Automobiļi. Foto no arhīva

Lietuviešu mašīnu aizdzinēji zog automobiļus Latvijā

41
(atjaunots 13:26 28.07.2017)
Galvenie automobiļu aizdzīšanas iemesli ir to atkārtota pārdošana, izjaukšana detaļu pārdošanai, un dažreiz izmantošanai noziegumu pastrādāšanā.

RĪGA, 28.jūlijs — Sputnik. Latvijas Valsts policija ziņo, ka valstī uzdarbojas lietuviešu aizdzinēju banda, kuri visbiežāk aizdzen automobiļus uz Lietuvu, vēsta Sputnik Lietuva.

Kaut arī automobiļu aizdzīšanas gadījumu skaits atsevišķos Latvijas reģionos ir samazinājies, statistika liecina, ka kopējais aizdzīšanu skaits valstī palielinās, ziņo "Ļitovskij kurjer".

Saskaņā ar iegūtajiem statistikas datiem, šogad pirmo sešu mēnešu laikā Latvijā ir aizdzītas 428 mašīnas. Par tādu pašu periodu pērn — 356. visvairāk gadījumu (315) ir Rīgas apkārtnē.

Aizdzīšanas iemesli

Aizdzīšanas iemeslu ir diezgan daudz, taču policija nosauca divus galvenākos. Mašīnas, kuras ir jaunākas par septiņiem gadiem, aizdzen, lai pēc tam tās pārdotu, savukārt vecākas tiek izjauktas detaļu pārdošanai.

Taču, nereti mašīnas tiek nolaupītas ar mērķi sekojošai izmantošanai noziegumu pastrādāšanā.

Policija atzīmē, ka 2017.gadā palielinājies automobiļu zādzību skaits, kuras ir aprīkotas ar Keyless Go sistēmu. Aizdzīto automašīnu topā iekļuva Nissan X TRAIL, Subaru Legacy, Volvo XC, Toyota Rav 4, kā arī daži BMW, Audi un Volkswagen modeļi.

Visbiežāk šīs mašīnas bija 2010.gad aizlaiduma vai pat jaunākas. Detaļām visbiežāk zog vecāka gadagājuma automobiļus. Šeit līderpozīcijas ieņem Audi un BMW, taču var sastapt arī Toyota Avensis, Toyota Corolla и Honda Civic.

Vislielākais pieprasījums tirgū ir mašīnu priekšējiem lukturiem, taču melnajā tirgū var atrast arī dzinēja, šasijas un virsbūves detaļas.

Visbiežāk zagtās automašīnas nepaliek Latvijā. Tās tiek pārdotas ES valstīs, Krievijā un Tadžikistānā. Šobrīd mašīnas visbiežāk tiek aizdzītas uz Lietuvu, kur nelegālās garāžās un autoservisos tās izjauc detaļās autoremonta lietu speciālisti.    

41
Pēc temata
Miljons budžetam: ministrijas tiek aicinātas taupīt uz transporta rēķina
Latvijā kritusies jauno automobiļu pārdošana
Kāp ārā, tālāk netiksim! Par ko policijai atļauts noņemt jūsu auto numurzīmes
Latvijas automobiļu tirgus šogad izrādījies vismazākais ES
Sergejs Pikins

Boikots uz papīra: eksperts paskaidroja, Baltijā nonāks BelAES elektrība

1
(atjaunots 13:56 29.09.2020)
Skaļais boikots, par kuru vienojās Baltijas valstis, neiznāks – juridiski BelAES elektroenerģijas iepirkumu nebūs, taču fiziski Baltkrievijas elektroni nonāks sistēmā un izplatīsies pa visu tīklu.

RĪGA, 29. septembris – Sputnik. Baltijas valstis izstrādāja kopīgu elektroenerģijas tirdzniecības metodiku: Lietuvai izdevās panākt no Latvijas un Igaunijas saistības pieprasīt no importētājiem garantijas, ka elektroenerģija nav ražota Baltkrievijā.

Nav iespējams izsekot, no kurienes ir atnākuši elektroni, atzīmēja Enerģētiskās attīstības fonda direktors Sergejs Pikins.

"Elektroniem nav nekāda īpašas iezīmes - "zaļa" vai atoma. Elektroni arī Āfrikā ir elektroni. Tādēļ prasība, lai tirgotājiem nebūtu elektroenerģijas piegādes līgumu no Baltkrievijas atomelektrostacijas izstrādes bilances, ir tīri juridiska. Šādi arī ir jāskata visi Baltijas paziņojumi attiecībā uz boikotu," paziņoja Pikins Sputnik Latvija.

Eksperts uzsvēra, ka, lai gan juridiski pirkumu no BelAES nebūs, fiziski Baltkrievijas elektroni iekļūs sistēmā un izplatīsies pa visu tīklu.

"Neviens taču Baltijas valstīs nesaka, ka nekavējoties tiks demontēts BRELL gredzens – tās nav gatavas tam. Baltija cer uz enerģētisko saikni ar Skandināvijas valstīm un būvē pie sevis kaut ko no atjaunojamiem enerģijas avotiem. Acīmredzami, ka enerģija no Skandināvijas būs dārgāka, nekā Baltkrievijas. Taču pat pie pārējiem vienādajiem saņemt enerģiju ar minimālu transporta plecu bija vienkāršāk, savukārt ilgtermiņa līguma gadījumā – drošāk un izdevīgāk," nobeigumā sacīja Pikins.

