Televīzijas kanāla translācija. Ilustratīva fotogrāfija

Lietuvā uz mēnesi ierobežoja Krievijas "TV Centr" translēšanu

28
(atjaunots 11:41 06.04.2017)
Lietuvas Televīzijas un radio komisija konstatēja telekanāla "TV Centr" raidījumā likuma panta pārkāpumu, tāpēc kanāla translācija tiks pārtraukta uz vienu mēnesi

RĪGA, 6.aprīlis — Sputnik. Trešdien Lietuvas Televīzijas un radio komisija nolēma ierobežot uz vienu mēnesi republikā krievu televīzijas kanāla "TV Centr" signāla "brīvo uztveršanu", ziņo Sputnik Lietuva ar atsauci uz Lietuvas Televīzijas un radio komisiju.

"Komisija konstatēja, ka 27.janvāra "TV Centr" programmā "Notikumu centrā ar Annu Prohorovu" translētā informācija pārkāpj Lietuvas likuma "Par sabiedrības informēšanu" 19.pantu, kurš aizliedz izplatīt dezinformāciju un kurināt naidu. Translācija Lietuvas Republikā apturēta uz vienu mēnesi, " teikts ziņojumā.

Lietuvas Televīzijas un radio komisija (LRTK) pieņēma lēmumu vērsties pie Krievijā reģistrētās "TV Centr" kompānijas vadības ar lūgumu sniegt paskaidrojumus sakarā ar "pārkāpumiem" vienā no telekanāla raidījumiem, ziņo komisijas preses dienests.

Par pamatu kļuva 27.janvārī translētais raidījums "Notikumu centrā ar Annu Prohorovu", kur tika rādīts sižets, kas it kā pārkāpj Lietuvas Republikas likuma "Par sabiedrības informēšanu" 19.pantu.

Raidījumā tika parādīta 1991.gada 13.janvāra notikumu reportāža Lietuvā. Tas, pēc preses dienesta domām, bija "vienpusīgs, neobjektīvs un Lietuvas valsts cīnītājus par tās un viņu ģimeņu brīvību apmelojošs". Tāpat reportāža it kā "manipulēja ar datiem" un apgalvoja, ka Lietuvas izstāšanās no Padomju Savienības bija nelikumīga un norisinājās ar starptautisko normu pārkāpumiem, kā arī minēja par reāliem krievvalodīgo iedzīvotāju iznīcināšanas draudiem.

Sižetā tika apgalvots, ka visi mūsdienu Lietuvas valsts pamati ir būvēti uz to dienu meliem. Balstoties uz šiem apgalvojumiem, Lietuvas izstāšanās no Padomju Savienības un 1991.gada 13.janvāra notikumi tiek pasniegti negatīvā veidā, atzīmē preses dienests.

Iepriekš LRTK vairakkārt ziņoja par it kā pārkāpumiem 1991.gada notikumu veltītajos sižetos.

2014.gada martā LRTK paziņoja, ka kanāla "NTV mir Lithuania" raidījumā "Notiesātie. Lamatas "Alfa" grupai" izskanēja it kā viltus informācija par 1991.gada 13.janvāra notikumiem un nolēma uz trīs mēnešiem aizliegt telekanāla raidījumu retranslāciju.

Pēc Eirokomisijas signāla par to, ka Lietuva pārkāpj ES tiesības, LRTK atcēla visus translācijas ierobežojumus. 2016.gada novembrī komisija pieņēma lēmumu uz trīs mēnešiem apturēt krievu kanāla "RTR Planeta" retranslāciju. Aizlieguma termiņš beidzās 21.februārī.

Republikas varas iestādes paziņoja, ka sankcijas pret telekanālu tika piemērotas pēc trīs pārkāpumiem, kuri tika fiksēti 2016.gadā ēterā retranslētajos televīzijas raidījumos.

28
Pēc temata
Augs Krievijas telekanālu cenas Lietuvā
Lietuvā gatavi tiesāties par tiesībām skatīties Krievijas kanālus
Lietuva atteikusies no kanālu NTV un RTR ierobežojumiem
Automobiļa uzpildīšana, foto no arhīva

nedēļas laikā Baltijas valstīs izmainījušās benzīna cenas

18
(atjaunots 10:00 31.05.2020)
Latvijas galvaspilsētā un Igaunijas galvaspilsētā aizritējušajā darba nedēļā benzīna cenas ir palielinājušās, savukārt Viļņā palikušas nemainīgas.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Rīgā DUS Circle K 95. markas benzīns sadārdzinājies par 5,7%, līdz 1,054 eiro litrā, dīzeļdegviela – par 4,3%, līdz 0,964 eiro litrā, raksta Bb.lv.

Viļņā 95. markas benzīna un dīzeļdegvielas cenas palikušas nemainīgas un sastādīja, attiecīgi 0,935 un 0,835 eiro litrā.

Tallinā DUS Circle K 95. markas benzīns sadārdzinājies par 2,6%, līdz 1,179 eiro litrā, dīzeļdegvielas cena nav mainījusies – 0,999 eiro litrā.

