Igauņi protestē pret akcīzes politiku

Kopā uz Latviju: igauņi protestē pret akcīzes politiku

35
(atjaunots 14:59 26.02.2018)
Igaunijas neatkarības dienā simtiem valsts iedzīvotāju aizbrauca uz Latviju, tādējādi demonstrējot savu attieksmi pret valsts akcīzes politiku.

RĪGA, 26. februāris – Sputnik. Igaunijas svētku dienā daudzi igauņi piedalījās akcijā "Visi kopā uz Latviju!", raksta Sputnik Igaunija.

Tādējādi viņi nodemonstrēja savu negatīvo attieksmi pret akcīzes nodokļa pacelšanu alkoholam un degvielai. 24. februārī, no plkst. 8:30 no rīta kādā no supermārketu stāvvietām Lāgri sāka pulcēties akcijas dalībnieki, lai kopā doties uz kaimiņu Baltijas valsti un iegādāties tur preces un degvielu. Praktiski uz katra akcijas dalībnieka automobiļa jumta plivinājās Igaunijas un Latvijas valsts karogi. Šis pasākums tika sarīkots ar Facebook starpniecību, vairāk nekā astoņi tūkstoši Igaunijas iedzīvotāji pauda interesi par šo akciju.

Автопробегом по акцизной политике. Последние минуты перед отправлением
© Sputnik / Илона Устинова
Igauņi protestē pret akcīzes politiku

Kā pastāstīja akcijas galvenais rīkotājs, Tartu iedzīvotājs Tāvi Leppiks, sākotnēji viņš pat nebija domājis, ka aicinājumam pievienosies tik daudz cilvēku. Viņš gaidīja ne vairāk par 100 dalībniekiem, taču izrādījās, ka ļoti daudzus cilvēkus Igaunijā uztrauc šī situācija, ka akcīzes tiek celtas pārāk ātri.

Pēc Leppika domām, tieši neaptverami lielo degvielas un alkohola akcīžu dēļ no valsts aizplūst nauda,piemēram, uz to pašu Latviju. Leppiks piebilda, ka mazie veikali pie dienvidu robežas ar kaimiņvalsti tiek slēgti, cilvēki paliek bez darba.

"Daudzi, kas piedalīsies akcijā, dosies uz Latviju, lai nopirktu sev alkoholu, taču mēs braucam uz turieni ne tikai pēc tā. Mēs vēlamies parādīt, ka neesam apmierināti ar akcīzes nodokļa situāciju Igaunijā," — paskaidroja Leppiks.

Алкозаезд-2018
Igauņi protestē pret akcīzes politiku

Akcijas rīkotājs tāpat pastāstīja, ka tika paveikts milzīgs darbs, lai iegūtu atļaujas no visu pilsētu rajonu pārvaldēm, kur pulcēsies protestētāji, turklāt ne tikai Igaunijā, bet arī Latvijā. Turklāt abu valstu varas iestādes, tostarp, policija un Ceļu departaments, ātri atsaucās un palīdzēja veikt visas nepieciešamās procedūras.

Kopumā gaidīja apmēram 2000 dalībnieku. Saskaņā ar Nodokļu un muitas departamenta datiem, pierobežas alkohola tirdzniecības dēļ 2017. gadā Igaunija nesaņēma akcīzēs apmēram 30 miljonus eiro.

Pēc Valkas mēra Venta Armanda Kraukļa domām, Igaunija slēpj zaudējumus no pierobežas alkohola tirdzniecības, patiesībā Igaunijas zaudējumi ir ievērojami lielāki.

35
Pēc temata
Autokolonna uz Latviju: protests pret alkohola akcīzi
Igaunija uzstādījusi nesaņemtā alkoholisko dzērienu akcīzes nodokļa skaitītāju uz robežas ar Latviju
Lux Express autobuss Tallinas autoostā, foto no arhīva

Lux Express vēlas izveidot "Baltijas burbuli" ar Sanktpēterburgu

5
(atjaunots 19:22 21.10.2020)
Sanktpēterburgas iedzīvotāji vēlētos braukāt uz Baltijas valstīm un Somiju vēl līdz pilnai robežu atvēršanai.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Tā saucamā tūrisma burbuļa izveidošana starp Igauniju un Krievijas pierobežas reģioniem ir iespējama, un tam būtu ekonomiska jēga, taču jautājums ir par to, kad to varēs izdarīt, paziņoja telekanāla ERR rīta raidījuma "Kafija+" ēterā autobusu kompānijas Lux Express valdes loceklis Raits Remmels.

Ideja izveidot "tūrisma burbuli" ar Krieviju tika šoruden izteikta arī Somijā, savukārt Lux Express veiktā aptauja 2000 Sanktpēterburgas iedzīvotāju vidū parādīja, ka aptuveni 80% respondentu vēlētos braukāt uz Baltijas valstīm un Somiju vēl līdz pilnai robežu atvēršanai.

Pēc Remmela sacītā, jautājums ir drīzāk par termiņiem.

"Es domāju, ka tas ir iespējams, cits jautājums – kad. Līdz ar robežu atvēršanu nebūs tā, ka reiz visu pasauli atvērs, un visi drīkstēs ceļot. Tas būs pakāpeniski, un tad jau kaimiņvalstīm ir savā starpā jāvienojas, ar kādiem nosacījumiem. Un tad jau cilvēki pakāpeniski varēs ceļot," sacīja viņš.

Remmels atzīmēja, ka Igaunijai jau ir pozitīva "tūrisma burbuļa" izveidošanas pieredze ar Latviju un Lietuvu.

