Dzelzceļš. Foto no arhīva

Lietuvas transporta ministrs pastāstīja ASV par Rail Baltica militāro nozīmi

152
(atjaunots 13:24 13.04.2019)
Tāpat Masūlis paziņoja par republikas gatavību sniegt ārzemju investoriem piekļuvi trim svarīgākajiem pasaules tirgiem.

RĪGA, 13. aprīlis – Sputnik. Baltijas un citu Eiropas valstu dzelzceļu projekts Rail Baltica nodrošinās sakārtotāku militāro kravu kustību visā reģionā, paziņoja Lietuvas transporta un komunikāciju ministrs Rokas Masūlis, vēsta Sputnik Lietuva.

Piektdien Lietuvas iestādes vadītājs atradās vizītē ASV, kur tostarp aizvadīja tikšanos ar Amerikas Transporta ministrijas pārstāvjiem.

"Stratēģiskās Rail Baltica projekts veicinās sakārtotu militāro kravu pārvietošanos visā reģionā, savukārt Lietuva ir gatava sniegt vispusīgu atbalstu NATO karavīriem, nodrošināt labi attīstītu multimodālu transporta sistēmu un drošu infrastruktūru," citē Masūļa vārdus Lietuvas ministrijas preses dienests.

Tāpat tikšanās laikā ar amerikāņu ierēdņiem ministrs atzīmēja, ka pateicoties izdevīgajam ģeogrāfiskajam izvietojumam Lietuva spēj piedāvāt potenciāliem investoriem piekļuvi trim svarīgākajiem pasaules tirgiem – Baltijas jūras reģionam, Eiropas Savienībai un Austrumeiropai, Centrālāzijai.

Turklāt, kā norādīja Masūlis, Lietuvā ir labi attīstīta dzelzceļa, jūras, ceļu un gaisa satiksmes sistēma.

Piektdien Lietuva politiķis paviesojās Filadelfijas jūras ostā, kura pastāstīja par Klaipēdas jūras ostas attīstību un apsprieda ASV iespējamās investīcijas.

Projekts Rail Baltica

Rail Baltica ir standarta Eiropas sliežu dzelzceļa projekts ar Eiropas vilcienu satiksmes pārvaldes sistēmu, kurai jāsavieno Baltijas valstis, Austrumeiropu (Poliju) un Rietumeiropu. Gaidāms, ka maģistrāle ies cauri Tallinai, Rīgai, Kauņai, Varšavai un Berlīnei.

kā jau iepriekš ziņots, martā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas savstarpējā uzņēmuma RB Rail valdes loceklis Kaspars Rokens paziņoja, ka Rail Baltica nav militārs projekts, bet gan iniciatīva "infrastruktūras uzlabošanai". Pēc tam, aprīļa sākumā, Masūlis paziņoja, ka Rail Baltica ir "viens no prioritārajiem objektiem Lietuvas nacionālās drošības un karavīru mobilitātes nodrošināšanā reģionā".

Eksperti vairākkārt norādīja, ka, visticamāk, pasažieru un vienkāršo kravu pārvadājumiem projekts būs zaudējumus nesošs, un tā vienīgais nolūks ir militārais.

152
Pēc temata
Baumas par Rail Baltica "nāvi" izrādījušās pārspīlētas
Rail Baltica vilcienu kustības grafiku sastādījušas trīs ārvalstu kompānijas
Pa Rail Baltica kursēs vienvagona vilcieni

Latvija par lētu naudu Lietuvā iepērk ES aizliegtu delikatesi

40
(atjaunots 11:58 26.10.2020)
Zušu zveja Lietuvas Republikā ir ierobežota – aptuveni 6-7 tonnas, taču tos ēd tikai 4% iedzīvotāju.

RĪGA, 26. oktobris – Sputnik. Zuši ir iekļauti Bernes konvencijā Eiropas dzīvās dabas un dabisko dzīvotņu aizsardzību. To zveja aizliegta vairākās valstīs. Izņēmums nodrošināts tikai dažām valstīm, kuru vidū ir Lietuva, Latvija un Igaunija, vēsta BB.lv, atsaucoties uz Latvijas medijiem.

Pērn zvejnieki Latvijā nozvejojuši 91,9 tonnas zušu. Turklāt viņi iepērk zušus Lietuvā par 2-10 eiro par kilogramu. Pie tam mazumtirdzniecībā zuši želejā maksā 39 eiro par kilogramu.

Portāls atzīmēja, ka Lietuvā zuši pārtikā netiek lietoti īpaši plaši, bet Latvijā ir ļoti iecienīti. Zušu zveja Lietuvas Republikā ir ierobežota 6-7 tonnu robežās, bet tos ēd tikai 4% iedzīvotāju.

