Latvijā ražotas zemenes

Skandāls: igauņi "audzē" savas zemenes un kartupeļus Rīgas nakts tirgū

48
(atjaunots 10:32 16.07.2019)
Rīgas nakts tirgus kļuvis par paradīzi igauņu pārpircējiem; ko par to domā Latvijas zemnieki.

RĪGA, 16. jūlijs – Sputnik. Latvija tika iesaistīta "sakņaugu un ogu" skandālā Tallinā, Tartu un Pērnavā atklāta ne tikai zemeņu, bet arī citu ogu, dārzeņu un sēņu pārpirkšanas shēma Rīgas nakts tirgū, ko tālāk par daudz augstāku cenu pārdeva Igaunijā kā it kā vietējās saimniecībās audzētas, vēsta LNT Ziņas.

Zemeņu skandāls Igaunijā izraisījās pēc tam, kad laboratorijas analīzes uzrādīja ogās pesticīdu koncentrāciju, kas pārsniedz atļauto normu. Konkrēto saimniecību augsnē paaugstināts mēslojuma saturs netika konstatēts, tādēļ radās aizdomas, ka vietējās zemenes tiek samaisītas kopā ar ievesto. Rezultātā noskaidrojās, ka prece tiek pirkta Rīgas nakts tirgū, kur savukārt tiek ievesta no Polijas, Lietuvas un citām valstīm.

Igauņu pārpircēji pērk zemenes Rīgā par 2,50-3 eiro kilogramā, savukārt Igaunijā pārdot to tirgū par 5-6 eiro, norādot, ka tās ir vietējās zemenes.

Rīgas nakts tirgū paviesojās Igaunijas žurnālisti, kuri atklāja, ka Rīgā vairumā tiek iepirkti arī kartupeļi, ziedkāposti, zirņi, pupiņas, salāti, gailenes.

Arī LNT žurnālisti trīs vakarus pēc kārtas pēc plkst. 22:00, kad sākas vairumtirdzniecība, novēroja Rīgas nakts tirgū mikroautobusus ar igauņu numurzīmēm. Igauņu pārpircēju esamību tirgū apstiprina arī pārdevēji.

"Tās ir vismaz piecas kastes puķkāpostu un vēl kādus 300 kilogramus kartupeļus, ko viņi uzpērk pa nakti. Igauņi te brauc katru vakaru. Tās ir kādas piecas, sešas vai septiņas kompānijas, kas brauc un krauj savas mašīnas pilnas. Tā cena, par kuru mēs tirgojam puķkāpostus igauņiem, ir 1,80 eiro, bet Igaunijā puķkāpostus tirgo par 3,50 eiro," pastāstīja zemnieks Reinis.

Gailenes Latvijā pārdod par 3 eiro kilogramā, Igaunijā tās var pārdot par 10 eiro. Kartupeļi pie kaimiņiem maksā 1,50, Latvijā – no 40 centiem kilogramā.

Latvijas zemnieki pauda žurnālistiem prieku dēļ tā, ka viņu prece tiek vērtēta, paziņojot, ka nenes atbildību par pārpircēju rīcību Igaunijā.

Par to, ka Latvijas tirgos parādījās baravikas, mēs jau esam rakstījuši. Tiesa, to patiesā izcelsme palika nezināma, vēl jo vairāk tāpēc, ka masveida balto sēņu parādīšanos Latvijas mežos sēņotāji vēl nav manījuši. Savukārt Polijas ceļa malās, saka, tās pārdot kastēm…

48
Pēc temata
Vai Latvijā darbojas "pārtikas aparteīds"
Māris Kučinskis par Latvijas gurķiem
Eirokomisārs noliedz "pārtikas aparteīdu"
Produkti nemaz nav tik slikti: Lietuva atkāpjas "pārtikas aparteīda" lietā
Lietuvas policijas automobilis, foto no arhīva

Par policista slepkavību meklētais Lietuvas iedzīvotājs ir miris

13
(atjaunots 13:30 30.05.2020)
Vakar aizdomās turamais atklāja uguni uz policijas darbiniekiem, kuri ieradās uz izsaukumu par vardarbību. Viens cilvēks tika nogalināts.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Mirstīgās atliekas, kas tika atrastas ugunsgrēka vietā Mažeiķu rajonā, pieder aizdomās turamajam, kurš vakar nošāva policistu, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz vietējo policiju.

Lietuvas Kriminālās izmeklēšanas centra eksperti izpētīja atliekas, kas tika atrastas pēc ugunsgrēka Birbiliškes ciemā. Viņi konstatējuši, ka tas ir Stasiss Brasa, kurš tiek turēts aizdomās par šaušanu uz policijas darbiniekiem un slepkavību.

Policijas speciālā operācija ir beigusies. Kolēģiem no Latvijas ir nodota informācija par ekspertīzes rezultātiem. Policijas ģenerālais komisārs Renāts Požela pateicās virsniekiem, kuri piedalījās operācijā.

Piektdien policija ieradās Birbiliškes ciemā uz izsaukumu par vardarbību. Vīrietis atklāja uguni uz policistiem: darbiniece tika ievainota kājā, savukārt kinologs Sauļus Žimants tika nošauts. Aizdomās turamais noslēpās mežā.

