Krievijas ĀM ēka. Foto no arhīva

KF ĀM: situācija ar Sputnik parādīja vārda brīvības reālo cenu Lietuvā

42
(atjaunots 08:42 30.05.2019)
Iestādē pieprasa izbeigt "rupjas provokācijas" attiecībā pret Krievijas mediju pārstāvjiem, kuri veic savus profesionālos pienākumus.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Krievijas ĀM uzskata, ka Viļņas rīcība attiecībā pret Sputnik Lietuva galveno redaktoru Maratu Kasemu nodemonstrēja, ko patiesībā vārda brīvība nozīmē Lietuvas varasiestādēm, vēsta Sputnik Lietuva.

"Viļņas sašutumu raisošās darbības parāda vārda brīvības reālo cenu šajā Baltijas valstī, kura cenšas pozicionēt sevi kā Eiropas demokrātijas piemēru," teikts iestādes komentārā.

ĀM uzsvēra, ka Lietuvas varasiestādes devušas "absurdu motivējumu" žurnālista aizturēšanai un izraidīšanai no valsts.

Tāpat komentārā tiek atzīmēts, ka iestāde atbalsta Lietuvas policistu visatļautības kritiku, kuru izteica EDSO pārstāvis mediju brīvības jautājumā Arlems Dezīrs un atgādināja, ka visām organizācijā sastāvošām valstīm ir jāveicina brīva žurnālistu pārvietošanās.

"Pieprasām Lietuvas varasiestādēm beidzot nākt pie samaņas un izbeigt rupjas provokācijas attiecībā pret Krievijas mediju pārstāvjiem, kuri veic savu profesionālo dienesta pienākumu," teikts komentārā.

Sputnik Lietuva galvenā redaktora aizturēšana Viļņā

Kasemu aizturēja otrdien pēc atlidošanas no Maskavas Viļņā. Lidostā viņu pārmeklēja un nopratināja. Lietuvas varasiestāžu pārstāvji interesējās par redakcijas darbu, ziņu un kontaktu avotiem.

Beigās žurnālistam paziņoja, ka viņš rada "draudus nacionālajai drošībai" un aizliedza viņam ieceļot valstī piecu gadu garumā. Kasemam nācās aizlidot uz Rīgu.

Krievijas vēstnieks Lietuvā Aleksandrs Udaļcovs nosauca notikušo par "ārkārtīgi neglītu akciju", kura "apkauno Lietuvu". Pēc viņa sacītā, republikā notiek karš ar citādu domāšanu, cīņa ar jebkādu uzskatu, vērtējumu un domu izpausmi, kuras atšķiras no oficiālās doktrīnas. Udaļcovs norādīja, ka Krievijas izdevumu žurnālisti šajā cīņā ir pirmie ienaidnieki.

Tā kā incidents ar Kasema aizturēšanu notika praktiski uzreiz pēc Lietuvas prezidenta vēlēšanu otrās kārtas, kurā uzvaru guva neatkarīgais kandidāts Gitans Nausēda, Krievijas vēstnieks pauda cerību, ka jaunais prezidents ieraudzīs, kāds "mantojums" viņam tiek no esošās varas.

Starptautiskā informācijas aģentūra "Rossija segodņa" aicināja jaunievēlēto Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu pievērst uzmanību vārda brīvības ierobežošanai valstī.

42
Temats:
Sputnik demokrātijas žņaugos (63)
Pēc temata
EDSO nosauca situāciju ar Sputnik Baltijas valstīs un Francijā par nepieņemamu
Kļuva zināmas Sputnik Lietuva galvenā redaktora aizturēšanas detaļas

Latvija par lētu naudu Lietuvā iepērk ES aizliegtu delikatesi

44
(atjaunots 11:58 26.10.2020)
Zušu zveja Lietuvas Republikā ir ierobežota – aptuveni 6-7 tonnas, taču tos ēd tikai 4% iedzīvotāju.

RĪGA, 26. oktobris – Sputnik. Zuši ir iekļauti Bernes konvencijā Eiropas dzīvās dabas un dabisko dzīvotņu aizsardzību. To zveja aizliegta vairākās valstīs. Izņēmums nodrošināts tikai dažām valstīm, kuru vidū ir Lietuva, Latvija un Igaunija, vēsta BB.lv, atsaucoties uz Latvijas medijiem.

Pērn zvejnieki Latvijā nozvejojuši 91,9 tonnas zušu. Turklāt viņi iepērk zušus Lietuvā par 2-10 eiro par kilogramu. Pie tam mazumtirdzniecībā zuši želejā maksā 39 eiro par kilogramu.

Portāls atzīmēja, ka Lietuvā zuši pārtikā netiek lietoti īpaši plaši, bet Latvijā ir ļoti iecienīti. Zušu zveja Lietuvas Republikā ir ierobežota 6-7 tonnu robežās, bet tos ēd tikai 4% iedzīvotāju.