"Pie tā tiek strādāts, vienkārši skatās uz situāciju, kāda tā ir. Un vasara mums pierādīja – kad ir šāda iespēja, cilvēki ceļo. Tādēļ šie burbuļi strādā, un ceru, ka kaut kādā brīdī Ļeņingradas apgabals un Sanktpēterburga nāks tiem klāt," sacīja Remmels.

Pērnā gada beigās kompānija Lux Express nosauca maršrutu Rīga – Sanktpēterburga par vienu no perspektīvākajiem saviem maršrutiem, tai skaitā pateicoties bezmaksas vīzu ieviešanai uz Krieviju.

Robežu slēgšana Covid-19 pandēmijas dēļ radīja lielu triecienu kompānijas darbībai, kura paziņoja par gaidāmo darbinieku skaita samazināšanu.

5
Tagi:
Krievija, Igaunija, koronavīruss, pasažieru pārvadājumi, Lux Express
Pēc temata
Lietuvas tūristi izglāba vasaru Liepājā
"Baltijas burbulis" plīsīs: pierobežas iedzīvotāji nevēlas ievērot pašizolāciju
Baltijas menca, foto no arhīva

Latvijai neizdevās atstāvēt savas tiesības ķert mencas Baltijas jūrā

20
(atjaunots 11:40 21.10.2020)
ES lauksaimniecības ministri noteica zvejniecības kvotas Baltijas jūrā, Rīgas jūras līcī un Somu līcī.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. ES Lauksaimniecības un zvejniecības padome publicēja datus par zvejas kvotām Baltijas jūrā 2021. gadā.

ES lauksaimniecības un zvejniecības ministri piekrita samazināt vairāku zivju veidu izķeršanu Baltijas jūrā, lai atjaunotu populāciju. Austrumu Baltijas mencas ķeršana joprojām ir aizliegta, izņemot piezvejas kvotu, kas ir samazināta, salīdzinājumā ar pērno gadu. Zemkopības ministrijas mājaslapā tiek ziņots, ka Latvija uzstājās pret šo lēmumu, taču palika mazākumā.

Tāpat tika samazinātas siļķes zvejas kvotas Baltijas jūras rietumu un centrālajā daļā un laša zvejas kvota Somu līcī.

Toties tika nolemts atļaut palielināt reņģu zvejas kvotas Rīgas jūras līcī par 15%, salīdzinājumā ar šo gadu, rietumu Baltijas mencas, plekstes, šprotu un lašu zvejas kvotas Baltijas jūras galvenajā baseinā.

Saskaņā ar Zemkopības ministrijas datiem, 2021. gadā Latvija Baltijas jūrā drīkstēs nozvejot 2705 tonnas reņģu, Rīgas jūras līcī – 21 230 tonnu. Ķilavu zvejas kvota noteikta 30 817 tonnu apmērā, kas ir par 6% vairāk nekā 2020. gadā. Laša zvejas kvotas nākamgad palielināsies par 9%, salīdzinājumā ar šo gadu.

2021. gadā Latvijas mencas zvejas kvota Baltijas jūras rietumdaļā sastādīs 144 tonnas, savukārt mencas piezvejas kvota Baltijas jūras austrumu daļā – 51 tonnu. Laša zvejas kvota nākamgad ieplānota 12 445 gabalu apmērā.

20
Tagi:
Eiropas Savienība, menca, Baltijas jūra, zvejniecība, Latvija
Pēc temata
Menca ir aizliegta: Eiropas Komisija sāpīgi ietekmējusi zvejniecību Baltijas valstīs
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele, foto no arhīva

Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19

0
(atjaunots 21:17 21.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele ar nepacietību gaida koronavīrusa pandēmijas beigas, bet tikmēr stāsta sekotājiem sociālajos tīklos savus sapņus.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele savā Twitter lapā pastastīja sekotājiem par to, ko redzēja savā sapnī, kurš skāra jau visiem sāpīgo tematu – koronavīrusu.

Viņķele pastāstīja, ka sapnī viņa veica kādas aptiekas inspekciju, par kuru tika saņemtas sūdzības, ka tā tirgo maskas ar defektu, it kā tām gumijas ir par īsu.

"Ja vien būtu tik daudz vārdu, lai izteiktu, cik ļoti gaidu Covid pandēmijas beigas..." noslēdz savu publikāciju ministre.

​Iepriekš Viņķele pirmajā obligātā sejas masku režīma spēkā stāšanās dienā Latvijā izbrauca ar tramvaju Rīgā un pārbaudīja, kā pilsētnieki ievēro jaunos noteikumus. Kopumā viņa bijusi gandarīta.

Atgādināsim, ka no 7. oktobra sejas maska bija jālieto tikai sabiedriskajā transportā, taču kopš pagājušās nedēļas šī prasība tiek piemērota visām sabiedriskām vietām. Pašlaik ierobežojumi ir spēkā līdz 6. novembrim, tomēr valdība neizslēdz, ka sejas masku lietošanas prasība sabiedriskās vietās var tikt pagarināta arī līdz gada beigām, kā arī var tikt ieviesti arī papildu pasākumi ar mērķi novērst Covid-19 izplatību.

0
Tagi:
koronavīruss, maska, Ilze Viņķele
Pēc temata
"Smaga laušanās ar lāčiem": Viņķele par valdības sēdi Covid-19 jautājumā
Viņķele: plānveida medicīnisko pakalpojumus neatcels pilnībā
"Aizej pa labam, citādi padzīs": Gobzems aicina Viņķeli atkāpties no ministres amata
Viņķele: visiem kopā jābūt piesardzīgiem