Auto gāzes cena Rīgā palikusi nemainīga – 0,465 eiro litrā, Viļņā tā ir pakāpusies par 4,4%, līdz 0,479 eiro, savukārt Tallinā samazinājusies par 1,1%, līdz 0,56 eiro litrā.

18
Tagi:
cenas, degviela, Baltija
Pēc temata
Pasaules krīze: kā uz to reaģē degvielas cenas Baltijas valstīs
Latvijā ceļas degvielas cenas: kā nedēļas laikā ir izmainījušās cenas
Degvielas tirgotāji brīdina: benzīna cenu samazināšanās Latvijā nav pamats priekam
Degviela kļuvusi dārgāka: vai Latvijas iedzīvotāji retāk brauks ar savu auto
Lietuvas policijas automobilis, foto no arhīva

Par policista slepkavību meklētais Lietuvas iedzīvotājs ir miris

40
(atjaunots 13:30 30.05.2020)
Vakar aizdomās turamais atklāja uguni uz policijas darbiniekiem, kuri ieradās uz izsaukumu par vardarbību. Viens cilvēks tika nogalināts.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Mirstīgās atliekas, kas tika atrastas ugunsgrēka vietā Mažeiķu rajonā, pieder aizdomās turamajam, kurš vakar nošāva policistu, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz vietējo policiju.

Lietuvas Kriminālās izmeklēšanas centra eksperti izpētīja atliekas, kas tika atrastas pēc ugunsgrēka Birbiliškes ciemā. Viņi konstatējuši, ka tas ir Stasiss Brasa, kurš tiek turēts aizdomās par šaušanu uz policijas darbiniekiem un slepkavību.

Policijas speciālā operācija ir beigusies. Kolēģiem no Latvijas ir nodota informācija par ekspertīzes rezultātiem. Policijas ģenerālais komisārs Renāts Požela pateicās virsniekiem, kuri piedalījās operācijā.

Piektdien policija ieradās Birbiliškes ciemā uz izsaukumu par vardarbību. Vīrietis atklāja uguni uz policistiem: darbiniece tika ievainota kājā, savukārt kinologs Sauļus Žimants tika nošauts. Aizdomās turamais noslēpās mežā.

Lietuvas policija uzsāka šāvēja meklēšanu. Pēcāk ugunsgrēka vietā tika atrasts apdedzis cilvēka līķis, blakus likumsargi atrada ieroci. Policistiem bija aizdomas, ka tieši šis cilvēks šāva uz viņu kolēģiem.

40
Tagi:
noziedzība, Lietuva
Vjačeslavs Dombrovskis

Dombrovskis: Latvijas valdībai iepaticies dzīvot ārkārtējās situācijas režīmā

0
(atjaunots 08:15 02.06.2020)
Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis uzskata, ka Latvijas valdība nesteidz atcelt ārkārtējās situācijas režīmu, jo viņiem tas ir iepaticies.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Valdība nesteidz iziet no ārkārtējās situācijas režīma, radio Baltkom ēterā paziņoja Saeimas deputāts, ekonomists Vjačeslavs Dombrovskis.

"Šeit patiešām ir šāda kurioza situācija. Es atceros, kad tikai sākās runas par ārkārtējo situāciju, marta sākumā, valdība uzvedās ļoti neizlēmīgi. Veselības ministrija nevēlējās izsludināt ārkārtējo situāciju. Sākumā piedāvājums bija aizliegt pulcēties vairāk par 500 cilvēkiem. Un lūk, cik negribīgi valdība iegāja ārkārtējās situācijas režīmā, tikpat negribīgi viņi tagad no tās iziet. Jo stipri iepaticies," sacīja Dombrovskis.

Viņš atzīmēja vairākas pozitīvās ārkārtējās situācijas puses pie varas stāvošajiem.

"Fiskālās disciplīnas vietā – fiskālo iespēju valsts. Strādāt drīkst attālināti, bet valsts sektoram bieži vien tas nozīmē, ka var arī nestrādāt. Bet alga nāk. Valsts iepirkumiem nav jārīko konkurss. Tādēļ, no valdības viedokļa, šajā režīmā ir virkne plusu," teic Dombrovskis.

Taču, viņaprāt, vēl vienu pagarinājumu būtu grūti izskaidrot iedzīvotājiem.

"No otras puses mēs redzam, ka katru dienu jaunu inficēto skaits ir zem desmit. Turklāt sarkanais skaitlis medicīnas sistēmas noslogojumam ir aptuveni 40 cilvēki dienā. Kaimiņos ir Igaunija, arī tā noslēgusi savu ārkārtējo režīmu. Pie tam viņiem ir vairāk inficēto. Un izskaidrot to sabiedrībai ir grūti," atzīmēja Dombrovskis.

0
Tagi:
Vjačeslavs Dombrovskis, ārkārtējā situācija, saeima, valdība
Pēc temata
Latvijas valdība pieņēmusi stingrākus karantīnas noteikumus
Latvijai it kā vēl viena tauta ir rezervē: kas nav kārtībā ar dīkstāves pabalstiem
Latvijas iedzīvotājiem piedos vecus parādus, taču ne uzreiz