Nakts vilki

Skolēnus Lietuvā apsūdz par līdzdalību "Krievijas propagandā"

62
(atjaunots 12:11 21.07.2017)
Kārtējais skandāls pārsteidzis Lietuvas skolas, kuras tūristiskās apmaiņas programmu ietvaros sūta bērnus uz vasaras nometnēm, kas organizētas Krievijas teritorijā.

RĪGA, 21. jūlijs — Sputnik. Divas nedēļas ilgs brauciens uz Krasnogorsku Piemaskavā no Pluņģes pilsētas tika organizēta apmaiņas programmas ietvaros, ko kontrolēja un apstiprināja dažādu līmeņu ierēdņi, vēsta Sputnik Lietuva. Tika apspriesti vizītes termiņi — no 1. līdz 12. jūlijam. Atpūtas laikā nometnē skolēni no Lietuvas apmeklēja Lielā Tēvijas kara muzeju. Taču, saskaņā ar Pluņģes vadības vārdiem, pasākumu programmā nebija iekļauta tikšanās ar baikeriem no "Nakts vilkiem", un tieši tā radīja vētrainu sašutumu Lietuvas patriotu aprindās.

Bērnu tikšanās ar kluba "Nakts vilki" baikeriem ir baismīgāka nekā saskarsme ar buboņu mēra vai Ebolas drudža slimniekiem. Kā Pluņģes pilsētiņas vadība varēja pieļaut kaut ko tādu?! Patriotu sašutumam nav gala. Saeimas deputāta kandidāts no Pluņges-Retavas apgabala, konservators Jurģis Razma ir sadusmots un atceras, kā viņa partija "Tēvzemes savienība — Kristīgie demokrāti" jau vairākkārt brīdinājusi Pluņģes mēru, liberāli Andrusu Klišoni, cik bīstami ir jebkādi kontakti ar Krievijas ierēdņiem, kuri organizē vasaras nometnes un uzaicina lietuviešu skolēnus tās apmeklēt. Nepaklausīja. Re, te nu ir sekas.

Kā tagad izārstēt skolēnus, ko inficējis Krievijas galvenais baikeris Aleksandrs Zaldostanovs? Kur un kā organizēt dezinfekciju, kādus preparātus pielietot? Šķiet, Lietuvas patriotu izstrādātās vecās antikrieviskās vakcīnas vairs nedarbojas, bet jaunām vairs nav ne līdzekļu, ne argumentu.

"Tikai, iespējams, agrāk nebija tik acīmredzamu faktu par iesaistīšanos propagandā, kā tagad tie baikeri, iespējams, (agrāk — red.) gadījumi bija vieglāki. Tagad parādījušās acīmredzamākas propagandas formas, kā varēja spriest no apraksta," — paziņoja Razma.

Tūlīt pat atmiņā ataust notikums pirms trim gadiem, kad Viļņas apgabala prokuratūras un Viļņas apgabala policijas Galvenā komisariāta darbinieki nodarbību laikā ieradās ar kratīšanu divās krievu skolās, kuru skolēni vasarā atpūtās Krievijas Izglītības ministrijas organizētajā nometnē "Sojuz". Toreiz Ģenerālprokuratūra pat sāka pirmstiesas izmeklēšanu lietā par Lietuvas Republikas nacionālās drošības apdraudējumu. Viļņas Sofijas Kovaļevskas vārdā nosauktās skolas un Vasilija Kačalova ģimnāzijas skolēnus nopratināja, bet vadību un pedagogus gandrīz vai apsūdzēja par valsts nodevību. Pēc divus gadus ilgas izmeklēšanas Lietuvas Ģenerālprokuratūra galu galā bija spiesta pārtraukt procesu un atcelt pret krievvalodīgo skolu vadību izvirzītās apsūdzības. Un te — jaunas iespējas sacelt traci.

Pluņģes mērs jau grimis dziļā nožēlā.