Lietuvas policija uzsāka šāvēja meklēšanu. Pēcāk ugunsgrēka vietā tika atrasts apdedzis cilvēka līķis, blakus likumsargi atrada ieroci. Policistiem bija aizdomas, ka tieši šis cilvēks šāva uz viņu kolēģiem.

13
Tagi:
noziedzība, Lietuva
Pistole rokās, foto no arhīva

Lietuvas iedzīvotājs nošāva policistu un varēja aizbēgt uz Latviju

7
(atjaunots 09:53 30.05.2020)
Mežā uz Kurzemes un Zemgales reģionu pierobežas teritorijas varētu slēpties bruņots noziedznieks no Lietuvas.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Lietuvas Mažeiķu rajonā, kurš robežojas ar Latviju, vīrietis nošāva policistu un varēja aizbēgt Latvijas robežas virzienā, vēsta Sputnik Lietuva.

Incidents notika piektdien, ap plkst. 10:30 Mažeiķu rajonā. Policisti atnāca uz vīrieša māju, lai pārbaudītu paziņojumu par vardarbību, taču viņš sagaidīja viņus ar šāvieniem. Rezultātā virsnieks Sauļus Žimants tika nošauts, policijas darbiniece tika ievainota kājā.

"Aizdomās turamais (dzimis 1968. gadā), iespējams, noslēpies kaimiņu mežā, viņš var būt bruņots, tādēļ aicinām iedzīvotājus, kas viņu sastaps, netuvoties viņam klāt un pēc iespējas ātrāk paziņot policijai," teikts Lietuvas policijas paziņojumā Facebook.

Lietā ieviests speciāls plāns, uz notikuma vietu tika nosūtītas vairākas policistu vienības no Telšu, Šauļu un Klaipēdas apriņķa, kā arī ATO darbinieki.

Atsaucoties uz Lietuvas kolēģu lūgumu sniegt palīdzību, Latvijas Valsts policija izvietojusi papildspēkus Kurzemes un Zemgales reģionu pierobežas teritorijā, tāpat lietā iesaistīts Valsts robežsardzes helikopters.

Noziedznieks, iespējams, ir bruņots, tādēļ gadījumā, ja jūs pamanāt vīrieti, kurš ir attēlots fotogrāfijā, policija aicina netuvoties viņam klāt, bet gan nekavējoties paziņot par to pa tālruni 110.

Lietuvas policijas ģenerālais komisārs Renāts Požela visas policistu sabiedrības vārdā izteica dziļu līdzjūtību bojāgājušā virsnieka radiniekiem.

"Sauļus, kurš policijā nostrādāja gandrīz 19 gadus, bija viens no valsts labākajiem kinologiem, kurš vairākkārt bija izcīnījis uzvarētāju vietas dažādos policijas kinologu konkursos. Ģimene ir pazaudējusi mīlošu vīru un tēvu," teikts iestādes paziņojumā.

7
Tagi:
Latvija, noziedzība, Lietuva
Ārsts aizsargtērpā, foto no arhīva

Latvijā tikai viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums

0
(atjaunots 13:09 30.05.2020)
Aizritējušajā diennaktī tika veikti 1234 testi un tikai viens no tiem uzrādīja inficēšanos ar koronavīrusu.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, Latvijā diennakts laikā ir atklāts tikai viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums. Diennakts laikā veikti 1234 testi.

Viens cilvēks ar diagnosticētu Covid-19 tika ievietots slimnīcā.

Latvijas slimnīcās šobrīd ārstējas 18 pacienti ar Covid-19, 3 no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti jau 108 174 testi. Pozitīvi izrādījās 1065, 24 cilvēki ar Covid-19 diagnozi ir miruši, 745 cilvēki izslimoja un izveseļojās, 155 pacienti izgāja ārstēšanos slimnīcā un tika izrakstīti ar pozitīvu dinamiku.

Piektdien, 29. maijā, Latvijā tika palaista bezmaksas viedtālruņu lietotne Apturi Covid, kura izseko kontaktus ar inficētiem ar koronavīrusu.

Lietotne informē visus, kas kontaktējis ar inficēto ar Covid-19 ilgāk par 15 minūtēm, taču inficēto vārdi un adreses netiek atklāti.

Mobilo sakaru operatora "Latvijas Mobilais telefotns" (LMT) preses sekretāre Elīna Līdere paziņoja, ka Apturi Covid pirmajā iznākšanas dienā Latvijā guva neiedomājamu popularitāti App Store un Google Play.

Vērts pievērst uzmanību tam, ka, pat ja atklāts ir tikai viens koronavīrusa inficēšanās gadījums, priecāties ir pāragri. Tā Latvijā jau ir noticis, taču pēcāk noskaidrojās, ka tika veikts pārāk maz testu, vai nākamajā dienā saslimšanas uzliesmojums pārspēja visus rekordus.

0
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvija nebaidās no otrā Covid-19 viļņa
Latvijā sākusi darboties lietotne Apturi Covid, kura izseko kontaktus ar inficētiem
Covid-19 reģistrēts divpadsmit Latvijas pansionātos: situācija tiek kontrolēta
Latvijā ar Covid-19 inficētos izsekos ar viedtālruņa lietotnes palīdzību