Meža ugunsgrēks. Foto no arhīva

"Liesmojošais zobens" nosvilinājis hektāru meža Lietuvā

25
(atjaunots 09:33 25.05.2017)
Militāro mācību "Liesmojošais zobens 2017" dēļ Lietuvas armijas poligonā izcēlies ugunsgrēks, kura rezultātā bojā gājis vairāk nekā hektārs meža.

RĪGA, 25. maijs — Sputnik. NATO bataljonu mācībās "Liesmojošais zobens 2017" nodedzis mežs vairāk nekā hektāra platībā, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz valsts Aizsardzības ministrijas preses dienestu.

Ugunsgrēks noticis armijas poligonā Pabradē otrdien.

Ugunsgrēks izcēlies dūmu granātu pielietošanas rezultātā. Uzliesmojums tika nodzēsts saviem spēkiem, taču vēlāk, naktī uguns iedegās ar jaunu spēku.

"Uguns dzēšanai tika pieaicināti Ugunsdrošības departamenta ugunsdzēsēji. Liesmas tika lokalizētas. Sākotnējie dati liecina, ka nodegusi meža zona aptuveni 1,2 hektāru platībā," — vēsta AM preses dienests.

Iepriekš mācībās izcēlās skandāls sakarā ar pusaudža mocīšanu, kā rezultātā pret pieciem cilvēkiem ierosināta izmeklēšana lietā par izvirtīgām darbībām ar nepilngadīgu personu.

Igaunijā ir zaudējumi

Arī NATO vērienīgās starptautiskās mācības "Pavasara vētra 2017" Igaunijā, kurās piedalījās aptuveni 2,3 tūkstoši karavīru no 13 valstīm, nenoritēja gludi.

Mācību preses atašejs informējis, ka pagājušajā nedēļā dažādu iemeslu dēļ lazaretē nonākuši seši daudznacionālā kontingenta karavīri. Viņi nogādāti slimnīcās dažādu iemeslu dēļ — no nepiesardzīgas apiešanās ar ieročiem un kara tehniku līdz banālai nevērībai sadzīvē.

Nebijusi spēku palielināšana

Kopš aukstā kara laikiem vērojamo nebijušo militārās klātbūtnes pastiprināšanos Austrumeiropā NATO aizbildina ar it kā pieaugušo Krievijas agresiju. Vienlaikus 2017. gada janvārī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs intervijā korporācijai BBC paziņoja, ka alianse nesaskata tiešu NATO austrumu flanga apdraudējumu no Krievijas puses.

"Mēs netiecamies pēc konfrontācijas ar Krieviju, mēs nevēlamies jaunu auksto karu. Tāpēc mēs apvienojam spēku un stingru pieeju ar atklātiem dialoga kanāliem," — klāstīja Stoltenbergs.

Maskava jau vairākkārt ir uzsvērusi, ka nevēlas panākt situācijas eskalāciju nevienā pasaules vietā, tostarp arī Baltijas reģionā. Kremlis atzīmē, ka tukšos un nepamatotos paziņojumus par draudiem no Maskavas puses NATO izmanto, lai neattaisnoti audzētu militāro spēku Krievijas robežu tuvumā.

25
Pēc temata
Baltijas jūrā sākušās militārās jūras mācības "Baltic Fortress 2017"
NATO birokrātija meklē glābšanas riņķi
NATO ģenerālsekretārs uzsver nepieciešamību veidot dialogu ar Krieviju
Automobiļa uzpildīšana, foto no arhīva

nedēļas laikā Baltijas valstīs izmainījušās benzīna cenas

9
(atjaunots 10:00 31.05.2020)
Latvijas galvaspilsētā un Igaunijas galvaspilsētā aizritējušajā darba nedēļā benzīna cenas ir palielinājušās, savukārt Viļņā palikušas nemainīgas.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Rīgā DUS Circle K 95. markas benzīns sadārdzinājies par 5,7%, līdz 1,054 eiro litrā, dīzeļdegviela – par 4,3%, līdz 0,964 eiro litrā, raksta Bb.lv.

Viļņā 95. markas benzīna un dīzeļdegvielas cenas palikušas nemainīgas un sastādīja, attiecīgi 0,935 un 0,835 eiro litrā.

Tallinā DUS Circle K 95. markas benzīns sadārdzinājies par 2,6%, līdz 1,179 eiro litrā, dīzeļdegvielas cena nav mainījusies – 0,999 eiro litrā.