"Es atvainojos sakarā ar to, ka Pluņģes bērni vasaras brīvdienās bija iesaistīti pasākumā ar skaidri saskatāmām propagandas pazīmēm. Ar mūsu bērniem apmaiņas programmas ietvaros uz Krasnogorsku brauca pašvaldības pārstāvji, kuriem bija jākontrolē, lai bērnu atpūta nebūtu politizēta. Diemžēl tas nav noticis. Pieļauta kļūda, kam nav iespējams rast attaisnojumu. Tā saņems tūlītēju vērtējumu," — teikts mērijas preses apkārtrakstā.

Pilsētas mērs Andruss Klišonis nav norādījis, vai Pluņģes skolās gaidāmi prokuratūras izmeklētāji ar kratīšanu, taču skolas direktoram un pedagogiem, kuri organizēja braucienu uz Krieviju, domājams, nāksies sniegt liecības atbilstoši stingriem likumiem.

62
Temats:
Rietumu propagandas karš pret Krieviju (49)
Pēc temata
Krievijas ĀM brīdina Latvijas varasiestādes atturēties no "virāžām" nelojalitātes meklējumos
Facebook lietotāji Lietuvā izsmējuši ideju aizliegt Krievijas filmas
Lietuvas permanentais karš pret "agresoru" sniedz pretēju rezultātu
Nikolajs Meževičs.

Politologs: Lietuva un Polija nevar kļūt par starpniekiem krīzes regulēšanai Baltkrievijā

11
(atjaunots 12:03 15.08.2020)
Vidutāja statuss paredz neitralitāti, bet Polija un Lietuva ir Baltkrievijas jautājumā ieinteresētas puses. Abas valstis nevar ne lielgabala šāviena attālumā pielaist jautājuma regulēšanā, paziņoja politologs Nikolajs Meževičs.

RĪGA, 15. augusts – Sputnik. Baltijas valstu un Polijas prezidenti aicināja Baltkrievijas valsts vadītāju Aleksandru Lukašenko nepielietot vardarbīgas metodes pret protestu dalībniekiem, atbrīvot aizturētos un sākt dialogu ar tautu. Pie tam četru valstu vadītāji piedāvāja sevi vidutāja lomā situācijas noregulēšanai Baltkrievijā.

Vidutāja statuss paredz tā sākotnējo objektivitāti, tāpēc ir grūti iedomāties, ka Spānijas un Portugāles hipotētiskā konfliktā starpnieka lomu uzņemtos Brazīlija – agrākā Portougāles kolonija, kas vēl aizvien ar to saistīta, vai Argentīna, agrākā Spānijas kolonija. Toties Grieķija, kam nav savu interešu ne Spānijā, ne Portugālē, varētu kļūt par starpnieku, sarunā ar Sputnik Lietuva pastāstīja Krievijas Baltijas pētījumu asociācijas, ekonomikas zinātņu doktors, Sanktpēterburgas valsts universitātes profesors Nikolajs Meževičs, komentējot Baltijas valstu un Polijas piedāvājumu.

"Gadījumā ar Baltkrieviju gan Polija, gan Lietuva ir ieinteresētās personas, tātad tās nekad nevar kļūt par starpniekiem. Par okupantiem – var, par starpniekiem – nevar. Tās jebkurā gadījumā, kā mēdz teikt ekonomisti, ir labuma guvēji no jebkura savas starpniecības rezultāta. Tāpēc tās šeit nevar būt principā," konstatēja eksperts.

Atgādināsim, ka pēc prezidenta vēlēšanām 9. augustā Baltkrievijā sākās protesti, ko pavadīja sadursmes ar miliciju un aresti. Kārtības sargi nesankcionēto akciju izkliedēšanai pielietoja asaru gāzi, ūdensmetējus, gaismas un trokšņa granātas, gumijas lodes.

