Skolēni klasē. Ilustratīvs uzņēmums

Lietuvas valdība aicina skolēnus piedalīties emigrācijas jautājumu risināšanā

10
(atjaunots 10:09 18.06.2017)
"Skolēni valdībā" projekta ietvaros jaunieši varēs piedalīties valdības un ministriju darbā, kā arī izteikt savus piedāvājumus par emigrācijas tēmu no Lietuvas.

RĪGA, 18.jūnijs — Sputnik. Lietuvā notiek skolnieku reģistrācija projektā "Skolēni valdībā", kurš norisināsies augustā, vēsta Sputnik Lietuva ar atsauci uz portālu Mano vyriasybe.

Jau devīto reizi notiekošais nacionālais projekts vienas nedēļas laikā (no 21. līdz 25.augustam) apvienos uzņēmīgus un iniciatīvus Lietuvas un ārvalstu skolu jauniešus, kuri vēlētos izmēģināt sevi nākotnes līderu lomā. Šī gada tēma — emigrācijas problēmu risināšana.

"Jebkuras valsts panākumu atslēga ir tās jaunā paaudze. Jauniešu uzskati, viņu ieguldījums, iniciatīvas noteiks to, kāda nākotne gaida Lietuvu. Turpinot šo projektu, mēs vēlamies ne vien sniegt jauniešiem iespēju redzēt valdības darbu klātienē, bet arī uzklausīt viņus, uzzināt, kā un kādu valsti viņi grib veidot, " atzīmēja premjerministrs Sauļus Skvernelis.

"Šī gada projekta tēma ir saistīta ar jauniešu emigrāciju. Saprotams, ka jauniešiem ir ziņkāre izmēģināt sevi plašajā pasaulē. Svarīgi, lai viņi zina, ka savā valstī viņus vienmēr gaida un viņi ir nepieciešami tai, " akcentēja viņš.

Audzēkņiem paredzēts apmeklēt valdības aparātu, ministrijas un citas valsts iestādes. Viņi apspriedīs ar premjeru un ministriem aktuālos valsts jautājumus, novēros kā norisinās sēdes, piedalīsies dažādās tikšanās, kuru laikā padalīsies ar idejām un visizplatītāko sabiedrības problēmas risinājumiem ar dažādu nozaru speciālistiem.

"Pirmkārt, šis projekts atnesa lielu skaitu aktīvu, atjautīgu un ļoti gudru cilvēku. Tas iedvesmoja mani, lai aizbrauktu uz ārzemēm pieredzes iegūšanai, lai pēc tam atgrieztos šeit un turpināt savu attīstību tālāk. "Skolēni valdībā" ir neatkārtojama pieredze, kuru var iegūt tikai reizi mūžā, " atzīmēja 2010.gada projekta dalībniece Eva Nagite.

Kā katru gadu, dalībniekus izvēlēsies speciāla komisija, kura sastāv no premjerministra komandas, valdības aparāta un ministrijas organizāciju pārstāvjiem. Šogad komisijā ir uzaicināta arī slavenā valsts vieglatlēte, Eiropas čempione Airine Paļšite.

Plašāku informāciju par projektu var uzzināt portālā Mano vyriasybe vai arī speciālā Facebook lapā "Skolēni valdībā".

Emigrēšana no Lietuvas

2017.gada janvārī Lietuvā pastāvīgi uzturas 2 miljoni 849 tūkstoši cilvēku. Pērnā gada laikā pastāvīgo iedzīvotāju skaits samazinājies par 39,2 tūkstošiem (1,4%). Kā arī iepriekšējos gados, par galveno iemeslu pastāvīgai valsts iedzīvotāju samazināšanai kļuva emigrācija.

Negatīva starptautiskā neto-migrācija (emigrēja par 29,6 tūkstošiem vairāk nekā imigrēja) sastādīja 75,5% no kopējās pastāvīgo iedzīvotāju skaita samazināšanās. Negatīvās dabīgās iedzīvotāju nomaiņas dēļ (nomira par 9,6 tūkstošiem cilvēku vairāk nekā piedzima), pastāvīgo iedzīvotāju skaits sarucis par 24,5%. 2016.gadā izbraukšanu no Lietuva deklarēja 51 tūkstotis emigrantu, kas ir par 6,4 tūkstošiem (14,5%) vairāk nekā gadu pirms tam.

10
Pēc temata
LM pārstāvis skaidro, vai Latvijā nepietrūks naudas pensijām
Aleksandrs Auzāns: "smadzeņu aizplūšanu" no Latvijas nevajag dramatizēt
Latvijai vajadzētu paskaidrot iedzīvotāju skaita samazināšanās iemeslus
BelAES

Parūpējieties par produktu krājumiem: lietuviešus gatavo avārijai BelAES

3
(atjaunots 17:29 04.12.2020)
Lietuvas Iekšlietu ministrija nākusi klajā ar instrukciju par to, kā rīkoties Baltkrievijas AES avārijas apstākļos.

RĪGA, 4. decembris – Sputnik. Lietuvas Iekšlietu ministrija publicējusi savā lapā Facebook instrukciju valsts pilsoņiem par to, kā rīkoties Baltkrievijas AES avārijas apstākļos, vēsta RIA Novosti.

"Saņemot informāciju par iespējamu avāriju BelAES, katra iedzīvotāja rīcībā jābūt pārtikas un ūdens krājumam vismaz 72 stundām, līdz jūs saņemsiet speciālo dienestu palīdzību," rekomendācijas paziņoja valsts Iekšlietu ministrijas preses dienesta vadītājs Mindaugs Bajarūns nacionālās televīzijas programmā.

Starp produktiem, kuru sarakstu Facebook publicēja IeM, iekļauti gaļas un dārzeņu konservi, putraimi, eļļa, cukurs, garšvielas, sāls, medus, tēka, kā arī 12 litri minerālūdens. Sniegti norādījumi, kur un kā glabāt produktus. Evakuācijas gadījumam resors ieteica parūpēties par atbilstošu somu.

Lietuvas valdība jau pirms BelAES ekspluatācijas sākuma iepirka 4 miljonus joda tablešu. Ar tām apgādās iedzīvotājus 100 km rādiusā no BelAES. Jods tabletēs tiek izmantots kodolavāriju apstākļos, lai aizsargātu organismu no radiācijas ietekmes. Bija plānots, ka tabletes izdosies izdalīt līdz 17. novembrim, tomēr vien 40% iedzīvotāju atsaukušies uz aicinājumu nodrošināt preparāta krājumus.

Lietuva sāka kritizēt Baltkrievijas topošo atomelektrostaciju jau pirms tās būvdarbiem un tagad cenšas aizliegt Baltkrievijas elektroenerģijas importu ES.

Novembra sākumā Astravjecā, Baltkrievijā notika BelAES ekspluatācijas sākuma oficiālā ceremonija. Tai bija izraudzīts Krievijā izstrādātais AES projekts ar 3+ paaudzes reaktoriem VVER-1200, kas atbilst augstākajām starptautiskajām drošības prasībām. Stacijas pirmā bloka ekspluatācija pilnā mērā sāksies 2021. gada pirmajā ceturksnī, otrs bloks tiks ieslēgts 2022. gadā.

3
Tagi:
BelAES, Lietuva
Pēc temata
Baltija sadedzina tiltus uz Baltkrieviju. Labumu gūs Vācija
Lietuva iebiedē pilsoņus ar "avāriju BelAES": Viļņā sāks izdalīt joda tabletes
Latvija bloķē Baltkrieviju un pieprasa no KF elektroenerģijas izcelsmes pierādījumus
Lietuvā palielinās sirēnu skaitu BelAES "avārijas" gadījumam

Igaunijas izlūkdienests meklē krievvalodīgus darbiniekus ar sludinājumu palīdzību medijos

29
(atjaunots 09:11 03.12.2020)
Sludinājumos norādīts, ka izlūkošanas informācijas analītiķim ir jābūt labi izglītotam, apveltītam ar plašu intelektuālo redzesloku un analītisko domāšanu.

RĪGA, 3. decembris – Sputnik. Igaunijas Ārējās izlūkošanas departaments uzsācis jaunu darbinieku meklēšanu, kuri pārvalda krievu un angļu valodu, ar sludinājumu starpniecību medijos, vēsta RIA Novosti.

Informācija par izlūkošanas operāciju speciālistu un izlūkošanas informācijas analītiķa vakancēm trešdien parādījās avīzes Eesti Ekspress sludinājumu sadaļā.

"Departaments meklē darbam speciālistu izlūkošanas operācijās – labi izglītotu cilvēku ar labām komunikācijas spējām, kurš saprot, ka dzīve iziet arī ārpus biroja rāmjiem un ierastā darba laika. Gaidām, ka viņš gūs prieku no ceļojumiem un ātri pielāgosies jaunām kultūras telpām un situācijām," citē sludinājumu RIA Novosti.

Arī izlūkošanas informācijas analītiķim ir jābūt labi izglītotam, apveltītam ar plašu intelektuālo redzesloku un analītisko domāšanu, jāprot apstrādāt lielu datu apjomu, apvienot tos un radoši prezentēt saprotamā un lakoniskā formā.

Sludinājumā norādīts, ka kandidātiem ir jābūt Igaunijas pilsoņiem un labi jāpārvalda krievu un angļu valodas. Par nepieciešamību zināt igauņu valodu departaments neziņo. Beidzamais darba pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 13. decembris. Sludinājumā netiek norādīts atalgojuma apmērs.

Ārējās izlūkošanas departaments ietilpst Aizsardzības ministrijas struktūrā. Tas nodrošina nacionālās drošības un valsts konstitucionālās kārtības aizsardzību, veicot šim nolūkam nepieciešamās informācijas vākšanu un apstrādi, īsteno pretizlūkošanas darbības un aizsargā valsts noslēpumu.

Tāpat minētais departaments nodrošina drošus sakarus slepenos valsts tīklos un veic ārējo pretizlūkošanu, lai pasargātu Igaunijas diplomātus un militārpersonas, kuras dienē ārvalstu operācijās. Turklāt departamenta darbinieki aizsargā Igaunijai nodoto slepeno ārējo informāciju, izpildot pilnvarotā valsts pārstāvja uzdevumus drošības jomā.

29
Tagi:
izlūkdienesti, krievvalodīgie, Igaunija
Pēc temata
Čehu izlūkdienests brīdinājis par trešā pasaules kara draudiem
Mediji apraksta ASV izlūkdienesta galvenās kļūdas Karabahā