Vēja rādītājs

Spēcīgais vējš palielinājis elektroenerģijas ražošanu Igaunijā

53
(atjaunots 14:49 10.10.2017)
Vēja ģeneratoru uzņēmuma vadība uzskata, ka ražošanas apjoms pieaudzis ne tikai spēcīgā vēja dēļ, bet arī elektroenerģijas ģeneratoru augošās kvalitātes rezultātā.

RĪGA, 9. oktobris — Sputnik. Šī gada septembrī vēja ģeneratoru parki Igaunijā saražojuši elektroenerģiju aptuveni 50 GWh apmērā, kas ļaus nodrošināt ar elektroenerģiju aptuveni 20 tūkstošus mājsaimniecību, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz Igaunijas enerģijas koncerna Eesti Energia preses dienesta sniegto informāciju.

Pie tam uzņēmums Eesti Energia paziņoja, ka aptuveni 15 GWh elektroenerģijas — gandrīz 35% apjoma saražojis koncernam piederošais atjaunojamās enerģijas uzņēmums Enefit Taastuvenergia, kura vēja ģeneratoru apjoms gada izteiksmē palielinājies par 25%.

Elektroenerģijas apakšstacija. Foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Тимкив

Enefit Taastuvenergia valdes priekšsēdētājs Āvo Kērmass pauda uzskatu, ka ražošanas apjoms pieaudzis ne tikai spēcīgā vēja dēļ, bet arī elektroenerģijas ģeneratoru augošās kvalitātes rezultātā. Viņš piebilda, ka septembrī vēja energotehnikas drošības rādītājs bija viens no labākajiem gadā.

Šī gada deviņu mēnešu laikā Igaunijas vēja ģeneratori saražojuši 464 GWh. To vidū ir arī Enefit Taastuvenergia piederošie vēja ģeneratoru parki Aulepā, Narvā, Paldiskos un Virtsu — 147 GWh.

Septembrī augstu atdevi demonstrē arī citi Enefit Taastuvenergia uzņēmumi, kuri ražo elektrību un siltumu no vēja, ūdens, biomasas un jauktajiem sadzīves atkritumiem. Septembrī uzņēmums Enefit Taastuvenergia kopā saražojis aptuveni 27 GWh elektroenerģijs un 26 GWh siltumenerģijas. Siltuma ražošanas pieaugums panākts pateicoties atkritumu sadedzināšanas stacijai Iru, kas uzņēmumam Utilitas Tallinna pārdevusi daudz vairāk siltuma nekā pērnā gada septembrī.

Igaunijas valdība informējusi par vēlmi piedāvāt biržā Enefit Taastuvenergia īpašuma minoritāro daļu. Eksperti uzskata, ka tas saistīts ar uzņemuma jaudas ekspluatācijas pieaugumu.

53
Pēc temata
Somijas AES būvdarbu licences saņemšanas termiņi tiek atlikti
Kas nokritis, nav saplīsis: BelAES reaktora korpuss tiks izmantots Baltijas AES
Sinhronizācijai ar Eiropu Baltijas valstīm ir nepieciešama jauna elektrostacija
Latvijas un Igaunijas robeža, foto no arhīva

Igaunija vienkāršo iebraukšanas kārtību no Latvijas

0
(atjaunots 23:05 27.09.2020)
Igaunijas valdība no pirmdienas, 28. septembra, mīkstina nosacījumus cilvēkiem, kuri iebrauc Igaunijā no Latvijas, Lietuvas un Somijas, taču tikai pamatotos gadījumos.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Lai vienkāršotu pārvietošanos vienotā ekonomiskajā telpā, Igaunijas valdība pieņēmusi lēmumu mīkstināt pašizolācijas nosacījumus pamatotos gadījumos iebraucējiem no Latvijas, Lietuvas un Somijas, raksta Postimees.ee. Grozījumi stājas spēkā šodien, 28. septembrī.

Saskaņā ar līdzšinējiem noteikumiem, tiem, kas iebrauca Igaunijā no Latvijas, Lietuvas un Somija, bija jāievēro 14 dienu pašizolācija gadījumā, ja Covid-19 saslimstība tajās sastāda virs 25 gadījumiem uz 100 tūkstošiem cilvēku pēdējo 14 dienu laikā.

Savukārt piektdien, 25. septembrī, Igaunijas valdības apstiprinātais grozījums ļauj noteiktos gadījumos pārvietoties starp šīm valstīm bez ierobežojumiem, pat ja inficēšanās rādītājs tajās pārsniedz 25 gadījumus uz 100 000.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka vakar Latvijā tika ziņots par 22 jauniem koronavīrusa inficēšanās gadījumiem, tika veikti 1660 testi.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, 5 no 22 gadījumiem cilvēki inficējās no iepriekš zināmiem avotiem, trīs atgriezās no ārzemēm (Nīderlande un Grieķija), vēl 14 gadījumi tiek izmeklēti.

Kopš pandēmijas sākuma Latvijā reģistrēti 1676 koronavīrusa gadījumi, veikti 310 832 testi, 1304 inficētie izveseļojās, 36 – nomira.

0
Tagi:
koronavīruss, robeža, Igaunija, Latvija
Pēc temata
Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka
DUS Rīgā, foto no arhīva

nedēļas laikā Baltijas valstīs izmainījušās degvielas cenas

8
(atjaunots 11:07 27.09.2020)
Aizritējušajā darba nedēļā degvielas cenas Rīgā un Viļņā nav mainījušās, savukārt Tallinā degvielas cenas pieauga.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Šonedēļ visdārgāk benzīns maksāja Tallinā, vislētāk – Viļņā, Visdārgākā dīzeļdegviela bijusi Rīgā, vislētākā – Viļņā, raksta Press.lv.

Rīgā DUS Circle K 95. markas benzīna un dīzeļdegvielas cenas palikušas nemainīgas un sastādīja piektdien attiecīgi 1,129 un 1,009 eiro litrā.

Viļņā 95. markas benzīns un dīzeļdegviela arī saglabāja iepriekšēju cenu līmei – attiecīgi 1,096 un 0,936 eiro litrā.

Tallinā 95. markas benzīna cena palielinājusies par 3,4% – līdz 1,229 eiro litrā, savukārt dīzeļdegvielas cena paaugstinājusies par 2,2% – līdz 0,949 eiro litrā.

Autogāzes cenas Rīgā un Viļņā šonedēļ nav mainījušās – Rīgā litrs autogāzes maksāja -,535 eiro, Viļņā – 0,503 eiro. Tallinā autogāze kļuva lētāka par 0,7% un sastādīja 0,57 eiro litrā.

8
Tagi:
Baltija, cenas, degviela
Pēc temata
Mainās ik mēnesi: eksperts pastāstīja par degvielas cenu dinamiku Latvijā