Protestu laikā Baltkrievijā slimnīcās nokļuvuši vairāk nekā 250 cilvēki, viņu vidū – aptuveni 50 varasiestāžu darbinieku. IeM dati liecina, ka viens cilvēks gājis bojā pēc mēģinājuma likt lietā pret miliciju paštaisītu spridzekli.

Межевич: Литва и Польша не могут быть посредниками в ситуации с Беларусью
11
Tagi:
Aleksandrs Lukašenko, Lietuva, Polija, Baltkrievija
Pēc temata
Politologs: Lietuva jau pieķerta revolūcijai Baltkrievijā paredzēto CIP līdzekļu izzagšanā
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa
Baltijas valstu ĀM vadītāji aicina Baltkrieviju uzsākt dialogu ar opozīciju
Rinkēvičs: Latvija atbalstīs sankcijas pret Baltkrievijas varasiestādēm
Aleksandrs Nosovičs

Politologs: Lietuva jau pieķerta revolūcijai Baltkrievijā paredzēto CIP līdzekļu izzagšanā

61
(atjaunots 09:37 14.08.2020)
Polija un Lietuva jau ilgus gadus aktīvi iejaucas Baltkrievijas iekšējās lietās, konstatēja ekonomists, politiskais analītiķis Aleksandrs Nosovičs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Baltijas valstis un Polija izstrādājušas plānu krīzes noregulēšanai Baltkrievijā. Tas sastāv no trim posmiem. Ziņas par plānu atklāja Lietuvas prezidents Gitans Nausēda. "Mēs aicinām Baltkrievijas valdību steidzami mazināt eskalāciju un pārtraukt rupja spēka pielietošanu pret savu tautu. Otrkārt, mēs aicinām Baltkrievijas varasiestādes steidzami atbrīvot visus aizturētos protesta akciju dalībniekus un pielikt punktu viņu vajāšanai. Treškārt, mēs ceram, ka Baltkrievijas valdība beidzot sāks dialogu ar saviem pilsoņiem," paziņoja Nausēda.
Viņš brīdināja, ka pret Baltkrieviju, iespējams, tiks vērstas sankcijas ES un nacionālajā līmenī, ja šī starpniecības iniciatīva cietīs neveiksmi.

"Tikai Krievijai ir aizliegts iejaukties citu valstu lietās. Visiem pārējiem – ja tās ir NATO un Eiropas Savienības dalībvalstis, ASV sabiedrotie, vai it īpaši, ja tās ir pašas ASV, - ir tiesības līst citu valstu iekšpolitikā un pat organizēt provokācijas un rīkot masu nekārtības. To mēs redzam Baltkrievijā," teica Nosovičs intervijā Sputnik Lietuva, komentējot Nausēdas plānu.

Nosovičs atzīmēja, ka Polija ļoti aktīvi piedalās masveida protestu organizācijā Baltkrievijā – Polijas valsts mediji pat izveidojuši veselu Telegram kanālu tīklu, ar kuru starpniecību tiek koordinēti protesti kaimiņvalstī. Tieši tāpat rīkojas Lietuva jau pēdējos 20 gadus. Eksperts atgādināja, ka agrāk vairākas reizes izcēlušies skandāli – Lietuvas valsts drošības dienesti pieķerti nadas izzagšanā, ko piešķīrusi ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde baltkrievu aģentu vajadzībām ar mērķi gatavot "krāsaino revolūciju" Baltkrievijā pret Lukašenko.

"Lietuva ir organizējusi veselu infrastruktūru baltkrievu opozīcijas ražošanai – tā ir Eiropas humanitārās universitātes darbība Viļņā, nekomerciālo organizāciju darbība, kas padzītas no Minskas par mēģinājumiem organizēt masu nekārtības. Lietuvas acīs iejaukšanās Baltkrievijas lietās ir absolūta norma," konstatēja Nosovičs.

