Tālvadības pultis

Telekanāla "Ren TV Baltik" pārraides Lietuvā aizliegtas nelikumīgi

48
(atjaunots 13:56 05.11.2017)
Tiesa atzinusi par kļūdainu Lietuvas Televīzijas un radio komisijas lēmumu par Telekanāla "Ren TV Baltik" programmu "Maldu teritorija", kas tika pieņemts 2015. gadā.

RĪGA, 5. novembris – Sputnik. Lietuvas Augstākā administratīvā tiesa nonākusi pie slēdziena, ka Lietuvas Televīzijas un radio komisijas lēmums aizliegt programmas "Maldu teritorija" telekanālā "Ren TV Baltik", kas tika pieņemts pirms vairāk nekā diviem gadiem, ir nelikumīgs, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz RIA Novosti.

2015. gada janvārī komisija uz trim mēnešiem aizliedza programmas "Maldu teritorija"retranslāciju. Pēc viņu domām, pārraidē esot nepatiesi pasniegta informācija par notikumiem Ukrainā, saskatāma kara kurināšana un naids pret ukraiņu tautu.

Administratīvā tiesa izskatīja kompānijas sūdzību no secināja, ka komisija pieļāvusi procedūras pārkāpumu. Komisijai bija jāpieņem lēmums par pārraides aizliegumu, ņemot vērā nolikumus, kas paredzēti Eiropas Savienībā reģistrētām kompānijām.

Kompānija Baltic Media Alliance Ltd. ir Lielbritānijā reģistrēta starptautiska mediju grupa, kas nodrošina translācijas pakalpojumus visās Baltijas valstīs.

"Likums par sabiedrības informēšanu paredz, ka audiovizuālo mediju pakalpojumu sniegšanas ierobežojumi ir saistīti nevis ar atsevišķām valstīm, kas veido programmas, bet gan ar valsti, no kuras sniegts audiovizuālais mediju pakalpojums," – tiesas lēmumu citē RIA Novosti.

Krievijas Ārlietu ministrija iepriekš informēja: mediju apspiešanas gadījumi Baltijas valstīs uzskatāmi demonstrē, ko patiesībā ir vērti Viļņas, Rīgas un Tallinas demagoģiskie apgalvojumi par demokrātijas un vārda brīvības principu ievērošanu.

48
Pēc temata
Straujuma neatbalsta Krievijas televīzijas kanāla aizliegumu
Lietuva gaida Krievijas telekanālu RTR Planeta un TVCi skaidrojumu
Telekanāls "RTR-Planēta" atgriežas Latvijā: ir pieprasījums
Bite Lietuva varēs iegādāties Latvijas telekanālus un radiostaciju
Aviokompānijas Finnair lidmašīna, foto no arhīva

Baltijas debesīs atgriežas lidmašīnas

9
(atjaunots 00:26 29.05.2020)
Latvijas un Lietuvas Satiksmes ministrijas atļāvušas vairākām aviokompānijām atsākt reisus uz Eiropas valstīm.

RĪGA, 29. maijs — Sputnik. Latvijas Satiksmes ministrija izsniegusi atļauju Somijas nacionālajai kompānijai Finnair atļauju reisiem starp Rīgu un Helsinkiem, vēsta Tvnet.

Covid-19 pandēmijas rezultātā aviokompānija Finnair pārtrauca reisus uz Baltijas valstīm vairāk nekā pirms diviem mēnešiem. Iepriekš aviokompānijas lidmašīnas veica septiņus reisus diennaktī uz Tallinu, vienu – uz Tartu un pa trim reisiem uz Rīgu un Viļņu.

Pie tam aviosatiksme starp Rīgu un Helsinkiem tika atjaunota pirms dažām dienām – Latvijas aviokompānija airBaltic atsāka tiešos reisus uz Somijas galvaspilsētu 25. maijā. Helsinku lidosta publicēja piezemējušās airBaltic lidmašīnas fotogrāfiju savā lapā Twitter.

Vienlaikus Lietuvas valdība atzinīgi novērtēja Ārlietu ministrijas piedāvājumu atjaunot gaisa satiksmi ar Vāciju un Nīderlandi, vēsta Sputnik Lietuva.

No 28. maija aviokompānija airBaltic sāka reisus no Viļņas uz Berlīni un Amsterdamu, bet aviokompānija Wizzair atsāks reisus no Viļņas uz Dortmundi, kā arī no Viļņas un Kauņas uz Einhovenu.

9
Tagi:
Baltija, koronavīruss, aviācijas pārvadājumi
Pēc temata
Neļauj vīrusam ceļot: Rīgas lidosta atsāk darbu
Maksātnespēju neizsludināsim: Gauss pastāstīja, kā airBaltic plāno izdzīvot
Latvijas Dzelzceļam un ostām klāsies grūti: ministrs liek likmi uz aviāciju
Zviedru prettanku granātmetējs Carl Gustaf AB

Latvija un Igaunija iepērk jaunus granātmetējus Carl-Gustav M4

25
(atjaunots 15:05 28.05.2020)
Daļu vecā bruņojuma savu valstu armijās Igaunija un Latvija aizvietos ar zviedru granātmetējiem Carl-Gustav M4.

RĪGA, 28. maijs — Sputnik. Latvija un Igaunija pasūtījušas granātmetējus Carl-Gustaf M4 Zviedrijas kompānijā Saab. Piegādes tiks veiktas laikā no 2021. līdz 2024. gadam, liecina informācija ražotāja vietnē.

Pasūtījumi veikti saskaņā ar 2019. gada jūnijā parakstīto vienošanos. Tā ļauj Zviedrijai, Latvijai un Igaunijai pasūtīt granātmetējus Carl-Gustaf M4 desmit gadu periodā.

"Jaunās paaudzes prettanku granātmetēji Carl-Gustaf M4 noteikti ir liels solis uz priekšu karavīriem, kuri mācījušies tos izmantot un strādājuši ar iepriekšējām versijām, M2. Īpaši tas attiecas uz pārvietošanos ar granātmetējiem," norādīja Igaunijas Aizsardzības pētījumu centra pārstāvis Ramils Lips.

Viņš atzīmēja, ka Latvijas un Igaunijas kopīgais iepirkums nodrošinās vērā ņemamu līdzekļu ekonomiju un tas ir teicams kooperācijas piemērs.

Savukārt Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks apgalvoja, ka prettanku granātmetēju kopīgais iepirkums ļaus palielināt operatīvo savietojamību un atvieglos mācības ar sabiedrotajiem.

"Jauno "Carl Gustaf" prettanku ieroču pasūtījums ir turpinājums jau pirms vairākiem gadiem iedibinātajai sadarbībai ar Skandināvijas partneriem. Šie ieroči atbilst Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām, ir nodrošinājuši sekmīgu uzdevumu izpildi mācībās, kā arī paplašina mūsu ekipējuma savietojamību ar ģeogrāfiski tuvāko sabiedroto valstu arsenālu. Tādēļ lēmums modernizēt jau esošo ieroču klāstu ir likumsakarīgs," norādīja Artis Pabriks.

Jaunajiem ieročiem ir piemērota agrāko modifikāciju munīcija, tāpēc tās piegādes nav nepieciešamas.

25
Tagi:
Latvija, Igaunija, bruņojums
Pēc temata
Latvija un Igaunija iegādāsies granātmetēju munīciju par 22 miljoniem eiro
Latvija slepeni iegādājās prettanku ieroci Zviedrijā
Līgo svinēšana Rīga, foto no arhīva

Nosvinēsim Līgo, nākas: 2021. gadā gaidāmas garas brīvdienas

0
(atjaunots 00:33 29.05.2020)
Garu brīvdienu ieceri iedzīvotāji atbalstīja gandrīz vienbalsīgi, liecina aptaujas rezultāti.

RĪGA, 29. maijs — Sputnik. Valsts sekretāru sapulces vajadzībām sagatavotais pārskats liecina, ka 2021. gadā Līgo svētkos gaidāmas piecas izejamās dienas, vēsta Mixnews.lv.

Garas brīvdienas iedzīvotājiem gaidāmas tāpēc, ka tiks pārceltas darba dienas. 24. jūnijs 2021. gadā ir ceturtdiena. Līgo svētki ir 23. jūnija naktī. 25. jūnijs ir piektdiena. Tāpēc tiek izvērtēta iespēja pārcelt šo darba dienu uz sestdienu, 19. jūniju. Tad iznāks četras brīvas dienas.

Bez tam darba dienu, 19. novembri, kas iekrīt piektdien, starp sestdienu, 20. novembri un svētku dienu 18. novembrī, iecerēts pārcelt uz 13. novembri.

Pirmdien, 3. maijā darba dienu plānots pārcelt uz 8. maiju, sestdienu, jo 3. maijs iekrīt starp svētdienu un svētkiem 4. maijā.

Ekonomikas ministrija aptaujā jau painteresējusies, vai iedzīvotāji ir gatavi tādām garām brīvdienām. Starp 23 005 respondentiem 94,57% atzinīgi novērtēja tādu ieceri.

Atgādināsim, ka šogad ārkārtējās situācijas dēļ Līgo svētkiem veltīti plaši pasākumi nenotiks. Nav zināms, vai tiks svinēti arī pilsētas svētki, kas bija iecerēti augusta vidū.

0
Tagi:
Latvija, svētki, Līgo
Pēc temata
Vainags, siers un labi laikapstākļi: kas latviešiem nepieciešams Līgo svētkos
Divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju nedēļā pirms Līgo neizdzēra nevienu alus pudeli
Līgo svinības Dzegužkalnā
Latvijas iedzīvotāji teju aizmirsuši par papardes zieda meklējumiem Līgo naktī