Iznīcinātājs F-15 Eagle kara aviācijas bāzē Lielvārdē

Krievijas GKS lidmašīnu ieslēgtie transponderi nemazina NATO aviācijas interesi

47
(atjaunots 21:31 26.09.2017)
NATO iznīcinātāji nedēļas laikā deviņas reizes pacēlušies starptautiskajā gaisa telpā virs Baltijas ar nolūku pavadīt Krievijas lidmašīnas, paziņoja Lietuvas Aizsardzības ministrija.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Nedēļās laikā no 18. līdz 24. septembrim NATO valstu gaisa spēki deviņas reizes pavadīja Krievijas militārās lidmašīnas starptautiskajā gaisa telpā virs Baltijas, tiek ziņots Lietuvas Aizsardzības ministrijas mājas lapā. Turklāt, sabiedroto aviācija pavadīja arī kādu lidmašīnu ar ieslēgtu transponderu.

Saskaņā ar Lietuvas AM datiem, 19. septembrī NATO iznīcinātāji pacēlās gaisa divas reizes: lai pavadītu Krievijas Il-20, kurš devās no Kaļiņingradas Krievijas iekšējo teritoriju virzienā. Krievijas lidaparāta ekipāža uzturēja radiosakarus ar reģionālo lidojumu pārvaldes centru, un tam bija lidojuma plāns, taču lidmašīnas transponders bija izslēgts. Pēc tam NATO aviācija pavadīja četrus Krievijas iznīcinātājus Su-34S un vienu Su-30SM, kuri tāpat devās uz Krieviju no Kaļiņingradas. Visām piecām lidmašīnām, saskaņā ar Lietuvas Aizsardzības ministrijas ziņojumu, nebija lidojuma plāna, kā arī tās neuzturēja radiosakarus un neieslēdza transponderus.

20. septembrī, kad noslēdzās Krievijas un Baltkrievijas militārās mācības "Rietumi 2017", NATO iznīcinātāji četras reizes cēlās gaisā, lai identificētu un pavadītu Krievijas bumbvedējus Tu-22S, kuri devās no Krievijas Dānijas virzienā un atpakaļ Su-27S pavadījumā. Lietuvas Aizsardzības ministrija atzīmē, ka šajā dienā neviena no Krievijas lidmašīnām nesniedza lidojuma plānu, neuzturēja radiosakarus un neieslēdza transponderus.

21. septembrī NATO lidmašīnas pacēlās gaisā divreiz: tika pavadīts Krievijas Il-22, lai arī lidmašīnai bija lidojuma plāns, tā uzturēja radiosakarus, taču lidoja ar izslēgtu transponderi, kā arī tika pavadīti divi Su-27S, kas lidoja virs Baltijas jūras no Kaļiņingradas puses un atpakaļ bez plāna, sakariem un ar izslēgtiem transponderiem. Un pēc tam, tajā pašā dienā, NATO iznīcinātāji pavadīja no Kaļiņingradas izlidojušo Krievijas teritorijas virzienā Il-18, kurš lidoja saskaņā ar iesniegto lidojuma plānu.

Rostislavs Iščenko
© Sputnik / Vladimir Trefilov

Un, visbeidzot, 22. septembrī NATO iznīcinātāji pavadīja Krievijas lidmašīnu A-50, kura iesniedza lidojuma plānu un uzturēja radiosakarus, kā arī lidmašīnu Tu-134, kura uzturēja radiosakarus, sniedza lidojuma plānu un lidoja ar ieslēgtu transponderi.

NATO un Krievijas GKS lidmašīnu satuvināšanās gadījumi gaisā virs Baltijas jūras pēdējā laikā ievērojami kļuvuši biežāki. Nereti Baltijas valstis vaino Krievijas GKS par gaisa telpas robežu pārkāpumiem. Taču Krievijas Aizsardzības ministrijā uzsver, ka visi Krievijas GKS lidmašīnu lidojumi tiek izpildīti saskaņā ar starptautiskajiem gaisa telpas izmantošanas noteikumiem virs neitrālajiem ūdeņiem, nepārkāpjot citu valstu robežas.

Maskava pieprasa sistemātisku dialogu starp Krievijas un NATO militārpersonām, lai samazinātu incidentu risku virs Baltijas. 2016. gadā Krievijas militārā iestāde uzaicināja apmeklēt Maskavu visu trīs Baltijas valstu, Polijas, Somijas un Zviedrijas pārstāvjus, lai apspriestu lidojumu drošības pasākumus virs Baltijas jūras. Taču NATO valstis noraidīja Krievijas piedāvājumu.

47
Pēc temata
ASV slepenota informācija par Su-27 iespējamo avāriju Nevadā
Somijas vēstnieks Krievijā pastāstīja par lidojumu drošību virs Baltijas
Putins: atšķirībā no NATO Krievija ir atrisinājusi drošības problēmu virs Baltijas
Baltijas menca, foto no arhīva

Latvijai neizdevās atstāvēt savas tiesības ķert mencas Baltijas jūrā

19
(atjaunots 11:40 21.10.2020)
ES lauksaimniecības ministri noteica zvejniecības kvotas Baltijas jūrā, Rīgas jūras līcī un Somu līcī.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. ES Lauksaimniecības un zvejniecības padome publicēja datus par zvejas kvotām Baltijas jūrā 2021. gadā.

ES lauksaimniecības un zvejniecības ministri piekrita samazināt vairāku zivju veidu izķeršanu Baltijas jūrā, lai atjaunotu populāciju. Austrumu Baltijas mencas ķeršana joprojām ir aizliegta, izņemot piezvejas kvotu, kas ir samazināta, salīdzinājumā ar pērno gadu. Zemkopības ministrijas mājaslapā tiek ziņots, ka Latvija uzstājās pret šo lēmumu, taču palika mazākumā.

Tāpat tika samazinātas siļķes zvejas kvotas Baltijas jūras rietumu un centrālajā daļā un laša zvejas kvota Somu līcī.

Toties tika nolemts atļaut palielināt reņģu zvejas kvotas Rīgas jūras līcī par 15%, salīdzinājumā ar šo gadu, rietumu Baltijas mencas, plekstes, šprotu un lašu zvejas kvotas Baltijas jūras galvenajā baseinā.

Saskaņā ar Zemkopības ministrijas datiem, 2021. gadā Latvija Baltijas jūrā drīkstēs nozvejot 2705 tonnas reņģu, Rīgas jūras līcī – 21 230 tonnu. Ķilavu zvejas kvota noteikta 30 817 tonnu apmērā, kas ir par 6% vairāk nekā 2020. gadā. Laša zvejas kvotas nākamgad palielināsies par 9%, salīdzinājumā ar šo gadu.

2021. gadā Latvijas mencas zvejas kvota Baltijas jūras rietumdaļā sastādīs 144 tonnas, savukārt mencas piezvejas kvota Baltijas jūras austrumu daļā – 51 tonnu. Laša zvejas kvota nākamgad ieplānota 12 445 gabalu apmērā.

19
Tagi:
Eiropas Savienība, menca, Baltijas jūra, zvejniecība, Latvija
Pēc temata
Menca ir aizliegta: Eiropas Komisija sāpīgi ietekmējusi zvejniecību Baltijas valstīs
Lido atpūtas centrs Krasta ielā, foto no arhīva

Igaunijā miljonāram no Krievijas liegts iegādāties restorānus Lido

24
(atjaunots 18:02 20.10.2020)
Darījums bija ieplānots jau 2020. gada jūlijā, tomēr tikai tagad noskaidrojies, ka to apturējis Igaunijas Konkurences departaments. Darījuma atcelšanas iemesli netiek minēti.

RĪGA, 21. oktobris — Sputnik. Igaunijas Konkurences departaments informēja, ka darījums par restorānu tīkla "Lido" 49% akciju iegādi, ko jau vasarā plānoja Luksemburgas alkohola ražotājs un vairumtirgotājs Amber Beverage Group (ABG), nenotiks, vēsta postimees.ee.

Abu uzņēmumu apvienošanās procesa pārtraukšanas iemesli nav zināmi, Konkurences departamenta sniegtajā paziņojumā informācija par to nav sniegta.

Atzīmēts, ka parasti valsts departaments "bremzē" darījumu, ja vienā sektorā parādās ar pārāk lielu varu tirgū apveltīta kompānija – tas var kaitēt konkurencei un atbiedēt jaunus spēles dalībniekus. Tomēr 2020. gada jūlijā Konkurences padome jau piekrita minētajam darījumam.

Kompānija AMG nodarbojas ar alkoholisko dzērienu ražošanu un pārdošanu, tās ražotnes izvietotas Latvijā un Meksikā, izplatītāji strādā Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. ABG pieder vairāk nekā 130 zīmoli, tā strādā vairāk nekā 170 pasaules tirgos. Kompānija pieder miljonāram Jurijam Šefleram no Krievijas.

Zīmols "Lido" dibināts Latvijā 90. gados, tā īpašnieks ir Gunārs Ķirsons. Restorānu un bistro tīklā "Lido" strādā aptuveni 13 iestādes un veikali Rīgā un tās apkaimē, ir arī trīs restorāni Igaunijā. "Lido" Igaunijā" pieder trīs meitasuzņēmumi: Lido Mustamäe OÜ, Lido Eesti OÜ un Odil Eesti OÜ.

Kompānija ABG plānoja iegādāties 49% restorānu tīkla "Lido" akciju. Saskaņā ar provizorisko vienošanos, "Lido" statūtus bija plānots mainīt tā, lai ABG varētu iecelt padomē divus locekļus, kā arī tai būtu veto tiesības stratēģiskos jautājumos.

24
Tagi:
Uzņēmēji, Krievija, Igaunija
Pēc temata
Tā ir pie mums Latvijā: Lido vadība Berlīnē neuzklausa sūdzības par "vergu" darbu
"Lido" varētu aiziet no Berlīnes
Lido apmeklētājus apkalpos roboti

Trīskāršs trieciens pandēmijai: Krievijā sāk testēt trešo vakcīnu pret koronavīrusu

0
(atjaunots 20:14 21.10.2020)
Krievijā sākušies trešās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi, kuru izveidoja M. Čumakova vārdā nosauktajā centrā. Tās radītāji cer, ka decembrī Veselības ministrija piereģistrēs jauno preparātu un līdz gada beigām sāksies tā masveida ražošana.

Iepriekš valsts reģistrāciju izgāja arī vakcīna, kuru izstrādāja Novosibirskas zinātniskais centra "Vektor". Tāpat noslēgumam tuvojas pasaulē pirmās vakcīnas "Sputnik V" izmēģināšana. Šobrīd notiek trešais Krievijas preparāta testēšanas posms ārzemēs, no tā iznākuma būs atkarīgas vakcīnas perspektīvas starptautiskajā tirgū.

0
Tagi:
vakcīna, Krievija
Pēc temata
Jauns izrāviens: Krievijā piereģistrēta otrā vakcīna pret Covid-19
Krievijas vakcīna pret Covid-19 var parādīties NVS
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes