Aleksandrs Perendžijevs

Politologs: ASV izturas pret Lietuvas armiju pret maziem bērniem

90
(atjaunots 12:34 30.04.2019)
ASV nodod bruņojumu Baltijas valstīm pēc principa "lai nevajadzētu izsviest miskastē", uzskata Aleksandrs Perendžijevs.

RĪGA, 30. aprīlis – Sputnik. ASV nodevušas Lietuvai vairāk nekā 400 modernizētās šautenes M-14. Lietuvai nogādātie ieroči saņēma statņus un snaipera tēmēkļus, lai arī visbiežāk tos izmanto ceremoniāliem mērķiem. Šautene nonākusi Savienoto Valstu bruņojumā pagājušā gadsimta 50. gados.

Intervijā Sputnik Latvija Pļehanova vārdā nosauktās Krievijas ekonomiskās universitātes Politoloģijas un socioloģijas katederas docents, Krievijas sabiedriskās organizācijas "Krievijas virsnieki" ekspertu padomes loceklis Aleksandrs Perendžijevs atzīmēja, ka nodotie ieroči var noderēt tikai kā muzeja eksponāts.

"Tādas šautenes var izmest metāllūžņos. Taču labāk pasniegt tādu "dāvanu" Lietuvas bruņotajiem spēkiem, lai velti neietu zudumā. Pie viena var demonstrēt arī savu cēlsirdību: sak, paskatieties, mēs jums palīdzam nodrošināties ar bruņojumu un militāro tehniku. Taču, ciešāk ieskatoties, redzams, ka tā, protams, zināmā mērā ir ASV attieksme pret Lietuvas bruņotajiem spēkiem – kā pret tādiem maziem bērniem, kam vienkārši iedota spēļu šautene," teica Perendžijevs.

Eksperts pauda pārliecību, ka vēlāk Lietuva varēs organizēt amerikāņu ieroču muzeju. Tā ir vienīgā izeja, jo visas nodotās šautenes ātri vien kļūs nederīgas.

Acīmredzams, ka šos ieročus nav iespējams izmantot kaujas apstākļos, uzsvēra Perendžijevs.

90
Pēc temata
Eksperts par pašaizsardzību Latvijā: naudas armijai nav, stiepiet lāpstas un cirvjus
Bruņas ir stipras, tanki – ātri: Čehijas tehnikas liktenis Latvijā
"Labākā dāvana Ziemassvētkos": Lietuva saņēmusi no Vācijas divas pašgājējhaubices
Latvija iegādājusies ASV radarus, taču novietot tos pie Krievijas robežas nevar