Lietuva vairākkārt teikusi, ka negrasās pirkt enerģiju no Baltkrievijas atomelektrostacijas, paziņojot par tās nestabilitāti un bīstamību. Minska, no savas puses, uzsvēra, ka mūsdienu paaudzes AES nenes nekādus draudus kaimiņvalstīm. Eksperti norādīja, ka aiz rūpēm par drošību un ekoloģiju Viļņa slēpj politiskās intereses.

Baltkrievijas Enerģētikas ministrija ziņoja, ka galīgā Baltkrievijas atomelektrostacijas pirmā energobloka ekspluatācijas uzsākšana ir ieplānota uz 2021. gadu. Šobrīd pirmajā blokā ir ievesta kodoldegviela, notiek palaišanas uzstādīšanas darbi.

Электроны не подписаны: в Балтию придет энергия БелАЭС, заверил Пикин
1
Tagi:
BelAES, Baltija
Pēc temata
Elektronu face control: Latvija meklē BelAES elektroenerģijas atpazīšanas metodi
Lukašenko neapmeklēs Latviju, lai apspriestu tranzītu un BelAES: Baltija ievieš sankcijas
Latvija un citas ES valstis aicināja Minsku "nekavējoties" atrisināt BelAES problēmas
Lietuva iebiedē pilsoņus ar "avāriju BelAES": Viļņā sāks izdalīt joda tabletes
Elektropārvades līnija. Foto no arhīva

"Krievija izrakstīs latviešiem sertifikātus": Lietuvā strīdas par BelAES boikotēšanu

25
(atjaunots 09:35 29.09.2020)
Sakarā ar Baltijas nodomiem boikotēt BelAES elektroenerģiju visvairāk diskusiju izraisa jautājums par to, kā novērst šīs elektroenerģijas nokļūšanu kopējā tirgū caur Krieviju un Latviju.

RĪGA, 29. septembris – Sputnik. Opozīcijā esošie lietuviešu konservatori kritizē enerģētikas ministra Žigimanta Vaičūna prezentēto Baltijas valstu elektrības tirdzniecības metodiku ar trešajām valstīm. Viņi uzskata, ka metodikā paredzētā izcelsmes garantiju sistēma ir nepietiekama tam, lai novērstu BelAES elektroenerģijas nonākšanu kopējā tirgū, vēsta 15min.lt.

Pagājušajā nedēļā Lietuvai, Latvijai un Igaunijai, kuras iepriekš vienojās par Baltkrievijas elektroenerģijas boikotēšanu pēc BelAES palaišanas, izdevās izstrādāt kopīgu elektroenerģijas tirdzniecības metodiku – tajā ir iekļauta elektroenerģijas izcelsmes garantēšanas sistēma. Dokuments prezentēts publiskai apspriešanai.

Visvairāk diskusiju izraisa jautājums par to, kā novērst elektroenerģijas nonākšanu kopējā tirgū caur Krieviju un Latviju.

Padeves sistēmas operators Litgrid iepriekš paziņoja par vienošanās panākšanu par to, ka "no Krievijas uz Latviju importētajai elektroenerģijai jābūt izcelsmes garantijai, ka to nav izstrādājuši baltkrievu ražotāji".

Taču parlamenta Ekonomikas komitejas loceklis, konservators Daiņus Kreiviss uzskata, ka šo nosacījumu varēs apiet.

"Tur nav sertifikātu, tur ir izziņas. Sertifikācijas sistēma nozīmē, ka jābūt noteiktai sistēmai, ka sertificējošajām iestādēm ir jābūt tajās valstīs. Krievija izrakstīs latviešiem sertifikātus, ka tā ir Krievijas elektrība, bet tas neko nenozīmē," sacīja parlamentārietis.

Baltkrievijas AES tiek būvēta netālu no Astravjecas pilsētas Grodņas apgabalā, 50 km attālumā no Viļņas. BelAES veidos divi energobloki. Tās būvdarbiem izraudzīts AES-2006 projekts — Krievijā izstrādāts jaunās paaudzes atomstacijas tipveida projekts "3+" ar uzlabotiem tehniski ekonomiskajiem rādītājiem, atbilstošs mūsdienu "postfukusimas" drošības normām, dabas aizsardzības, sanitārajām un higiēnas normatīvajiem aktiem.

Pret stacijas būvniecību aktīvi uzstājas Lietuva, kura aicina arī citas valstis boikotēt staciju. Lietuvas pozīciju atbalstījusi Polija. Latvija un Igaunija iepriekš atturējās atbalstīt boikotu. Vēl iepriekšējā nedēļā Latvijas ministru prezidents Krišjānis Kariņš paziņoja, ka politiskās iejaukšanās elektrības tirgū nebūs, jo šo jomu regulē pats tirgus. Taču jau pēc nedēļas viņš paziņoja, ka Latvija pārtrauks elektroenerģijas tirdzniecību ar Baltkrieviju BelAES palaišanas gadījumā.

25
Tagi:
BelAES
Pēc temata
Lukašenko neapmeklēs Latviju, lai apspriestu tranzītu un BelAES: Baltija ievieš sankcijas
Lukašenko deva uzdevumu zinātniekiem padomāt, kur izmantot BelAES elektroenerģiju
Latvija un citas ES valstis aicināja Minsku "nekavējoties" atrisināt BelAES problēmas