Politologs Aleksandrs Asafovs

Strādā provokācijas labad: politologs izskaidroja Baltijas valstu jauno iniciatīvu

73
(atjaunots 11:10 22.06.2019)
Latvijas, Lietuvas un Igaunijas varasiestādes pēc ASV rīkojuma uzdrīkstas spert visradikālākos soļus, norādīja politologs Aleksandrs Asafovs.

RĪGA, 22. jūnijs – Sputnik. Latvijas, Lietuvas un Igaunijas aizsardzības ministriju vadītāji sveica ASV militārās klātbūtnes palielināšanu Polijā un pauda vēlmi, lai Amerikas Bruņoto spēku rotācija izplatītos arī Baltijas republiku teritorijā.

Politologs, analītiķis Aleksandrs Asafovs izskaidroja Baltijas ministru paziņojumu ar vēlmi nodemonstrēt maksimālu lojalitāti Vašingtonai.

"Baltijas valstis nav patstāvīgas un darbojas pēc saskaņotas darbakārtības. Latvija, Lietuva un Igaunija spers jebkādus radikālus soļus, līdz pat raķešu izvietošanai, Amerikas finanšu preferenču dēļ. Tās ir gatavas uz budžetiem nespējīgām ieroču iegādēm, pastāvīgai NATO bataljonu rotācijai. Tās ir gatavas tiešā veidā radīt draudus KF, neskatoties uz bailēm saņemt atbildes triecienu. Viņi nolikuši uz kārts visu un ies līdz galam lojalitātes Vašingtonai vektora virzienā," pateica Asafovs Sputnik Latvija intervijā.

Eksperts uzsvēra, ka citas iespējas attīstīties ārpolitikā Baltijas valstis neredz.

"Baltijas valstīm tās nav, jo tās faktiski atrodas tiešā ASV pakļautībā. Runāt par viņu raizēm nenākas – viņi skaidri izpilda dotās pavēles, rosinot pret Krieviju vērsto histēriju," norādīja Asafovs.

Amerika ar Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas palīdzību attaisno NATO pastāvēšanu, norādīja politologs.

"Vecās Eiropas valstīm ir lieli jautājumi – priekš kam viņām NATO. Tieši ASV lojālisti – Polija un Baltijas valstis veido šo darbakārtību, cenšoties pierādīt, ka NATO ir nepieciešama visiem aizsardzībai no "briesmīgās Krievijas"," paskaidroja Asafovs.

Pēc eksperta sacītā, Baltijas aizsardzības ministri nedomā par iedzīvotāju drošību un savu valstu suverenitāti.

"Viņi ir gatavi padarīt savas valstis par Krievijas ieroču mērķiem, lai tik tas novestu pie taktisko shēmu izpildīšanas starptautisko attiecību eskalācijā, lai tikai izprovocētu Krieviju," noslēgumā sacīja Asafovs.

Aizejošajā nedēļā Varšava un Vašingtona vienojās izvietot Polijā Amerikas izlūkošanas bezpilota lidaparātu MQ-9 eskadriļu, kā arī palielināt ASV karavīru skaitu līdz 5,5 tūkstošiem cilvēku. Amerikas armija tiks dislocēta sešos punktos, lielākoties pie valsts austrumu robežām.

Varšava apņēmās par saviem līdzekļiem sagatavot ASV Bruņoto spēku izvietošanai nepieciešamo infrastruktūru, tostarp uzbūvēt militāro lidlauku karavīru un militārās tehnikas pārmešanai "mācībām un neparedzētiem gadījumiem". Turklāt Polijas varasiestādes cer paātrināt 32 amerikāņu iznīcinātāju F-35 iegādi.

KF atzīmēja, ka kontrolē situāciju ar ASV spēku militārās klātbūtnes pastiprināšanu Polijā un ir gatavi veikt adekvātus atbildes pasākumus, kā arī pauda nožēlu, ka Eiropas valsti būtībā pārvērš mērķī, padarot Polijas tautu par Varšavas politisko spēļu ķīlnieci.

73
Temats:
NATO austrumu flangā (219)
Pēc temata
Paldies par 2% no IKP: ASV turpinās sadarbību ar Latviju
ASV piedāvā jaunu veidu, kā samazināt Eiropas "atkarību" no Krievijas
NYT: ASV pieprasa apņēmīgas reformas no Latvijas
Krievijas žurnālists informē par Latvijas sakariem ar "Azov" neonacistiem. Ko teiks ASV?
Latvijas un Igaunijas robeža, foto no arhīva

Igaunija vienkāršo iebraukšanas kārtību no Latvijas

13
(atjaunots 23:05 27.09.2020)
Igaunijas valdība no pirmdienas, 28. septembra, mīkstina nosacījumus cilvēkiem, kuri iebrauc Igaunijā no Latvijas, Lietuvas un Somijas, taču tikai pamatotos gadījumos.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Lai vienkāršotu pārvietošanos vienotā ekonomiskajā telpā, Igaunijas valdība pieņēmusi lēmumu mīkstināt pašizolācijas nosacījumus pamatotos gadījumos iebraucējiem no Latvijas, Lietuvas un Somijas, raksta Postimees.ee. Grozījumi stājas spēkā šodien, 28. septembrī.

Saskaņā ar līdzšinējiem noteikumiem, tiem, kas iebrauca Igaunijā no Latvijas, Lietuvas un Somija, bija jāievēro 14 dienu pašizolācija gadījumā, ja Covid-19 saslimstība tajās sastāda virs 25 gadījumiem uz 100 tūkstošiem cilvēku pēdējo 14 dienu laikā.

Savukārt piektdien, 25. septembrī, Igaunijas valdības apstiprinātais grozījums ļauj noteiktos gadījumos pārvietoties starp šīm valstīm bez ierobežojumiem, pat ja inficēšanās rādītājs tajās pārsniedz 25 gadījumus uz 100 000.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka vakar Latvijā tika ziņots par 22 jauniem koronavīrusa inficēšanās gadījumiem, tika veikti 1660 testi.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, 5 no 22 gadījumiem cilvēki inficējās no iepriekš zināmiem avotiem, trīs atgriezās no ārzemēm (Nīderlande un Grieķija), vēl 14 gadījumi tiek izmeklēti.

Kopš pandēmijas sākuma Latvijā reģistrēti 1676 koronavīrusa gadījumi, veikti 310 832 testi, 1304 inficētie izveseļojās, 36 – nomira.

13
Tagi:
koronavīruss, robeža, Igaunija, Latvija
Pēc temata
Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka
DUS Rīgā, foto no arhīva

nedēļas laikā Baltijas valstīs izmainījušās degvielas cenas

10
(atjaunots 11:07 27.09.2020)
Aizritējušajā darba nedēļā degvielas cenas Rīgā un Viļņā nav mainījušās, savukārt Tallinā degvielas cenas pieauga.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Šonedēļ visdārgāk benzīns maksāja Tallinā, vislētāk – Viļņā, Visdārgākā dīzeļdegviela bijusi Rīgā, vislētākā – Viļņā, raksta Press.lv.

Rīgā DUS Circle K 95. markas benzīna un dīzeļdegvielas cenas palikušas nemainīgas un sastādīja piektdien attiecīgi 1,129 un 1,009 eiro litrā.

Viļņā 95. markas benzīns un dīzeļdegviela arī saglabāja iepriekšēju cenu līmei – attiecīgi 1,096 un 0,936 eiro litrā.

Tallinā 95. markas benzīna cena palielinājusies par 3,4% – līdz 1,229 eiro litrā, savukārt dīzeļdegvielas cena paaugstinājusies par 2,2% – līdz 0,949 eiro litrā.

Autogāzes cenas Rīgā un Viļņā šonedēļ nav mainījušās – Rīgā litrs autogāzes maksāja -,535 eiro, Viļņā – 0,503 eiro. Tallinā autogāze kļuva lētāka par 0,7% un sastādīja 0,57 eiro litrā.

10
Tagi:
Baltija, cenas, degviela
Pēc temata
Mainās ik mēnesi: eksperts pastāstīja par degvielas cenu dinamiku Latvijā
Covid-19 eksprestesta veikšana, foto no arhīva

Latvijā atklāts 21 jauns Covid-19 gadījums, stacionēti četri cilvēki

0
(atjaunots 12:47 28.09.2020)
Saskaņā ar SPKC datiem, 13 cilvēki inficējās no iepriekš zināmiem avotiem, četri cilvēki – ārzemēs (Ukrainā un Indijā), par atlikušajiem četriem informācija tiek noskaidrota.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Latvijā aizritējušajā diennaktī veikti 1398 koronavīrusa testi, atklāts 21 jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Saskaņā ar SPKC datiem, 13 gadījumos inficēšanās avots ir noteikts, četri cilvēki atbraukuši no ārzemēm (Ukraina, Indija), par atlikušajiem četriem informācija tiek noskaidrota.

Kopumā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti 312 230 Covid-19 izmeklējumi, 1697 cilvēkiem diagnoze apstiprinājās, no kuriem 1304 izveseļojās, bet 36 nomira.

Pēdējo 24 stundu laikā stacionēti četri cilvēki ar Covid-19. Kopumā stacionāros ārstējas 11 pacienti, visiem ir vidēji smaga slimības gaita. Kopumā pēc ārstēšanās no koronavīrusa infekcijas no slimnīcas ir izrakstīti 226 pacienti.

Pārresoru koordinācijas grupa šodien, 28. septembrī, apspriedīs situāciju ar Covid-19 izplatību, paziņoja grupas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Pēc viņa sacītā, pagaidām netiek apspriesta iespēja pārskatīt epidemioloģiskās drošības pasākumus saslimstības pieauguma Latvijā dēļ.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāts vairāk nekā 33,3 miljoni inficēšanās gadījumu, mirušo skaits pārsniedzis miljonu, savukārt izveseļojušies vairāk nekā 24,6 miljoni cilvēku.

0
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Igaunija vienkāršo iebraukšanas kārtību no Latvijas
Ja ministrs saslims, visi būs apdraudēti: Latvijas valdība turpinās strādāt attālināti
Gandrīz 20% reģistrēto Covid-19 gadījumu bija bez simptomiem