Latvijas Zemkopības ministrijas Zvejas pārvaldības un zivju resursu nodaļas vadītāja vietniece Ilze Rutlkovska paziņoja, ka sadarbībā ar Lietuvu plānots projekts zivju populācijas pētījumiem Kurzemē un Klaipēdas novadā, lai saimnieciskā darbība tiktu izlīdzināta.

Cepti un marinēti zuši Baltijas valstīs ir ļoti pieprasīti. Ik gadus Baltijas jūrā nozvejo aptuveni 250 tonnas zušu, no šī apjoma 70-170 tonnas nozvejo Latvijā.

40
Tagi:
zivis, Eiropas Savienība
Pēc temata
Ekoloģiska katastrofa: Latvijas upēs masveidā mirst zivis
Igaunijā parādījies Ķīnas cimdiņkrabis
Krievijas pastila, Latgales kaņepes un Rīgas šprotes: Riga Food cienasti
Valsts atbalsta vietā aizlika kāju priekšā: slēgta Liepājas zivju konservu rūpnīca
NATO

Lietuvas aizsardzības ministrs lielos izdevumus aizbildina ar "situāciju reģionā"

20
(atjaunots 10:19 26.10.2020)
Politiķis paskaidroja, ka ar tādiem izdevumiem valsts spēs labāk uzņem sabiedroto papildspēkus nepieciešamības gadījumā.

RĪGA, 26. oktobris – Sputnik. Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis apliecināja kolēģiem, ka valsts turpinās atvēlēt aizsardzībai 2% no iekšzemes kopprodukta, jo "tā rīkoties liek situācija reģionā", vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz resora preses dienestu.

Savu pārliecību viņš pauda NATO valstu aizsardzības ministru apspriedē, kas tika organizēta video formātā.

Aizsardzības ministrs atgādināja, ka valstī jau sesto gadu pēc kārtas aug investīcijas aizsardzībā alianses līmenī. Karoblis uzskata, ka tādējādi tiekot demonstrēta NATO vienotība un perspektīvas – "gatavības palielināšana reakcijai uz mainīgajiem un augošajiem draudiem".

"Pirms diviem gadiem Lietuva pirmo reizi sasniedza NATO mērķi – 2% no IKP aizsardzības fnansēšanai. Mēs noteikti to uzturēsim arī turpmāk: to liek darīt tagadējā ģeopolitiskā situācija reģionā. Mēs varēsim labāk uzņemt sabiedroto papildspēkus – mēs esam valsts uz NATO ārējās robežas, kam raksturīga nestabilitāte," informēja Lietuvas ministrs.

Ziemeļatlantijas alianse pastiprina grupējumus pie Krievijas robežām, attaisnojot savas darbības ar iespējamiem "Krievijas draudiem". Turklāt Baltijas valstis, arī Lietuva, aktīvi noslēdz ar ASV aizardzības līgumus par lielām summām, aizbildinoties ar "Krievijas agresiju" un dislocē NATO militāros kontingentus.

Pie tam Maskava jau vairākkārt ir uzsvērusi, ka neplāno nekādus uzbrukumus nevienai valstij un Ziemeļatlantijas aliansei tas ir ļoti labi zināms.

20
Tagi:
aizsardzība, NATO, Lietuva
Pēc temata
Napoleona cienīgos Lietuvas plānus stiprina 5 tanki Leclerc. Kā atbildēs Krievija
"Jau pārvieto štābus": ko ASV armija gatavo Eiropas austrumos
Ādažos par 19 miljoniem eiro uzbūvēja sporta kompleksu karavīriem
"Nostādīja fakta priekšā": kā Eiropa maksās par ASV militārajām bāzēm
MiG-23

Amerikāņu pilots pastāstīja par slepenām cīņām ar MiG-23

0
(atjaunots 17:00 26.10.2020)
Lidotājs pastāstīja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Amerikāņu pilots Pols Vudforts pastāstīja par slepenām mācību cīņām ar padomju iznīcinātājiem MiG-23 aukstā kara laikā, vēsta RIA Novosti.

Lidotājs atklāja, ka pagājušā gadsimta 60. gados ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) mācību treniņu nolūkiem iepirkusi un nomājusi citās valstīs vairākus padomju iznīcinātājus, ko vēlāk apvienoja atsevišķā eskadriļā.

Vudforts atzīmēja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

"Ja jums ir raķete, labāk to palaist uzreiz, jo pēc sekundes tas palielinās ātrumu un aizies no trāpījuma zonas, un man šķiet, tā bija galvenā mācība," Vudforta stāstu citēja Popular Mechanics.

Pilots uzsvēra, ka padomju iznīcinātājs spēja lidot forsāžas režīmā aptuveni 20 minūtes un šis laiks bija "saspringtākais treniņu posms". 

0
Tagi:
iznīcinātājs, ASV
Pēc temata
Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā