Igaunija. Tallina

Somu tūristi vairs nemīl tik ļoti Igauniju, krievu un latviešu kļuvis vairāk

47
(atjaunots 14:38 04.08.2017)
Kaimiņi no Latvijas un Krievijas vēl aizvien biežāk apciemo Igauniju, nekā citi ārzemnieki.

RĪGA, 4.augusts — Sputnik. Igaunijā viesojošos ārzemju tūristu skaits jūnijā palielinājies par 6%, lielāko daļu viesu vēl aizvien sastāda Krievijas, Latvijas un Somijas iedzīvotāji, vēsta Sputnik Igaunija ar atsauci uz valsts statistikas departamenta datiem.

Salīdzinājumā ar pērnā gada jūniju Igaunijas viesnīcās apmeties par 8% vairāk tūristu — 372 tūkstoši, no tiem 238 tūkstoši ir ārzemnieki. Iekšējais tūrisms nodemonstrējis 10% kāpumu — citos reģionos pabijušo Igaunijas iedzīvotāju skaits sasniedzis 135 tūkstošus cilvēku.

Vairāk nekā pusi ceļojumu — 52% uz Igauniju veikuši kaimiņvalstu Somijas, Krievijas un Latvijas iedzīvotāji. Jūnijā Igaunijā viesojušies 92 tūkstoši somu, 16 tūkstoši krievu un 14 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Salīdzinājumā ar pērnā gada jūniju tūristu skaits no šīm trim valstīm palielinājies par 2%, turklāt, tūristu plūsma no Somijas samazinājusies par 5%, taču valstī viesojies par 9% vairāk krievu un par 6% vairāk latviešu.

Vispopulārākā pilsēta ārzemniekiem izrādījusies Tallina — galvaspilsētā jūnijā apmetušies 65% viesu. Ar lielu izrāvienu tai piekāpjas Pērnava (11%), populārāko pilsētu trijnieku noslēdz Tartu (7%).

Turklāt, 76% ārvalstu tūristu ieradušies jūnijā Igaunijā atvaļinājumā, 18% — biznesa mērķos.

Vidējā viesnīcas numura cena jūnijā sastādījusi 39 eiro par nakti, kas ir par četriem eiro vairāk, nekā pērn.

Iepriekš Eurostat saskaitījis, ka latviešu tūristi izrādījušies vistaupīgākie eiropiešu vidū. Ceļojuma laikā uz ārzemēm latvieši tērē 18 eiro diennaktī, laikā, kad tūristi no Luksemburgas uzturēšanās valstī dienā atstāj 128 eiro.

Tūrisma nozares konkurētspējas reitingā The Travel and Tourism Competitiveness Report Igaunija ieņem 37 vietu pasaulē — tā ir visaugstākā pozīcija visu bijušo PSRS valstu vidū.    

47
Pēc temata
Černobiļas atsvešinājuma zonā aizturēti tūristi no Latvijas
Eurostat: latvieši ir pasaulē taupīgākie tūristi
Latvija piesaista somu alkotūristus
Igaunija nogalina somu alkotūrismu

Latvija par lētu naudu Lietuvā iepērk ES aizliegtu delikatesi

44
(atjaunots 11:58 26.10.2020)
Zušu zveja Lietuvas Republikā ir ierobežota – aptuveni 6-7 tonnas, taču tos ēd tikai 4% iedzīvotāju.

RĪGA, 26. oktobris – Sputnik. Zuši ir iekļauti Bernes konvencijā Eiropas dzīvās dabas un dabisko dzīvotņu aizsardzību. To zveja aizliegta vairākās valstīs. Izņēmums nodrošināts tikai dažām valstīm, kuru vidū ir Lietuva, Latvija un Igaunija, vēsta BB.lv, atsaucoties uz Latvijas medijiem.

Pērn zvejnieki Latvijā nozvejojuši 91,9 tonnas zušu. Turklāt viņi iepērk zušus Lietuvā par 2-10 eiro par kilogramu. Pie tam mazumtirdzniecībā zuši želejā maksā 39 eiro par kilogramu.

Portāls atzīmēja, ka Lietuvā zuši pārtikā netiek lietoti īpaši plaši, bet Latvijā ir ļoti iecienīti. Zušu zveja Lietuvas Republikā ir ierobežota 6-7 tonnu robežās, bet tos ēd tikai 4% iedzīvotāju.

Latvijas Zemkopības ministrijas Zvejas pārvaldības un zivju resursu nodaļas vadītāja vietniece Ilze Rutlkovska paziņoja, ka sadarbībā ar Lietuvu plānots projekts zivju populācijas pētījumiem Kurzemē un Klaipēdas novadā, lai saimnieciskā darbība tiktu izlīdzināta.

Cepti un marinēti zuši Baltijas valstīs ir ļoti pieprasīti. Ik gadus Baltijas jūrā nozvejo aptuveni 250 tonnas zušu, no šī apjoma 70-170 tonnas nozvejo Latvijā.

44
Tagi:
zivis, Eiropas Savienība
Pēc temata
Ekoloģiska katastrofa: Latvijas upēs masveidā mirst zivis
Igaunijā parādījies Ķīnas cimdiņkrabis
Krievijas pastila, Latgales kaņepes un Rīgas šprotes: Riga Food cienasti
Valsts atbalsta vietā aizlika kāju priekšā: slēgta Liepājas zivju konservu rūpnīca
NATO

Lietuvas aizsardzības ministrs lielos izdevumus aizbildina ar "situāciju reģionā"

22
(atjaunots 10:19 26.10.2020)
Politiķis paskaidroja, ka ar tādiem izdevumiem valsts spēs labāk uzņem sabiedroto papildspēkus nepieciešamības gadījumā.

RĪGA, 26. oktobris – Sputnik. Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis apliecināja kolēģiem, ka valsts turpinās atvēlēt aizsardzībai 2% no iekšzemes kopprodukta, jo "tā rīkoties liek situācija reģionā", vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz resora preses dienestu.

Savu pārliecību viņš pauda NATO valstu aizsardzības ministru apspriedē, kas tika organizēta video formātā.

Aizsardzības ministrs atgādināja, ka valstī jau sesto gadu pēc kārtas aug investīcijas aizsardzībā alianses līmenī. Karoblis uzskata, ka tādējādi tiekot demonstrēta NATO vienotība un perspektīvas – "gatavības palielināšana reakcijai uz mainīgajiem un augošajiem draudiem".

"Pirms diviem gadiem Lietuva pirmo reizi sasniedza NATO mērķi – 2% no IKP aizsardzības fnansēšanai. Mēs noteikti to uzturēsim arī turpmāk: to liek darīt tagadējā ģeopolitiskā situācija reģionā. Mēs varēsim labāk uzņemt sabiedroto papildspēkus – mēs esam valsts uz NATO ārējās robežas, kam raksturīga nestabilitāte," informēja Lietuvas ministrs.

Ziemeļatlantijas alianse pastiprina grupējumus pie Krievijas robežām, attaisnojot savas darbības ar iespējamiem "Krievijas draudiem". Turklāt Baltijas valstis, arī Lietuva, aktīvi noslēdz ar ASV aizardzības līgumus par lielām summām, aizbildinoties ar "Krievijas agresiju" un dislocē NATO militāros kontingentus.

Pie tam Maskava jau vairākkārt ir uzsvērusi, ka neplāno nekādus uzbrukumus nevienai valstij un Ziemeļatlantijas aliansei tas ir ļoti labi zināms.

22
Tagi:
aizsardzība, NATO, Lietuva
Pēc temata
Napoleona cienīgos Lietuvas plānus stiprina 5 tanki Leclerc. Kā atbildēs Krievija
"Jau pārvieto štābus": ko ASV armija gatavo Eiropas austrumos
Ādažos par 19 miljoniem eiro uzbūvēja sporta kompleksu karavīriem
"Nostādīja fakta priekšā": kā Eiropa maksās par ASV militārajām bāzēm
MiG-23

Amerikāņu pilots pastāstīja par slepenām cīņām ar MiG-23

0
(atjaunots 17:00 26.10.2020)
Lidotājs pastāstīja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Amerikāņu pilots Pols Vudforts pastāstīja par slepenām mācību cīņām ar padomju iznīcinātājiem MiG-23 aukstā kara laikā, vēsta RIA Novosti.

Lidotājs atklāja, ka pagājušā gadsimta 60. gados ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) mācību treniņu nolūkiem iepirkusi un nomājusi citās valstīs vairākus padomju iznīcinātājus, ko vēlāk apvienoja atsevišķā eskadriļā.

Vudforts atzīmēja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

"Ja jums ir raķete, labāk to palaist uzreiz, jo pēc sekundes tas palielinās ātrumu un aizies no trāpījuma zonas, un man šķiet, tā bija galvenā mācība," Vudforta stāstu citēja Popular Mechanics.

Pilots uzsvēra, ka padomju iznīcinātājs spēja lidot forsāžas režīmā aptuveni 20 minūtes un šis laiks bija "saspringtākais treniņu posms". 

0
Tagi:
iznīcinātājs, ASV
Pēc temata
Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā