Termometrs uz zāles. Foto no arhīva

Lietuvas lielveikali uzsākuši zāļu tirdzniecību

54
(atjaunots 18:12 06.02.2019)
Lielveikalos Maxima Lietuvā tagad varēs iegādāties pretsāpju līdzekļus vai preparātus pret dedzināšanu kuņģī.

RĪGA, 6. februāris – Sputnik. Tirdzniecības tīkls Maxima uzsāka bezrecepšu zāļu tirdzniecību Lietuvā, vēsta Sputnik Lietuva.

No 1. janvāra Lietuvā spēkā stājušies likuma grozījumi, kuri atļauj bezrecepšu medikamentu tirdzniecību ne vien aptiekās, bet arī lielveikalos, veikalos un auto uzpildes stacijās. Zāļu saraksts sastāv no 50 nosaukumiem.

"Klienti mūsu veikalos jau var atrast pretsāpju medikamentus, medikamentus skābuma mazināšanai kuņģī, kā arī ādas antiseptiķus. Tādējādi, vietās, kur strādā Maxima veikali, bet tuvumā nav atrodama aptieka, cilvēkiem būs ērta iespēja iegādāties viņiem visnepieciešamākos preparātus," - pateica Maxima komercvadītāja Vilma Drulene.

Bezrecepšu preparātus, ne vairāk par vienu iepakojumu, varēs iegādāties cilvēki, kuri būs sasnieguši 16 gadu vecumu. Pieejamība zālēm ir ierobežota, tās ir jālūdz kasierim.

Taču Lietuvas aptieku īpašnieki uzskata, ka īpašas jēgas šim pasākumam nav. Aptieku pieejamība Lietuvā ir viena no labākajām Eiropas Savienībā: uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju ir 45 aptiekas. Latvijā situācija ar aptiekām ir sliktāka, piemēram, Daugavpils novada 19 pagastos palikusi tikai viena aptieka, un tai arī draud slēgšana. Taču petīciju, kura aicina atļaut Latvijā bezrecepšu medikamentu pārdošanu lielveikalos un tirdzniecības automātos, parakstījuši mazāk nekā 300 cilvēku.

54
Pēc temata
Zāles tirdzniecības automātos: ManaBalss.lv portālā izveidota petīcija
"Aptiekas iedzīvojas uz invalīdu rēķina": konstatēta noziedzīga sazvērestība
Lietuvā ieviesa pilnu kompensāciju visiem sirdsdarbības medikamentiem
"Nekā personīga, tikai bizness": iedzīvotāji šokēti par remantadīna cenu 1 eiro apmērā