUS Circle K 95. markas benzīns sadārdzinājies par 2,6%, līdz 1,179 eiro litrā, dīzeļdegvielas cena nav mainījusies – 0,999 eiro litrā.

Auto gāzes cena Rīgā palikusi nemainīga – 0,465 eiro litrā, Viļņā tā ir pakāpusies par 4,4%, līdz 0,479 eiro, savukārt Tallinā samazinājusies par 1,1%, līdz 0,56 eiro litrā.

9
Tagi:
cenas, degviela, Baltija
Pēc temata
Pasaules krīze: kā uz to reaģē degvielas cenas Baltijas valstīs
Latvijā ceļas degvielas cenas: kā nedēļas laikā ir izmainījušās cenas
Degvielas tirgotāji brīdina: benzīna cenu samazināšanās Latvijā nav pamats priekam
Degviela kļuvusi dārgāka: vai Latvijas iedzīvotāji retāk brauks ar savu auto
Lietuvas policijas automobilis, foto no arhīva

Par policista slepkavību meklētais Lietuvas iedzīvotājs ir miris

33
(atjaunots 13:30 30.05.2020)
Vakar aizdomās turamais atklāja uguni uz policijas darbiniekiem, kuri ieradās uz izsaukumu par vardarbību. Viens cilvēks tika nogalināts.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Mirstīgās atliekas, kas tika atrastas ugunsgrēka vietā Mažeiķu rajonā, pieder aizdomās turamajam, kurš vakar nošāva policistu, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz vietējo policiju.

Lietuvas Kriminālās izmeklēšanas centra eksperti izpētīja atliekas, kas tika atrastas pēc ugunsgrēka Birbiliškes ciemā. Viņi konstatējuši, ka tas ir Stasiss Brasa, kurš tiek turēts aizdomās par šaušanu uz policijas darbiniekiem un slepkavību.

Policijas speciālā operācija ir beigusies. Kolēģiem no Latvijas ir nodota informācija par ekspertīzes rezultātiem. Policijas ģenerālais komisārs Renāts Požela pateicās virsniekiem, kuri piedalījās operācijā.

Piektdien policija ieradās Birbiliškes ciemā uz izsaukumu par vardarbību. Vīrietis atklāja uguni uz policistiem: darbiniece tika ievainota kājā, savukārt kinologs Sauļus Žimants tika nošauts. Aizdomās turamais noslēpās mežā.

Lietuvas policija uzsāka šāvēja meklēšanu. Pēcāk ugunsgrēka vietā tika atrasts apdedzis cilvēka līķis, blakus likumsargi atrada ieroci. Policistiem bija aizdomas, ka tieši šis cilvēks šāva uz viņu kolēģiem.

33
Tagi:
noziedzība, Lietuva
Panorāmas rats Amsterdamā

Lietuvas uzņēmums uzbūvēs Rīgā panorāmas ratu

0
(atjaunots 14:58 31.05.2020)
Panorāmas rata būvniecības projektam Uzvaras parkā Rīgā jābūt īstenotam līdz 2022. gada septembrim.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Izsoles laikā Lietuvas uzņēmums "RPR Operators" ieguva tiesības uzbūvēt Pārdaugavā Raņķa dambī panorāmas ratu, raksta Tvnet.lv.

Lēmumu par apbūvi Rīgas dome pieņēma jau 2019. gada jūlijā.

Izsole notika 2019. gada oktobrī. Par uzvarētāju kļuva Lietuvas kompānija, kura nodarbojas ar atrakciju un atpūtas parku būvniecību.

Pēc izsoles apbūvētājam nodeva zemesgabalu 5,7 tūkstošu kvadrātmetru platībā Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Saskaņā ar noteikumiem, panorāmas rata augstums nedrīkst pārsniegt 60 metrus. Kompānijai tiek dotas apbūves tiesības uz 30 gadiem.

Līdz 2021. gada 30. septembrim "RPR Operators" ir jāizstrādā un jāapstiprina panorāmas rata projekts, kurš ir jāsaskaņo ar departamentu. Būvniecības beigas ir ieplānotas līdz 2022. gada septembra beigām.

Pēc Rīgas Būvvaldes pārstāvja Edgara Butāna sacītā, jau ir saņemta Lietuvas uzņēmuma būvniecības ideja par rata uzstādīšanu, lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts 2020. gada 20. jūnijā.

0
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Poļu tūristi iedarbinājuši panorāmas ratu mirušajā Pripetē
Televizori un wi-fi augstumā: Ķīnā atklāts jauns panorāmas rats