Latvijas Zemkopības ministrijas Zvejas pārvaldības un zivju resursu nodaļas vadītāja vietniece Ilze Rutlkovska paziņoja, ka sadarbībā ar Lietuvu plānots projekts zivju populācijas pētījumiem Kurzemē un Klaipēdas novadā, lai saimnieciskā darbība tiktu izlīdzināta.

Cepti un marinēti zuši Baltijas valstīs ir ļoti pieprasīti. Ik gadus Baltijas jūrā nozvejo aptuveni 250 tonnas zušu, no šī apjoma 70-170 tonnas nozvejo Latvijā.

44
Tagi:
zivis, Eiropas Savienība
Pēc temata
Ekoloģiska katastrofa: Latvijas upēs masveidā mirst zivis
Igaunijā parādījies Ķīnas cimdiņkrabis
Krievijas pastila, Latgales kaņepes un Rīgas šprotes: Riga Food cienasti
Valsts atbalsta vietā aizlika kāju priekšā: slēgta Liepājas zivju konservu rūpnīca
NATO

Lietuvas aizsardzības ministrs lielos izdevumus aizbildina ar "situāciju reģionā"

22
(atjaunots 10:19 26.10.2020)
Politiķis paskaidroja, ka ar tādiem izdevumiem valsts spēs labāk uzņem sabiedroto papildspēkus nepieciešamības gadījumā.

RĪGA, 26. oktobris – Sputnik. Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis apliecināja kolēģiem, ka valsts turpinās atvēlēt aizsardzībai 2% no iekšzemes kopprodukta, jo "tā rīkoties liek situācija reģionā", vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz resora preses dienestu.

Savu pārliecību viņš pauda NATO valstu aizsardzības ministru apspriedē, kas tika organizēta video formātā.

Aizsardzības ministrs atgādināja, ka valstī jau sesto gadu pēc kārtas aug investīcijas aizsardzībā alianses līmenī. Karoblis uzskata, ka tādējādi tiekot demonstrēta NATO vienotība un perspektīvas – "gatavības palielināšana reakcijai uz mainīgajiem un augošajiem draudiem".

"Pirms diviem gadiem Lietuva pirmo reizi sasniedza NATO mērķi – 2% no IKP aizsardzības fnansēšanai. Mēs noteikti to uzturēsim arī turpmāk: to liek darīt tagadējā ģeopolitiskā situācija reģionā. Mēs varēsim labāk uzņemt sabiedroto papildspēkus – mēs esam valsts uz NATO ārējās robežas, kam raksturīga nestabilitāte," informēja Lietuvas ministrs.

Ziemeļatlantijas alianse pastiprina grupējumus pie Krievijas robežām, attaisnojot savas darbības ar iespējamiem "Krievijas draudiem". Turklāt Baltijas valstis, arī Lietuva, aktīvi noslēdz ar ASV aizardzības līgumus par lielām summām, aizbildinoties ar "Krievijas agresiju" un dislocē NATO militāros kontingentus.

Pie tam Maskava jau vairākkārt ir uzsvērusi, ka neplāno nekādus uzbrukumus nevienai valstij un Ziemeļatlantijas aliansei tas ir ļoti labi zināms.

22
Tagi:
aizsardzība, NATO, Lietuva
Pēc temata
Napoleona cienīgos Lietuvas plānus stiprina 5 tanki Leclerc. Kā atbildēs Krievija
"Jau pārvieto štābus": ko ASV armija gatavo Eiropas austrumos
Ādažos par 19 miljoniem eiro uzbūvēja sporta kompleksu karavīriem
"Nostādīja fakta priekšā": kā Eiropa maksās par ASV militārajām bāzēm
MiG-23

Amerikāņu pilots pastāstīja par slepenām cīņām ar MiG-23

0
(atjaunots 17:00 26.10.2020)
Lidotājs pastāstīja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Amerikāņu pilots Pols Vudforts pastāstīja par slepenām mācību cīņām ar padomju iznīcinātājiem MiG-23 aukstā kara laikā, vēsta RIA Novosti.

Lidotājs atklāja, ka pagājušā gadsimta 60. gados ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) mācību treniņu nolūkiem iepirkusi un nomājusi citās valstīs vairākus padomju iznīcinātājus, ko vēlāk apvienoja atsevišķā eskadriļā.

Vudforts atzīmēja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

"Ja jums ir raķete, labāk to palaist uzreiz, jo pēc sekundes tas palielinās ātrumu un aizies no trāpījuma zonas, un man šķiet, tā bija galvenā mācība," Vudforta stāstu citēja Popular Mechanics.

Pilots uzsvēra, ka padomju iznīcinātājs spēja lidot forsāžas režīmā aptuveni 20 minūtes un šis laiks bija "saspringtākais treniņu posms". 

0
Tagi:
iznīcinātājs, ASV
Pēc temata
Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā