Sociālā tīkla Facebook logotipa atspulgs cilvēka acī

Facebook lietotāji Igaunijā izsmējuši stāstu par spāņu raķeti

68
(atjaunots 09:20 12.08.2018)
Nopietnākais incidents valsts gaisa telpā pēdējos gados piesaistījis sociālā tīkla Facebook apmeklētājus no Igaunijas. Valsts krievvalodīgos iedzīvotājus incidents ir sasmīdinājis.

RĪGA, 11. augusts — Sputnik. Otrdien, 7. augustā mācību lidojuma laikā Spānijas GKS iznīcinātājs Eurofighter nejauši palaida "gaiss-gaiss" klases raķeti. Raķete, iespējams, pašlikvidējusies vai nokritusi mežos Igaunijas dienvidos – informācija par incidentu vēl joprojām ir ļoti pretrunīga. Sputnik Igaunija ierosināja iepazīties ar tīmekļa apmeklētāju asprātīgajiem izteikumiem.

Pādošu raķeti pa lēto

"Pārdošu raķeti AMRAAM pa lēto. Vai atdošu par apbalvojumu," — informēja Sergejs Nikolajevičs.

"Vaininieks" atrasts

Pazīstamais jurists Andrejs Vesterinens pievērsa uzmanību tam, ka rietumu mediji un virkne Eiropas politiķu bez jebkādiem pierādījumiem apsūdz Krieviju un tās prezidentu Putinu visos nāvīgajos grēkos. "Tīklā parādījies domājamā vaininieka fotorobots, kura vainas dēļ Igaunijā kļūdaini startējusi raķete. Wanted," — viņš ironiski uzrakstīja un ilustrēja ierakstu ar Vladimira Putina fotogrāfiju iznīcinātāja kabīnē.

Jums prece, mums – pircējs

Mareks Paju noskaidrojis, kurp aizlidojusi spāņu raķete…

Kaķis no Solsberijas

Andrejs Andronovs publicēja foto, kurā, pēc daudzu komentētāju domām, redzama tā pati raķete pirms lidmašīnas starta, — uz tās lepni sēdēja kaķis.

"Re kā, izrādās, viss sācies Solsberijā," – viņš dziļdomīgi piezīmēja. Tas ir nepārprotams mājiens par Skripaļu ģimenes kaķi, kurš mīklaini pazudis pēc britu specdienestu informatora Sergeja Skripaļa noindēšanas Solsberijas pilsētā Lielbritānijā.

Iestājieties raķetes "gaiss-gaiss" draugu klubā

Aleksandrs Čapligins pievērsa uzmanību tam, ka sociālajos tīklos jau parādījusies raķetes "gaiss-gaiss" lapa ar lozungu "Mani grūti atrast, viegli pazaudēt un neiespējami aizmirst". Tai jau ir vairāk nekā simt draugu, bija pārsteigts Aleksandrs.

Kaut tikai "Topoļ" neatbildētu

Facebook grupā "ЯРЕВЕЛъ" ("Es raudāju") jau publicētas vairāk nekā desmit asprātīgas ilustrācijas, kas veltītas bēdīgi slavenās spāņu raķetes meklējumiem.

Piemēram, kā jums patīk šāda slavenās dziesmas "Я спросил у ясеня" ("Pavaicāju osim") interpretācija.

Kaujas raķetes ieilgušie meklējumi neizbēgami radīja salīdzinājumu ar sadzīves priekšmetiem, kuri dīvainā kārtā pastāvīgi pazūd.

Tīmekļa lietotāji gardi pasmējās arī par Igaunijas augstāko militārpersonu izteikumiem – skaidri redzams, ka viņi nebija gatavi tādam notikumu pavērsienam.

Iespējams, tāda bija spāņu pilota sejas izteiksme kaujas raķetes nejaušā starta brīdī.

Patiesībā joki ir mazi

Iepriekš vēstīts, ka 7. augustā Spānijas GKS iznīcinātājs Eurofighter nejauši palaida "gaiss-gaiss" klases raķeti AMRAAM. Incidents notika Igaunijas dienvidu daļā. Nākamajā dienā Igaunijas karavīri atrada pazudušās raķetes kritiena vietu mazapdzīvotā teritorijā Endla dabas rezervātā. Raķetes kritiena vietā kūdras purvā izcēlās ugunsgrēks.

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass nosauca notikušo par "briesmīgu incidentu" un pauda pārliecību, ka Igaunijas Aizsardzības spēki sadarbībā ar sabiedrotajiem NATO noskaidros visas tā nianses un darīs visu iespējamo, lai novērstu tamlīdzīgu notikumu atkārtošanos.

68
Temats:
Nejaušā spāņu raķete (9)
Pēc temata
Igaunijā nokritusī NATO raķete radījusi ugunsgrēku dabas rezervātā
Igaunijas Aizsardzības spēku centrālajā poligonā uzliesmojis ugunsgrēks
NATO kaujas raķete Igaunijā varēja notriekt airBaltic lidmašīnu
Vadims Truhačovs

Politologs: Lietuva pierādījusi, ka gatava visam, lai tikai ieriebtu Krievijai

10
(atjaunots 17:04 15.01.2021)
Rodas iespaids, ka Lietuvas pastāvēšanas jēga ir ieriebt Krievijai un citu rūpju tai nav.

RĪGA, 15. janvāris – Sputnik. Lietuvas ārlietu ministrs Gabriels Landsberģis sarunā ar Baltkrievijas opozīcijas parstāvi Svetlanu Tihanovsku apliecināja, ka Viļņa uzskata – būtu svarīgi pārdēvēt Baltkrieviju. Lietuvas valdība ir gatava izskatīt jautājumu par valsts pārdēvēšanu, tiklīdz no Baltkrievijas puses tiks saņemts atbilstošs pieprasījums.

Lietuvas politiskā elite pierāda, ka ir gatava uz jebkādām sīkām nelietībām pret Krieviju, sarunā ar Sputnik Latvija konstatēja politologs Vadims Truhačovs.

"Lietuva vienmēr ir gatava uz visu, lai pastrādātu mazu riebeklību Krievijai. Tāpēc tā ir gatava gan Baltkrieviju pārdēvēt par prieku baltkrievu opozicionāriem, gan izdarīt jebko citu, lai tikai ieriebtu Krievijai," teica Truhačovs.

Eksperts atzīmēja: rodas iespaids, ka Lietuvas pastāvēšanas jēga ir ieriebt Krievijai un citu rūpju tai nav.

"Bieži vien Lietuvas politiķi piemirst paši savu valsti, piemēram, to, ka no tās aizbraukusi ceturtā daļa darbspējīgo iedzīvotāju, un nodarbojas tikai ar sīkām nelietībām pret Krieviju," uzsvēra Truhačovs.

Viņš piezīmēja, ka Tihanovskai, kura uzturas Lietuvā kopš Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu dienas, faktiski nav, ar ko nodarboties.

"Tihanovska vāji orientējas jautājumos ārpus virtuves, un lielajā politikā viņa pilnīgs profāns. Viņa nodarbojas ar to, ka pārraida tālāk to, ko viņai iečukst austī," norādīja Sputnik sarunbiedrs.

© Sputnik / Владимир Астапкович

Tihanovska bija Baltkrievijas pašreizējā prezidenta Aleksandra Lukašenko sāncense valsts vadītāja vēlēšanās. Saskaņā ar republikas Centrālās vēlēšanu komisijas datiem, Lukašenko uzvarēja vēlēšanās ar 80,1% balsu. Opozīcija klāstīja, ka uzvarējusi Tihanovska, un nodibināja koordinācijas padomi varas nodošanai. Šī iemesla dēļ Ģenerālprokuratūra ierosināja lietu par aicinājumiem sagrābt varu, virkne opozicionāru aizturēti, citi pametuši Baltkrieviju.

Lietuva līdz ar Igauniju un Latviju ieviesa sankcijas pret Baltkrievijas vadību un apliecināja: tā ir gatava uzņemt baltkrievus, kuri pierādīs, ka cietuši varasiestāžu darbību rezultātā. Savukārt Minska norādīja, ka Baltkrievijas opozīcijas protestu akcijas tiek koordinētas no Lietuvas un Polijas. Maskava konstatēja, ka Lietuva ir pārkāpusi visas pieklājības robežas, iejaucoties Baltkrievijas iekšējās lietās.

Трухачев: Литва дала понять, что готова на все, лишь бы насолить РФ
10
Tagi:
Svetlana Tihanovska, Baltkrievija, Krievija, Lietuva
Pēc temata
Politologs pastāstīja, ko Lietuva uzdod par bēgļiem no Baltkrievijas
Latvijā pastāstīja, cik daudz baltkrievu IT kompāniju izdevās pārvilināt
Baltkrievija slēdz robežas izbraucējiem
Lietuva samaksās simtiem miljonu eiro: uzņēmējs par sankcijām pret "Belaruskalij"
Tbilisi panorāma, foto no arhīva

Lietuva oficiāli pārdēvējusi Gruziju

45
(atjaunots 11:53 12.01.2021)
Lietuviešu valodas valsts komisija pieņēmusi oficiālu lēmumu par Gruzijas un gruzīnu tautas pārstāvju nosaukuma maiņu.

RĪGA, 12. janvāris — Sputnik. Lietuviešu valodas valsts komisija (VLKK) oficiāli mainījusi Gruzijas valsts nosaukumu pret Sakartvelo (Sakartvelas), vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz valsts iestādes preses dienestu.

Kijevas panorāma. Foto no arhīva.
© Sputnik / Алексей Фурман

Atbilstošo lēmumu apstiprinājis VLKK priekšsēdētājs Audris Antanaitis.

2018. gadā valodas komisija pieņēma lēmumu par Gruzijas un tās iedzīvotāju alternatīvu nosaukumu – Sakartvelo un sakartveli. Lai arī valsts oficiālais nosaukums līdz 2021. gadam joprojām bija "Gruzija", bet dokumentos bija pieļaujami arī "autentiskie" varianti.

Sakartvelo ir Gruzijas pašnosaukums. Daudzās valodās valsts apzīmēšanai tiek izmantots latīņu vārds "Georgia".

45
Džo Baidens

Eksperts sniedza prognozi par Baidena politiku pēcpadomju valstīs

0
(atjaunots 17:12 15.01.2021)
Eksperts uzskata, ka Krievijas attiecībās ar Rietumiem pēcpadomju teritorijā valdīs nevis spēku, bet gan vājuma līdzsvars.

RĪGA, 15. janvāris – Sputnik. ASV jaunā administrācija sāks aktīvāku darbu pēcpadomju valstīs, it īpaši Krievijas rietumu perifērijā, uzskata Krievijas Ārlietu padomes ģenerāldirektors Andrejs Kortunovs, vēsta RIA Novosti.

"(ASV nākamajam prezidentam) Džo Baidena acīs pēcpadomju valstīm, it īpaši Krievijas rietumu perifērijai ir lielāka nozīme, nekā pēc (ASV pašreizējā prezidenta) Donalda Trampa domām," eksperts konstatēja videokonferencē, kas bija veltīta gada rezultātiem pēcpadomju telpā.

Nelielas cerības: kā mainīsies ASV un Krievijas attiecības
Ruptly / Joe Biden Campaign / US Department of Defense / Kremlin.ru

"Es domāju, mēs ieraudzīsim aktīvākas amerikāņu darbības šajā teritorijā, būtiskāku mijiedarbību ar šo valstu valdībām, maigās diplomātijas, informācijas kara instrumentu enerģiskāku izmantošanu," uzskata politologs.

Tomēr, pēc Kortunova domām, ja arī tas notiks, nav saskatāmi resursi un politiskā griba pilnā mērā likt lietā iespējas Rietumu ietekmes pastiprināšanai.

"Tāpēc Krievijas un Rietumu attiecībās pēcpadomju teritorijā valdīs nevis spēku, bet gan vājuma līdzsvars," konstatēja eksperts.

Politologa vērojumi liecina, ka patlaban tiek galīgi nostiprināti Padomju Savienības sabrukuma rezultāti.

"Varētu teikt, ka nav saskatāmas vispār nekādas likumsakarības un Krievijas vispārēja pieeja šai teritorijai, tas ir, Krievijas politika kļūst elastīgāka, individualizēta un profesionālāka," norādīja analītiķis.

Viņa ieskatā, Krievija sāk iecietīgāk vērtēt ārvalstu ietekmes paplašināšanos bijušās PSRS teritorijā, ja vien runa ir ar Ķīnas klātbūtni, piemēam, Centrālāzijā, vai Turcijas ietekmi Dienvidkaukāzā.

Tāpat eksperts uzskata, ka virkne Krievijas partneru un sāncenšu pēcpadomju telpā, pārsvarā – no rietumvalstu vidus, pamazām zaudē interesi par to, un dažos gadījumos būtu gatavi pieņemt Krievijas līdera pozīcijas.

"Vienā brīdī var notikt tā, ka dažas pēcpadomju valstis izjutīs grūtības, kas saistītas nevis ar lielvalstu mēģinājumiem iejaukties viņu iekšējās lietās, bet gan, drīzāk, ar šo lielvalstu intereses krišanos par bijušās Padomju Savienības teritoriju," secināja politologs.

0
Tagi:
Džo Baidens, ASV
Pēc temata
Baidena komada ir kā vilku bars
"Var iznākt gluži pretēji". Politologs par padomu Baidenam Krievijas aspektā
Mest pie malas nicinājumu. Trampa bijusī padomniece devusi padomu Baidenam
Beigas spēlītēm – krieviem izdevies uzlauzt amerikāņu apziņu