Auto gāzes cena Rīgā palikusi nemainīga – 0,465 eiro litrā, Viļņā tā ir pakāpusies par 4,4%, līdz 0,479 eiro, savukārt Tallinā samazinājusies par 1,1%, līdz 0,56 eiro litrā.

9
Tagi:
cenas, degviela, Baltija
Pēc temata
Pasaules krīze: kā uz to reaģē degvielas cenas Baltijas valstīs
Latvijā ceļas degvielas cenas: kā nedēļas laikā ir izmainījušās cenas
Degvielas tirgotāji brīdina: benzīna cenu samazināšanās Latvijā nav pamats priekam
Degviela kļuvusi dārgāka: vai Latvijas iedzīvotāji retāk brauks ar savu auto
Lietuvas policijas automobilis, foto no arhīva

Par policista slepkavību meklētais Lietuvas iedzīvotājs ir miris

33
(atjaunots 13:30 30.05.2020)
Vakar aizdomās turamais atklāja uguni uz policijas darbiniekiem, kuri ieradās uz izsaukumu par vardarbību. Viens cilvēks tika nogalināts.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Mirstīgās atliekas, kas tika atrastas ugunsgrēka vietā Mažeiķu rajonā, pieder aizdomās turamajam, kurš vakar nošāva policistu, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz vietējo policiju.

Lietuvas Kriminālās izmeklēšanas centra eksperti izpētīja atliekas, kas tika atrastas pēc ugunsgrēka Birbiliškes ciemā. Viņi konstatējuši, ka tas ir Stasiss Brasa, kurš tiek turēts aizdomās par šaušanu uz policijas darbiniekiem un slepkavību.

Policijas speciālā operācija ir beigusies. Kolēģiem no Latvijas ir nodota informācija par ekspertīzes rezultātiem. Policijas ģenerālais komisārs Renāts Požela pateicās virsniekiem, kuri piedalījās operācijā.

Piektdien policija ieradās Birbiliškes ciemā uz izsaukumu par vardarbību. Vīrietis atklāja uguni uz policistiem: darbiniece tika ievainota kājā, savukārt kinologs Sauļus Žimants tika nošauts. Aizdomās turamais noslēpās mežā.

Lietuvas policija uzsāka šāvēja meklēšanu. Pēcāk ugunsgrēka vietā tika atrasts apdedzis cilvēka līķis, blakus likumsargi atrada ieroci. Policistiem bija aizdomas, ka tieši šis cilvēks šāva uz viņu kolēģiem.

33
Tagi:
noziedzība, Lietuva
Panorāmas rats Amsterdamā

Lietuvas uzņēmums uzbūvēs Rīgā panorāmas ratu

0
(atjaunots 14:58 31.05.2020)
Panorāmas rata būvniecības projektam Uzvaras parkā Rīgā jābūt īstenotam līdz 2022. gada septembrim.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Izsoles laikā Lietuvas uzņēmums "RPR Operators" ieguva tiesības uzbūvēt Pārdaugavā Raņķa dambī panorāmas ratu, raksta Tvnet.lv.

Lēmumu par apbūvi Rīgas dome pieņēma jau 2019. gada jūlijā.

Izsole notika 2019. gada oktobrī. Par uzvarētāju kļuva Lietuvas kompānija, kura nodarbojas ar atrakciju un atpūtas parku būvniecību.

Pēc izsoles apbūvētājam nodeva zemesgabalu 5,7 tūkstošu kvadrātmetru platībā Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Saskaņā ar noteikumiem, panorāmas rata augstums nedrīkst pārsniegt 60 metrus. Kompānijai tiek dotas apbūves tiesības uz 30 gadiem.

Līdz 2021. gada 30. septembrim "RPR Operators" ir jāizstrādā un jāapstiprina panorāmas rata projekts, kurš ir jāsaskaņo ar departamentu. Būvniecības beigas ir ieplānotas līdz 2022. gada septembra beigām.

Pēc Rīgas Būvvaldes pārstāvja Edgara Butāna sacītā, jau ir saņemta Lietuvas uzņēmuma būvniecības ideja par rata uzstādīšanu, lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts 2020. gada 20. jūnijā.

0
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Poļu tūristi iedarbinājuši panorāmas ratu mirušajā Pripetē
Televizori un wi-fi augstumā: Ķīnā atklāts jauns panorāmas rats