Viņš atzīmēja, ka pēdējos gados bija ļoti labi saskatāms, ka Lietuvas valdība cieši sadarbojas ar Baltkrievijas opozīciju jautājumā par pretestību BelAES ekspluatācijas sākumam.

Носович: Литва и Польша активно вмешиваются во внутренние дела Беларуси
61
Tagi:
Lietuva, Baltkrievija
Pēc temata
Politologs: Lietuva zaudējusi jebkādu pieklājību cīņā pret Baltkrievijas AES
Politologs: Lietuva un Polija kurina krāsaino revolūciju Baltkrievijā
Baltijas valstu ĀM vadītāji aicina Baltkrieviju uzsākt dialogu ar opozīciju
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa
NLO

CNN: Pentagons veidos darba grupu NLO pētīšanai

0
(atjaunots 19:06 15.08.2020)
Jūlijā ASV Kongresā izskanēja bažas sakarā ar neidentificētiem lidojošajiem objektiem – politiķi pieļāva, ka tie, iespējams, ir vietējās izcelsmes lidaparāti – "potenciālo pretinieku" izlūklīdzekļi.

RĪGA, 15. augustsSputnik. ASV Aizsardzības ministrija pieņēmusi lēmumu veidot darba grupu neidentificētu lidojošo objektu pētījumiem, ar ko sastapušies Gaisa spēku lidotāji, vēsta telekanāls CNN, atsaucoties uz informācijas avotiem Pentagonā.

"Aizsardzības ministra vietnieks Deivids Norkvists vadīs darba grupu, kuras sastāvu plānots oficiāli paziņot tuvākajās dienās," telekanāla ziņoto citēja RIA Novosti.

CNN atgādināja, ka jūlijā ASV Kongresā izskanēja bažas sakarā ar neidentificētiem lidojošajiem objektiem – politiķi pieļāva, ka tie, iespējams, ir vietējās izcelsmes lidaparāti – "potenciālo pretinieku" izlūklīdzekļi.

Gados pēc Otrā pasaules kara ASV jau vairākkārt veidojušas dažāda līmeņa grupas NLO pētījumiem.

Aprīļa beigās Pentagons publicēja savā vietnē videoierakstus, kuros iemūžinātas "neidentificētas parādības". Resors pastāstīja, ka viens no trim atklāti pieejamajiem Jūras kara spēku video ieraksiem nofilmēts 2004. gada novembrī, abi pārējie – 2015. gada janvārī. Tie visi 2007. un 2017. gg. nokļuva internetā bez Pentagona sankcijas. ASV Jūras kara spēki atzina to autentiskumu. Vēlāk nāca klajā vairākas atskaites, kurās piloti stāsta par NLO novērojumiem no 2013. gada 27. jūnija līdz 2019. gada 13. februārim.

Jūnijā ASV prezidents Donalds Tramps atklāja, ka viņam zināma virkne interesantu lietu par iespējamo NLO avāriju Ņūmeksikas štatā 1947. gadā, un izteica iespēju, ka informācija par incidentu tiks atklāta. Dažādos avotos ļoti populāra bija versija, ka objekts, kas cieta katastrofā netālu no Rozvelas pilsētas, bija ārpuszemes kuģis, tā pilots – citplanētietis, kuru ASV valdība sagūstījusi un noslēpusi. Savukārt ASV Gaisa spēku oficiālā versija pauž, ka pie Rozvelas nogāzusies meteozonde, kas tika izmantota slepenas programmas ietvaros.

0
Tagi:
NLO, Pentagons, ASV
Pēc temata
Kā NLO rotaļājās ar padomju MiGiem Dienvidslāvijas debesīs
"Krievijas iebrukums": internetā izsmietas amerikāņu F-15 un NLO sacīkstes
Gobi tuksnesī atrasts milzīgs mīklains objekts
Parādiet NLO: amerikāņi apņēmušies uzbrukt slepenajai 51.zonai