Sāremā

Igaunijas Sāremā varasiestādes atbalstīja prāmju satiksmes atklāšanu ar Ventspili

50
(atjaunots 16:22 28.04.2019)
Sāremā apgabala deputātu sanāksme Igaunijā pieņēma lēmumu, ar kuru uzdeva Sāremā valdei uzsākt pārrunas ar Latvijas Ventspils domi jautājumā par prāmju satiksmes atklāšanu.

RĪGA, 28. aprīlis – Sputnik. Lēmuma izpildei, Igaunijas salas izpildvarai ne vien jāveic pārrunas ar Latvijas kolēģiem un Ventspils ostas vadību, bet arī jāorganizē prāmju līnijas Mintu (Sāremā osta) – Ventspils operatora meklējumu konkurss, vēsta Sputnik Igaunija ar atsauci uz ERR.

Kā vēsta izdevums, iepriekš Sāremā apgabala sanāksmē tika noraidīts tautas deputātu savienības "Salinieks" ("Saarlane") piedāvājums par prāmja palaišanu, kurš kursētu starp Roomasāre ostu Sāremā salā un Latvijas galvaspilsētu Rīgu. "Saarlane" iniciatīvu atbalstīja vien 9 tautas deputāti, pret – 13. Vēl četri deputāti balsojumā atturējās.

Zināms, ka prāmju līnija Mintu – Ventspils darbojās no 2005. līdz 2008. gadam. Tās atjaunošanas mēģinājumi tika veikti vairākkārt, taču dažādu iemeslu dēļ pozitīvs lēmums par prāmju satiksmes atjaunošanu tā arī netika pieņemts.

Kā jau iepriekš stāstīts, kārtējais intereses vilnis par prāmja līniju parādījās 2017. gada beigās. Toreiz Sāremā varasiestādes vērsās pie vairākām kuģniecības kompānijām ar lūgumu izvērtēt prāmju satiksmes ar Latviju lietderīgumu. Lūgumā tostarp tika atzīmēts, ka firma, kura iepriekš nodrošināja prāmju satiksmi starp Mintu un Ventspili, nespēja gūt peļņu, tāpēc līniju nācās slēgt līdz ar ekonomiskās krīzes atnākšanu.

"Taču šobrīd ekonomiskā krīze ir aiz muguras, un tūristu plūsma un Igauniju un Latviju pieaug. Par prāmju satiksmes atjaunošanu starp Sāremā un Latviju pastāv liela interese gan Ventspilī, gan Sāremā apgabalā. Abas pašvaldības ir gatavas veicināt šādas līnijas atklāšanu," teikts uzrunā.

50
Pēc temata
Starp Liepāju un Trāvemindi kursēs vēl viens prāmis
Izmēģinājuma reisā prāmis Helsinki – Rīga pārvedis vairāk nekā trīs tūkstošus pasažieru
Krievija palielinās prāmju satiksmi ar Kaļiņingradu, apejot Baltijas valstis
Ūdens transports Rīgā – greznība vai nepieciešamība